Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 17:21   #1701
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2014.
Postova: 7
Vec godinama se mucim sa problematicnim tjemenom. Ne bude kao perut, nego bijele suhe nakupine koje se ne mogu maknuti. Bude mi dosta tjemena i crveno, ali vise s tim suhim krastama, ponekad i dosta debele da zahvate i kosu. Zna mi koza popucat od tog i uz sam rub kose pa isto svrbi i bude bijelo. Isla sam kod dermatologa i dobila oranozal sampon i diprosalic losion. Diprosalic vec dugo koristim, i vidim da to nije rijesenje, i taj sampon sam dugo koristila, nakon njega sam koristila i head and shoulders, fitoval, asebon..da li itko zna za nesto sto mu je pomoglo? Neko ulje da se utrlja u tjeme ili nesto? Takodjer kad to imam, bude mi dosta suha koza kod uha, nosa i obrva. Hvala vam puno tko god da neki savjet!
starke1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 20:14   #1702
Seborea se moze jako dobro drzat pod kontrolom sa etericnim uljima. Svasta sam tu procitao jednom prije godinu dana al mislim da nitko nije to do sada spomenuo. Seborea nije problem koj ce se rijesiti samo mazanjem jer je to malo slozeniji problem koji ocito jos dan danas nije razrijesen do kraja. No moze joj se stat na kraj donekle redovitim koristenjem etericnih ulja.

Moze se npr uzet

http://www.terra-organica.hr/ulje-su...eotherapy.html

te u njega se moze dodat, 30kapi cedrovog etericnog ulja, 30 kapi pachulija, 30 kapi lavande itd itd.. procitajte sve o ulju koje namjeravate koristit da budete sigurni da je sigurno za vanjsku primjenu

uglavnom..
http://www.terra-organica.hr/aromate...je-kupiti.html

ovdje samo oznacite seborea i izbacit ce sva etericna ulja dobra za sebreu, ima ih dosta pa mozete izkombinirat svasta.

Prvi put kad namazete ce malo pocrvenit, sutra dan perutanje, naravno pocistite kolko mozete i onda na to ponovo nanesite samo lagano da prekrijete perutanje sada ste spremni za van

kada popodne ili navece dodete doma ponovo namazat i ponovit sve ko i dan prije, za tako tri dana bi se sve trebalo smirit. E sad da se to smireno stanje odrzava trebalo bi.. a neznam ovisi.. mozda svaku drugu, trecu vecer jednom namazat (ja nekad cijeli tjedan ne mazem, al onda mi se lagano ponovo pojavi) uglavnom probajte pa vidite, ja je drzim prilicno ok pod kontrolom sa time

Nadam se da ce i vama bit od pomoci jel znam kako nezgodno moze bit.

