Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2013., 15:11   #21
Quote:
lutkica24 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima,a posebno tebi Tanita.
Uistinu su me se dojmili tvoji postovi (komentari).
No jučer i danas sam poprilično nervozna i uznemirena (zbog čega i zašto,
veoma duga priča. Tako da ne bih ulazila u to. Niti govorila o tome.)
No napravila sam nešto zbog čega se sada užasno sramim,i strahovito mi
je neugodno.
U naletu bijesa i ludila koje me je jučer uhvatilo (nisam se mogla prepoznati,
to je bilo nešto prestrašno.) Počela sam proklinjati svoga anđela čuvara.
Znam da ćete mi sada gledati sa gađenjem,no učinila sam to,i osjećam se strahovito
loše radi toga. Kako bih to mogla ispraviti? (Osim molitvom.U crkvu NE idem,niti želim
ići.) I još nešto: Tanita,mogu li ti se javiti putem privatnih poruka?
Unaprijed hvala!
Laura...

Na ispovjed kod Bozanića, nema druge. Ili slijedi "tamo gore" 1000 godina teškog Čistilišta!
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 12:51   #22
Quote:
abeloth kaže: Pogledaj post
Znam samo da bih ja u toj situaciji umro od straha!
Zasto?
Strah je negativna energija
jesi ti negativan?
Bez brige svijest im ne dozvolajva da rade "lose" stvari
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 12:54   #23
Quote:
lutkica24 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima,a posebno tebi Tanita.
Uistinu su me se dojmili tvoji postovi (komentari).
No jučer i danas sam poprilično nervozna i uznemirena (zbog čega i zašto,
veoma duga priča. Tako da ne bih ulazila u to. Niti govorila o tome.)
No napravila sam nešto zbog čega se sada užasno sramim,i strahovito mi
je neugodno.
U naletu bijesa i ludila koje me je jučer uhvatilo (nisam se mogla prepoznati,
to je bilo nešto prestrašno.) Počela sam proklinjati svoga anđela čuvara.
Znam da ćete mi sada gledati sa gađenjem,no učinila sam to,i osjećam se strahovito
loše radi toga. Kako bih to mogla ispraviti? (Osim molitvom.U crkvu NE idem,niti želim
ići.) I još nešto: Tanita,mogu li ti se javiti putem privatnih poruka?
Unaprijed hvala!
Laura...
Nemas tu sta ispravit
Jer u tom trenutku to nisi bila ti
I bez brige tvoj anđeo čuvar ti nista ne zamjera
sve ti je oprosteno kao da se nikad nije ni desilo
On te razumije i zna zasto si tak reagirala
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 12:56   #24
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
tek sad vidim tvoj post, naravno da mi se uvijek možeš javiti na p.p.
što se tice ovog što si rekla anđelima, ljudski je griješiti a, ono što je bitno je ne ponavljati greške kojih postajemo svjesni...rijeci oprosti, molim te, volim te i hvala su male rijeci al imaju veliko znacenje...
Ovo je dobro receno
Dobro je da je svijesna toga
tako da ne ponavlja vise to
i da se trudi vise kontrolirat sebe tj svoje tjelo
emocije itd
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 16:31   #25
Čitam sada jednu knjigu(mislim da ste svi čuli,popularna je u zadnje vrijeme) Lorny Byrne: Anđeli u mojoj kosi.....lijepa je knjiga, malo mi je teže za povjerovati čisto jer toliko spominje anđele(u svakom koraku,da ima dužnost i da su se samo njoj obratili). Meni je to sve lijepo i vjerujem u njih, ali malo mi je pretjerano, zvuči ko neka bajka. Glazba, svjetlost, duše, način na koji ih opisuje mi djeluje filmski pa me je strah vjerovati riječima te spisateljice. Ako je netko čitao, što vi mislite?
A što se tiće tih iskustava koje vi opisujete, imam samo negativna
Prije sam osjetila neku prisutnost kada bih zaklopila oći, ko da je netko ispred mene. To mi je bilo zastrašujuće i nisam mogla od straha spavati.I jednom dok sam bila u krevetu osjetila sam ruku na glavi(bila sam se pokrila sa pokrivačem od straha,to radim svaku većer kad idem spavati),i naglo sam se trznula da ode. Strašljivo mi je sve to. Jezivo.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 09:02   #26
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Čitam sada jednu knjigu(mislim da ste svi čuli,popularna je u zadnje vrijeme) Lorny Byrne: Anđeli u mojoj kosi.....lijepa je knjiga, malo mi je teže za povjerovati čisto jer toliko spominje anđele(u svakom koraku,da ima dužnost i da su se samo njoj obratili). Meni je to sve lijepo i vjerujem u njih, ali malo mi je pretjerano, zvuči ko neka bajka. Glazba, svjetlost, duše, način na koji ih opisuje mi djeluje filmski pa me je strah vjerovati riječima te spisateljice. Ako je netko čitao, što vi mislite?
