Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2016., 15:50   #761
A koliko si trudna?
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 16:05   #762
Hvala cure 13 tjedana, u ponedjeljak će još biti 13, 31 godina i prva trudnoća savršena(imam sina 5 god.),i nitko doma nije imao slične bolesti
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:03   #763
Sve je super,ovaj put se odmah vidjela i nosna kost i nuhalni,sve je savršeno
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 16:14   #764
Super Figica, baš mi je drsgo... sad se opusti i zasluženo guštaj!!!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 15:32   #765
Molim pomoc. Dosli mi rezultati kombiniranog rizik kao takav ne djeluje veliki, za down 1:3000, ali Pappa mi je dosta visoka, 2.20 MoM. Nalazim da snizena pappa a povisen hcg je los pokazatellj. Ali sta prikazuje povecana pappa? Bhcg mi je 1.5 MoM, nuhalni 1.8mm
Lulu7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 12:25   #766
cijena

Pozdrav curke!
Molim da mi netko kaze koja je cijena vadjenja krvi za kombinirani probir u bolnicama?
Dvoumim se sada naruciti se kod privatnika ili obaviti u Vinogradskoj, a kada ih zovem i pitam oni ne znaju koja je cijena i nisu mi znali reci! wtf!?
Ali znam da vi sve znate
Chikenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 15:00   #767
Ja sam radila rani probir u Petrovoj i nisam nista platila.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 22:23   #768
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
Ja sam radila rani probir u Petrovoj i nisam nista platila.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Hvala, idem onda i ja tamo pa cemo vidjeti
Chikenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 07:52   #769
Ja sam jučer odbila prijedlog doktorice da odem na papp test i sama mi je rekla da sam najvjerojatnije dobro odlučila jer je to preveliki stres, posebno ako si osoba kao ja da se zamaraš i najnebitnijim stvarima u životu.
Rekla sam joj da ću na 4D i složila se da je to super ideja, ali mi ona sama ne smije preporučiti ga jer ga moram ići platiti kod privatnika.

Razlog zašto mi je preporučila papp je jer sama imam blagi oblik spine bifide i rođena sam s deformiranim stopalom koje mi je operirano kad sam imala 1 godinu.
Prema onome što je ona vidjela sve je ok s kralježnicom, dobro se razvila.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 10:00   #770
Pozdrav trudnice moze jedno malo glupo pitanje? Trebam napraviti rani kombinirani i mislila sam ic u Petrovu. E sad, dal se ide bas u rodiliste ili se to obavlja na transfuzijskoj medicini?
palonkica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:44   #771
Podizem temu (ili neka me se prebaci tamo gdje je aktualna)

Da li je neko nakon "dobrog" kombiniranog probira isao na ranu amniocentezu?
Ja sam tek na pocetku price i prikupljam sve korisne informacije i svaka je dobro dosla.
Koliko sam shvatila nista od svega toga nije sigurno- ni kom.probir, nifty, harmony osim rane amniocenteze.
Zato me zanima da li ju je netko radio iako ne probir bio "dobar" (sta god to znacilo)
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 13:55   #772
Koliko sam ja upoznata nifty je 100% siguran sto se tice rezultata
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:58   #773
i harmony je 100 % točan

Kombinirani probir je statistika i ne pokazuje velike postotke točnosti.
Mala Svemirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:08   #774
Nifty nije 100 posto a mislim ni da nije harmony. Radila sam Nifty i u nalazu jasno pise da je osjetljivost testa 99 posto. Takoder nijedan od tih testova nije dijagnosticki test. Amnio daje 100 postotnu dijagnozu, ovo sve su sanse i vjerojatnosti.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:12   #775
ispravak netočnog navoda Harmony ima točnost od 99%. Tak piše na mom nalazu.
Mala Svemirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:32   #776
Citala sam o niftyu i harmonyu i koliko sam shvatila iako kosta oko 5000 kn ne daje pouzdane rezultiate. Ne kazem da je ikad ista pouzdano u zivotu ali za tu cijenu pouzdanost bi trebala biti 99,9
Amnio je jedina dijagnosticka metoda koja je 100% pouzdana ali nisam shvatila da li se ona radi samo kod loseg probira ili isto moze biti metoda izbora.

Ranije sam razmisljala da radim nifty al sta vise citam o tome, nisam vise sigurna
U odnosu na nifty koliko je pozdan test probira?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:43   #777
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Citala sam o niftyu i harmonyu i koliko sam shvatila iako kosta oko 5000 kn ne daje pouzdane rezultiate. Ne kazem da je ikad ista pouzdano u zivotu ali za tu cijenu pouzdanost bi trebala biti 99,9
Amnio je jedina dijagnosticka metoda koja je 100% pouzdana ali nisam shvatila da li se ona radi samo kod loseg probira ili isto moze biti metoda izbora.

Ranije sam razmisljala da radim nifty al sta vise citam o tome, nisam vise sigurna
U odnosu na nifty koliko je pozdan test probira?
Ono što je moj gin meni rekao:
Nifty, harmony i sl. se rade na bazi tvoje krvi, tj. iz tvoje krvi se vadi DNA djeteta.
Kombinirani probir je na principu tvoje krvi i statistike, i on jako varira. npr što imaš više godina to ti je postotak vjerovatnosti za neki sindrom veći, a što ne mora u stvarnosti biti tako.. tako da taj kombinirani probir je tak, blago rečeno bezveze i nepouzdan.
Amino se radi ako se kombinirani pokaže loš.
Amino može uzrokovati smetnje tipa pobačaj, naštetit bebi i sl. pa on baš i nije najsretnija opcija.
Mala Svemirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:54   #778
Meni se cini da je sve to lutrija.
Evo citam na temi "Neinvazivni testovi za utvrđivanje tri najčešće trisomije (praena, nifty, panorama, harmony..)" da je zena radila Nifty i rodila dijete s DS

Nije mi jasno cemu uopce postoje svi ti novi testovi ako ionako ne daju pouzdane rezultate.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:22   #779
Ja sam radila mini anomaly sa 12 tjedana i na tom uzv-u mi je doktor rekao da obzirom da imam blizance, krvni testovi su bacanje novca, a on u mom slučaju ni slučajno ne bi radio amnio. Da što se njega tiče, s bebama je sve ok, ali ti nitko, niti jedan test ne može sto posto garantirati ništa i da se treba samo nadati najboljem. Sa 20 tjedana idem opet na anomaly i naravno, nadam se najboljem Sutra imam redovni uzv i pregled na 15+4tt
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:40   #780
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Meni se cini da je sve to lutrija.
Evo citam na temi "Neinvazivni testovi za utvrđivanje tri najčešće trisomije (praena, nifty, panorama, harmony..)" da je zena radila Nifty i rodila dijete s DS

Nije mi jasno cemu uopce postoje svi ti novi testovi ako ionako ne daju pouzdane rezultate.
Pa ljudima je uglavnom dovoljna tocnost od 99%, a ta zena je eto bila taj 1 posto kojoj je krivi rezultat.
Mislim uspjesnost kondoma ja manja od toga pa se svejedno ljudi pouzdaju u njega kad zele sprijeciti nezeljenu trudnocu ne kazu: "to je sve lutrija pa ga necemo ni koristit".

Amniocinteza je jedini tocan test, ali sam procitala da je veca sansa da izazove spontani nego da otkrije downom sindrom pa ti vidi.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.