Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2013., 10:29   #21
Postoji nekoliko razloga ali najčešći je da ljudi ne vole odgovornost. Žele vjerovati da sve u životu što im je promaklo, prilike, ljubav, sreca su rezultat sudbine, napisane budučnosti. Isto tako sve ružno što ih zadesi moralo se desiti jer je tako zapisano, oni tu imaju male ili nikakve krivice odnosno zasluge.
Nesigurnost u kontekstu "što nam donosi sutra" povezan sa strahom "mogu li se nositi sa svakodnevnim problemima", i da li sam "jak dovoljno za to" je prisutan u svakom čovjeku. Mnogi razne loše situacije zato vole pripisati sudbini. Istina je da za pojedine stvari i nismo krivi ali potrebno je i za mnoge reči "jesam kriv", ali ne u kontekstu negativnosti prema samom sebi nego u kontekstu razmišaljanja "sutra cu bolje, ja znam bolje, ili nauciti cu bolje". Vecini je to teško, pa je najlakše reci "ipak je to sudbina".
Oduzeti pravo izbora i pravo svakom čovjeku da se razvija, raste, gradi ili uništava samog sebe, sa stavom sve je " vec negdje napisano" je sama negacija smisla života.
NightEternal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 14:52   #22
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
a kako znas da sve izbore i odluke koje donosis nisu upravo onakve kakve ti je sudbina zacrtala da doneses?

i nema mi smisla to proricanje buducnosti,nije to to ako znas sta ce se dogoditi,bar ja ne bi htjela znati..
Ovako i ja razmisljam. Sloboda volje je iluzija. Zapitajmo se - da li su nase misli zaista nase? I da li mozemo da biramo sta cemo da biramo...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 09:48   #23
Quote:
NightEternal kaže: Pogledaj post
Postoji nekoliko razloga ali najčešći je da ljudi ne vole odgovornost. Žele vjerovati da sve u životu što im je promaklo, prilike, ljubav, sreca su rezultat sudbine, napisane budučnosti. Isto tako sve ružno što ih zadesi moralo se desiti jer je tako zapisano, oni tu imaju male ili nikakve krivice odnosno zasluge.
Nesigurnost u kontekstu "što nam donosi sutra" povezan sa strahom "mogu li se nositi sa svakodnevnim problemima", i da li sam "jak dovoljno za to" je prisutan u svakom čovjeku. Mnogi razne loše situacije zato vole pripisati sudbini. Istina je da za pojedine stvari i nismo krivi ali potrebno je i za mnoge reči "jesam kriv", ali ne u kontekstu negativnosti prema samom sebi nego u kontekstu razmišaljanja "sutra cu bolje, ja znam bolje, ili nauciti cu bolje". Vecini je to teško, pa je najlakše reci "ipak je to sudbina".
Oduzeti pravo izbora i pravo svakom čovjeku da se razvija, raste, gradi ili uništava samog sebe, sa stavom sve je " vec negdje napisano" je sama negacija smisla života.
Negacija života??
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 09:52   #24
Osoba koja gleda u budućnost je uvijek u svojoj sadašnjosti, a tako i drugi, oni za koje se gleda, i oni također vide stvari iz svoje sadašnje perspektive.

Ali stvar je u tome da svatko ima svoju budućnost u trenu kada razmišlja o njoj.
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 18:16   #25
Quote:
Private spice kaže: Pogledaj post
Negacija života??
Smisla života
NightEternal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 19:05   #26
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Najozbiljnije pitam, zašto neki ljudi žele da im netko kaže i protumači cijelu njihovu budućnost? Ja ne bih mogla živjeti kad bih znala što me čeka i trudila bih se promijeniti svoju sudbinu (iako to nebi smjelo biti moguće)... pa eto, nadam se da će se nači netko tko mi može odgovoriti, jer ja stvarno ne razumijem..
Kad uđeš u šumu koju ne poznaješ a mjesec se sakrio iza oblaka, vjerovatno bi želio saznati što je ispred tebe.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 19:07   #27
Gledanje u budućnost ima smisla da se pripremiš na taj događaj drugim riječima da te neškorira i ne napraviš još veću glupost.

