Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 11:53   #21
Za mene ima više stavki kako se određuju glavni i sporedni likovi:
1. Čija je priča
2. Koliko smo doznali o pojedinom liku
3. Iz čije perspektive gledamo film


Peter Finch u Network je definitivno sporedna uloga. Uvod filma tj.njegova legendarna scena 'I'm mad as hell' služi samo za nastavak radnje. Tj. film govori o gledanosti i važnosti toga uopče. Tu su po meni Faye Dunaway i William Holden glavne uloge.

Također se slažem da je Brando u The Godfather također sporedna uloga.Samo zato što je on naslovna uloga ne znaci da je glavna. Onda je i Van Cleef također glavna uloga u The Good,the Bad and the Ugly ako tako gledamo.

A ovo da film MORA imati glavnu žensku uloge,onda po toj logici je Diane Keaton glavna uloga u The Godfather??!

The Silence of the Lambs - važnosti uloga:
1.Foster , 2.Glenn , 3.Hopkins , 4.Levine

I još da kolegi nadodam za Django Unchained.. Foxx i Waltz su co-lead,tj. oboje su glavne uloge. Jer film gledamo iz dvije perspektive jednako.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 12:13   #22
Po meni, i Brando i Pacino su glavne uloge u Kumu.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 12:34   #23
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post

Peter Finch u Network je definitivno sporedna uloga. Uvod filma tj.njegova legendarna scena 'I'm mad as hell' služi samo za nastavak radnje. Tj. film govori o gledanosti i važnosti toga uopče. Tu su po meni Faye Dunaway i William Holden glavne uloge.
al po meni je i on glavni, jest da je on u priči subjekt kroz kojeg se odigrava ta manipulacija kroz medij u specifičnim okolnostima, al je i centralna uloga u filmu.

naravno, to je i prvi oscar koji je dodijeljen post-humno pa i to igra ulogu, ali kroz njega se profiliraju ostali likovi, čak i praktički cameo uloga Neda Beattyja koja je isto nominirana za oscar zbog onog govora (you have meddled with the primal fources of nature, mr. Beale)

Quote:
I još da kolegi nadodam za Django Unchained.. Foxx i Waltz su co-lead,tj. oboje su glavne uloge. Jer film gledamo iz dvije perspektive jednako.
Tu se slažem. Al di bi bila "poštena" raspodjela Oscara kad je glavna uloga ionako bila namijenjena Day-Lewisu?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 22:41   #24
Davno sam gledala Monster's Ball, ali nakon odgledanog, moj zaključak je bio da su je zbog boje kože prvenstveno ugurali u glavnu kategoriju, jer te godine je dvoje crnaca moralo dobiti za glavnu ulogu i gotovo. Imala je malu minutažu, a i kao lik mi je ostala u nekakvoj pozadini, naglasak je bio na BBT. Možda samo moj dojam, ali sjećam se da je u to vrijeme po časopisima i na nekim emisijama o filmu također bilo govora o tome koliko je ona zapravo glavna uloga ili ne.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 23:46   #25
Brando je glavna uloga jer se oko njega vrti prva polovica prvog filma. I nije samo zato već zbog načina na koji je odglumio. Nema jače alfa mužjak glume u povijesti filma od te Brandove uloge. Toliko je velik u toj ulozi. Pacino se tek diže u drugoj polovici prvog filma i tu on preuzima glavnu ulogu, ali to nije na razini Brandove karizme i njegove poznate method glume. Tek u drugom filmu osjetim nešto kod Pacina, ali ni to mi nije na razini Brandove veličine. Ništa protiv Pacina, jel.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 00:46   #26
Uloga Pacina je u Kumu bila u početku diskutabilna, zbog samog odabira glumca za tu ulogu ispred brojnih već isprofiliranih, Pacino je tad bio mlad i nepoznat glumac, produkcija je bila protiv u početku itd. Al ono kaj je zanimljivo i kaj je sam Pacino komentirao jest njegov odabir gradiranja uloge kroz film. Počinje usputno, neprimjetno, da bi kasnije, kada se i u priči shvatilo da on i treba preuzeti očevu poziciju, uzeo onaj prepoznatljiv oblik po čemu Michaela i pamtimo.

