Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 17:25   #101
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Treba mi geodet koji bi mi prema katastarskom planu izmjerio jedan dio parcele (imam parcelu koja ima dvije namjene - jedan dio je građevinski, a drugi DPU). Potrebna mi je okvirna kvadratura, ne mora biti točno u kvadrat.

Kontaktirala sam jednog geodeta koji me već mjesec dana navlači - sad mora simo, sad mora tamo i nikad nema vremena da mu donesem katastarski plan. Kao da ja nisam stranka kao i svi drugi

Da li znate nekog normalnog voljnog napraviti posao?

Hvala!
pokusaj pitati GuardianAngela. on sve zna
ozbiljno. posalji mu PP. naviknut je na besplatne savjetovanje i odgovore na nasa pitanja i zasigurno zna mnoge geodete.

Zadnje uređivanje fonemf : 09.12.2008. at 19:24.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:37   #102
Hvala!!!!!!!!
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:09   #103
Obzirom da sam dobio par PP-ova vezanih uz geodete, da ne favoriziram nikoga ovako javno, na stranici http://www.dgu.hr/default.asp?ID=503 možete pronaći popis svih geodetskih ureda u Primorsko-goranskoj županiji.
Isto tako, na stranici http://www.dgu.hr/default.asp?ID=494 možete naći popis po županijama.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 02:46   #104
Mislim se ako je skupo platiti geodetu za posao, zašto onda sami sebi ne napravite posao iskolčenja parcele ??
Wik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 09:54   #105
vrlo rado, al ne znam odakle si to pao/la, pa valjda ne znaš da to mora napraviti baš geodet, i nije iskolčenje parcele nego iskolčenje objekta

geodetu je to samo malo lakše napraviti jer ima uređaje, al to iskolčenje je debilizam
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:21   #106
Geodetski snimak stvarnog stanja

Pozdrav!
Geodet s kojim sam do sada surađivao cijeni 7.000kn za snimak stvarnog stanja i elaborat za upis građevine u katastar. Radi se o Velikoj Gorici. Interesira me da li je cijena realna ili da tražim drugog geodeta koji će to povoljnije odraditi? Naravno, u totalnoj sam besparici!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 14:01   #107
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
vrlo rado, al ne znam odakle si to pao/la, pa valjda ne znaš da to mora napraviti baš geodet, i nije iskolčenje parcele nego iskolčenje objekta

geodetu je to samo malo lakše napraviti jer ima uređaje, al to iskolčenje je debilizam

Pa nemora geodet to napraviti, možeš i ti napraviti iskolčenje objekta. Kakav je problem nabaviti instrumente. Isto tako iskolčenje se može napraviti i bez instrumenta.
Wik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:49   #108
Quote:
Wik kaže: Pogledaj post
Pa nemora geodet to napraviti, možeš i ti napraviti iskolčenje objekta. Kakav je problem nabaviti instrumente. Isto tako iskolčenje se može napraviti i bez instrumenta.
Mislim da je situacija ipak malo ozbiljnija. Sukladno Zakonu o prostornom uredjenju i gradnji (NN76/07):
Članak 2.
(1) Pojedini pojmovi u smislu ovoga Zakona imaju sljedeće značenje:
B. Gradnja
32. Elaborat iskolčenja građevine je dokument kojim se iskazuje način iskolčenja građevine na terenu i način kojim su stabilizirane točke planirane građevine,

Članak 249.
(2) Investitor zgrade čija građevinska (bruto) površina nije veća od 400 m2 i zgrade za obavljanje isključivo poljoprivrednih djelatnosti čija građevinska (bruto) površina nije veća od 600 m, dužan je najkasnije do dana početka radova imati pravomoćno rješenje o uvjetima građenja te glavni projekt i elaborat iskolčenja građevine izrađen u skladu s ovim Zakonom i posebnim propisima.

(3) Investitor građevine određene uredbom iz članka 105. stavka 2. ovoga Zakona dužan je najkasnije do dana početka radova imati pravomoćnu građevinsku dozvolu i elaborat iskolčenja građevine izrađen u skladu s ovim Zakonom i posebnim propisima.

(4) Investitor ostalih građevina, osim jednostavnih građevina određenih pravilnikom iz članka 209. stavka 5. ovoga Zakona, dužan je najkasnije do dana početka radova imati potvrdu glavnog projekta i elaborat iskolčenja građevine izrađen u skladu s ovim Zakonom i posebnim propisima.

(5) U prijavi početka građenja investitor je dužan navesti izvođača i oznaku elaborata iskolčenja.

Pozdrav
__________________
 Think Different 
Tomica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:44   #109
Šta to znači ako znaš sve zakonske propise, I ako si ovlašteni geodet koji je studirao 3 godine na fakultetu , učio sve te propise. Onda možeš napraviti nekome elaborat iskolčenja građevine. zanimljivo. I čak možeš nekome napraviti elaborat iskolčenja građevine besplatno.

Zadnje uređivanje laella : 21.02.2009. at 23:37. Reason: quote velik + nepotreban
Wik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:35   #110
Sve one koji imaju nesto protiv geodeta, u smislu sto su skupi toliko, molio bi da odu na bilo koji geodetski fakultet i da prisustvuju predavanjima, misljenje ce im se sigurno promjeniti. Zanima me jos nesto, ako su geodete preplacene a pravnici imaju toliko puno posla,sto je pravnika kao mrava a geodeta fali?

