Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2003., 13:23   #1
Goetia prijevod

Ajd...znam da je ovo možda uzaludno pitanje, s obzirom na profil ljudi koji ovdje zalaze, ali ponekad se odgovori mogu naći na najneočekivanijim mjestima.

Dakle...da li netko zna da li postoji hrvatski prijevod Goetie?

Čisto da se ne mučim prevoditi ako to već postoji.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:45   #2
Mislim da ne postoji- nećeš se uzaludno mučiti ako namjeravaš prevoditi.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 13:20   #3
Čini mi se da sam u Luči u Rijeci vidio prevedeni mali ključ, ali nisam siguran...

Zadnje uređivanje Sly : 13.10.2003. at 14:24.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 08:37   #4
Ispravak: provjerio sam i to je bio Abramelin.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 10:47   #5
Našao sam jedan srpski prijevod u jednoj knjižici koju imam, ali ne sviđa mi se jer fale neke rečenice.

Ipak ću se uloviti posla.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:19   #6
Postoji ali nije bio u prodaji.Sta ce ti prijevod valjda znas engleski
Iako se meni vise svidjaju Grand Grimoire i Grimorium Verum
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 17:45   #7
Quote:
Burzum kaže:
Postoji ali nije bio u prodaji.Sta ce ti prijevod valjda znas engleski
Iako se meni vise svidjaju Grand Grimoire i Grimorium Verum
Pa neću valjda na engleskom bajati

I koji to to vrag znači da ti se više sviđaju?
Daju bolje rezultate? Trebaju manje priprema?

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 21:35   #8
moze li mi neko dublje objasnit sto je to ustvari GOETIA

ja onako povrsno znam da je to nekakovo ZAZIVANJE
nekoga ili necega

da li je goetiia ustvari molitva?
(meni to nekako slici jedno na drugo?)

posto ja vec oko 7-8 godina nemam potrebu nista moliti nista ne planirati za buducnost, nista veliko ne zeljeti onda me to principjelno ne zanima
(nisam to planirao nego sam iznenada jedan dan rekao sebi..
gle pa ja nista vise ne molim ili zelim da mi se dogodi)
( ja sam dugo imao praksu da na pocetku godine zazelim 3 zelje i zanimljivo- sve sto sam pozelio (kada sam bio u fazi da zelim )mi se ispunjavalo )
(ALI EVO KAZEM -vec 7-8 godina niti molim,niti zazivam niti planiram jer drzim da mi je sve sto mi zivot donese ono sto mi je ustvari potrebito .. i pronasao sam da ZIVOT ZNA BOLJE PLANOVE od mog ega)


ALI ONO STO ME NAJVISE U SVEMU TOME ZANIMA je

MOTIV

TKO to zaziva KOGA

zasto ?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 23:29   #9
Goetia je srednjevjekovni grimoar tj. prvi od 5 dijelova Lemegetona-(Goetia,Theurgia-Goetia , Ars Paulina , Ars Almadel , Ars Nova ).
CSR sadrži popis svih Imena, zvanja,karakteristike etc. duhova(entiteta), uputa za njihovo prizivanje i generalno upotrebu.

Goetia(kažu ljudi ,knjiga zlih duhova) sadrži popis 72 entiteta karakteriziranih kao zlih zajedno s njihovim karakteristikama etc. te zazive istih uz osnovne instrukcije iz ceremonijalne magike(tajming,priprava kruga ,trokuta,bajalica,"oružja" etc. i ostalih "potrepština" za viđenje i navodni susret s dotičnom gospodom )


parsifal:
zasto ?

valjda da bi dobili ono što nemaju i ono što žele.

Ili drugim riječima: nekom treba Grimorium Verum da mu komad izvodi striptiz(ima uputstvo) a nekom ne.



btw. zazivi nisu molitve već upravo suprotno- zapovijedi.Poanta je u "kontroli" (ime..etc).

Idem sad malo skupljat drva..

Zadnje uređivanje danaye : 16.10.2003. at 00:47.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 08:26   #10
Parsifale

Pa mogu reći i da se meni ostvaruju stvari koje želim. Ali to je valjda normalno za ljude koji se bave čudnovatim stvarima.

Nego, ja na Goetske entitete gledam kao na dijelove ljudske psihe (bilo to pojedinacne psihe ili na nivou vrste) i pretpostavljam da bi upoznavanje tih entiteta doprinijelo većem upoznavanju sebe. E da, lijepo reče danaye, to nisu molitve već zapovjedi, tj. kontrola nad dijelovima sebe.

Danaye :

S obzirom na dosadašnji rad i iskustvo mislim da je puno jednostavnije naći komada koji ti izvodi striptiz nego sve ovo posložiti i zazvati kakvog entiteta da ti to pribavi

A ti to u klapi sa ravanom spremaš lomaču?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:22   #11
Imas Enohijanski umjesto engleskog
Baphomet Crowley je kasnije odbacio teoriju o dijelovima ljudske psihe Osim toga svatko tko je u zivotu sudjelovao na full scale evokaciji ili invokaciji ce takodjer to odbacit
Grand Grimoire i Grimorium Verum su vise na left hand orijentirani Takodjer procedura je jednostavnija a kako sam cuo i efikasniji su u evokacijama.Takodjer su i puno opasniji Grand Grimoire ili Le Dragon Rouge je jedna od rijetkih knjiga koja ima ritual za sklapanje ugovora sa demonima.Ipak niti jedan grimoar nikad nije dostigao Paklenu Knjigu
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:31   #12
Grimorium Verum ima evokaciju Lucifera
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:41   #13
Quote:
Burzum kaže:
Baphomet Crowley je kasnije odbacio teoriju o dijelovima ljudske psihe
Ko mu je kriv.

