Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2016., 09:47   #741
Hvala na clanku

Ja sam u medjuvremenu se jos "educirala" i "istrazivala" i nosila pulsmetar cijeli dan. Vise mi puls naraste u svakodnevnim radnjama nego na treningu. A imam i jake noge koje traze puno krvi pa cim radim vjezbe s nogama puls se ludo digne. Uglavnom ja cu se drzat tog pulsa ali s odustapanjima

Ameri su itako odustali od mjerenja pulsa i drze se one tablice - stavim link kasnije.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:12   #742
Pozdrav svima

Super je vidjeti da ima aktivnih trudnica...sama sam zaljubljenik u sport i teško mi pada pomisao da ne vježbam uopće.

Inače, na samom sam početku trudnoće i nemam zaista još nikakvih simptoma, a nadam se da će tako što duže i ostati. Zato i vježbam jednako kao i prije. Trčim jednakim tempom i radim vježbe snage s jednakim opterećenjem kao i ranije...u nedjelju bila na utrci..

Osjećaj nakon treninga je odličan.

Mislite li da griješim što nisam ipak malo smanjila intenzitet?

Vodila sam se logikom da bi mi tijelo dalo neki znak da to nije dobro...
desert rose 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:52   #743
Quote:
desert rose 13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Super je vidjeti da ima aktivnih trudnica...sama sam zaljubljenik u sport i teško mi pada pomisao da ne vježbam uopće.

Inače, na samom sam početku trudnoće i nemam zaista još nikakvih simptoma, a nadam se da će tako što duže i ostati. Zato i vježbam jednako kao i prije. Trčim jednakim tempom i radim vježbe snage s jednakim opterećenjem kao i ranije...u nedjelju bila na utrci..

Osjećaj nakon treninga je odličan.

Mislite li da griješim što nisam ipak malo smanjila intenzitet?

Vodila sam se logikom da bi mi tijelo dalo neki znak da to nije dobro...
Ja bi malo smanjila intenzitet dok ne odeš kod doktora na prvi pregled. A na pregledu njega pitaš kako smiješ dalje. Treba opreznije u prvom tromjeseću jer je ono najriskantnije. A nikad ne znaš dal npr. imaš neki hematom ili slično. Ja sam se npr. prije prvog pregleda sa 6 tjedana osjećala super a na pregledu mi je vidio hematom i rekao mirovanje dok ne prođe. A po nekom filingu nikad ne bi rekla da nešto nije u redu.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 15:41   #744
Desert_rose ja ne bih nikako radila brzinske treninge pa čak i da sam profi
Al održavanje trenutne kondicije za nekog tko trči konstantno bar 4-5 i više godina i nema nikakvih problema u trudnoći mi se čini ok (iako ja nisam ni doktor ni kineziolog). Glavno da se osjećaš dobro, iako možda je ipak bolje da ti ginekolog potvrdi da je sve ok.


Mene muči što da odjenem dok trčim
Da li ima netko ideju gdje bih mogla kupiti trudničku opremu za trčanje za zimu, a da nije 200 eura?
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 22:21   #745
Prvo odg o pulsu sta sam "duzna"

link jer kad stavim sliku budu premala slova: http://oi67.tinypic.com/2d9zrki.jpg

Quote:
desert rose 13 kaže: Pogledaj post
Super je vidjeti da ima aktivnih trudnica...sama sam zaljubljenik u sport i teško mi pada pomisao da ne vježbam uopće.