Sanjao sam budućnost 3mj unaprijed da ću pasti jedan predmet koji će rezultirati ispisom sa faksa i tako je doslovno bilo. (bolonja)
Naravno da sam se trudio i učio bla bla, no to nije ništa vrijedilo jer je profesor namjerno postavljao pitanja kojih nema u njegovim materijalima tako da je bilo nemoguće proći.

Imam još nekih stvari koje sam predvidio u snovima i u svijesnom stanju jednostavno su došle te slike i točno to se dogodilo nisam mogao apsolutno ništa promijeniti. Točno te vodi ko po špagi prema tom zacrtanom cilju, uglavnom nisam uspio promijeniti niti jedan događaj.


Al ima jedna nuspojava, recimo kada neke bitne stvari znaš unaprijed da će se dogoditi, onda se ili maksimalno trudiš pa se svejedno razočaraš ili odmah dižeš ruke od toga pa živiš skroz pasivno tek toliko da se održiš na životu do tog cilja koji će se dogoditi. Prvi slučaj sam iskusio i sada živim po drugom slučaju skroz pasivno nezainteresirano živim jer vidim da apsolutno nemogu uopće promijeniti događaj tako da je besmisleno se truditi da ga promijeniš.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 13:43   #28
Pa recimo tarot nije samo gledanje u budučnost,možda je to teško shvatit ali ja sam to doživio u praksi,naravno da je budučnost varijabilna i ovisi o našim postupcima,recimo da ja nekome vidim u kartama da će upoznat zanimljivu osobu na nekoj svadbi s kojom će imat romansu i onda ta osoba namjerno ne otiđe na tu svadbu naravno da će se budučnost promijenit,možda više nikad neće upoznat tu osobu a možda će je upoznat drugom prilikom u drugačijim uvjetima...kroz moje iskustvo tarota ja gledam na tarot ponajprije kao sredstvo samopomoći u smislu da bolje upoznamo sebe i trenutnu situaciju oko nas,da na neki način saznamo kuda idemo i da bi se prema tome mogli postaviti u smislu da dođemo tamo gdje želimo
GabrijelSimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 22:15   #29
kad pitam za budućnost, to radim jer tražim potvrdu da će biti bolje. banalno, ali to je suština.

ne tražim ni savjet, ne bojim se odgovornosti, nisam kontrol frik, nisam praznovjerna, samo želim znati da je moj optimizam opravdan i da nisam luda jer vjerujem da su bolja vremena pred menom.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 14:30   #30
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Gledanje u budućnost ima smisla da se pripremiš na taj događaj drugim riječima da te neškorira i ne napraviš još veću glupost.

Sanjao sam budućnost 3mj unaprijed da ću pasti jedan predmet koji će rezultirati ispisom sa faksa i tako je doslovno bilo. (bolonja)
Naravno da sam se trudio i učio bla bla, no to nije ništa vrijedilo jer je profesor namjerno postavljao pitanja kojih nema u njegovim materijalima tako da je bilo nemoguće proći.

Imam još nekih stvari koje sam predvidio u snovima i u svijesnom stanju jednostavno su došle te slike i točno to se dogodilo nisam mogao apsolutno ništa promijeniti. Točno te vodi ko po špagi prema tom zacrtanom cilju, uglavnom nisam uspio promijeniti niti jedan događaj.


Al ima jedna nuspojava, recimo kada neke bitne stvari znaš unaprijed da će se dogoditi, onda se ili maksimalno trudiš pa se svejedno razočaraš ili odmah dižeš ruke od toga pa živiš skroz pasivno tek toliko da se održiš na životu do tog cilja koji će se dogoditi. Prvi slučaj sam iskusio i sada živim po drugom slučaju skroz pasivno nezainteresirano živim jer vidim da apsolutno nemogu uopće promijeniti događaj tako da je besmisleno se truditi da ga promijeniš.
Isti slucaj I sa mnom. Npr. Sanjam da ce me devojka koja mi se dopada odbiti, ali to zapostavim jer me previse vuce nagon. Pridjem I naravno desi se odbijanje. Takodje, gomilu puta mi se desilo da sam sanjao sta ce biti na ispitu. Ono sto je specificno je da se prekognisticki snovi odnose samo na dogadjaje iz tog dana. Onda se postavlja pitanje - to sto je kratkorocna buducnost definisana da li znaci da je odredjena I srednjorocna I dugorocna? Ne mora da znaci...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 22:11   #31
a što ako ti tarot predvidi smrt,hoće li je reći ili prešutit,da sprječi paniku?

