Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 11:35   #61
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Patrick Bateman jest uistinu ubio sve te ljude te oboje, i film i knjiga, su u stvari kritika na indiferentnost ispraznog materijalizmu okrenutog društva; kroz čitav film si čak i najbolji prijatelji brkaju identitete s obzirom koliko su opterećeni sami sa sobom dok ih za ostale nije briga. U takvom perverzno izokrenutom svijetu jedan serijski manijak može proći neopaženo. Šlag na kraju je scena u kojoj se Bateman obraća svojem odvjetniku kao jedinoj osobi koja bi ga uistinu trebala poznavati; to bi bio kao vrhunac sarkazma za svijet u kojem su odvjetnici oni koji nas poznaju bolje od vlastitih prijatelja i članova obitelji.

SPOILER
A za one kojima nije jasan misteriozni nestanak tijela iz stana Paula Allena, objašnjenje leži u samom Paulu. Kao što nam je poznato, Bateman je ubio Paula i nastavio koristiti njegov stan kao odlagalište trupala. U jednom je trenutku netko iz Paulove obitelji ušao u taj stan i pronašao leševe; vođeni mišlju kako je Paul ubojica, obitelj je odlučila čitavu stvar zataškati te se je riješila trupla i preuredila stan. Upravo se je zato ona žena koju kasnije Bateman susreće u Paulovom preuređenom stanu onako čudno ponašala jer je vjerovala kako Bateman zna za Paulova ubojstva. To bi bio još jedan od detalja čitavog ovog mozaika gdje je otuđenost ljudi od čovjeka i čovjeka od ljudi dovedena do tragikomičnih razmjera.

Sve u svemu, odličan film i do danas najbolja Baleova uloga.

Danas sam pogledala film, i ovo je skroz, ali skroz logično objašnjenje!
__________________
~~..Little angel go away, come again some other day! The devil has my ear today, I'll never hear a word you say..He promised I would find a little solace, and some piece of mind, whatever just as long as I don't feel so..~~

https://www.instagram.com/mrs.annamolly/
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 01:11   #62
Upravo na hrt 1.

Bale je ikona. Bolju ulogu neće dobiti.

Kultni film.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 12:17   #63
Narcisoidnost, kultura tijela, ego do ibera. Neke od boljki zapadnjačkog društva.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 14:54   #64
baš odličan christian bale. a fora mi je i informacija da je radio lik inspiriran osobom toma cruisea.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:51   #65
a daj propustila sam

meni najbolja uloga Balea
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 16:01   #66
Fora film, zanimljiv humor. Dobro je ono kako izgube nit kad vide bolje posjetnice od vlastitih. I ono kad ide daviti tipa zbog toga jer je imao bolju posjetnicu od njegove, a ovaj to protumačio da ga grli, jer je gay i onaj opis njegove svakodnevne kozmetičke rutine, kad nabraja sve kreme koju stavlja za kojom.

I dobro ismijavajuće prikazana površnost yuppie svijeta, ljubomorna borba za dobiti mjesto u elitnom restoranu.

A to da nije osuđen me uopće ne čudi, tko bi u Americi osudio bogatog bijelca, k tome zgodnog.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 18:07   #67
Zašto bi ga osudili kad nije nikog ubio ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2019., 00:19   #68
Prodaje netko knjigu?
...*mei*... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2019., 11:50   #69
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
baš odličan christian bale. a fora mi je i informacija da je radio lik inspiriran osobom toma cruisea.
da, tak je izjavio Bale, i sinoć pogledam opet Eyes Wide Shut (bio na tv) i fakat, vrlo slično Cruiseu (kojeg baš nisam fan
__________________
_
Nobody's Diary is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2020., 12:27   #70
And, uh, Paul Allen! I killed Paul Allen with an AXE in the FACE! His body is dissolving in a BATHTUB in Hells KITCHEN.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2020., 18:22   #71
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2020., 18:54   #72
Jedan od najboljih filmova svih vremena
Filmovi oko 2000-ih su mi generalno u rangu filmova iz zlatnog Hollywooda.