U dvojci zato imamo obratnu situaciju: priča o počecima mladog Vita paralelno s već glavnim Michaelom. A De Niro je u dvojci, znamo, dobio oscar za sporednu. Što i nije uopće diskutabilno.

Ali ako povežemo te dvije činjenice, switched paralele, možda je i Michael u jedinici po tome prije sporedna nego glavna.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:30   #27
Ena Begović odbila nagradu 1989 za film "Glembajevi" jer je smatrala da je ona glavna glumica, a ne sporedna
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:36   #28
Philip Seymour Hoffman u The Master. Po meni spada u glavnu ulogu zajedno s Phoenixom.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:51   #29
Apsolutno.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:44   #30
Louise Fletcher u One Flew Over the Cuckoo's Nest nagrađena kao glavna glumica. To mi je najveća misterija.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:07   #31
Pacino je apsolutno glavna uloga u Kumu, oko njega se vrti film gotovo cjelo vrijeme, Brando je gurnut kao naslovno lice ali kad gledaš film em što se Pacino više pojavljuje em što je najveći fokus na njegovom liku i razvoju.
Profesor X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2019., 20:53   #32
Viola Davis u The Help(2011). Jednostavno čisti ensemble cast bez ijedne glavne uloge.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 14:23   #33
Thumbs down

Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Nicole Kidman, The Hours/2002/. Vrlo dvojbeno,više sporenda po meni.ž
Svasta. 100% glavna uloga.

Oprez! Spoileri! Ko nije gledao film uapred je upozoren.

Pratimo majku s dvoje dece, majka brine o njima, desavaju se cudne stvari na kraju kad se otkrije da su ona i njena deca duhovi i da ih je ona ubila pa zatim i sebe definitivno glavna uloga jer je tu rec o njoj kao majci i kako se nosi sa svime.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 14:27   #34
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Svasta. 100% glavna uloga.

Oprez! Spoileri! Ko nije gledao film uapred je upozoren.

Pratimo majku s dvoje dece, majka brine o njima, desavaju se cudne stvari na kraju kad se otkrije da su ona i njena deca duhovi i da ih je ona ubila pa zatim i sebe definitivno glavna uloga jer je tu rec o njoj kao majci i kako se nosi sa svime.
To je The OTHERS, ne The HOURS
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 15:10   #35
The Wall Street se slažem, no film nosi Michael Douglas

tolike godine poslije mi koji radimo u inv banking citiramo samo Douglasove line iz filma, nitko se ni ne sjeća što je govorio Charlie Sheen, no on je glavna uloga u filmu tako je
__________________
wrong side of investment banking
Journal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 19:19   #36
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
To je The OTHERS, ne The HOURS
Kako sam samo pomesao filmove

Nisam dovoljno spavao prosle noci, samo 3 sata.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2019., 19:23   #37
Quvenzhané Wallis, nije ni trebala biti nominirana, odlična Marion Cotillard u Rust & Bone zakinuta.

Passion Fish, film koji nije trebao biti nominiran za najbolji orginalni scenarij, Light Sleeper bila bi bolja opcija.

Boss Baby, umjesto nominacije za best animated feature, mogao je dobiti zlatnu malinu

James Cromwell, za Babe-a je trebao dobiti nominaciju za glavnog glumca, a ne sporednu.
EuroNeeuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 10:53   #38
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Ma sve mi je jasno. Namještaljka ko kuca. Ali opet,toliko ocito da je žalosno.
Ma stoji, ali ni ta nagrada nema vrijednost i ugled kao nekad.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 11:02   #39
haha, oko čega se ljudi sikiraju...
SuperSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2021., 13:25   #40
Quote:
EuroNeeuro kaže: Pogledaj post
Quvenzhané Wallis, nije ni trebala biti nominirana, odlična Marion Cotillard u Rust & Bone zakinuta.

Passion Fish, film koji nije trebao biti nominiran za najbolji orginalni scenarij, Light Sleeper bila bi bolja opcija.

Boss Baby, umjesto nominacije za best animated feature, mogao je dobiti zlatnu malinu

James Cromwell, za Babe-a je trebao dobiti nominaciju za glavnog glumca, a ne sporednu.
Pa Cromwell je tu sporedan lik. Neće valjda prase nominirat
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.