Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Za trudnice koje su u radnom odnosu. Kada ste saznale da ste trudne - što ste učinile?
Ostala raditi do porodiljnog, ili to namjeravam 170 49.85%
Odmah "zbrisala" na komplikacije iako nisam morala 63 18.48%
Morala sam na komplikacije radi čuvanja trudnoće 108 31.67%
Glasovatelji: 341. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2016., 13:34   #401
Ja sam imala spontani i moram priznat da mi sad nije uopće palo na pamet da radi toga uzmem komplikacije odmah
Jer nisam imala spontani radi toga što sam radila, niti mislim da sada posao ugrožava ovu trudnoću.
Ali ok, moj poslodavac je super i onaj tren kad ja kažem "ja to ne mogu" znam da će mi izaći u susret. I da ako kažem da ne mogu radit prekovremeno neću radit. I to puno utjeće na moj stav prema komplikacijama. Da me gaze i stvaraju stres vjerojatno bi jedva čekala da mi ponude komplikacije.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:13   #402
na komplikacijama sam od prvog pregleda sa 6 tjedana. ovo mi je četvrta trudnoća (peta ako računamo i jednu biokemijsku.), dijete imam jedno. ustvari sam prije zadnjeg spontanog imala i dalje ideju da ću raditi bar dok budem mogla voziti (radim 40 km od kuće, pa mi je trenutak kada više ne mogu sjediti 2x 40 minuta u autu otprilike trenutak kada posao više ne dolazi u obzir), ali nakon svega sam ovaj puta od trenutka kada sam popišala plus bila psihička ruina. doslovno trčala svakih 5 minuta u wc gledati koje su boje gadosti na ulošku. plus mučnine. plus me išijas uštekao da sam jedva hodala, a smijem se samo marinirati u deep reliefu, analgetici zabranjeni - posao podrazumijeva 6 sati na nogama i priličnu koncentraciju svih 6 sati (škola, ako nisi 100% duhom prisutna situacija se otme kontroli u prvih 10 minuta). i tegljenje punog klinca stvari iz škole u školu, iz učionice u učionicu jer svoju nemam. (umor, mučnine, zdjelicu koja se raspada od sedmog tjedna, prepone koje se zakoče u pola koraka... neću ni spominjati, to je ono, u roku službe.)
i tako, meni sa 6 punih tjedana moj doc kaže: s obzirom na sve, ja bih vas odmah na bolovanje. a ja njemu odgovorim: s obzirom na sve, i ja bih se isto. a trudnoća u ovom trenutku uredna da urednija ne može biti :kuc-kuc o drvo: - i ne grize me nimalo savjest zbog toga.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:21   #403
Meni je isto gin odmah nudio komplikacije, zbog spontanog pa sam odbila. Iako, danas dok imam 7 sati u skoli, pitam se jel meni ovo treba pa se tjesim da cu izdrzati jos malo.
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:17   #404
Quote:
ljetna kiša kaže: Pogledaj post
Meni je isto gin odmah nudio komplikacije, zbog spontanog pa sam odbila. Iako, danas dok imam 7 sati u skoli, pitam se jel meni ovo treba pa se tjesim da cu izdrzati jos malo.
Ja isto danas 7 sati nastave, radno vrijeme 8.30-18:00 i padam s nogu. Razmisljam o tome da odem ipak ranije na porodiljni. Razgovarat cu s ginickom na sljedecem pregledu u 29. tjednu, a regularno na porodiljni moram u 32tt.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 15:38   #405
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
i tako, meni sa 6 punih tjedana moj doc kaže: s obzirom na sve, ja bih vas odmah na bolovanje. a ja njemu odgovorim: s obzirom na sve, i ja bih se isto. a trudnoća u ovom trenutku uredna da urednija ne može biti :kuc-kuc o drvo: - i ne grize me nimalo savjest zbog toga.
ni ne treba te grist.
