Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2007., 02:12   #81
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Naravno da je grijeh, od toga se može oslijepiti.
Blitz66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:16   #82
Masturbacija je normalni dio ljudskog života. I bebe masturbiraju. Eh, da Crkva malo zaviri u psihologiju, našla bi svašta.

Ali bolje je učiniti ovo



nego se suočiti s činjenicama...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:38   #83


Masturbacija je zdrava za prostatu, navodno...
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:45   #84
All hail the Ceiling Cat!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:53   #85
spolni moral
6ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:56   #86
<offtopic> Da li se meni samo čini ili ovaj topic privlači jaaako puno posjeta. Hm </offtopic>
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 03:08   #87
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
<offtopic> Da li se meni samo čini ili ovaj topic privlači jaaako puno posjeta. Hm </offtopic>
vjerojatno zato što najveći broj ljudi smatra glupastom i redikulozno smješnom ideju boga kao svevišenjeg sveprožimajućei sveznajućeg voajera koji skrivečki kao maca na gornjoj slici bulji ljudima u genitalije i što s njima rade i pri tome ih osuđuje i zato je propisao da iza te radnje se moraju ispovidit i onda iskupiti očenašima.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 03:10   #88
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
vjerojatno zato što najveći broj ljudi smatra glupastom i redikulozno smješnom ideju boga kao svevišenjeg sveprožimajućei sveznajućeg voajera koji skrivečki kao maca na gornjoj slici bulji ljudima u genitalije i što s njima rade i pri tome ih osuđuje i zato je propisao da iza te radnje se moraju ispovidit i onda iskupiti očenašima.
Vjerojatno...
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 03:42   #89
''Hay, is we there yet, Ceiling Cat? Why u no thinkz of me? Invisible Ceiling Cat!
But i knows you watch me masturbate
And I'm all like "Ceiling Cat is otay. He givz me cheezburgr!"


“Don't knock masturbation - it's sex with someone I love”.

Woody Allen
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:12   #90
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
da.
mada ne znam sta kaze tanja?
Isto što i ti Manasija. Isto što i ti. Dakle-odobravam. Premda je ono samo u riječi samozadovoljavanje najčešće višak, ali ako nema nikog drugog..... ne vidim neki problem.

No najbolje je u dvoje i spada pod tematiku uzajamnozadovoljavanje.

E sad, budući da je sex najsavršeniji oblik komunikacije dvoje ljudi bez obzira da li je istospolni ili ne, a ......(cenzura)...........to pokušava staviti pod svoju jurisdikciju i masturbira verbalno na ispovijedima, imam jedino velike primjedbe na učestalost.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:32   #91
Manasija, Bog s tobom, zasto ulazis u sotonske vode. S kime si takvi si, gorit ces u paklu. Pokaj se sto prije.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:47   #92
Po crkvenom nauku, masturbacija je grijeh!

" And Onan knew that the seed should not be his; and it came to pass, when he went in unto his brother’s wife, that he spilled it on the ground, lest that he should give seed to his brother.
And the thing which he did displeased the LORD: wherefore he slew him also."

Ja mislim da je masturbacija često izraz ljudske nemoći da si nađe djevojku koju želi, isfrustriranosti, a može biti i čisto pružanje užitka samom sebi bez pretjeranog filozofiranja.

A nema smisla od crkve tražiti da kaže da masturbacija nije grijeh...
Kad bi crkva snizila kriterije kojih se ionako malo tko drži, kako bi se tek onda naši mladi ponašali...
__________________
Ništa nije maleno što je učinjeno iz ljubavi!
Occultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:53   #93
Zemlja se vrti oko Sunca - priznali su.

Život na Zemlji je evoluirao i evoluira - priznali su.

RKC je u prošlosti počinila mnoge zločine u ime boga - priznali su.


Masturbacija je normalna stvar lišavanja seksualne napetosti - još čekamo na priznanje.


Dat će bog, dat će.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 13:00   #94
Quote:
Occultis kaže: Pogledaj post
" And Onan knew that the seed should not be his; and it came to pass, when he went in unto his brother’s wife, that he spilled it on the ground, lest that he should give seed to his brother.
And the thing which he did displeased the LORD: wherefore he slew him also."
Navedeni citat ne govori o masturbaciji, vec prekinutom snosaju... ili ti ''vadi ga van'' metodi

Bog se ljutio jer Onan nije htio oploditi udovicu svog brata ( svasta... ).