Quote:
Burzum kaže:
Osim toga svatko tko je u zivotu sudjelovao na full scale evokaciji ili invokaciji ce takodjer to odbacit
Zašto?

Quote:
Burzum kaže:
Grand Grimoire i Grimorium Verum su vise na left hand orijentirani Takodjer procedura je jednostavnija a kako sam cuo i efikasniji su u evokacijama.Takodjer su i puno opasniji
Šta to znači left hand orijentirani?
Za neznalice je sve opasno.

Quote:
Burzum kaže:
Grand Grimoire ili Le Dragon Rouge je jedna od rijetkih knjiga koja ima ritual za sklapanje ugovora sa demonima.Ipak niti jedan grimoar nikad nije dostigao Paklenu Knjigu
A šta je to Paklena knjiga?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 11:54   #14
Čitao sam negdje analizu Crvenog zmaja. Kaže da je njena svrha više vidjeti ako je netko dovoljno lud raditi stvari kao što je kopanje groba golim rukama usred zime i bacanje tih iskopina u crkvu nego postići magičan efekt.
Kako god bilo, takvu literaturu je zabavno čitati.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 13:16   #15
Zato sta su poznati efekti kada demon izmakne kontroli da su nadjeni magicari u to i u danasnjem vremenu sa glavama okrenutim za 180 i iscupanim srcem.To ti bas ne mogu napraviti dijelovi psihe
Left Hand Path orijentirani sta znaci grimoari crne magije cisto za dobivanje koristi i nanosenje zla.
Paklena Knjiga je jedan izuzetno stari grimoar kojeg je navodno napisao sam Lucifer.Sadrzi formule nevidjene u nijednoj knjizi po efikasnosti.Vidio sam samo jedan obred iz te knjige and it kicks ass so hard you cannot believe it
Sly to se odnosi na proces nekromancije.Ostatak Le Dragon Rougea je odlican.
Bipolar sta ti hoces
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:51   #16
Quote:
Burzum kaže:
Zato sta su poznati efekti kada demon izmakne kontroli da su nadjeni magicari u to i u danasnjem vremenu sa glavama okrenutim za 180 i iscupanim srcem.To ti bas ne mogu napraviti dijelovi psihe
Left Hand Path orijentirani sta znaci grimoari crne magije cisto za dobivanje koristi i nanosenje zla.
Paklena Knjiga je jedan izuzetno stari grimoar kojeg je navodno napisao sam Lucifer.Sadrzi formule nevidjene u nijednoj knjizi po efikasnosti.Vidio sam samo jedan obred iz te knjige and it kicks ass so hard you cannot believe it
Ajme Burzume....ajd barem te svoje tvrdnje potkrijepi nekim linkom, citatom ili osobnim iskustvom. Ovako ti postovi liče na stihove neke loše black metal grupe.

Definicija Left Hand Patha je kao da si izvukao iz neke kršćanske literature. A opis Paklene Knjige ti je previše smiješan da bih ga uopće komentirao. Takve stvari možeš prodavati maloljetnim i glupim hevijanerima koji se pale na mrak, zlo i okretanje križeva.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 16:19   #17
Ovo sa smrcu magicara mozes nac znam i covjeka koji je to vidio.U vudu ritualima imas primjere takve Sa tim da nikad nisi cuo za Paklenu Knjigu znak je tvojeg zavidnog nepoznavanja grimoara.Da li znas za True Black Magic,Zekerboni,De Praxisa Magica Fausti,Sepher Ha Qliphoth,Book Of Horazios,Dragon Noire,Seven Keys,Ghayat Al Hakim,Haroot And Maroot Magic,Clavicula Destierre,Enchiridion......
Grimoare istrazujem 10 g
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 16:41   #18
Quote:
Burzum kaže:
Ovo sa smrcu magicara mozes nac znam i covjeka koji je to vidio.U vudu ritualima imas primjere takve Sa tim da nikad nisi cuo za Paklenu Knjigu znak je tvojeg zavidnog nepoznavanja grimoara.Da li znas za True Black Magic,Zekerboni,De Praxisa Magica Fausti,Sepher Ha Qliphoth,Book Of Horazios,Dragon Noire,Seven Keys,Ghayat Al Hakim,Haroot And Maroot Magic,Clavicula Destierre,Enchiridion......
Grimoare istrazujem 10 g
Nikad čuo. Ali nikad se nisam hvalio poznavanjem grimoara. A jel' imaš ti kojeg od njih...ili si i za njih čuo od nekog čovjeka?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 16:51   #19
Imam sve osim Paklene Knjige Nabavio sam i originalni Grimoire Honorius (1629) Drugi su fotokopije.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 21:59   #20
Quote:
Burzum kaže:
Imam sve osim Paklene Knjige Nabavio sam i originalni Grimoire Honorius (1629) Drugi su fotokopije.
Daj malo povjesnih podataka, linkova, literature koje to pominju. Ovako si i dalje nebulozan.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.