Zadnje uređivanje User 003 : 01.12.2016. at 20:28.
User 003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:43   #1703
Ima li netko savjet kako se riješiti peruti, barem umanjiti količinu koja mi se stvara? Moj problem je što imam seborejični dermatitis, cijeli život se s time borim. Nemam nekih prevelikih problema osim peruti, crvenilo na tjemenu se nekad pojavi ali nije sad ima godinu dana skoro, nit me svrbi tjeme. To mi jako ovisi o stresu i u kakvom sam psihičkom stanju ali sad je ok. Ali perut mi se stvara i stvara, nikako je se riješiti. Probao sam milijun šampona, od h&s i svih tih koji se mogu naći u konzumima ali i one skuplje u ljekarnama tipa klorane, plus active, oronazol. I ništa ne pomaže. Sad zadnje koristim oronazol, on pomogne malo, bude dobro jedan dan ali onda opet sve po starom. Mogu svako jutro iščešljavati tu prokletu perut 10 minuta i ona samo ispada i ispada. Probao i ricinusovo ulje i neke preparate skupe, nula bodova, možda se malo smiri ali nikako se riješiti te prokletinje. Koliko sam ja skužio, kod mene ta neka gljivica koju svi imamo previše radi i zato mi se to stvara toliko puno ali da ne možeš nikako tu gljivicu malo smiriti, to mi nije jasno??? I nekad kad mi se nakupi puno peruti, tjeme mi ima neki čudan miris, za popizdit. A perem kosu svaka 2-3 dana. Muško sam, kraća kosa, centimetar-dva tako da nije stvarno mi problem održavati ali opet, jbt mogao bih svaki dan prati kosu...a to nit mi se da nit je zdravo koliko znam. Koristio sam i neki kruti šampon gdje ima i eteričnih ulja i svega nabacanoga što se uspješno bori protiv gljivica, neki prirodni šampon, nema kemije. Istina, poboljšalo se stanje jedno 30% u odnosu na prije ali opet je perut tu i već sljedeći dan je ima
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:34   #1704
Jel tko probao moj recept?
User 003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:42   #1705
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
Ima li netko savjet kako se riješiti peruti, barem umanjiti količinu koja mi se stvara? Moj problem je što imam seborejični dermatitis, cijeli život se s time borim. Nemam nekih prevelikih problema osim peruti, crvenilo na tjemenu se nekad pojavi ali nije sad ima godinu dana skoro, nit me svrbi tjeme. To mi jako ovisi o stresu i u kakvom sam psihičkom stanju ali sad je ok. Ali perut mi se stvara i stvara, nikako je se riješiti. Probao sam milijun šampona, od h&s i svih tih koji se mogu naći u konzumima ali i one skuplje u ljekarnama tipa klorane, plus active, oronazol. I ništa ne pomaže. Sad zadnje koristim oronazol, on pomogne malo, bude dobro jedan dan ali onda opet sve po starom. Mogu svako jutro iščešljavati tu prokletu perut 10 minuta i ona samo ispada i ispada. Probao i ricinusovo ulje i neke preparate skupe, nula bodova, možda se malo smiri ali nikako se riješiti te prokletinje. Koliko sam ja skužio, kod mene ta neka gljivica koju svi imamo previše radi i zato mi se to stvara toliko puno ali da ne možeš nikako tu gljivicu malo smiriti, to mi nije jasno??? I nekad kad mi se nakupi puno peruti, tjeme mi ima neki čudan miris, za popizdit. A perem kosu svaka 2-3 dana. Muško sam, kraća kosa, centimetar-dva tako da nije stvarno mi problem održavati ali opet, jbt mogao bih svaki dan prati kosu...a to nit mi se da nit je zdravo koliko znam. Koristio sam i neki kruti šampon gdje ima i eteričnih ulja i svega nabacanoga što se uspješno bori protiv gljivica, neki prirodni šampon, nema kemije. Istina, poboljšalo se stanje jedno 30% u odnosu na prije ali opet je perut tu i već sljedeći dan je ima
Običan šampon Recept za normalnu kosu protiv prhuti i peri kosu svakih 5 dana. Ako moraš prati između (sportske aktivnosti, jače znojenje, nošenje kape), stavi malo soda bikarbone na glavu i isperi, bez šampona. Ljeti svakih 7 dana peri šamponom, inače samo voda. I za dva tjedna zaboravi na prhut.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 15:42   #1706
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Običan šampon Recept za normalnu kosu protiv prhuti i peri kosu svakih 5 dana. Ako moraš prati između (sportske aktivnosti, jače znojenje, nošenje kape), stavi malo soda bikarbone na glavu i isperi, bez šampona. Ljeti svakih 7 dana peri šamponom, inače samo voda. I za dva tjedna zaboravi na prhut.
Ok, ali imam milijun pitanja. Recept...to je naziv šampona? Čiji je to? Imaš iste simptome kao i ja? Tebi je pomoglo? Soda? Stvarno ili me zajebavaš?
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 13:56   #1707
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo sa seboroičnim dermatitisom. Pojavio se prije dvije godine, i tada sam bjesomučno pretraživala forume i internet u nadi da ću pronaći neku pomoć pa eto, možda i moja priča nekome pomogne i da ideju za tretiranje te odvratne pojave. Dakle, otprilike prije dvije godine probudila sam se s blagim crvenilom lica koje je svrbjelo i peklo istovremeno. Trajalo je otprilike tri dana i povuklo se nakon mazanja Bepandermom. Pojavilo se ponovno nakon tjedan dana, tada sam se naručila dermatologu, ali dok sam došla na red, ponovno se većinom povuklo tako da je dermatologica zaključila da se radi o seboroičnom dermatitsu koji je potaknut alergijama na pelud (bio je 5.mj. i ja zaista jesam dugogodišnji alergičar), prepisala je tjedan dana betrion pa zatim dva tjedna oronazol. Negdje nakon dva tjedna lice mi je ponovno buknulo, ali ovog puta katastrofalno... Cijela površina lica je bila užasno crvena, zadebljala i tvrda na dodir, pekla je i svrbjela. Izgledala sam kao da sam naslonila lice na užarenu tavu i zadobila opekotine, izgledalo je stravično te je užasno boljelo. Otišla sam na hitnu, potvrdili su dijagnozu seboroičnog dermatitisa, prepisali mi belogent 3 dana, pa afloderm tjedan dana. Nakon prvog mazanja postalo je bolje, kroz par dana se povuklo i isperutalo te mi je koža ponovno bila normalna. Nisam se tada informirala uopće što je to seboroični dermatitis i mislila sam da sam ga se konačno riješila...