Quote:
...*mei*... kaže: Pogledaj post
Prodaje netko knjigu?
Ako si mislio da je film brutalan, uf, da samo pročitaš knjigu.
Quote:
Nobody's Diary kaže: Pogledaj post
da, tak je izjavio Bale, i sinoć pogledam opet Eyes Wide Shut (bio na tv) i fakat, vrlo slično Cruiseu (kojeg baš nisam fan
Kakav Bog je Tom Cruise, na vrhu Hollywooda i pop-kulture od 80-ih do danas, ni trenutak nije sišao s trona. Samo šačica glumaca može se time pohvaliti.

Za moguće čitatelje knjige SPOILER:
Patrick se susreo s Tom Cruiseom. Bilo je jako cringy.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2020., 15:45   #73
Danas u ponoc na fox movies
SpeedKingLV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 18:40   #74
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Patrick Bateman jest uistinu ubio sve te ljude te oboje, i film i knjiga, su u stvari kritika na indiferentnost ispraznog materijalizmu okrenutog društva; kroz čitav film si čak i najbolji prijatelji brkaju identitete s obzirom koliko su opterećeni sami sa sobom dok ih za ostale nije briga. U takvom perverzno izokrenutom svijetu jedan serijski manijak može proći neopaženo. Šlag na kraju je scena u kojoj se Bateman obraća svojem odvjetniku kao jedinoj osobi koja bi ga uistinu trebala poznavati; to bi bio kao vrhunac sarkazma za svijet u kojem su odvjetnici oni koji nas poznaju bolje od vlastitih prijatelja i članova obitelji.

SPOILER
A za one kojima nije jasan misteriozni nestanak tijela iz stana Paula Allena, objašnjenje leži u samom Paulu. Kao što nam je poznato, Bateman je ubio Paula i nastavio koristiti njegov stan kao odlagalište trupala. U jednom je trenutku netko iz Paulove obitelji ušao u taj stan i pronašao leševe; vođeni mišlju kako je Paul ubojica, obitelj je odlučila čitavu stvar zataškati te se je riješila trupla i preuredila stan. Upravo se je zato ona žena koju kasnije Bateman susreće u Paulovom preuređenom stanu onako čudno ponašala jer je vjerovala kako Bateman zna za Paulova ubojstva. To bi bio još jedan od detalja čitavog ovog mozaika gdje je otuđenost ljudi od čovjeka i čovjeka od ljudi dovedena do tragikomičnih razmjera.

Sve u svemu, odličan film i do danas najbolja Baleova uloga.
Ovo ne odgovara na pitanje iz uvodnog posta: Je li Patrick zbilja pobio sve te ljude ili je to plod njegove mašte?

Jer kad Patrick na kraju prizna svom odvjetniku da je ubio Paula i ostale, ovaj mu kaže da je to nemoguće jer je večerao sa Paulom prije deset dana. Zašto je odvjetnik to rekao? Kako bi 'pokrio' Patricka ili Patrick doista nije ubio Paula?
lilith1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2022., 18:56   #75
Quote:
lilith1 kaže: Pogledaj post
Ovo ne odgovara na pitanje iz uvodnog posta: Je li Patrick zbilja pobio sve te ljude ili je to plod njegove mašte?

Jer kad Patrick na kraju prizna svom odvjetniku da je ubio Paula i ostale, ovaj mu kaže da je to nemoguće jer je večerao sa Paulom prije deset dana. Zašto je odvjetnik to rekao? Kako bi 'pokrio' Patricka ili Patrick doista nije ubio Paula?
Svi su oni "Paul", odvjetnik je večerao s nekim drugim.
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 18:39   #76
FILMSKI studio Lionsgate Films radi na remakeu kultnog psihološkog horora Američki psiho (American Psycho) iz 2000. godine koji je režirala Mary Harron, prenosi ScreenGeek.

Remake bi trebao biti moderna interpretacija djela, smještena u današnje vrijeme, za razliku od originala koji je smješten u 80-e. No studio još nije odabrao scenariste, tako da bi se ovi detalji mogli promijeniti.
dotur tonci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 19:33   #77
Remake? Tko je tražio to? Čemu modernizacija filma koji uopće nije zastario? Imam osjećaj da rade remakeove svega mogućeg samo da isprave woke/color kvotu koje prije nije bilo
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.