A što se tiće tih iskustava koje vi opisujete, imam samo negativna
Prije sam osjetila neku prisutnost kada bih zaklopila oći, ko da je netko ispred mene. To mi je bilo zastrašujuće i nisam mogla od straha spavati.I jednom dok sam bila u krevetu osjetila sam ruku na glavi(bila sam se pokrila sa pokrivačem od straha,to radim svaku većer kad idem spavati),i naglo sam se trznula da ode. Strašljivo mi je sve to. Jezivo.
stvar je u tvojoj percepciji, previše se loviš za ono što drugi kažu, što su te godinama ucili....
osjecaj prisutnosti je dar s neba i na to treba tako gledati, nemaš se cega bojati....razmisli, u tom trenutku, osim tvojeg straha jel se desilo nešto negativno?
normalno je da na pocetku osjetiš strah od nepoznatog al prepusti se i obrati pažnju na daljnji tijek događaja....strahom blokiraš sve pozitivno....
mnogi ljudi na sve moguce nacine pokušavaju doživjeti ovo što si ti doživjela i ne mogu, ocito postoji razlog zašto se tebi to dešava....opusti se i saznaj ga....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 11:07   #27
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
stvar je u tvojoj percepciji, previše se loviš za ono što drugi kažu, što su te godinama ucili....
osjecaj prisutnosti je dar s neba i na to treba tako gledati, nemaš se cega bojati....razmisli, u tom trenutku, osim tvojeg straha jel se desilo nešto negativno?
normalno je da na pocetku osjetiš strah od nepoznatog al prepusti se i obrati pažnju na daljnji tijek događaja....strahom blokiraš sve pozitivno....
mnogi ljudi na sve moguce nacine pokušavaju doživjeti ovo što si ti doživjela i ne mogu, ocito postoji razlog zašto se tebi to dešava....opusti se i saznaj ga....
Razumijem. Samo, sada mi se više to ne događa, otkada sam se preselila kod dečka. U toj kući u kojoj od rođenja živim je bilo najaktivnije(djed mi je umro u toj sobi, pa neznam dali je to možda on, a jako me je volio). I htjela bih da mi se to ponovi, ali kako nemam vremena povezati se sa time, ostavila sam to nekako u toj kući, prošlosti. A što se tiće tih anđela, nekako oduvijek mislim da ga nemam.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:37   #28
Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Razumijem. Samo, sada mi se više to ne događa, otkada sam se preselila kod dečka. U toj kući u kojoj od rođenja živim je bilo najaktivnije(djed mi je umro u toj sobi, pa neznam dali je to možda on, a jako me je volio). I htjela bih da mi se to ponovi, ali kako nemam vremena povezati se sa time, ostavila sam to nekako u toj kući, prošlosti. A što se tiće tih anđela, nekako oduvijek mislim da ga nemam.
možda i je, i ne bih osobno to baš vezala samo sa kucom, tamo njegova energija možda je jaca nego ovdje al, prije ima veze s tvojim strahom....onaj tko te voli, pokušat ce doprijeti do tebe ako ne uspije nece forsirati...ne, zaboravi on te voli i ne želi te plašiti....
svatko od nas ima anđela, pokušaj se prisjetiti koliko puta si se našla u nekim "opasnim" situacija i na kraju se izvukla iz njih....kažu da se anđeli nikada nece petljati u naš život ako nismo životno ugroženi ili ako ih sami ne zatražimo za pomoc...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 16:06   #29
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
možda i je, i ne bih osobno to baš vezala samo sa kucom, tamo njegova energija možda je jaca nego ovdje al, prije ima veze s tvojim strahom....onaj tko te voli, pokušat ce doprijeti do tebe ako ne uspije nece forsirati...ne, zaboravi on te voli i ne želi te plašiti....
svatko od nas ima anđela, pokušaj se prisjetiti koliko puta si se našla u nekim "opasnim" situacija i na kraju se izvukla iz njih....kažu da se anđeli nikada nece petljati u naš život ako nismo životno ugroženi ili ako ih sami ne zatražimo za pomoc...
sad kad bolje razmislim....jednom sam pješačila doma,tik uz zgradu.Gledala na mob i tipkala kad odjednom sam bez ikakvog razloga podigla glavu gore, i u sekundi izbjegla prozor od zgrade. Nekako ko da mi je netko rekao "ej podigni glavu", jer ju nisam imala namjeru podizati i prekidati gledanje u mob. Da nisam podigla glavu garant bih ostala bez oka, jer je rub bio oštar, sa nekakvim metalom.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 17:48   #30
Da ne otvaram novu temu, podijeliti cu ovdje svoja neka iskustva i zaista bi mi bilo dragocjeno vase misljenje

