Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2005., 13:03   #1
Angry Medazol

Ovako, napravila sam pregled urina radi nekih smetnji i ustanovljeno mi je da imam bakteriju (kakvu nezna se jer doktor nije smatrao da je potrebna daljnja obrada) i dao mi je terapiju Medazolom i vaginalete. Sada, na internetu sam procitala da ima brdo bakterija i da treba napraviti urinokulturu i naci o kojoj je tocno bakteriji rijec i tek onda prepisati lijek. Doktor (opce prakse) kaze da to nije potrebno i da Medazol unistava sve. Ima li netko slicna iskustva ili ja stvarno panicarim bez veze.
tnx
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 21:06   #2
Uglavnom daju Medazol za sve bakterije što se tiče urinarnog (ili kak se to stručno kaže) i genitalnog područja.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 22:46   #3
ah, ima nas jos...

samo se pripremi na mucnine* 24/7 dok pijes medazol.

iako ih ne pijem zbog problema s urogenitalnim sustavom, meni je isto moja dr. opce prakse rekla da je medazol jako dobar i nadam se da su sve bakterije kod mene vec .

*ja jos samo sutra popijem 2 tablete i onda je gotovoooo!
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 09:46   #4
Angry

Crimson Petal

meni je doktor rekao da popijem svih 5 tableta medazola u jedan dan pa sta ce meni onda biti
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 11:27   #5
eh, zaboravih ti sinoc dati link na belupovu stranicu da procitas.

jesi ti vec uzela tablete ili ne?

meni pise na onom papiricu da se medazol moze piti na mnostvo nacina , ovisno zbog cega se tocno pije.

http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true

Doziranje i način primjene

Doziranje u specifičnim indikacijama:

Bakterijski vaginitis uzrokovan s Gardnerella vaginalis:

Metronidazol se primjenjuje kao jednodnevna terapija u dozi od 2 grama (5 MEDAZOL® tableta od 400 mg) koja se uzima odjednom, ili kao sedmodnevna terapija 2 puta na dan u dozi od 400-500 mg (1 MEDAZOL® tableta od 400 mg ili 2 MEDAZOL® tablete od 250 mg 2 puta na dan).


jel ti tako trebas piti?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 11:33   #6
Quote:
sabrina kaže:
pa sta ce meni onda biti
paaaa... upravo to: . ali to mi je ok ako moras sve u jednom danu stresti pa ti onda poslije bude bolje, a ja se gotovo 2 tjedna s tim natezem.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 15:11   #7
Crimson Petal
E to je ono zbog cega mene pere paranoja...u nalazu urina stoji bakterija i nesto leukocita. Nakon toga ona meni uvali medazol.
Sada nisam ja neki doktor, ali barem mi reci o kojoj je bakteriji rijec. Po mom doktoru medazol ubija sve pa da se ne brinem. Ozbiljno razmisljam da promijenim doktora.
U svakom slucaju nisam popila jos nista. Idem prije kod privatnog ginekologa pa da njega jos malo priupitam. Tamo platis i to masno ali barem mozes pitati do besvjesti...
Nadam se da je tebi bolje
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 15:31   #8
Quote:
sabrina kaže:
Nadam se da je tebi bolje
tnx. jos samo 1 tableta.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 16:15   #9
Quote:
Crimson Petal kaže:
tnx. jos samo 1 tableta.
1 to go! Bravo
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 18:18   #10
Iako je kod muskaraca manje problema sa urinal upalama, ja vec godinama stalno uzimam dnevno antibiotik Hiprex koji je za urinal infection.

Sa obzirom da imam mnoge bolesti i da sam na mnogo lijekova prekinuo sam uzimati par mjeseci.

Sada zalim sta sam prekinuo, ima vec dva mjeseca da sam bio u jakim bolovima i problemima i sa urinary track, svaki tjedan je bila slana poslije zavrsenog antibiotika urin na pregled, uvijek dolazi sa koja vrsta bakterije je i koji antibiotik da se trosi....da skratim
sve skupa sam bio na duplim dozama i jos i sada sam na dvije doze antibiotika.

Ali kod mene je problem momentalno jako smanjen testesteron iako uzimam injekcije dvije godine pao je veoma nisko, tako da je specijalista podigao na svaka 2 tjedna duplu dozu...imao sam ultrasound scan za bubrege urin track mjehur i prostatu i sve je srecom perfektno...ali infekcija je i dalje...a nema nista da ja radim krivo.

