Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 10:22   #1121
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
jesi li mozda probao od nikel kozmetike SEBOFIT? ja sam ga kupila i oprala s njim glavu 2x i nije mi nist posebno (a to je kao kozmetika na biljnoj bazi).
Taj šampon je obično skupo smeće, od njega se seboreja još pogoršala!
A što se tiče sensibia, malo teže je doći do njega i samo bolje ljekarne ga imaju, tak je bilo prije a vidim da je i sad.
Evo recimo naletio sam na ovu stranicu koja pretražuje proizvode i koji se gdje nalaze u RH po ljekarnama. Gore desno ukucate kremu, on vam odmah ponudi i lijevo vam je mapa i lokacija ljekarne koja ga ima! Telefon u ruke i zovi. Ali nisu navedene sve ljekarne, jer recimo neke ljekarne gdje sam ja kupovao nisu tu.
http://www.farmacia.hr/product/C005804.html

Alternativa sensibiu je druga krema koju ljudi dosta hvali a to je avene diroseal. Ja je nisam probao ali navodno odlično uklanja crvenilo.
Što se tiče sastava nije baš nevina poput sensibia kojeg gotovo možeš pojest a avene ima neki "malo teži" sastojaka a cijena je praktički ista.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 14:31   #1122
Ima li tko iskustva s Nikel kremom (nemam neku odredjenu na pameti, isla sam na njihovu stranicu pa sam tamo vidjela da ima raznih)? Ne mogu jos ici kod svoje dermatologinje, tek pred Uskrs, a opet mi se pojavio crveni krug kraj nosa, i peruta se, a to mi je najvise ide na zivce.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 22:06   #1123
pozdrav! evo ovako,dobila sam od dermatologa za mazanje lica neku kremu 5% salicyl u vazelinu,dali je to kortikosteroid,i dali je stetno? a beloderm u belobazi dali je kortić? dali netko zna...
megyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:40   #1124
Ok,posto sam jedan duzi period koristio tridem (a to je kortikosteroidna krema) imam jedno pitanje.

Mozda je glupo ali zanima me,koje su nuspojave ovakvih krema (kortikosteroida)?

Da li ti moze utjecati na razvog? Ja nikako da se udebljam malo vise otkako mazem to sranje.

Ok,ovo dvoje nema veze vjerovatno,ali me zanima. Hvala.
Kinder Penguin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:04   #1125
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Evo recimo naletio sam na ovu stranicu koja pretražuje proizvode i koji se gdje nalaze u RH po ljekarnama. Gore desno ukucate kremu, on vam odmah ponudi i lijevo vam je mapa i lokacija ljekarne koja ga ima! Telefon u ruke i zovi. Ali nisu navedene sve ljekarne, jer recimo neke ljekarne gdje sam ja kupovao nisu tu.
http://www.farmacia.hr/product/C005804.html
legendo!! svaka cast!!!!
hvala puno

p.s-koliko vidim navedne su samo ljekarne iz grupe farmacia. mozda si ti nasao tu kremu i u nekoj drugoj ljekarni pa je zato nema na tom popisu
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 15:00   #1126
Pozdrav!
Imam seboreični dermatitis na vlasištu 5 godina, a otkad znam za sebe muku sam mučila s prhuti. Zadnjih pet godina to je već preraslo u opadanje kose, ljuske, svrbež, i nema tog šampona i tretmana valjda koji nisam probala. Ma znate već kako ide ta priča.
I sad najednom nestalo je. Ne boravim više na suncu nego inače, iako mi i sunce pomaže samo da mi ublaži, ali nikad ne nestane, rabim isti šampon, priče o stresu mi idu na živce jer je dermatitis uvijek tu bila ja 6 mjeseci na godišnjem i na suncu ili radila u uredu. Jedino što se promijenilo u mom životu je dijeta. Naime, po LCHF dijeti ne preporučuje se gluten. Izbacila sam ga potpuno iz prehrane i dermatitis je nestao. Ne znam je li to povezano, ali evo npr. nešto zanimljivo o glutenu: Nepodnošljivost glutena - uzrok mnogih kroničnih bolesti. Moram napomenuti da nemam celijakiju, ali moja mama je ima pa sam možda genetski osjetljivija na gluten. Eto, možda i vama pomogne ova info, jer ja još ne mogu vjerovati.

Zadnje uređivanje hamac : 06.04.2011. at 15:06.
hamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 19:50   #1127
Pozdrav znalci!
Spada li ovo u Seboreju??
http://img683.imageshack.us/i/saboreja.jpg/
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:12   #1128
Quote:
TomyCroSound kaže: Pogledaj post
Pozdrav znalci!
Spada li ovo u Seboreju??
http://img683.imageshack.us/i/saboreja.jpg/
jel ti se to prvi put stvorilo? mozes li skinuti te krastice? jel boli ako ih skines? jel se gnoji? da li ti je jace ujutro kad se probudis ili je isto tijekom cijelog dana?
(pitam zato sto to mogu biti i krmelji od upale uciju, a oni su izrazeni posebno ujutro i lako se skidaju mlakim cajem od kamilice)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:54   #1129
Ja već skoro 30 mj pijem Omega 3-6-9, C-vitamin i E-vitamin. Stanje mi se popravilo, nije prošlo, ali puno rijeđe izađe na licu a dio sa čela uz sam početak kose se sad jedva vidi.