Takoder mi se desava da cujem po kuci neke cudne zvukove, ali ja osjecam neku uzasnu negativu, cak i strah, najcesce po noci oko 23-04. Osjecam tezinu na prsima i kao kamen u grlu vec duze vrijeme. Naravno da sam prvo isla kod doktora, i svog i psih jer sam smatrala da je mozda samo stres u pitanju ali su rekli da sam savrseno zdrava.

Zapalila sam tamjan i prosla time po svim prostorijama, ostavila ostatke tamjana na mjestu gdje najvise osjecam to nesto ali svejedno. Redovito cistim kucu i gledam da bude puno svjetla, ali svejedno ne osjecam se nista ugodnije. Pored svega, pocele su mi se dogadati cudne stvari, posao nikako, u zivot mi pokusavaju uci sve neki cudni ljudi a oni s kojima sam bila jako dobra i koje sam smatrala stvarno pozitivnima nestaju ili se ponasaju na nacin da ih ne prepoznajem. Smatram se dobrom osobom, gledam pomoci kome god mogu, istinski brinem za ljude ali nekako kao da je iz mene pocela isijavati ta negativa. Evo cak i tu na forumu, napravim novi profil, na jednoj temi me maltene napadnu zbog najtrivijalnije izjave, na druge neke komentare ili pitanja ni ne odgovaraju. Pokusala sam kontaktirati jednog astrologa da mi malo vidi u natalnoj sto mi stoji za posao a covjek me napao i odj... kao da se predstavljam nekim tko nisam a lijepo stavim i ime i prezime, onako, ok, ne moras mi odgovoriti ali bas onako bez imalo takta, sto mi je cudno jer ipak astrologu saljes svoju natalnu kartu koja je zaista specificna tako da ne znam zasto bih uopce muljala vezano uz to.

Nisam vjernik u onom klasicnom smislu, ali odem s vremena na vrijeme u crkvu kada osjetim potrebu, zaista se trudim voditi uredan zivot no stvari ne idu na bolje, imam osjecaj da su mi svuda zatvorena vrata. Sva sreca pa imam stabilnu vezu i to mi je trenutno jedino dobro i pozitivno u svemu, samo se bojim ako se ovo nastavi da se ne bi odrazilo i na nas.

Molim vas ako imate kakve savjete i prijedloge sto da radim...
cobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 10:13   #31
Quote:
cobanka kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, podijeliti cu ovdje svoja neka iskustva i zaista bi mi bilo dragocjeno vase misljenje

Takoder mi se desava da cujem po kuci neke cudne zvukove, ali ja osjecam neku uzasnu negativu, cak i strah, najcesce po noci oko 23-04. Osjecam tezinu na prsima i kao kamen u grlu vec duze vrijeme. Naravno da sam prvo isla kod doktora, i svog i psih jer sam smatrala da je mozda samo stres u pitanju ali su rekli da sam savrseno zdrava.

Zapalila sam tamjan i prosla time po svim prostorijama, ostavila ostatke tamjana na mjestu gdje najvise osjecam to nesto ali svejedno. Redovito cistim kucu i gledam da bude puno svjetla, ali svejedno ne osjecam se nista ugodnije. Pored svega, pocele su mi se dogadati cudne stvari, posao nikako, u zivot mi pokusavaju uci sve neki cudni ljudi a oni s kojima sam bila jako dobra i koje sam smatrala stvarno pozitivnima nestaju ili se ponasaju na nacin da ih ne prepoznajem. Smatram se dobrom osobom, gledam pomoci kome god mogu, istinski brinem za ljude ali nekako kao da je iz mene pocela isijavati ta negativa. Evo cak i tu na forumu, napravim novi profil, na jednoj temi me maltene napadnu zbog najtrivijalnije izjave, na druge neke komentare ili pitanja ni ne odgovaraju. Pokusala sam kontaktirati jednog astrologa da mi malo vidi u natalnoj sto mi stoji za posao a covjek me napao i odj... kao da se predstavljam nekim tko nisam a lijepo stavim i ime i prezime, onako, ok, ne moras mi odgovoriti ali bas onako bez imalo takta, sto mi je cudno jer ipak astrologu saljes svoju natalnu kartu koja je zaista specificna tako da ne znam zasto bih uopce muljala vezano uz to.