Inače, na samom sam početku trudnoće i nemam zaista još nikakvih simptoma, a nadam se da će tako što duže i ostati.
Mislite li da griješim što nisam ipak malo smanjila intenzitet?
To sam i ja Nisam profi sportas ali sam ovisnik o tom filingu kad ides do max, iscrpis se i tak... Ugl relativno rano sam shvatila da sam trudna i ipak nekako radi svega smanjila intenzitet dosta brzo, iako sam mogla sve i jos uvijek mogu. Neznam, valjda ipak taj neki strah i cinjenica da necu "umrijet" ako usporim par mjeseci. Kod jako velikih napora je meni bio taj strah od pregrijavanja koji moze stetno utjecat (zato nesmijes u saunu npr) jer tesko da ce plod nastradat od samog treninga, prije ce trudnica. Tijelo je napravljeno tako da stiti plod vise nego majku.
Citam trenutno knjigu The pregnant athlete i zena koja je triatlonac i dalje ima intenzive treninge ali dok citas skuzis da iako su njeni sad treninzi intenzivni za moj pojam ipak su manje intenzivni od onoga sto je radila prije.
Moja poznanica je trenirala cross fit prvih 5mj, kaze da nije nesto znacajno smanjila tempo i sve je super proslo. Sve je to relativno.
Ta prica o prva tri mjeseca je aktualna stalno iako zapravo pobacaji u ta prva 3 mj se dese jer plod nije "jak" odnosno genetika se nije dobro poslozila (laicki receno) a ne radi necega sta mi radimo/ne radimo ali kad ti se desi naravno da se pitas (pretpostavljam). Ginekolozi generalno znaju malo i nemoj se nadat njihovom savjetu ni iskustvu bas. Moj je barem bio iskren pa rekao da ja vjeroj o vjezbanju znam vise nego on.

Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Al održavanje trenutne kondicije za nekog tko trči konstantno bar 4-5 i više godina i nema nikakvih problema u trudnoći mi se čini ok (iako ja nisam ni doktor ni kineziolog). Glavno da se osjećaš dobro, iako možda je ipak bolje da ti ginekolog potvrdi da je sve ok.


Mene muči što da odjenem dok trčim
Da li ima netko ideju gdje bih mogla kupiti trudničku opremu za trčanje za zimu, a da nije 200 eura?
Definitivno nastavit trcat Citala sam cak i clanke gdje kazu da za nekoga ko se intenzivno bavio sportom bi totalni prestanak bio sok za organizam. Pitanje je samo koliko. Ja vise ne trcim toliko pa sam se koncentrirala na knjige o vjezbama snage/girje/utezi ali ima dosta knjiga bas i samo o trcanju u trudnoci pa vidi malo (pozeljno stranu literaturu). Meni je npr trenerica savjetovala da prilikom trcanja ne dizem noge jako visoko (kao visoki skip) nego vise kao jogg, maratonski stil trcanja recimo. Ali ja sam imala prob sa dijastazom trbusnih pa mozda i zato. Opcenito se ne preporuca naprezat trbuh jako, pogotovo u kasnijim mjesecima. Kao niti skokovi. Iako u Pregnant athlete ona skace stalno a i vidjela sam dosta linkova di su trudnicke vjezbe pa budu marinci Ja ne radim to trenutno.

Koja oprema te muci? Jakna, majica, hlace, sto? Jaknu mozes kupit samo veci broj npr? Sto tocno trazis
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 07:16   #746
Drage djevojke,

hvala svima na korisnim savjetima.

U petak ću na prvi pregled pa ću valjda bit nešto pametnija, a za sad onda ipak mrvicu smanjit intenzitet, zaboravit na utrke i slično jer ne mogu doći na utrku i lagano trčkarat, ubija me moj kompetitivni duh...