Zadnje uređivanje Smith|xXx| : 22.02.2009. at 12:41.
Smith|xXx| is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 15:32   #111
Quote:
Smith|xXx| kaže: Pogledaj post
Sve one koji imaju nesto protiv geodeta, u smislu sto su skupi toliko, molio bi da odu na bilo koji geodetski fakultet i da prisustvuju predavanjima, misljenje ce im se sigurno promjeniti. Zanima me jos nesto, ako su geodete preplacene a pravnici imaju toliko puno posla,sto je pravnika kao mrava a geodeta fali?
nitko nema ništa protiv geodeta ali meni je za dva sata posla na terenu uzeo 3400 kn,oprosti ali većina hrvata za te novce hoda cijeli mjesec na posao pa stoga mislim da se nemrete baš žalit da vam je teško,jer da je pola od toga otišlo njemu u đep opet je zaradio ogromne pare.mislim da niti nemoram reći da račun za njegove usluge kao niti specifikaciju spomenutog nisam vidjela...
šta bi onda liječnici rekli za svoja predavanja na faksu,a ipak je njhov posao evidentno odgovorniji a ne bi se kladila da je bolje plaćen?
dani1106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 17:01   #112
Pa sigurno da je liječnički posao više plaćen , dipl,injžinjeri geodezije dobivaju 8 do 10 tisuća mjesečno, osim ako su privatnici , tu neznam koliko zarađuju.
Wik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:00   #113
Quote:
dani1106 kaže: Pogledaj post
nitko nema ništa protiv geodeta ali meni je za dva sata posla na terenu uzeo 3400 kn,oprosti ali većina hrvata za te novce hoda cijeli mjesec na posao pa stoga mislim da se nemrete baš žalit da vam je teško,jer da je pola od toga otišlo njemu u đep opet je zaradio ogromne pare.mislim da niti nemoram reći da račun za njegove usluge kao niti specifikaciju spomenutog nisam vidjela...
šta bi onda liječnici rekli za svoja predavanja na faksu,a ipak je njhov posao evidentno odgovorniji a ne bi se kladila da je bolje plaćen?
ajd kupi svu opremu kaj ti treba, pa da vidimo kolko ces ti naplacivat?
a za racun ko ti kriv. imas ga pravo trazit!
kaj se tice lijecnika to se slazem. ja bi njima daval placu najvecu u drzavi. ipak su oni koji nas servisiraju
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:08   #114
Evo da se ja ubacim, koliko uopće košta ta oprema, košta li više od 20 000 €?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:37   #115
kolega je krenuo u privatnike prije godinu dana. da je krenuo trebalo mu je skoro 500 000 kn. pa ti racunaj.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 23:10   #116
Elaborat iskolčenja objekta mora napraviti geodet, jer on tim svojim elaboratom jamči da je objekt ucrtan prema građevinskoj dozvoli, sa propisanim udaljenostima od javne površine i od susjednih parcela.

Cijenu pojedinih radova, kao i kod pravnika, građevinara i sl. određuje komora inženjera geodezije. Ta cijena može ići nešto niže od propisane ukoliko dođe do veće konkurencije na jednom području, ali svako spuštanje cijene ispod cjenika komore može doći na neodobravanje ostalih članova komore, koji onda dotičnog geodeta mogu tužiti zbog nelojalne konkurencije.

To se nama može sviđati ili ne, ali tako je propisano zakonom, pravilnikom i statutom komore.

I uz sve te cijene, geodeta kronično nedostaje. Oni koji rade, imaju posla preko glave. Svi projekti koji mi radimo u firmi, sada nam se kisele u firmi, jer ih ne možemo završiti bez izrađene i od katastra ovjerene geodetske podloge, koju moramo, po zakonu, imati kako bi mogli napraviti projekt za neki objekt.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 05:44   #117
šta će nama geodeti , previše su skupi , zato je bolje sam sebi izmjeriti parcelu, iskolčiti parcelu, prodati je za 20 eura po kvadratu. Posliije nek se taj drugi zeza sa geodetom , a ako me netko hoće tužiti zbog lošeg iskolčenja. Pare koje sam uštedio na geodetu, potrošiti ću na odvjetnika ili se sam braniti
Wik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 07:05   #118
GPS RTK, totalna stanica, nivelir, kompjutori, softver,...

wik, a ko ce ti papire napraviti?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 07:32   #119
Zna netko koliko bi došlo označavanje ( iskolčenje? ) par čestica u okolici Rijeke?

Radi se o parcelama, njih desetak, koje su podijeljene po ostavinskoj raspravi tipa 4/36, 2/6 i sl., pa bih htio vidjeti šta točno pripada meni i koliko, a i da označim zemlju, te kasnije eventualno okrupnim.

Zanima me okvirno cijena, ako netko zna.Nije mi problem nazvati geodetske urede, ali ako ih već budem zvao da bar znam unaprijed okvirnu cijenu.

Hvala unaprijed.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:08   #120
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
GPS RTK, totalna stanica, nivelir, kompjutori, softver,...

wik, a ko ce ti papire napraviti?


Papire uzmeš iz katastra , i poslije prepraviš brojku kvadrature jer ehm nije zaokružena.
Wik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.