Nisam vjernik u onom klasicnom smislu, ali odem s vremena na vrijeme u crkvu kada osjetim potrebu, zaista se trudim voditi uredan zivot no stvari ne idu na bolje, imam osjecaj da su mi svuda zatvorena vrata. Sva sreca pa imam stabilnu vezu i to mi je trenutno jedino dobro i pozitivno u svemu, samo se bojim ako se ovo nastavi da se ne bi odrazilo i na nas.

Molim vas ako imate kakve savjete i prijedloge sto da radim...
sve po zasluzi....

Zadnje uređivanje scootertechno : 03.07.2013. at 10:20.
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 11:42   #32
Quote:
cobanka kaže: Pogledaj post
Molim vas ako imate kakve savjete i prijedloge sto da radim...
Ovako, jesi li, otkako ti se sve to desava, pocela sa intenzivnijim duhovnim/magijskim tehnikama bilo koje vrste, molitvama, konteplacijom,

ili si samo teoretski citala nesto o tim temama?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 12:37   #33
neće njoj pomoći molitve ili duhovne i magijske tehnike.u kući ima podstanara da tako velim,samo što nije vidljiv i ne plaća najamninu samo malo po malo uzima dio duše
popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 13:37   #34
Quote:
popravljam kaže: Pogledaj post
neće njoj pomoći molitve ili duhovne i magijske tehnike.u kući ima podstanara da tako velim,samo što nije vidljiv i ne plaća najamninu samo malo po malo uzima dio duše
ne plaši ženu bez veze....nema tu nikakvog podstanara, žena s nekim razlogom mora nešto ocistiti u svojoj podsvijesti....suociti se s necim...
ne znam tocno o cemu se radi al, ona zna i nek malo bolje odvrti film unazad...inace loša energija po feng shui-u se cisti solju...tek tad tamjanom ....i to obavezno uz propuh da iznese van tu negativnu energiju...ostavljanje tamjana na tim mjestima je zapravo ostavljanje te loše energije tu gdje je....što bi znacilo nešto si kao radio a, nisi napravio ništa....ili u prijevodu, ti bi promjenu al, nisi se spreman suociti s njom...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 16:40   #35
pocela sam moliti tek kada se to pocelo desavati, meditirala sam svega 2-3 puta i to vise da se smirim od svega. ujutro dok pijem kavu usput izmedu ostalog procitam i horoskop, to mi je neka navika oduvijek valjda.

prema zasluzi-moze biti, tko je bez grijeha neka baci kamen. posto se smatram izuzetno postenom i iskrenom osobom te sam sama sebi najveci kriticar ne bih se cudila da duboko u sebi prozivljavam neke stvari koje smatram da sam krivo napravila.

ostavila sam tamo nadajuci se da ce mozda jace djelovati,ali imas pravo, logicno je da se sve to baci. moze u smece ili u tekucu vodu?


tanita, mozes li mi molim te reci kako to sa solju? da ju stavim u vodu ili samo pospem po podu pa pometem/usisam ili..?

hvala vam na odgovorima
cobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:19   #36
Quote:
cobanka kaže: Pogledaj post
pocela sam moliti tek kada se to pocelo desavati, meditirala sam svega 2-3 puta i to vise da se smirim od svega. ujutro dok pijem kavu usput izmedu ostalog procitam i horoskop, to mi je neka navika oduvijek valjda.

prema zasluzi-moze biti, tko je bez grijeha neka baci kamen. posto se smatram izuzetno postenom i iskrenom osobom te sam sama sebi najveci kriticar ne bih se cudila da duboko u sebi prozivljavam neke stvari koje smatram da sam krivo napravila.

ostavila sam tamo nadajuci se da ce mozda jace djelovati,ali imas pravo, logicno je da se sve to baci. moze u smece ili u tekucu vodu?