Ali nakon tjedan dana ponovno jednaka upala..Tad sam počela guglati i otkrila da su kreme čisti kortikosteroidi i da ih ne smijem koristiti pa sam počela tražiti prirodna rješenja... Sve što su mi ljudi preporučili mahnito sam kupovala, isprobavala, ali nije bilo rješenja. Isprobala sam kremu s pčelinjim otrovom, balzam od mrkve, balzam od gaveza, balzam od stolisnika, bioderminu liniju, la roche liniju.. Ništa.. Naručila sam losion prunaks, ali ni od njega nikakvog pomaka. Krenula sam privatnom dermatologu koji mi je prepisao neku masku koju sam po noći stavljala. Ne sjećam se više sastava, slagali su mi to u ljekarni, izgledalo je kao cement i užasno je smrdjelo, ali ni to nije smirivalo situaciju. Dermatolog me skidao s kortikosteroida, s obzirom da je belogent koji sam dobila na hitnoj prejak, pa mi je dao blažu kremu advantan, a mjesec dana nakon nje maxidex koja se zapravo mast za oči s malom dozom kortikosteroida. Srećom, pa mi je i ta doza bila dovoljna za smirivanje upale..

Uglavnom, godinu dana je trajala ta borba.. Tri dana mažem maxitrolom, dva dana se perutam, jedan dan je sve ok, i onda 6-7 dan izbija nova upala... Dermatologica mi je zabranjivala i maxidex, tj. govorila da ga ne bi smjela koristiti više od jednom u mjesec ili dva, ali nisam si mogla pomoći. Prvo bi mi se javljalo na nosu, obrazima i rubu usana i ukoliko to nisam odmah ugasila kortikosteroidima kroz dan dva se proširilo na cijelo lice. Izgledalo je stvarno užasno, a o boli da i ne govorim. Koža je bila toliko zadebljala i bolna da je prilikom govora ili smijanja pucala i krvarila. Tako da sam smatrala da je manje zlo da svakih tjedan dana tretiram određene točke lica kortikosteroidima nego da se širi na cijelo lice. O psihičkom stanju ne moram ni govoriti, hodati svaki dan takva na posao, o puderu nisam smjela ni razmišljati.. Radila sam i testove na lupus, alergotestove koji su pokazali da sam alergična na jaja, ječmeno brašno i neke vrste povrća. Izbacila sam iz prehrane sve slatko, brašno, jaja, mlijeko... Tj. mjesecima sam jela samo kuhano meso i povrće na koje nisam alergična, pila vitamin b, omegu, probiotike, liveraid i pila zeleni čaj. Pomaka nije bilo, stoga sam i od toga nakon nekih 5 mjeseci odustala.. Jednostavno ništa što sam radila nije imalo smisla.. Upala se stalno vraćala nakon par dana što god da sam ja radila...