ako kažete da je sudbina već unaprjed zapisana za čovjeka,ako tarot može
predvidjet što nas čeka i predvidi smrt,postoji li onda mogućnost da je
zaustavimo ili se moramo pomirit sudbinom i čekat smrt.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 19:14   #32
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
kad pitam za budućnost, to radim jer tražim potvrdu da će biti bolje. banalno, ali to je suština.

ne tražim ni savjet, ne bojim se odgovornosti, nisam kontrol frik, nisam praznovjerna, samo želim znati da je moj optimizam opravdan i da nisam luda jer vjerujem da su bolja vremena pred menom.
Znaci potrebna ti je podrska za tvoj optimizam sto ako je odgovor negativan? Sto je temelj/izvor tom odgovoru po tebi? I da li se u njega pouzdas?
NightEternal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 00:31   #33
Ja osobno mislim da su neke bitne stvari u životu određene unaprijed dok većina ostalih je naš slobodan izbor. Mislim nema nikakvih dokaza niti za jednu teoriju koja je iznijeta na ovoj temi. To su sve pretpostavke.

Neke stvari koje su se meni dogodile u životu su tolike nevjerojatne i splet višestrukih slučajnosti da to jednostavno ne može biti slučajnost. Bilo bi dobro znati kad će nam se nešto loše dogoditi da to izbjegnemo ali teško je to. Svi znaju sve nakon što se nešto dogodi.

Također mislim da pozivanje na sudbinu je izlika za vlastitite neuspjehe.
Npr. astrolog ti može reći da ćeš proći ispit ali ako ti uopće ne učiš nema šanse da se to dogodi. Znači da itekako imamo izbor.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 19:52   #34
Ne može ti nitko odrediti budućnost iz razloga što je promjenljiva.

Ljudi koji posjećuju vidovnjake i spiritualne savjetnike misle da oni umiju predvidjeti budućnost. Naime, osobak koja zna slušati, iz pitanja složiti odgovor ili čitati auru će izreči podatke o prošlosti. Klijent će čestobiti iznenađen njegovom točnošću, iznenađenjem kako je to pogodio. Tako će isti pokušati s budućnošću i samo će se ostvariti ono što klijent snažno prihvati u svom umu kao sugestiju...kao takvu je usvoji čvrsto vjerujući neutralizirajući prethodni program. S obzirom da čovjek nije tako ustrajan, vjeruje pa ne vjeruje i td. tako on mijenja i svoju budućnost. Većina će reći pogodili su mi prošlost ali budućnost totalno fulali zbog već navedenih razloga.
Zbog toga mislim da nema smisla obilaziti takve savjetnike nego si sam odrediti ciljeve i želje koje treba ustrajno slijediti.
smm-07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:50   #35
Meni su za sada svi fulali što se tiče budućnosti. apsolutno sve. Čak su i govorili neke detalje a na kraju ništa. Ne postoje čvrsti dokazi ali ja vjerujem da sudbina postoji i da neke osobe ili događaje ne možemo izbjeći.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 21:17   #36
Sudbinu si sami određujemo.
Postoje situacije koje moramo proći i ne možeš to nikako izbjeći, zaobići ili "biti spreman".
Tako da plaćanje nekih savjetnika je gubljenje novca, vremena i stvaranje mentalnog kaosa.
Čovjek ulazi u labirint iluzija i sluša, analizira što mu je tko rekao. Na kraju ništa od toga.
Motiku u ruke i na posao
smm-07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 21:33   #37
Nemaš dokaze za to tako da ostajem pri svome.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:58   #38
Ja ništa ne pokušavam dokazati. To bi bilo gubljenje vremena.
Iznosim samo svoje mišljenje.

Sam si rekao da su ti svi fulali. Sumnjam da su ti vratili nofce za prognoze fulanja ili su ti gratis davali prognozu.
Treba biti svjestan da je to njihov posao i da od toga žive.
Postoje strategije "navlakuše".