Zadovoljna sam zasada
saturea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 22:11   #1130
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
jel ti se to prvi put stvorilo? mozes li skinuti te krastice? jel boli ako ih skines? jel se gnoji? da li ti je jace ujutro kad se probudis ili je isto tijekom cijelog dana?
(pitam zato sto to mogu biti i krmelji od upale uciju, a oni su izrazeni posebno ujutro i lako se skidaju mlakim cajem od kamilice)
Ne, to imam od kada znam za sebe. (5-10 i više možda godina)
Mogu skinuti lako krastice, uglavnom su već odvojene, a u posljednje vrijeme uzmem pincetu pa lagano zagrebuckam po rubu oka (iako se ne vide uopće) i na taj način ih "ogulim" da se vide, pa ih skinem. Ne mogu reć da je ujutro jače.. Možda i jeste, ali uglavnom ne. Ujutro, ako ih ima, očistim pa se ne pojavljuje preko dana (barem ne vidno). Ne boli kada skidam i ne gnoji se.
I nije to vidno svaki dan, osim ako ih ne ogulim. A nekad se same ogule.. što god to bilo.
Pročitao sam na netu savjet - prati oči (ovo je na desnom, na lijevom je stabilnije stanje, ima, ali u puuno manjoj mjeri, rijeđe se pojavljuje i ne skida se grebanjem), a da se vratim na savjet, oprati oko (dok žmirim) šamponom za bebe. Evo poslušao taj savjet 2 dana i nije se pojavilo, nisam probao strugat pincetom..
Povezao sam to sa seborejom kada sam počeo surfati o suhoj koži lica, koju imam uglavnom ispod usta prema bradi, nekada se peruta jedan dio širine cm-3cm, a nekad, mjesecima je čisto ok..
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 02:01   #1131
OVO ti je dobra stranica gdje covjek pise svoja iskustva sa seborejom pa mozes malo prouciti.


a OVO je slika na kojoj se prikazuje gdje se seboreja sve javlja. za kapke ne znam, ali prouci, mozda vidis imas li ti 'problema' na tim kriticnim mjestima pa mozda to i je povezano sa seborejom (na slici se ne vidi ali seboreja se moze pojaviti na bilo kojem mjestu na vlasistu, oko njega i iza uha, te navodno izmedju lopatica na ledjima)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 10:04   #1132
Ah, ne znam ni sam, npr ovaj dio oko nosa, prema dolje...
Inače se ne crveni niti peče, samo se nekad posuši kao suha koža, povremeno.
Ne znam ima li to veze s tim. Inače, ovo za kapke je nešto "skvamozno_nešto" se zove... A slabo slika ima, ono što sam vidio izgleda puno strašnije i gadnije nego kod mene, pa nemm pojma.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 11:12   #1133
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
a OVO je slika na kojoj se prikazuje gdje se seboreja sve javlja. za kapke ne znam, ali prouci, mozda vidis imas li ti 'problema' na tim kriticnim mjestima pa mozda to i je povezano sa seborejom (na slici se ne vidi ali seboreja se moze pojaviti na bilo kojem mjestu na vlasistu, oko njega i iza uha, te navodno izmedju lopatica na ledjima)
Može se pojaviti i kod trepavica, tako sam ja barem negdje pročitala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:59   #1134
Quote:
TomyCroSound kaže: Pogledaj post
Ah, ne znam ni sam, npr ovaj dio oko nosa, prema dolje...
Inače se ne crveni niti peče, samo se nekad posuši kao suha koža, povremeno.
Ne znam ima li to veze s tim. Inače, ovo za kapke je nešto "skvamozno_nešto" se zove... A slabo slika ima, ono što sam vidio izgleda puno strašnije i gadnije nego kod mene, pa nemm pojma.
Poštovani TomyCroSound,

Prema onome što ste naveli, moguće je da se radi o blefaritisu seboroične etiologije.

Blefaritis jest upala ruba vjeđe, a postoji više vrsta, ovisno o uzroku. Jedan od njih jest i skvamozni blefaritis (blepharitis squamosa) koji se manifestira u obliku ljuskastih nakupina na rubu vjeđe, nakon čijeg odstranjenja ostaje crvena podloga, ali bez oštećenja rubova vjeđa, a može biti praćen i prolaznim ispadanjem trepavica. U podlozi mu je najčešće seboreja.

Ukoliko se zaista radi o navedenome, onda se liječenje sastoji u određenim higijenskim mjerama, a informacija koju ste pronašli na internetu jest točna.

Svakodnevno biste trebali provoditi određene higijenske mjere (topli oblozi, masaža vjeđe i čišćenje svih ljuskica i sasušenog sekreta vatenim štapićem umočenim u otopinu baby šampona).