Prvo poboljšanje primijetila sam nakon godinu dana kada sam počela koristiti ujutro i navečer mješavinu vode i jabučnog octa. Time sam tapkala lice i nakon desetak minuta isprala i namazala la roche cicaplast baume b5 kremom.. To je uspjelo pomaknuti pojavljivanje upale na razmak od otprilike 2 tjedna.. U to vrijeme počela sam vraćati i puder u upotrebu. Vichy Dermablend koji su mi preporučili u ljekarni uzrokovao je pojavu dermatitisa, a zatim sam isprobala la roche toleraine teint koji nije uzrokovao probleme na licu. Nakon nekih dva mjeseca tretmana octom, počela sam koristiti ricinusovo ulje. Također, dva puta dnevno umasirala sam ga na lice nakon čišćenja i to je nekako još produljilo vrijeme pojave dermatitisa (2-3 tj bez upale). I odjednom, negjde prije 4 mjeseca, kad se pojavila upala namazala sam maxidexom i upala se više nikad nije vratila... Zbog čega, od čega, koliko dugo nemam pojma.. Nadam se nikad više!

Nakon dvije godine borbe, sada sam mirna već četiri mjeseca. Tako da nemojte gubiti nadu. I dalje jako pazim na lice, skačem na svaku točkicu od straha da se ne ponovi. Trenutno koristim bioderma ds+ gel za umivanje, la roche cicaplast baume b5 kremu i la roche toleraine teint puder. Iako mi je cicaplast krema malo premasna i zatvara mi pore, bojim se izbaciti je iz upotrebe dok sve štima, iako razmišljam da ju zamjenim biodreminom ds+ kreme koju sam isprobala i koja mi nije bila od neke pomoći u vrijeme upala, ali nije ni radila štetu.
Eto, ogroman post, ali možda nekome uspije pomoći i dati ideju kako se boriti s dermatitisom, ja sam isprobala svašta, potrošila puno novaca i na kraju ne znam što mi je točno pomoglo, ali eto, zasad se riješilo
toz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 19:09   #1708
Pozdrav, molim pomoć.

Već godinama se borim sa seborejom na licu (koju uspješno držim pod kontrolom s Avene Cicalfate kremom), te sa peruti, protiv koje sam koristio više vrsta šampona, od H&S, do "zelenog" Vichy-a i Ducray Kelual DS-a.

Problem je sljedeći:

Svaki od tih šampona mi kratkoročno pomogne, osjetim olakšanja od dan-dva, i moram ponovno prati kosu jer me tjeme počinje svrbiti. Da stvar bude gora, na tjemenu mi se stvaraju prištići, koji su neugodni i bolni na dodir. Nisam u pubertetu odavno, niti imam problema s prištićima po licu ili tijelu. Pretpostavljam da ih uzrokuje šampon, jer se redovno javljaju nakon korištenja.

Da li se netko od vas susreo sa sličnom situacijom? Znam da će netko pomiliti kako bih trebao smanjiti uporabu šampona protiv peruti, ali ako ga ne koristim nekoliko dana, tjeme me počinje jako svrbiti.

Hvala.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:37   #1709
Svinjska mast je čudo...netko ju je spomenuo na 22 str..lice mi se preporodilo...
__________________
Never give up, it's such a wonderful life.
may30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:41   #1710
Quote:
shoei kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim pomoć.