Ne mijesati kruske i jabuke

Prestati nazivati masturbaciju grijehom nije nikakvo snizavanje kriterija.
To je normalni dio zivota...i bilo bi lijepo da se vec jednom zakoraci iz srednjeg vijeka...ili bi trebalo opet vezivati zvonca deckima za onu stvar, tako da kad dobiju erekciju cijela kuca zna da se spremaju pociniti blud, pa da ga zaliju hladnom vodom i spase od paklene vatre.

Sto je netko prije rekao, ako Bog postoji, nadam se da nije frustrirani voajer, kojeg bi nesto tako obicno kao samozadovoljavanje trebalo vrijedjati

A one price da samozadovoljavanje vodi psihickim poremecajima ili seksualnoj disfunkciji ( zapravo moze, ako nekome utuvis u glavu da je to grijeh ), treba ostavit za babu Mandu...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:01   #95
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Isto što i ti Manasija. Isto što i ti. Dakle-odobravam. Premda je ono samo u riječi samozadovoljavanje najčešće višak, ali ako nema nikog drugog..... ne vidim neki problem.

No najbolje je u dvoje i spada pod tematiku uzajamnozadovoljavanje.

E sad, budući da je sex najsavršeniji oblik komunikacije dvoje ljudi bez obzira da li je istospolni ili ne, a ......(cenzura)...........to pokušava staviti pod svoju jurisdikciju i masturbira verbalno na ispovijedima, imam jedino velike primjedbe na učestalost.
da, greh je. tako sam odgovorio na pitanje.
a, tanju pitam jer nije zombirana propovedima nego svoja. ne podrzavam, al postujem.
takodje, sex nije najvisi nivo komunikacije... niakako. platonske ljubavi, uce nas stari, mogu biti i jesu vece od prostituisanja. a, sex sam po sebi i radi sebe jeste to. a, takva ljubav i komunikacija vene brze od opalog cveca, kaze pesnik.
itd, itd...
da poentiram: ja bih tebe mogao vekovima da gledam, zelim, razumem... al ako bi mi se dala vrlo brzo i vrlo lako, onda bi me istom brzinom sladostrast prosla. i, naravno, ako bi nas odnos najvise vrhove dostizao samo kroz sex.
itd, itd...
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:29   #96
Ok, zašto bi boga bilo briga što čovjek nadražuje svoje spolne organe?
Znači jedenje ukusne hrane je isto grijeh zato jer kad pojedem dobar kolač, osjećam se super?

Osjećati se super je isto grijeh?

Znači i luđaci koji u crkvi padaju u "isuse ljubim te"-trans, nadraženi od strane svećenika, isto griješe?
Noćna polucija kod mlađih adolescenata je isto grijeh, zato jer sanjaju "grešne snove"?


Molim vas, uključite taj bubreg u glavama. Drkati je normalno. I zdravo. Nećete oslijepiti, neće vam izrasti dlake po rukama. Psihički ćete oboljeti samo ako su vas kao male, indoktrinirali da je to grozna stvar, a ni onda nije sigurno (neki budu normalni).

To što crkva propagira na vjeronauku, gdje straši djecu, trebalo bi zabraniti. Ministarstvo zdravstva bi trebalo reagirati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:36   #97
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

Nećete oslijepiti, neće vam izrasti dlake po rukama.
A ako mi narste rep?
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:08   #98
Ednimion, mislim da samozadovoljavanje postaje problem ako se pretjeruje s time...
Čovjeku se digne, on se samozadovolji, a onda ako je neoženjen nije baš previše zainteresiran za djevojku, a ako je oženjen manje skače po ženi...
a to već nije dobro!
__________________
Ništa nije maleno što je učinjeno iz ljubavi!
Occultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 21:46   #99
Ako nekome jutarnja drkica moze smanjiti zelju za seksom sa partnerom onda je i inace taj seks iz nekog razloga los ( losi odnosi medju partnerima, sram, preuranjena ejakulacija itd. )...ili osoba jednostavno ima slab libido.



A ako i imas potrebu za pretjerivanjem, tako da ces zanemariti drustveni zivot, jer ti je vaznije sjediti sa malim/malom u ruci doma ili ne mozes postici erekciju/uzbudjenje sa partnerom...e onda vec mozemo pricati o problemu, psiholoskom ili emocionalnom, kojem je pretjerana masturbacija samo simptom, a ne uzrok...to treba jasno razluciti.
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:34   #100
priznavanje masturbacije
kao grijeha je najveca moguca glupost na svijetu....
i tocka.....a ko je duboko u svojoj religioznosti uvjeren da je to grijeh, ako ne i smrtni grijeh... taj nek zivi po tome...a ostale ostavite da rade sto zele ..
__________________
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Hell'n is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.