Ali i inace idem urologistu na kontrolu tako da ce on morati probati rijesiti sta je krivo...ja sumnjam na moj cronican epididymitis/u testikal/....

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 10:09   #11
[QUOTE]VILKO kaže:
[B]Iako je kod muskaraca manje problema sa urinal upalama, ja vec godinama stalno uzimam dnevno antibiotik Hiprex koji je za urinal infection.

Vilko nadam se da ce se to prije ili poslije rijesiti. Treba biti uporan a s godinama covjek mora nauciti prihvatiti neke stvari ali nikada ne odustati od ljecenja
Sretno
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2005., 22:09   #12
Quote:
VILKO kaže:
Iako je kod muskaraca manje problema sa urinal upalama, ja vec godinama stalno uzimam dnevno antibiotik Hiprex koji je za urinal infection.

Sa obzirom da imam mnoge bolesti i da sam na mnogo lijekova prekinuo sam uzimati par mjeseci.

Sada zalim sta sam prekinuo, ima vec dva mjeseca da sam bio u jakim bolovima i problemima i sa urinary track, svaki tjedan je bila slana poslije zavrsenog antibiotika urin na pregled, uvijek dolazi sa koja vrsta bakterije je i koji antibiotik da se trosi....da skratim
sve skupa sam bio na duplim dozama i jos i sada sam na dvije doze antibiotika.

..ali infekcija je i dalje...a nema nista da ja radim krivo.

Ali i inace idem urologistu na kontrolu tako da ce on morati probati rijesiti sta je krivo...ja sumnjam na moj cronican epididymitis/u testikal/....

Vilko, apsolutno je nevjerojatno da godinama uzimaš bilo kakav antibiotik. Nemoj se ljutit al to je totalno suludo i potpuno kontraproduktivno.
Taj antibiotik koji uzimaš sasvim sigurno je potpuno neučinkovit.
Naime, nalaz nekog mirkoorganizma negdje ne znači da se mora potegnuti za antibiotikom. Možda je riječ o kolonizaciji, prolaznoj kontaminaciji ili jednostavno stanju koje ne zahtjeva primjenu antibiotika. Antibiotik naime ako se nekritički primjenjuje, promjeni normalnu bakterijsku floru unutar organizma ( probavni sustav, usta, pluća...) i omogućava kud i kamo lakši napad patogenim mikroorganizmima pa čak i onim koji nisu patogeni ali zbog promjenjene "okoline" postanu opasni za čovjeka.
Koliko sam isčitavao tvoje postove, ti se nažalost, živa enciklopedija kojekakvih bolesti i uzimaš kilu lijekova dnevno.
Kod takvih bolesnika, liječnik koji ordinira terapiju, mora voditi računa o cjelokupnoj kliničkoj slici a ne samo lupati antibiotikom čim vidi nalaz antibiograma.
Štoviše, preporučujem ti i svakako, kad se već motaš oko kojekakvih doktora, da obavezno konzultiraš kliničkog farmakologa. Ima da padne na dupe kad vidi količinu lijekova koju unosiš u sebe ( šala ). Klinički farmakolog je takav profil liječnika koji do u detalje zna koji lijek ide s kojim, koji se nikako ne smije uzimati zajedno, koliko dugo se nešto može efektivno uzimati...itd, itd.

Previše medicine nikako nije zdrava stvar.
pozdrav.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 05:36   #13
Nazalost je istina da sam na antibiotiku Hiprex/Hexamine hippurate 1g, koji je za "urinary track infection, dolazi u 100 tableta sa 5 obnove...uzima se 1/2-1 tableta dnevno dva puta ili kako naredjeno ...isto se koristi i za djecu od 6-12 godina.

Inace ja radje prodjem prehlade i disne probleme bez antibiotika...dok ne odem doktoru pa mi kaze, kazao sam vam da morate uzeti u vasem stanju i dao preskription, a vi niste uzeli ..i onda zavrsim na duploj dozi.

Sada o tabletama kazao sam da sam isao i sam na Medikal Univerziti imam dvije godine polozeno i nastavljam posjecivati
sta mene zanima to jest moje probleme.

Isto sam pisao da sam i sam prekinuo Hiprex jer mi je dosta mnogo tableta .