Već godinama se borim sa seborejom na licu (koju uspješno držim pod kontrolom s Avene Cicalfate kremom), te sa peruti, protiv koje sam koristio više vrsta šampona, od H&S, do "zelenog" Vichy-a i Ducray Kelual DS-a.

Problem je sljedeći:

Svaki od tih šampona mi kratkoročno pomogne, osjetim olakšanja od dan-dva, i moram ponovno prati kosu jer me tjeme počinje svrbiti. Da stvar bude gora, na tjemenu mi se stvaraju prištići, koji su neugodni i bolni na dodir. Nisam u pubertetu odavno, niti imam problema s prištićima po licu ili tijelu. Pretpostavljam da ih uzrokuje šampon, jer se redovno javljaju nakon korištenja.

Da li se netko od vas susreo sa sličnom situacijom? Znam da će netko pomiliti kako bih trebao smanjiti uporabu šampona protiv peruti, ali ako ga ne koristim nekoliko dana, tjeme me počinje jako svrbiti.

Hvala.
Probaj crni šampon (Olilab), većini pomaže. Ove bolne prištiće bolje nek pogleda dermatolog da ne bi bila neka sekundarna infekcija.

may30 ozbiljno, svinjska mast? Kako to možeš trackati po licu bez povraćanja?
Ja bih bolje stavljala kokosovo ulje, bar fino miriši, i nije nečije salo
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 21:56   #1711
E ovako pošto sam alergična na ljudsku perut ja sam morala naći načina da sve svoje bližnje izliječim od peruti i seboreje. Pogotovo supruga.

Šampon koji pomaže i koji sanira čak rane ta tjemenu je Subrina Recept protiv peruti. Morate si naći koji vam odgovara, mislim da ima dvije vrste.
Sastav tog šampona odgovara i sličan je jednom skupljem šamponu koji je za istu namjenu.
Ne samo moj suprug nego i brat, tata i još neki ljudi su imali korist od njega. A jeftin je.
Ostavite ga da djeluje dok se tuširate. I ne nadražuje tjeme, što je recimo slučaj kod mog supruga. Njemu svi drugi šamponi iziritiraju tjeme do rana. A i radi posao koji zahtejva pokrivalo na glavi i znoji se tako da mu to pogoršava situaciju. Svaki dan pere kosu ovim šamponom i kao rukom odnešen problem.
A recimo Head&shoulder mu je stravično iziritirao tjeme.

Drugi šampon za perut je ova linija koju imate u apotekama Active .
Sam šampon je 70-tak kn, ima i losione za nanošenje prije i poslije pranja. Ali i sam šampon prodiše kožu glave. I treba ga držati 15-tak min na kosi prije pranja i to samo na tjemenu, a ostatak kose možete oprati nečim drugim. Tako štedite.

Treći je crni šampon (Olilab). Ja ga osobno upotrebljavam za opadanje.
Prije pranja nanesem ricinusovo ulje u koje dodam eterično ulje ružmarina ( ne pretjerati, može i lavanda). Nakon 5 min stajanja ove mješavine nanesem kapaljkom (ili onom bočicom što dođe uz farbe za kosu) na tjeme razgođen crni šampon, umasiram i pustim još 10-15 min da stoji. Na kraju operem šamponom koji paše mojoj kosi.

Za dobre rezultate možete u šampon dodati sodu bikarbonu, ona je čistač kože i smanjuje gljivice.

