Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 10:53   #21
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Viđenje situacije ti je u potpunosti krivo. Nema tu nikave britanske masonerije - atentat je u prvome redu djelo pokreta otpora, to što su obučavani u Britaniji je zato što se vlada u egzilu eto smjestila tamo.

I potpuno ti je izvitopereno viđenje. Kao da kažeš da je Hrvatska sama kriva za razaranje Vukovara i njegovih civilnih žrtava zato jer eto nije predala Vukovar u srpske ruke. Jer da je, civilnih žrtava ne bi bilo

Svakojake gluposti ćemo pročitai, proizašle iz ovakvog tumačenja povijest.

Nijemci u su Čehoslovačkoj zločine radili i prije atentata, ne misliš valjda da je H. dobio nadimak Praški mesar zato jer je radio u mesnici.

Teorija da bi netko trebao biti kriv za ratni zločin zato jer se branio ili zato jer je išao ubijati ratne zločince je, onako, izrazito glupa, da prostiš. I na kraju krajeva, pljuvanje u lice nama samima, jer smo valjda onda četnike trebali dočekivati cvijećem
čehoslovačka vlada u azilu u velikoj britaniji bila je neovisna kao i hrvatska danas.

radili su što su im britanski masoni rekli. filmski pamflet da se opere savjest zbog potpuno nepotrebnog atentata koji ništa nije promijenio osim što je mnoge nevine civile otjerao u smrt.

ništa drugo.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:57   #22
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
čehoslovačka vlada u azilu u velikoj britaniji bila je neovisna kao i hrvatska danas.

radili su što su im britanski masoni rekli. filmski pamflet da se opere savjest zbog potpuno nepotrebnog atentata koji ništa nije promijenio osim što je mnoge nevine civile otjerao u smrt.

ništa drugo.
Dao sam ti neke usporedbe, no baš se ne obazireš vidim

Primjenjivati današnju fiksaciju i neke teorije na povijesne teme je inače potpuno bedast.

Da, kriv je onaj tko je provocirao ratne zločince, a ne oni koji ratne zločine čine

Da prostiš, pišeš totalne nebuloze.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:00   #23
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Dao sam ti neke usporedbe, no baš se ne obazireš vidim

Primjenjivati današnju fiksaciju i neke teorije na povijesne teme je inače potpuno bedast.

Da, kriv je onaj tko je provocirao ratne zločince, a ne oni koji ratne zločine čine

Da prostiš, pišeš totalne nebuloze.
pišeš pamflete koji nemaju veze sa zdravim razumom i bacaš floskule.

a niti jednom jedinom riječju nisi opovrgnuo moje viđenje.

da atentat nije izvršen ostalo bi sve isto kao i prije njega. izvršenje atentata je zavilo dio čehoslovaka u crno (lidice) što se da toga nije bilo, ne bi dogodilo. izvršen je pokolj, odmazda, a nije bilo potrebe da se isti provocira. a na mjesto haidricha došao je netko drugi tko je nastavio njegovu politiku. dakle jedno veliko ništa što se tiče promjene na bolje. a nevine žrtve tko šiša, jel?

ti to dakako ne možeš shvatiti i zato imaš ignore.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.10.2016., 11:07   #24
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
pišeš pamflete koji nemaju veze sa zdravim razumom i bacaš floskule.

a niti jednom jedinom riječju nisi opovrgnuo moje viđenje.

da atentat nije izvršen ostalo bi sve isto kao i prije njega. izvršenje je zavilo dio čehoslovaka u crno. izvršen je pokolj nad njima. a na mjesto haidricha došao je netko drugi tko je nastavio njegovu politiku.

ti to dakako ne možeš shvatiti i zato imaš ignore.
Majko mila, pa jel ti uopće znaš koju sudbinu je Hitler namijenio Čehoslovačkoj? U prvome redu, toje trebala biti država robova koji će raditi sve dok bude potrebno, jer je u njoj bilo industrije koja je Nijemcima trebala. Prema planovima, nakon što rat završi velikom pobjedom Njemačke i uspostavljanjem Trećeg Reicha koji će trajati tisuću godine, češko i slovačko stanovništvo je trebalo biti ili pobijeno ili raseljeno ustupajući mjesto Nijemcima kojega su trebalo za svoj životni prostor.

Ono, tumačenje povijesti ti je grozomorno.

Da i ne kažem da ne da je bila britanska neka masonerija u pitanju, nego je čehoslovačka vlada u egzilu htjela pokazati da je pokret otpora sposoban napraviti ovakvu jednu stvar i da zna braniti svoju državu. Sve što je došlo kasnije je samo potvrdilo njihovu ispravnost razmišljanje.

Prasči mesar je bio - vojnik. Civil je civil. Ubijanje vojnike ne može biti provokacija za činjenje ratnih zločina, i onaj tko se breani ubijajući vojnike ni o kojoj osnovi ne može biti kriv za ratne zločine koje su činili SS-ovci.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 09:36   #25
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Na žalost, nije da je baš uspio biti dobar film. Mislim, nije to ništa posebno loše, neki prosjek, ali sve u svemu ostavlja nekako hladan dojam, ne uspjevaš se povezati ni sa jednim likom. Pokušavali su to odraditi na način da se gotovo pa u cijelosti fokusiraju na dva glavna junaka te neke njihove unutarnje sumnje, ali je to jalovo, nezanimljivo i na kraju ostalo bezuspješno. U tome fokusiranju na glavne likove sve drugo je nekako ostalo po strani.

Sa zanatske strane mi djeluje u redu, pregledno je, neke povijesne činjenice su izmišljene, neke izbačene, neke promijenjene, većina ih jeste u nekoj funkciji priče - no za neke mi nikakao nije jasno zašto su izmišljene za potrebe filma. Neke pak su totalno izbačene iz filma, a imaju i te kakavu važnost u događajima koji se prikazuju.

Šteta.... Čista sredina-
Film je OK ali meni je original ostavio bolji utisak

http://www.imdb.com/title/tt0075019/?ref_=tt_trv_trv

u stvari ovaj remake je i nepotreban...

npr.

https://www.youtube.com/watch?v=FhpSaQ05Nts

a sami kraj mi je bio dramaturški jači

https://www.youtube.com/watch?v=v5YVAqwC5UU
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:43   #26
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Film je OK ali meni je original ostavio bolji utisak

http://www.imdb.com/title/tt0075019/?ref_=tt_trv_trv

u stvari ovaj remake je i nepotreban...

npr.

https://www.youtube.com/watch?v=FhpSaQ05Nts

a sami kraj mi je bio dramaturški jači

https://www.youtube.com/watch?v=v5YVAqwC5UU

Nisam pogledao, baš ću pogledati. Na prvu mi odmah nije jasno zašto su ime operacije promijenili ....
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 17:05   #27
Solidan film o jednoj temi koja nije prežvakana u filmskom smislu. Iako je Daybreak bolji film. Uvjerljiviji je.

Vrijeme je bilo da je snimljen neki zapadni film o WW2, a da nije u pitanju Pacifik ili Normandija.

Sama tematika je dosta kontroverzna čak i u samoj Češkoj. Neki smatraju da ovo ubojstvo jednog demona bilo u redu, drugi da je bilo nepotrebno. Teško da će se ikada postići konsenzus. Za Heydricha Česi se mogu zahvaliti Britancima prvenstveno. Gamad ih je izdala, kao i Poljsku godinu poslije.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.