Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 21:52   #41
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Vjerujem li u vjesticu koja u kazanu kuha malu djecu?Pa naravno da ne
Ako mislis na zene koje se bave magijom,pa naravno da postoje.
upravo to, ali na žalost, večina ljudi po tom pitanju prvo pomisli na zlo.
__________________
"...Llevo una sonrisa, una fe, un amor, una certeza. Se perdonar, aguantar las calumnias, pedir por los perseguidores, compartir incluso lo poco que tengo..."
amanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 19:53   #42
NEEEEEEE.......!!!
Tko je to izmislio ima preveliku maštu i mislim da su to najveće gluposti na svijetu!
MissPetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 22:35   #43
Quote:
MissPetra kaže: Pogledaj post
NEEEEEEE.......!!!
Tko je to izmislio ima preveliku maštu i mislim da su to najveće gluposti na svijetu!
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 03:02   #44
Postoje.
Znam jednu.

Problem je u tome što ljudi misle da magija funkcionira kao u filmovima. Napravi ti haljinu, ispeče tortu,i uspava te na sto godina dok čekaš princa. Ne ide to tako.

Magija o kojoj u ovom slučaju govorim dio je svijeta i svih nas, te se u slabijoj mjeri može prakticirati i posve nesvjesno-i tu dolazimo do svekolikih self-help priručnika i dementnog Coelha.

Dotična vještica sposobna je doći do novca kad joj treba, naći posao,ili ljubav. Naravno da se novac ne materijalizira pred njom na kraju rituala

Evo vam na primjeru ljubavi. Izvela je ritual u kom je tražila da nađe osobu koja će joj ispuniti život, nekog njoj komplementarnog, u biti- osobu koja će se s njom najbolje nadopuniti te joj biti životni partner.
Ljubavna magija ne funkcionira tako da nekog "začarate" da vas zavoli,makar nikad prije nije. Ne možete je usmjeriti na određenu osobu. Ne možete natjerati nekog da učini nešto protiv svoje volje. Možete, pučki rečeno, "pogurnuti sudbinu u pravom smjeru".

Dva tjedna kasnije,upoznala je osobu za koju se udaje. Možete reći da je to slučajnost,ili da je u toj osobi htjela pronaći ono što je tražila, pa se zavarava.
A možete i reći da prije toga,trideset godina,nije našla nikog u kome bi našla ni približno nešto slično.

Kako vas je volja.
Ali vještice postoje, da. Muške i ženske. Pa sad me okarakterizirajte kao shizofrenika
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 16:53   #45
Bit Vještičarstva nije magika. Za nju nije potreba religija, inicijacija, već samo i jedino puno strpljenja, rada i naravno praksa u kojoj nema mjesta strahovima.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 17:17   #46
Vjerujem. E, sad, svatko ima drukčiju predstavu o vješticama, prema tome i drukčija mišljenja...
Mislim da takve žene postoje, vidim ih s željom za magiju, ne nužno bijelu ili crnu, prvenstveno kao osobe koje vide ono što ostatak svijeta ne vidi.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 09:58   #47
Magika nema boje...nije crna, ni bijela, niti siva, crvena...Vještice su pomalo svi izrazito vješti ljudi
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 19:00   #48
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post
Magika nema boje...nije crna, ni bijela, niti siva, crvena...Vještice su pomalo svi izrazito vješti ljudi
Yup, ljudi su ti koji su ofarbani svim farbama...ili premazani svim mastima
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 21:17   #49
Uputa za prepoznati vješca:

Quote:
Взгляд оный колдун имеет зело мутный. Зраком страшен, лицо в цвет свинца, брови черны и над носом срощены. Нос же крючковат, улыбка зла, власы не чесаны и не мыты, стан согбен, походка же задумчива. Особливо к вечеру, ибо тот не колдун, кто трезв бывает
Boldano je najbitnije
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 18:27   #50
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Uputa za prepoznati vješca:



Boldano je najbitnije
vrlo čitko,jel.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 14:30   #51
»Najveća je hereza ne vjerovati u vještice«. Malleus Maleficarum
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 00:25   #52
Quote:
nickmiau kaže: Pogledaj post
»Najveća je hereza ne vjerovati u vještice«. Malleus Maleficarum
mmmm......
čitala sam tu knjigu...
tragikomedija