Nitko oko mene nema peruti.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 21:57   #1712
Quote:
may30 kaže: Pogledaj post
Svinjska mast je čudo...netko ju je spomenuo na 22 str..lice mi se preporodilo...
Meni svinjska mast izazove stravične reakcije kože. A možete i kokosovo ulje. Ono reducira gljivice i bakterije na koži.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:39   #1713
Pozdrav ljudi. Molila bih za savijet. Naime, imam masni seboreični dermatitis vlasišta,ali bez prhuti. Kosa mi se nenormalno masti.Par sati nakon pranja vidljivi su tragovi masnoće,a oko kojih 24h od pranja masna je kao da je nisam prala barem 3-4 dana. Isprobala sam svakakve šampone, od drogerijskih do ljekarničkih...ali ništa. Dermatologica je rekla neka isprobavam šampone i perem kosu svaki dan (ako je već svaki dan zamazana)-...imate li kakav savijet, šampon koji vam je pomogao..? Hvala
LadyJudita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 23:33   #1714
Imaš li kakve probleme sa hormonima ili policističnim jajnicima?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:21   #1715
Pozdrav,

nedavno sam saznao da po tjemenu imam Seboreicni dermatitis. Nemam nesto puno, za sad u zadnjih tjedan dana 3 fleke. Imam 2 pitanja koja me najvise muce:

1) musko sam u kasnim 20tima pa me muci da li postoji mogucnost celavljenja i koliko je to ucestala pojava kod ove bolesti ukoliko postoji jer sam vec 3 dana u depri da cu ocelaviti

2) koristenje kortiko steroida, da ili ne? Cijeli zivot sam ih izbjegavao jer sam samo lose cuo o njima

Hvala unaprijed
filipd69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 08:32   #1716
Zadnjih pola godine sam koristio šampon sa ketokonazolom 2%, držalo se pod kontrolom ali prestao je djelovati! Na tjeme još donekle,ali lice ne djeluje... Vratio sam se na vegansku prehranu(+jaje ili riba, tipa 1-2x/mj)...

Sada ću probati sa sodom bokarbonom. Uputa sa weba: u sodu se doda vode i napravi pasta,onda se nanese na seboreju, ostavi 10ak min. Ispere se.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 14:32   #1717
Pozdrav svima, vidim da nas ima jako puno s ovom, u najmanju ruku, iritantnom ''bolescu'', pa evo, odlucih napisat ovaj komentar u nadi da ce i nekome drugome pomoc. Uglavnom, imao sam uzasnih problema sa seborejom, bas uzasnih, mastilo mi se lice, istovremeno mi se i perutalo, bilo mi je sve crveno oko nosa, a o kosi da ne pricam, sljedece stvari koje sam napravio u borbi protiv ove ''bolesti'' koje su mi skoro, pa u potpunosti pomogle totalno ju izbacit van sebe su sljedece:

1. Morate krenut iznutra, znaci ajmo se zasad fokusirat ono sto unosimo u sebe, i zaboravimo na kreme i sampone na trenutak, seboreja je unutrasnja bolest koja se ispoljava najvise kroz kozu, da biste se uhvatili u kostac sa seborejom i izvukli tanj kraj, MORATE prestati jesti slatko, to je obavezno, obavezno, obavezno, slatko je najveci neprijatelj seboreje, uz njezinog drugog najveceg neprijatelja, a to su mlijeko i ostali mlijecni proizvodi, znaci, dosta vam je crvenila, perutanja, svrbeza? U potpunosti izabacite mlijeko, jogurte, kefire, sireve, jedino sto od sira dolazi u obzir jest svjezi kravlji sir I APSOLUTNO nista drugo! Znaci nema vise keksa, cokolada, cipsa, smokija, kolaca, krafni, kroasana, bombona, mlijeka, jogurta, vocnih jogurta, vrhnja za kuhanje, itd, itd, ZABORAVITE. U pocetku ce vam biti tesko, bilo je i meni, no molim vas, kad vam kazem, poslusajte moje savjete, dovest ce te seboreju pod kontrolom. Takodjer, masnu hranu da ni ne spominjem, od cheeseburgera do pomfrita, hrane iz pecnice, mikrovalne, proizvoda iz pekare, od bureka do piroske, ZABORAVITE, nista, nista, nista, trpat se povrcem i vocem, uklonit crveno meso sto je vise moguce, zaboravit na sve salame osim kvalitetnih, susenih, tipa budjola, prsut, pecenica, itd, makar ja uopce vise niti salame ne jedem