U jednoj knjizi o razvoju intuicije sam proučavala kako dobiti odgovore za budućnost..to je bio smisao izrečene Motike. Treba učiti i raditi na sebi..biti neovisan.
Dovoljno je se zaljubiti u pogrešnu osobu da ti cijela sudbina ode u suprotnom smjeru...
smm-07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 09:52   #39
-zato jer ako si između dvije opcije, vidovnjak ti pomogne da ih sagledas kako spada, kakve one stvarno jesu a ne kakve ti mislis da jesu

-zato jer je mene npr stvarno zanimalo dokle cu se muciti s jednom bolescu neugodnom, cisto da znam planirati zivot malo

-zato jer odlaskom kod vidovnjaka iskreno shvatis dal nesto zelis ili ne. tipa zelis biti s nekim i on ti kaze da nema šanse- u tom trenutku ako se sve u tebi ne pobuni protiv toga i kazes mu gle stari seres, ja ju volim, onda bas i ne zelis to i samo zelis nekakav izlaz iz te situacije.

-zato jer ljudi imaju kredite a recesija je i zele znati kad ce dobiti posao.
love.sucks.ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 08:56   #40
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Isti slucaj I sa mnom. Npr. Sanjam da ce me devojka koja mi se dopada odbiti, ali to zapostavim jer me previse vuce nagon. Pridjem I naravno desi se odbijanje. Takodje, gomilu puta mi se desilo da sam sanjao sta ce biti na ispitu. Ono sto je specificno je da se prekognisticki snovi odnose samo na dogadjaje iz tog dana. Onda se postavlja pitanje - to sto je kratkorocna buducnost definisana da li znaci da je odredjena I srednjorocna I dugorocna? Ne mora da znaci...
Ja sam zakljucio da se neki detalji uzivotu moraju dogoditi oces ili neces to uopce nije bitno, bitno je da ces to proci, iskusiti itd.
I da u skladu stime mozes u buducnosti predvidjeti takav dogadaj, ali je uvijet da moras vrlo precizno postaviti pitanje. Meni je to doslo spontano da sam vidio u buducnost tu radnju i uz sav moguci trud iz petinih zila nisam uspio promijeniti tijek dogadaja. Tocno se to dogodilo to sto sam vidio u buducnosti i ni makac od toga !
A predvidio sam to par mjeseca unaprijed, a ne ono tipa prije dvije minute, jucer ili prekjucer vec punih i do 3mj. unaprijed i to samo jednom i nikad vise ! I tada cak poslije koji dan posve zaboravim, a kad se dogodi onda se i usput sjetim da sam taj dogadaj unaprijed predvidio.

A ovi tipovi stvari uz vezi cura oce te ili nece te odbiti tu jos donekle postoji izbor. I tu je puno previse parametara zbog cega bi te ona prihvatila ili odbila.
Npr. moras biti njen tip koji joj je privlacan (mototista/ gospon covjek/ sportas/ student/ frajer i tomu slicno) ili nije joj se dopao pristup kojim si pristupio (pod utjecajem alkohola/ neprihvatljivo ponasanje/ komunikacija joj je turn off itd.)
Puno previse imas tu parametara zasto bi te ona prihvatila ili odbila.
Zato i jeste kod cura najbitnije prvi pristup onda je dalje lako, druga je stvar ako se medusobno prepoznaju srodne duse onda svi uvijeti koji su definirani poispadaju, do cak toga da su uvijeti vrlo vjerojatno i ispunjeni jer su se srodne duse nasle koje su medusobno slicne ili iste. Al to je vec druga tema, no ok bilo je slucajeva kad su me neke cure toliko uzdrmale sa svojom pojavom i to samo sto su se uopce pojavile, a nisu izgledom nista posebno ono cisti prosijek, a uzdrmale su me cak i do 10m. Iako nam se jos pogledi nisu ni sastali. A kad prodem pored neke daleko zgodnije ko da bi ju nacrtao, na njih pak nisam reagirao ni 1% u odnosu na one koje su me jednostavno uzdrmale.
Na takve koje su me uzdrmale moguce da su to bili primjerci srodnih dusa kojih ima mnogo ili da sam vec imao posla sa njima iz proslih zivota tipa bivse veze i tomu slicno bas vjerojatno iz proslog zivota.
Jer drugog objasnjenja nema zbog cega bi me neke toliko uzdrmale da mi je jos otkucaj srca i dah u isto vrijeme poskocio od normalnog kontinuiranog rada ko da sam dobio srcani, a na druge nisam ni trepnuo.

Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.