Sta se tice mjesanje lijekova isto kao i kako koja ide sa drugom ja sam presao sa specijalistima ,farmacistima isto kao i sam imam print out o svima kontradikcijama jedne tablete sa drugom.

Drugs interaction!

Sve skupa je report 50 stranica.

Ne zaboravi da sam ja vec 20 godina pod lijecnickom kontrolom i to ne samo doktora opce prakse nego i 6 specijalista, svaki znade sta ja uzimam dapace svi lijecnicki reporti dolaze kopije isto meni , tako ja u stvari vodim kontrolu i svu listu da se nije sta propustilo ili da nisam na lijeku kojega ne trebam ili mogu biti bez njega, ili da se ne izgubi dokumentacija.

Vodim listu lijekova i mjenjam podatke kada mjenjam lijekove, da ne bi doslo kao sta se je jednom dogodilo , neiskusan mladi lijecnik mi je prepisao depresion tabletu za bolove...ja sam mu odmah kazao da nije u redu jer sam slucajno znao...ali ne on je doktor sa dve tri godine prakse ,a specijalizira se za neurologistu i momentalno radi dok se specijalizira kao specijalista za bolove na kliniki.

Ja vjerojatno znadem /potvrdjeno od doktorih /vise o svojim problemima nego mnogi doktori opce prakse imaju predavanje na univerziti o odredjenim predmetima.

Ja znadem oko mojih bolestih preko Uni nastava/predavanja, i iskustva vise nego moji doktori opce prakse pogotovo kada dodje do Asbestose i sa stotine posjeta neurologistu i dvije operacije, i kroz 8 mjeseci posjecivanja skole za kako zivjeti sa bolovima, dapace na Uni imam i moj slucaj o depression,anxiety,panik attacks, personatity disorder kao i dugo godisnje bolove za koje nema lijeka da mi se pomogne...kao primjer nastave jer je sve povezano.

Nadalje koliko lijecnika opce prakse znade dosta da razumije bolesnika za Arachnoiditis? ....bolest koja sama daje invalidity
i nema lijeka i koja traje 365 dana ...24/7.

Sama ta bolest je dovoljna da ubije u pojam sa poslijedicima bez ostalih problema.

I na koncu moje bolesti su sa misljenjem vise specijalista, ne jednoga ili da su 'umisljene ili postavljene od mene ili doktora opce prakse.

Ti isto tako kazao si i sam da ne razumijes kako moze mashina za pritisak zraka /da drzi otvoren disni put/ raditi a ja je koristim godinama i bez nje prekidam disanje po 350-500 puta u 8 sati spavanja, jer prije nego sam dobio mashinu morao sam preci kroz respiratorne testove i dvije noci spavanje u bolnici sa instrumentacijom i electrodama i osobno promatranje preko kamere, jer obicno imaju po 4-6 pacijenta tri respiratorna tehnicara, koji snimaju i pripremaju specijalisti report.

I tako moj prijatelju ne uzimam niti jednu tabletu previse dapace nekada sam smanjim kao na primjer za Gout/giht urinari arteratis...pa me ulove na krvnoj slici i opomene da moram redovito uzimati.

Inace lijekove imam nekoje da uzimam kolicinu kako meni odgovara ,jer se znade da nisam osoba koja zloupotrebljava lijekove...primjer Rivotrol /clonezapen za anxiety...jer zavisi o bolovima...u kakovom sam stanju.

A ako mi drzava vjeruje sa 'kontroliranim narkoticima znaci da nisam ' osoba koja ih koristi previse"...i imam kod kuce methadon,morphijum tablets/tekucinu i neke druge...zatio jer ja nikada ne idem u bolnicu sa bolovima...osim za operacije i facet
injections...i steroit /za zglobove.

Ja pisem ...ali ne sve sta je krivo sa menom, tako da izgleda mnogo tableta ali se ne moze bez njih.

Eto upravo sam presao 48 sati kroz krizu bolova ...bez spavanja.

Pozdrav,

Vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 23:07   #14
Ja nisam liječnik, ali ne znam zašto ne tražiš o kojoj je točno bakteriji riječ.
I nije mi jasno jel ti to pripisao ginekolog ili opće m.?