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:02   #406
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Ja isto danas 7 sati nastave, radno vrijeme 8.30-18:00 i padam s nogu. Razmisljam o tome da odem ipak ranije na porodiljni. Razgovarat cu s ginickom na sljedecem pregledu u 29. tjednu, a regularno na porodiljni moram u 32tt.
Suosjecam, i ja gulim do 18, jos dok se sjetim voznje po kisi do doma, uh.
ljetna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 15:43   #407
Meni je ispalo oba puta da sam ostala bez posla na početku trudnoće ili malo prije trudnoće tako da se nisam trebala zamarati, i bolje,na miru sam,ima svoj ritam,kada mi je dobro na nogama sam,kada vidim da mi je teško legnem,odmorim-neprocijenjivo. Financijski je malo teže ali izgura se. Uživam a posla će uvijek biti,do mirovine ćemo se narintati, tko može bolje da iskoristi pravo na bolovanje Poslije nam više nema pauze
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 13:10   #408
Ja sam 16tt, blizanačka trudnoća je u pitanju. Još radim i ako bude sve okej planiram do kraja 12mjeseca. Malo mi je sad već teško sjediti, ali ustanem više puta pa prošećem. U principu mogu na komplikacije, ali to mi je gotovo pola manje od trenutnih prihoda pa još nekako guram.
erzulie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:54   #409
Ja idem na komplikacije od idućeg tjedna (14tt), mogla sam već i ranije ali sam izdržala jer nisam imala nekih pretjeranih problema. Radim u vrtiću.
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 15:07   #410
Ja planiram raditi do kraja godine i onda iskoristiti cijeli godišnji stari i novi i onda na porodiljni redovno. Trudnoća uredna, posao fizički nezahtjevan, ali podrazumijeva sjedenje cijeli dan..
Marmika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:46   #411
ja sam 9+6...radim...iako ginica želi da ostanem na bo...na duphastonu sam...ali na određeno sam, i nije bi tako lako reći na poslu da idem
računam da sam u kancelariji, sjedim i nisam izložena bolešćinama...mislim da ću raditi još cca mjesec ipo...zanima me samo kako ono ide, ako 1.2.otvorim komplikacije, je mi se uzima prosjek plaća počevši od zadnje one isplaćene u siječnju? i da li da onda prvo uzmem go od 1.2.-1.3? sto imam pravo na početku godine za cijeli go?

Zadnje uređivanje marta- : 14.12.2016. at 13:57.
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:33   #412
Bolje uzmi prije GO ako imaš pravo pa na komplikacije onda. Ako ideš prvo na komplikacije nemoj ih prekidat rati GO ili povratka na posao jer ti ruši prosjek. Ako radiš više od 6 mjeseci kod njih onda imaš ravo na cijeli GO u novoj godini. Za prosjek plaće se uzima zadnjih 6 mjeseci isplaćene plaće, znači ako odeš na komplikacije zadnje će ti se gledati plaća od 1/2017 jer ćeš nju uistinu primit kroz veljaču. 1.3. otvaraš komplikacije i tada nemaš papir za isplaćenu plaću u veljači
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:33   #413
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
ja sam 9+6...radim...iako ginica želi da ostanem na bo...na duphastonu sam...ali na određeno sam, i nije bi tako lako reći na poslu da idem
računam da sam u kancelariji, sjedim i nisam izložena bolešćinama...mislim da ću raditi još cca mjesec ipo...zanima me samo kako ono ide, ako 1.2.otvorim komplikacije, je mi se uzima prosjek plaća počevši od zadnje one isplaćene u siječnju? i da li da onda prvo uzmem go od 1.2.-1.3? sto imam pravo na početku godine za cijeli go?