Jedno od većih smeća koje sam pročitala,a znalo je svašta naletjeti na moj put
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 17:48   #53
eh dragi moji pojma nemate koliko ima istine u svemu tome,primjer smo ja i moja obitelj....moja mama se godinama bori s tatinim rodacima koji nam nose zlo u kucu....nisam vjerovala dok nisam dozivjela i vidjela..ja neznam rade li to namjerno ili nisu svjesni toga.....ja ih zovem vjesticama zato sto se svijesno ili nesvjesno bave tim stvarima.....ljudi moji koji je to strah,za nepovjerovati....evo primjera...jedno jutro zove ti tatin rodak tocno u 10h da pita jel imamo guscija jaja,tata veli da nemamo i bio je sokiran kad on zna da mi nikad ni nismo imali guske....na to on kaze dobro i spusti slusalicu....sutradan tocno u 10 h dode k nama i pita opet isto pitanje,tata mu kaze da mu je jos jucer ujutro rekao da nema...mama ga nudi kavom i on nece kaze da mora ici...otisao je tocno u 10 i 10h...nevjerovatno kako tocno u minut se on pokupi i ode....sve je dobro sve do navecer kad smo vecerali,tata je dosao u boravak i poceo psovati nas sve redom,da je mama kurva da smo mi kopilad,da nas netreba,da proklet dan kad smo se rodili...onda je rekao da on ide gore na tavan spavati i da nezeli imati nista s nama,2mj on nije s nama ni progovorio rijeci sam si kupovo jesti prao si sam ,mama ga molila da side dolje da ce sve rijesiti.....on je samo vikao da nas netreba i da ce otici i razvesti se od mame....mama je molila krunice al nista....u ocima kad sam ga gledala to nije bio on jer nikad nije takvo sta napravio niti bio agresivan....bio je normalan otac troje dijece...mama je popizdila i cekala tog rodaka da opet dode...nakon nekog vremena zove on opet,zvao je samo dok je radio zlo,jer se inace nismo ni culi tako cesto...pita jel ima moj tata neki alat,njemu to treba...tata je bio u gradu,mama mu nije rekla da nije doma,uzela moja mama svete vode iz medugorja,i zalila vrata od kuce u obliku kriza...dosao on i pita gdje je tata,mama kaze ajde u kucu sada ce ti on doci evo sam sto nije...mama iza njega i gura ga da ude...a on nece kaze da nece kavu ni sok da se zuri,i tada je dosao tocno u 10h ujutro,mama ne odustaje i govori mu da pogleda ko vrata kako je tata napravio neki stolcic,i sada oni gledaju i mama opet da hajde na kavu...on nece mama ga gurne i on uhvati za kvaku od vrata i ude...u 10 i 10 je otisao kuci...stavila mu je svete vode i u sok i u kavu...sve je popio....tu vecer je tata dosao sebi....jer ga je mama pitala jel ide gore spavati,rekao je da sta ce on gore nikada gore nije ni isao spavati,on je vecerao s nama i lijepo razgovarao kao da nije nista bilo....mama ga pita pa jel ti znas sta si ti radio veli on ma sta sam radio...mama mu sve isprica i on veli da nije bio gore da se nesjeca....da kad je on to isao gore spavati....i nek mi onda netko kaze da nema zla i zlih ljudi.....mama je bila ocajna nije vise znala sta bi pa je uzela svetu vodu....nakon par dana taj isti covjek tatin rodak se razbolio i zavrsio u bolnici....valjda mu nije uspjelo to sto je naumio.....ima svega samo sto nevjerujes u to dok nedozivis i dok se nedesi tebi.....vidis to i opet nemozes vjerovati.....od tog covjeka njegova sestra isto to radi nekad zajedno rade u kompletu....strasno da se zaseres evo kazem vam moj stari je bio ko zombi....nisi ga mogao prepoznati....i meni su radili zlo dok sam bila mala,zbog njih sam bila stalno u bolnici jer sam imala padavice tj.frast i visoke temperature...mama je otisla kod jedne zene koja je skidala uroke i takve stvari...mama je citav dan putovala do te zene....prvo joj bus nije dosao,pa joj vlak otisao....dok je dosla do te bake koja je sad umrla,baka joj je rekla da ju je vidila sta su sve radili samo da nedode do nje....kaze da su je cijelo vrijeme pratili....baka joj je dala svetu vodu i rekla da me umije s tom vodom i vodu baci psu...i rekla joj je da su sad te osobe koje to rade kod nje u kuci....mama je dosla kuci a k nama su dosli taj rodak njegova sestra i nje muz....mama je skuhala kavu i stavil svete vode kako joj je ta baka rekla,sam taj njen muz je popio kavu oni je nisu htjeli piti....kad su osli moja majka me umila tri put i bacila vodu psu kako je baka i rekla....pas je popio vodu i tri dana nije mogao lajati,cetvrti dan je uginuo zvao se zuti.....pa sad nek me uvjeri netko da toga nema a napatili smo se zbog toga.....mogla bi o tome pricati jer ima toga jos....ispricavam se je malo dugacko napisano al tako jest......
tamarelica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:05   #54
Draga tamarelica23, jako mi je drago da ste ti i tvoja obitelj skinuli "urok". Najbitnije je da vi u to vjerujete i da vam je život krenuo na bolje.