U svakom slučaju, ne vidim da može škoditi detaljnija analiza i papa, eventualno bris. Mene je opća kljukala amoksilima (Klavocinom), infekcije su se vraćale,dovele do hiperkeratoze (valjda sam dobro napisala) dok papa nije pokazao bakteriju, a za slijedeći put sam uzela uputnicu, ono tri jutra analiza urina i odsad ne pristajem na nikakve lijekove prije toga. Sretno!
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 14:40   #15
tnx lala

papa uredan a lijekove propisao doc. opce prakse....bez brisa na bazi nalaza urina. Ma prije nego ista popijem idem na daljnje pretrage tj. napraviti bris na aerobne i anaerobne bakterije kod privatnika pa cu znati tocno o cemu je rijec
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 22:46   #16
Quote:
lala kaže:
Mene je opća kljukala amoksilima (Klavocinom), infekcije su se vraćale,dovele do hiperkeratoze (valjda sam dobro napisala)
Zanima me kako to izgleda i kako se manifestira?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 23:02   #17
Quote:
trebor kaže:
Vilko, apsolutno je nevjerojatno da godinama uzimaš bilo kakav antibiotik. Nemoj se ljutit al to je totalno suludo i potpuno kontraproduktivno.
Taj antibiotik koji uzimaš sasvim sigurno je potpuno neučinkovit.




Da, fakat, mora da su njegove bakterije odavno rezistentne na njegov "antibiotik".

Vilko je ono poznati hipohondar, tak' da me ne bi cudilo da svaki dan pije antibiotik.

E, svasta.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 23:07   #18
Re: medazol i bakterije

Quote:
sabrina kaže:
Ovako, napravila sam pregled urina radi nekih smetnji i ustanovljeno mi je da imam bakteriju (kakvu nezna se jer doktor nije smatrao da je potrebna daljnja obrada) i dao mi je terapiju Medazolom i vaginalete. Sada, na internetu sam procitala da ima brdo bakterija i da treba napraviti urinokulturu i naci o kojoj je tocno bakteriji rijec i tek onda prepisati lijek. Doktor (opce prakse) kaze da to nije potrebno i da Medazol unistava sve. Ima li netko slicna iskustva ili ja stvarno panicarim bez veze.
tnx


tu nekaj ne stima, medazol je metronidazol i on se ne daje tek tako kod urinarnih infekcija. istina je da se terapija cesto pocinje "na slijepo", ali od kada se to pocinej metronidazolom?

ili je ovaj svijet totalno popizdio?
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 00:16   #19
možda je u urinu izoliran Trichomonas vaginalis ... to bi bio logični razlog za terapiju metronidazolom
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 01:57   #20
Quote:
FFE kaže:


Da, fakat, mora da su njegove bakterije odavno rezistentne na njegov "antibiotik".

Vilko je ono poznati hipohondar, tak' da me ne bi cudilo da svaki dan pije antibiotik.

E, svasta.
Veoma si glupa ste se mjesas u nesto sta ne znades...ali to je tvoje tipicno.

Kako osoba koja ima sve bolesti diagnostirane sa specijalistima/i to ne jednim nego ima po dva -tri misljenja pogotovo za spinalne/kicmene probleme i sa dvije teske operacije je hypochondrijak?

Moze li se zamisliti da imas Apneu ,Azbestozise,problem sa testesteronom i replecement istoga,IBS,maskulaskeleton probleme sa bursitis-ters-istrosene i povredjene i za koje dobivas stereoid injekcije...a podnasao si 10-15 godina te bolove jer imas druge precije bolesti....i da si ti to zamisljas ...za te sve dijagnose su potrebni x-ray, scan, i kontrola specijaliste najmanje dva puta na godinu.

I isto znades sta je Aranchnoiditis? ...priznaj nisi nikada cula za tu bolest, a kamoli znala kako je to nepodnosljivo i koliko poslijedica
daje osobe sa time su invalidi samo sa tom bolesti.

Je ti isto si kronican depression ,stress,anxiety, personality disorder bolesnik koji je morao radi toga u mirovinu i lijeci se od toga 14 godina i ostati ce tako za ostatak zivota.

A druge bolesti koje dolaze sa godinama ne spominjem jer svatko ima problema.

Tako seri svome muzu ,a ne ovdje se pravis vazna kao da se radi o jednom slomljenom noktu!

Bravo...stvarno si puna znanja!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.