tanita, mozes li mi molim te reci kako to sa solju? da ju stavim u vodu ili samo pospem po podu pa pometem/usisam ili..?

hvala vam na odgovorima
Dao sam ti par savjeta i svega ali onda sam procitao par tvojih postova i obrisao ih napisao ti sve po zasluzi
ti si sama puna negativne energije samo tvrdis da nisi
sve sto radis je negativno
citas svaki dan horoskop?
tam ispitujes o brojevima za loto?
pijes,pusis
probaj tjedan dana bez toga svega
jel mozes?

tko zna kakve su ti misli i o cemu sve razmisljas
mozes tu nama pricat sta hoces
i pretvarat se nevina
a dobro znas da nisi
privlacis ono sto jesi
zato se nemoj žalit
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:26   #37
pa ocito mi treba pomoc..
bila sam prestala pusiti pa se sve ovo pocelo dogadati pa sam pocela ponovo, novaca nema pa da, vidjela sam temu i postavila sam pitanje vezano za loto. ne svidam se sama sebi ovakva, ne svida mi se sto se desava i dosla sam pitati za pomoc a ne prodike (iako ne kazem da me ne smijes "popljuvati") , sama sam svjesna koliko si stetim nekim postupcima ali me upravo to muci, sto nemam dovoljnu snagu volje da to promijenim.
cobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:59   #38
Quote:
cobanka kaže: Pogledaj post
ostavila sam tamo nadajuci se da ce mozda jace djelovati,ali imas pravo, logicno je da se sve to baci. moze u smece ili u tekucu vodu?
tanita, mozes li mi molim te reci kako to sa solju? da ju stavim u vodu ili samo pospem po podu pa pometem/usisam ili..?
hvala vam na odgovorima
nitko od nas nije savršen pa prema tome te "zasluge" nemoj tako ni tumaciti, razmisli malo bolje o svemu....ti najbolje znaš odgovor zašto ti se to sve dešava, vjeruj mi...
okvirno, po feng shui-u, nakon što ocistiš prostor fizicki od nereda, prašine itd....posipaš sol (uzmeš šaku soli i razbacaš po sobi) ili ju staviš u neku posudicu tamo gdje osjecaš lošu energiju....pustiš 24h da upije negativnost i nakon toga dobro usišeš i baciš tu sol u wc, smece-koje obavezno odmah treba iznijeti van......zatim otvoriš širom prozore, napravi propuh...zapali tamjan, prolazi po kuci i obavezno zastani malo po coskovima. (ovo ti je najbolje raditi poslije kiše, za vrijeme lijepog dana...nikako za vrijeme nevremena....)
na tim mjestima možeš upaliti i svijece da privuku energiju anđela...
također obrati pažnju na stvari koje su oko tebe a, dugo ih ne koristiš....ako ih nemreš iz nekog razloga baciti, premjesti ih....energija mora strujati u protivnom ti se pretvara u negativnu...
svejedno je gdje bacaš, wc ili smece....samo je bitno da to ode van kuce....nemoraš tražiti potoke itd....(ako si na to mislila)

Zadnje uređivanje tanita : 03.07.2013. at 18:07.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:18   #39
hvala ti na odgovoru i detaljnom opisu..
a znas da sam mislila na potoke, rijeke i sl, citala sam da mora u tekucicu... i da,definitivno izbaciti sve nezdrave stvari iz sebe i oko sebe...
hvala ti jos jednom puuuno puuuno
cobanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 18:29   #40
Quote:
cobanka kaže: Pogledaj post
pa ocito mi treba pomoc..
bila sam prestala pusiti pa se sve ovo pocelo dogadati pa sam pocela ponovo, novaca nema pa da, vidjela sam temu i postavila sam pitanje vezano za loto. ne svidam se sama sebi ovakva, ne svida mi se sto se desava i dosla sam pitati za pomoc a ne prodike (iako ne kazem da me ne smijes "popljuvati") , sama sam svjesna koliko si stetim nekim postupcima ali me upravo to muci, sto nemam dovoljnu snagu volje da to promijenim.
A šta bi te trebali žalit?
dosla si na krivo mjesto
Ako želiš promjene promjeni se sama
nitko te drugi nece i ne moze promjenit
nisi zadovoljna sa sobom?
pa onda mjenjaj to sto ti se ne svida
Prestani pušit
prestani citat svaki dan horoskop
ispitivat za brojeve lota
itd
jer od toga nema nist
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.