U toj me priči ipak malo više zanima što se desilo s ljudima koji su takav "urok" bacili...

@Absolutely*-Maleus nipošto nije tragikomedija. To je prije svega povijesni tekst zbog kojeg su mnogi stradali. Nažalost, na hrvatski je preveden osrednje.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 20:29   #55
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post
Draga tamarelica23, jako mi je drago da ste ti i tvoja obitelj skinuli "urok". Najbitnije je da vi u to vjerujete i da vam je život krenuo na bolje.

U toj me priči ipak malo više zanima što se desilo s ljudima koji su takav "urok" bacili...

@Absolutely*-Maleus nipošto nije tragikomedija. To je prije svega povijesni tekst zbog kojeg su mnogi stradali. Nažalost, na hrvatski je preveden osrednje.
ti ljudi su idalje zivi i dalje zive i rade kako su i radili...skoro svako malo su bolesni ili u bolnici ili sl.,nas vise ne diraju jedino na tatu malo utjecu....dok ih vidi ili prode pokraj njih ili bude s njima onda dok dode doma zna biti ljut i zivcan i zna vikati bezveze....mama odmah zna da je bio s njima...al kako tim ljudima reci da nedolaze,jer neznamo jesu li svijesni tog sto rade ili ne...al mama to radi na svoj nacin..dok odu uzme casu vode po mogucnosti bokala i baci sebi preko leda i kaze na glas sto ste donjeli to i odnesite sa sobom,jednostavno neznas kako bi se obranio.....imas film slican koji je napravljen zove se... drag me to the hell...malo je strasan moras to pogledati....imas ga na you tubeu...evo recimo tatina ta rodakinja tj.sestricna ti je obolila na pluca imala je tumor na plucima isla se u zagreb ljeciti u kliniku za plucne bolesti isla na operaciju i jos je ziva....ajd mi sad to objasni...kako je to moguce da joj je dobro i da je nista neboli...a 70 posto pluca su joj nastradala....kaze da je dok.poslao kuci i da je dobro da je zdrava....i dan danas zivi...i moju malu sestricu dok je bila beba su dirali,svaku noc se tocno u dva sata budila i vristala je sve do cetiri dva tjedna ,mama je nosila doktorima da se vidi sto joj je....nista joj nije bilo zdrava je bila ko dren.....molitve i kruica je pomogla....tatu najvise diraju zato sto su rod....al hvala bog mama ih je sredila tako da nas vise nediraju.....neusude se zato sto je moja majka jaka osoba....
tamarelica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:38   #56
Draga tamarelica, samo hrabro naprijed....Nikada nemoj izgubiti vjeru i ne osvrći se na one koji svoju dobrobit ostvarju preko tuđeg zla
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 16:00   #57
Quote:
Snake's Kiss kaže: Pogledaj post

@Absolutely*-Maleus nipošto nije tragikomedija. To je prije svega povijesni tekst zbog kojeg su mnogi stradali. Nažalost, na hrvatski je preveden osrednje.
Ma gle, nije u tom smislu tragikomedija, samo mi bilo lijeno dalje objašnjavati

Sam tekst je produkt povijesnih okolnosti i kao takav ne može podlijegati našim mjerilima (bar ne u usporedbi sa suvremenim djelima), no ono što me u vezi tog djela živcira je što ga se masovno citira, i to obično u potpuno krivim kontekstima.