Detaljnije upute možete pronaći na stranicama Klinike za očne bolesti Sveti Duh, na navedenom linku:

http://www.kbsd.hr/ocna/content/bolesti-vje%C4%91-0

S obzirom da je u podlozi poremećaja promijenjena funkcija žlijezda lojnica u vjeđama (Meibomove žlijezde), navedene mjere moraju se provoditi stalno, tj. svakodnevno.

I promjene koje opisujete na drugim dijelovima lica također bi mogle odogovarati seboreji. Imajte na umu da postoje dva oblika seboreje - suha (koja se očituje suhim ljuštenjem kože) i masna (kod koje se pored masnih većih ljuskica nalazi i sjajna koža, kao premazana uljem). Ovisno o vrsti, tretman je različit.

Konzultirajte se sa svojim liječnikom, koji Vam eventualno može preporučiti pregled dermatologa.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 20:58   #1135
Hvala.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 20:11   #1136
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Gore desno ukucate kremu, on vam odmah ponudi i lijevo vam je mapa i lokacija ljekarne koja ga ima! Telefon u ruke i zovi. Ali nisu navedene sve ljekarne, jer recimo neke ljekarne gdje sam ja kupovao nisu tu.
http://www.farmacia.hr/product/C005804.html
Navedene su sve ljekarne u kojima je prema zadnjoj informaciji (obično prije nekoliko sati) bilo tog proizvoda. Ako piše "ograničena količina", znači da je zaliha toliko niska da bi ga moglo nestati unutar jednog dana i treba provjeriti.

http://www.farmacia.hr/impressum.html
matijakolaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 15:02   #1137
Danima me nešto iritira u desnom oku pa preseli u lijevo i tako u krug. Iritacija je prisutna u samom ćošku do nosa, po kapcima (gornjim i donjim), oko korijena nosa. Takva smetnja navodi me na konstantno nadraživanje očiju trljanjem i češanjem i na taj način izazivam crvenilo i samo si dodatno iziritiram oči. Osjećaj irtiacije konstantno je prisutan pa zna biti poprilično frustrirajuće, a i popapa mi hrpu živaca. O utjecaju na raspoloženje da i ne govorim. Podražaje odnosno simptome osjećam oko očiju i na očnim kapcima, sa vidom je sve uredu. Može li ovo imati veze sa seboreičnim dermatitisom?

Zanima me da li je netko, tko ima SD, imao slične simptome i probleme sa očima?

Može li se ovo smatrati nuspojavom dvogodišnjeg korištenja kortikosteroidnih preparata?

Proguglao sam i našao kako ova moja iritacija ima ime, riječ je o blefaritisu - očna bolest obilježena upalom očnih kapaka, najčešće njihova ruba. Manifestirati se crvenilom oka, svrbežom te bolnim nadražajem jednog ili oba kapka. A uzroka može biti nekoliko. Neki imaju veze s drugim dijelovima tijela – prhut, seboreja i acne rosacea.
dundo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:19   #1138
Danas sam kupio:
1. PRUNAKS LOSION - ljekarna Farmacia - Ilica 11 - 141 KN
2. SEBORIN VODICA - Varteks - Muller - 39 KN

Može li preporuka neke hidratantne kremice nakon tretiranja lica Prunaksom?

Hvala!
dundo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 03:08   #1139
Quote:
dundo1 kaže: Pogledaj post
Može li preporuka neke hidratantne kremice nakon tretiranja lica Prunaksom?

Hvala!
obicna (plava) nivea ili nivea soft?!
to sad napamet govorim jer sam procitala jednom prilikom na forumu da nekima nakon takvog "tretmana" najbolje pase nivea i ja ju stavim nakon pilinga.
ne znam u kakvom stanju ti je lice ali mislim (nisam sigurna) da mozda ne bi bilo pametno da nakon prunaksa koristis jos neku kremu za seboreju, mislim da je to malo 'previse' za kozu probaj postepeno. nemoj sve odjednom ako ti nije bas potrebno. ja sam tako sebe zeznula proslo ljeto kad sam pocela mijenjati sampone i seboreja na vlasistu mi je 'podivljala' i sto sam vise koristila sampone namijenjene seborejicnom vlasistu, stanje je bilo sve gore vratila sam se na obicne sampone protiv peruti i ne planiram kupovati vise nista od toga...

p.s.-sad tek vidim da trazis bas hidratantnu kremu. onda nivea soft definitivno!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 13:21   #1140
imam problem s licem..
stalno mi na lice izbija nekakva masna "necistoca", bijele točkice koje mi prekriju cijelo lice no najgore je oko nosa i sam nos. kada to ocistim, opet se pojavi nakon 2-3 dana. ja bih to zelio sprijeciti a ne lijeciti. sto moze bit uzrok "toga"?
takodjer kad se umivam izjutra to bude jos gore kad se umijem ..ne znam kako bi se postavio. a iritira me, jer vidim ljude oko sebe i niko nema s tim problema.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.