@Trail..što se odjeće po pristupačnim cijenama tiče preporučam Decathlon...a baci oko i na web stranicu Sports Direct, ja nekad znam naručivati on line kad imaju dobra sniženja...
desert rose 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 09:04   #747
Tnx cure. Ma najviše me muče tajice. Hladno mi je za dupe. Još ok sad... ali što kad bude hladnije, a škemba veća
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:05   #748
@Trail - neznam koliko si trudna ali sta nemozes kupit veci broj tajice s recimo vezicom u struku? ili ih navuc do ispod trbuha pa preko majicu? preko tajica mozes kratke hlace navuc ako ti je bas hladno a hlacice kupis sa lastikom i vezicom u struku ili jednostavno kupit nesto bas trudnicko u nekom jeftinijem ducanu (online?)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:38   #749
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@Trail - neznam koliko si trudna ali sta nemozes kupit veci broj tajice s recimo vezicom u struku? ili ih navuc do ispod trbuha pa preko majicu? preko tajica mozes kratke hlace navuc ako ti je bas hladno a hlacice kupis sa lastikom i vezicom u struku ili jednostavno kupit nesto bas trudnicko u nekom jeftinijem ducanu (online?)
Nisam dugo, 13 tjedana i tek mi je sad počelo smetati. A da, snaći ću se... mislila sam da možda netko zna neki online dućan sa sportskom odjećom za trudnice. Od ovih tajica koje imam, definitivno su najudobnije one iz decathlona. Ali voljela bih imati nešto ovakvo: http://www.seraphine.com/ie/maternit...ewear-kit.html
Samo da nije tako skupo. Npr. GAP ima jeftinijih stvari, ali toga nema u Hrvatskoj.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:45   #750
Trail, pokusaj s malo vecim tajicama. I onako trbuh pomalo raste, nece ti odmah trebati bas skroz trudnicke. A za one najvece dane uvijek imas opciju kupiti neku trenerku s odjela za trudnice, ili tajice ne nuzno sportske. Znam da nije idealno rjesenje, ali ono, privremeno se prilagodis.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 20:56   #751
@Trail - ja sam 12 tjedan i nosim sve stare tajice jos, pa sve su one elasticne em u struku em same po sebi ja planiram cim vise nosit "obicnu" robu i ne kupovat nista extra ali ako se sjetim di bi mogla nac maternity jeftino javim
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:11   #752
Ja imam jednu trenirku i jedne tajice recimo 7/8 dužine.
Kupila u HM...dala nešto stare robe i 15% popusta dobila pa mi je povoljnije izašlo.
Tajice su 70kn, a trenirka 150kn.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 12:50   #753
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@Trail - ja sam 12 tjedan i nosim sve stare tajice jos, pa sve su one elasticne em u struku em same po sebi ja planiram cim vise nosit "obicnu" robu i ne kupovat nista extra ali ako se sjetim di bi mogla nac maternity jeftino javim
Pa i ja tako trenutno, no većinu tajica imam od karrimora neki mali broj i one su me počele stiskati u trbuhu i to dosta... no na kraju sam zaključila da me tajice iz decathlona ne stišću pa ću njih nosit jer imaju široku traku na trbuhu i eventualno ću kupiti još jedne takve ako uspijem naći. Jučer sam čak bila u decathlonu, ali imali su samo jedne takve i to 2XL. Ok mogu ih nosit, ali su mi stvarno ogromne, vise mi kao hlače pa sam radije odlučila pričekati da nađem neke bolje.

Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Trail, pokusaj s malo vecim tajicama. I onako trbuh pomalo raste, nece ti odmah trebati bas skroz trudnicke. A za one najvece dane uvijek imas opciju kupiti neku trenerku s odjela za trudnice, ili tajice ne nuzno sportske. Znam da nije idealno rjesenje, ali ono, privremeno se prilagodis.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
A da, to sam i ja zaključila, no mislila sam da možda postoj i baš neka sportska trudnička odjeća...

Hvala objema!
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 16:40   #754
Ja imam super tajice iz Dekatlona, marka je onaj domyos, imaju ful ful visok struk i siroka je pasica pa ne steze, dobre su mi bile prije, dobre su mi i sad.

A jucer sam u C&A vidjela povoljne sportske odjece a oni generalno imaju i vecih brojeva a i trudnicki odjel pa mozda tamo nesto? Iako u RI tesko ali u ZG neki bolje opskrbljeni C&A
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 20:38   #755
Ja sam vidjela u H&m trudnicke duge tajice za trcanje, bile su bas povoljne cca 150 kuna. Ali moram napomenuti da nije hrv ducan. Ali valjda bi trebalo biti svugdje vise manje isto.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 21:11   #756
Ne bude svugdje ista ponuda. Nisam ih do sad vidila na na web shopu u dijelu u kojem isporucuju u Hrv.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 11:35   #757
Cure jel ima koja da ide na neko grupno vježbanje za trudnice tipa pilates, joga ili sl. u zapadnom dijelu grada, a da bi mogle preporučiti?
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:08   #758
Mene je jednostavno trudnoća odmah usporila. Odmah se zadišem, ok i mučnine me peru ali ne previše. Jednostavno... ko da je netko presjekao kondiciju i ne da tijelo. S utezima uopće ne.
Gladna sam i ne mogu vježbati... u kuki...
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 07:40   #759
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
Cure jel ima koja da ide na neko grupno vježbanje za trudnice tipa pilates, joga ili sl. u zapadnom dijelu grada, a da bi mogle preporučiti?
Mogu ti ja na PM reći kaj sam probala i svoje dojmove. Javi se ako želiš.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 15:30   #760
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Mogu ti ja na PM reći kaj sam probala i svoje dojmove. Javi se ako želiš.
Može hvala ti, poslala sam ti pm
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.