2.Idemo dalje, a to su dodatci za prehranu koju ce te uzimat na dnevnoj prehrani, a sastoji se od:

-2 puta na dan po jedna kapsula Omege 3
-2 puta na dan salica zelenog biljnog caja, ne onaj iz onih malih vrecica, to nema apsolutno nikakve koristi, u cca 3 deca vode, s time da zagrijete vodu tek kad se oni sitni, mali mjehurici pocnu radit, znaci ne smijete zakuhat vodu da ona pocne kljucat, jer se s time unistavaju polifenoli u caju, znaci cim voda pocne ic prema kljucanju, pa minutu prije toga, skinite ga, stavite jednu zlicicu caja, i drzite 1-2 min, ocijedite i popijte, drzite 1-2 minute, a ne duze jer se na taj nacin najvise izlucuje katehina, to je ono sto vi trebate, a najmanje kofeina.
-1 do 2 tablete na dan ''Liver Aid-a'', Liver Aid sadrzi raznorazne antioksidanse namjenjenoj za jetru, jer pazite, jetra procesuira sve u nasem tijelu, svako zrno secera, i svako ''zrno'' masti, sto vise pomognete svojoj jetri, to ce te vise pomoc seboreji
-1 tableta magnezija prije spavanja na dan, najbolje bi vam bilo uzet Abtei Magnezij u DM-u jer povrh magnezija, u sebi sadrzi dnevne doze vitamina D, vitamina B2 i niacina, a sve od ovog navedenog dopridonosi vasem boljem izgledu koze
-1 do 2 puta na dan pola cajne ekspres zlicice natrij aksorbata, to je vitamin C u prahu, najbolji je za primjenjivanje jer dolazi najbrze od krv od svih drugih metoda, tipa sumece tablete, obicne tablete, limuni, itd, nije vam skup i mozete ga u ljekarni kupit, nama je izricito potreban vitamin C i ovo obavezno kupite

3. Preparati za lice su sljedeci
-2 puta na dan Bioderma Sensibio DS+ pjenusavi gel i odmah nakon toga nanijesti kremu Bioderma Sensibio DS+
-za vas kojima se prhuta iza usiju i u skoljkama usiju, kupite ekstra djevicansko maslinovo ulje, i prije spavanja, svaki dan, umocite stapic za usi u maslinovo ulje i namazite dobro iza usiju i u usnim skoljkama, to je doslovce sve sto vam treba za usi, drzite se ovoga redovno, i nikad vise vam se nece stvarat ono tipicne bijele ljuske u usima i iza njih, ja cak i dva puta na dan stavim maslinovo ulje, recimo kad se probudim, i kad odem spavat


Da rezimiramo jos jedanput, u potpunosti izbacite slatko, mlijecne proizvode, masne proizvode, zaboravite na pomfrit, hranu iz pecnice, ne pecite na ulju piletinu, nego ju skuhajte, probajte prestat jest bijeli kruh, bijelu pastu, bijelu rizu, jedite razeni kruh, jedite integralnu pastu, jedinu smedju rizu, zaboravit na CIGARE i ALKOHOL, ovo dvoje vam uzasno dopridonosi seboreji, sto manje stresa, to je jasno kao dan, sto se vise iznervirate, gore ce vam na kozi stanje bit, ako je ikako moguce, puno povrca, brokule, spinat, blitva, salata, pomidori, krastavci, od voca takodjer, ali nemojte jest banane, banane su zivi secer, a kalij se nalazi i u pomidorima, tako da zvacite njih sad tokom ljeta, a kasnije pojedite tu i tamo bananu, dvije, ali nikako na dnevnoj bazi.