Ako otvoriš bolovanje sa 1.2. za komplikacije će ti se uzet do plaće isplačene u prvom, odnosno plaće za 12 mjesec. Ovo ostalo ne znam.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:53   #414
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Bolje uzmi prije GO ako imaš pravo pa na komplikacije onda. Ako ideš prvo na komplikacije nemoj ih prekidat rati GO ili povratka na posao jer ti ruši prosjek. Ako radiš više od 6 mjeseci kod njih onda imaš ravo na cijeli GO u novoj godini. Za prosjek plaće se uzima zadnjih 6 mjeseci isplaćene plaće, znači ako odeš na komplikacije zadnje će ti se gledati plaća od 1/2017 jer ćeš nju uistinu primit kroz veljaču. 1.3. otvaraš komplikacije i tada nemaš papir za isplaćenu plaću u veljači
ok, znači imam pravo na cijeli go kako stvari stoje...ako idem na komplikacije 1.3. gleda mi se zadnja plaća koju dobivam u veljači za siječanj...sve mi je jasno...
ma sijećam se da me na prošlom porodiljnom sefica odma sprašila na bolovanje, iako mi ostalo još 3 tjedna go-a...samo mi nije igralo ulogu jer mi je plaća bila manja od max. naknade...sad je drugi slučaj i svakako bi mi bilo draže dobiti još jednu plaću od go
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 06:36   #415
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
..sad je drugi slučaj i svakako bi mi bilo draže dobiti još jednu plaću od go
Tak sam i ja razmisljala, ali mogu ti rec da bi mi bilo bolje da sam nakon isteka porodiljnog mogla jos biti s malim dva mjeseca, a ne samo jedan (godisnji samo za tekucu godinu). Lovu dobijes ovak i onak, a to vrijeme ti bas puno znaci...
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 08:17   #416
Quote:
LudaMara kaže: Pogledaj post
Tak sam i ja razmisljala, ali mogu ti rec da bi mi bilo bolje da sam nakon isteka porodiljnog mogla jos biti s malim dva mjeseca, a ne samo jedan (godisnji samo za tekucu godinu). Lovu dobijes ovak i onak, a to vrijeme ti bas puno znaci...
ahaaa, znači možeš taj go iskorisiti i na kraju svega...ja mislila da to propada, taj stari...mi recimo moramo stari iskoristiti do 31.1. a ne do 30.6...a kad se vratim s po biti će to jako davno...ja mislila, propalo ako ne iskoristim sada...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:03   #417
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
ahaaa, znači možeš taj go iskorisiti i na kraju svega...ja mislila da to propada, taj stari...mi recimo moramo stari iskoristiti do 31.1. a ne do 30.6...a kad se vratim s po biti će to jako davno...ja mislila, propalo ako ne iskoristim sada...
To ne vrijedi u trudnoći. Sav godišnji ti ostaje za iskoristiti u produžetku porodiljnog, ne propada sa 30.6.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:17   #418
Da, ali nakon poroda i proteka porodiljnog od godinu dana imaš pravo na novi godišnji. Znači, sada iskoristi stari, tj. ovaj godišnji ih 2016. (ako ga još uvijek imaš), ili ako ideš na porodiljni u 2017. iskoristi godišnji iz 2017. a kad se vratiš radit iskoristit ćeš godišnji iz 2018. ako se tada vraćaš, pretpostavljam da da (tako ću i ja sada)
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:18   #419
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
To ne vrijedi u trudnoći. Sav godišnji ti ostaje za iskoristiti u produžetku porodiljnog, ne propada sa 30.6.
Ovo je i mene mučilo, nosam znala da imamo pravo. Piše li to negdje u zakonu (da mogu predočiti svojoj kadrovskoj ako me bude zezala, ja ću taman bit na granici po povratku)
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 10:49   #420
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Ovo je i mene mučilo, nosam znala da imamo pravo. Piše li to negdje u zakonu (da mogu predočiti svojoj kadrovskoj ako me bude zezala, ja ću taman bit na granici po povratku)
Ja sam čula da tako je, al nisam išla čitat zakon.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.