Onak,svaki tukac je čuo za Malleus, i nabacuje se citatima kao sulud, a zapravo knjigu nije vidio,a kamoli pročitao.
Spominje se kao STRAŠNA GROZNA knjiga sa tko-zna-kakvim opisima mučenja, i tako dalje i tako dalje.

Jedna od onih koju ljudi znaju napamet a nikad je nisu pročitali.
to me živcira,a ne knjiga kao takva.

Podsjeća me to na svekolike katolike koji se kunu u Bibliju, a vidjeli su joj samo korice. Mislim, ja sam daleko od katolika, zapalila bi se da u crkvu uđem () , ali naravno da sam bibliju pročitala.
Inače moje mišljenje po tom pitanju ne bi bilo nimalo relevantno (točnije,nije ni sad preveć relevantno,ali bar imam NEKOG kredibiliteta,pošto znam o čemu pričam,jel)

Ako me kužiš.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 18:39   #58
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Ma gle, nije u tom smislu tragikomedija, samo mi bilo lijeno dalje objašnjavati

Sam tekst je produkt povijesnih okolnosti i kao takav ne može podlijegati našim mjerilima (bar ne u usporedbi sa suvremenim djelima), no ono što me u vezi tog djela živcira je što ga se masovno citira, i to obično u potpuno krivim kontekstima.

Onak,svaki tukac je čuo za Malleus, i nabacuje se citatima kao sulud, a zapravo knjigu nije vidio,a kamoli pročitao.
Spominje se kao STRAŠNA GROZNA knjiga sa tko-zna-kakvim opisima mučenja, i tako dalje i tako dalje.

Jedna od onih koju ljudi znaju napamet a nikad je nisu pročitali.
to me živcira,a ne knjiga kao takva.

Podsjeća me to na svekolike katolike koji se kunu u Bibliju, a vidjeli su joj samo korice. Mislim, ja sam daleko od katolika, zapalila bi se da u crkvu uđem () , ali naravno da sam bibliju pročitala.
Inače moje mišljenje po tom pitanju ne bi bilo nimalo relevantno (točnije,nije ni sad preveć relevantno,ali bar imam NEKOG kredibiliteta,pošto znam o čemu pričam,jel)

Ako me kužiš.
ma kužim...ali tako je sa svim velikim knjigama...to jednostavno moramo prihvatiti kao normalno.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 17:09   #59
Sjećam se da mi je teta pričala kada je još bila studentica prava da se neš čudno dogodilo...
Imala je jednu poznanicu koja je bila jako lijepa, pametna, ma sve ... i imala je stabilnu i kvalitetnu vezu sa svojim zaručnikom.
Tetina kolegica sa faxa je bacila oko na tog zaručnika i htjela pod svaku cijenu da bude njen...
Rekla je mojoj teti da će ubrzo bit njen muž i izvadila je pred mojom tetom neku krpu...
Ubrzo nakon toga je ovaj ostavio zaručnicu a sa ovom vješticom, što već, je u braku i imaju djecu...
Najčudnije je to da je taj zaručnik (prije njenog mamca) govorio kako mu je ta koja ga ganja odvratna i da ne bi nikad bio s njom i stvarno je volio tu svoju zaručnicu....
Barbarellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 17:15   #60
Meni se osobno dogodila isto jedna čudna stvar...jel spada u ovu temu il ne ne znam...
Radila sam prije par god u kopiraoni i uđe neki lik...
Zagledao se u mene i kaže : Ti si Vagica.
Ja na to : Da (totalno iznenađena )
Kaže on: Ti imaš jaku karizmu i ti bi mogla voditi puno ljudi (kao u stilu da sam tip vođe)
Zaljubljena si.
Ja sam u to vrijeme počela hodati sa sadašnjim mužem i naravno zatelebana do kraja...kažem : Jesam, a kad ste već sve pogodili onda mi recite jel će bit zauvijek??
On : Pričekaj, vrijeme će pokazati, vidjet ćeš...i ode...

WTF??
Barbarellaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.