Sto se tice samog sampona za glavu, striktno se pridrzavam gore navedenih stvari, i mogu vam rec da se meni perut skoro u potpunosti povukla s glave, ima je, ali je ima toliko malo, da mi se jednostavno ne isplati nikakav agresivan sampon koristit, koristim trenutno Nivea Reparatur, dodje oko 22 kune u Muller-u i zasad je dovoljan, hajmo jos jedanput rezimirat da shvatite koliko je vazno pridrzavat se ovih uputa ako zelite drzat seboreju pod kontrolom.

1.Nema slatkog, osim voca
2.Nema masne hrane, ikakve, bio to pomfrit, cheeseburger ili burek
3.Nema mlijecnih proizvoda
4.Nema cigara
5.Nema alkohola
6.Nema zivciranja

Liver Aid si mozete narucit iz CaliVite, dodje oko 290 kn, 100 tableta, eto, to bi bili moji savjeti, ja se ovoga drzim i preporodio sam se, znate sto znaci preporodio, a vodio sam takvu muku s time godinama, nadam se da ce i nekome drugome pomoci moj savjet
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 15:09   #1718
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Imaš li kakve probleme sa hormonima ili policističnim jajnicima?
Evo me tek sada...
Imala sam problema sa policističnim jajnicima, ali sad da zadnjem pregledu je dr rekla da ih više nema..a ja još uvijek u istoj situaciji..plus lice, odnosno čeljust puna akni i komedona.
LadyJudita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 23:15   #1719
Quote:
LadyJudita kaže: Pogledaj post
Evo me tek sada...
Imala sam problema sa policističnim jajnicima, ali sad da zadnjem pregledu je dr rekla da ih više nema..a ja još uvijek u istoj situaciji..plus lice, odnosno čeljust puna akni i komedona.
NE znači da to nemaš. PCSO je metabolički poremećaj i uvjek je tu sa različitim simptomima.
Pomoć su hormonalna terapija ili kontrola kilaže i promjena prehrane.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:15   #1720
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
1.Nema slatkog, osim voca
2.Nema masne hrane, ikakve, bio to pomfrit, cheeseburger ili burek
3.Nema mlijecnih proizvoda
4.Nema cigara
5.Nema alkohola
6.Nema zivciranja

pozdrav!

ja se sa seborejom borim vec 20 godina i jedino sto sam naucila jest - redovito prati kosu sa samponom protiv peruti (uzmem nekad i najjeftiniji).

ne znam kakvo je vama stanje i da li su zaista potrebne ovakve radikalne promjene. ali ja normalno jedem sve! uzivam u slatkom. cinjenica je da mi je mrvicu gore kad se natovim secerom ali nisam ga izbacila. pazim opcenito da jedem zdravije, ne zbog seboreje nego zbog sebe same. opcenito ne jedem masno ali ne pazim nuzno da riza mora biti smedja a kruh razeni
cijelu zimu sam si radila domaci kefir i super mi je bilo. tako da i to preporucam!

sto se stresa tice - bojim se da na to slabo tko moze utjecati ajde zamisli samo "nemoj se nervirati zbog posla jer ce ti seboreja podivljati" pa se sekiras jer se ne smijes sekirati jer ako se sekiras seboreja je tu!! taa-daa!!

dobro, malo se salim. samo zelim reci da smatram da u nicemu ne treba pretjerivati. opet, ponavljam, ne znam kakvo je stanje kod vas. mozda se neki trebaju pridrzavati ovog navedenog. ali ako stanje nije jako kriticno, smatram da obican sampon protiv peruti i redovita higijena tijela i vlasista moze sve drzati pod kontrolom.

duuugoooo godina sam koristila razlicite kortikosteroide, triderm kremu, neke kremice preko neta.. cak i neke tablete.. onda sam jedan dan rekla DOSTA!! prvo vrijeme je bilo koma. puna krastica, sve svrbi, crveni se, peruta... a onda najednom - mir!!
skuzila sam samo da ne smijem koristiti obicne sampone jer mi se onda glava peruta. bilo koji sampon protiv peruti i sve pet!

eto, sretno.. i sto manje nepotrebnih kremica!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.