Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2010., 21:42   #161
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Bila danas kod doktorice po recept pa sam je odmah usput pitala za to i kaže da je limfni. Meni se to smanjilo, al mi je rekla ako se poveća i počne bolit da dođem opet da će mi dati antibiotike.
Ajd hvala Bogu. I sad barem znamo da se limfni ne pojavljuju samo sprijeda na vratu
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 23:41   #162
I ja imam vec par mjeseci kao oteklinu na vratu,kad dotaknem osjetim nekih par cvorica i kao malo me zasmeta kad to pipnem,nisam jos isla doktoru ali tako isto prije par godina na lijevoj strani vrata sam imala jedan cvoric i nestao je sam od sebe....s tim da moram napomenuti da mi je dijagnosticirana astma i kasljem konstantno i u tom periodu su mi se cvorici i pojavili,vjerovatno je neka upala....uglavnom znam da ti cvorici koji bole su ok,oni koji pri dodiru ili bilo kako ne bole su vec upitni....
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 10:24   #163
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ajd hvala Bogu. I sad barem znamo da se limfni ne pojavljuju samo sprijeda na vratu
Da, rekla mi je doktorica da ih ima svuda po vratu ne samo naprijed. A ja bila uvjerena da ih nema odozada na vratu.

Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
I ja imam vec par mjeseci kao oteklinu na vratu,kad dotaknem osjetim nekih par cvorica i kao malo me zasmeta kad to pipnem,nisam jos isla doktoru ali tako isto prije par godina na lijevoj strani vrata sam imala jedan cvoric i nestao je sam od sebe....s tim da moram napomenuti da mi je dijagnosticirana astma i kasljem konstantno i u tom periodu su mi se cvorici i pojavili,vjerovatno je neka upala....uglavnom znam da ti cvorici koji bole su ok,oni koji pri dodiru ili bilo kako ne bole su vec upitni....
Ma nije problem ni ako ne bole, problem je ako se kvrge ne povlače i smanjuju, i ako se povećavaju. Limfnim čvorovima treba vremena da se povuku, al ako kvrga ne prolazi nakon tjedan, dva, onda bi već trebalo ići kod doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:28   #164
[QUOTE=leeloo27;27373481]Da, rekla mi je doktorica da ih ima svuda po vratu ne samo naprijed. A ja bila uvjerena da ih nema odozada na vratu.



Ma nije problem ni ako ne bole, problem je ako se kvrge ne povlače i smanjuju, i ako se povećavaju. Limfnim čvorovima treba vremena da se povuku, al ako kvrga ne prolazi nakon tjedan, dva, onda bi već trebalo ići kod doktora.[/QUOT

Ja ovu novu kvrzicu imam vec nekih 5,6 mjeseci,uglavnom primijetila sam kad prestanem kasljati i astma mi se poboljsa da se kvrzica smanji,cim pocnem opet kasljati i imam problema sa disanjem poveca se...
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 11:37   #165
Samo za ilustraciju...

http://www.bcm.edu/oto/studs/anat/anat12.gif
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:14   #166
Prije 7 god. se i meni upalio limfni čvor odostraga, rekla bih čak prije na glavi nego na vratu... od vrata malo gore, u kosi s lijeve strane. Fina kvrgica, pomična i ne boli sama po sebi, no nakon nekog vremena počela mi trnuti ta strana glave...ono,čupam si kosu i ništa ne osjetim...
Neću sad pričati o biserima doktorice opće prakse, no na kraju sam već izludila i tražila nek mi da uputnicu za rentgen ili nešto jer trne mi pola glave... haaloo nikakva asimetrija glave.
Dala mi uputnicu za kirurga, on to malo secnuo i poslao na analizu i ustanovilo se limfni čvor se upalio i pritiskao neki/e živce od čega mi je utrnula polovica glave.

No, do upale je došlo uslijed toksoplasmoze (utvrđeno na zaraznoj - dala krv na analizu), a od kud mi to Čitala sam da se to može pokupiti od mačaka (imala sam psa), ili od nedovoljno pečenog mesa u fast food-ovima.
Na sreću, nikakvih posljedica nisam imala.
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:47   #167
Mene evo citav dan glava boljela i dotaknem slucajno cvor i skuzim da se povecao,jbg....
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 09:59   #168
Quote:
Gepetto kaže: Pogledaj post
Prije 7 god. se i meni upalio limfni čvor odostraga, rekla bih čak prije na glavi nego na vratu... od vrata malo gore, u kosi s lijeve strane. Fina kvrgica, pomična i ne boli sama po sebi, no nakon nekog vremena počela mi trnuti ta strana glave...ono,čupam si kosu i ništa ne osjetim...
Neću sad pričati o biserima doktorice opće prakse, no na kraju sam već izludila i tražila nek mi da uputnicu za rentgen ili nešto jer trne mi pola glave... haaloo nikakva asimetrija glave.
Dala mi uputnicu za kirurga, on to malo secnuo i poslao na analizu i ustanovilo se limfni čvor se upalio i pritiskao neki/e živce od čega mi je utrnula polovica glave.

No, do upale je došlo uslijed toksoplasmoze (utvrđeno na zaraznoj - dala krv na analizu), a od kud mi to Čitala sam da se to može pokupiti od mačaka (imala sam psa), ili od nedovoljno pečenog mesa u fast food-ovima.
Na sreću, nikakvih posljedica nisam imala.
Toksoplazma se može pokupiti od sirovog mesa, ako se mačkama daje jesti sirovo meso one mogu pokupiti toksoplazmu pa mi onda možemo pokupiti od njih preko njihovog izmeta. Isto tako možemo pokupiti i od narezanih salama, kulena i sl, naročito ako se u trgovinama dobro ne dezinficiraju oni rezači za meso. Zato se trudnicama preporuča da izbjegavaju jesti narezane salame, kulan, pršut, kobasice i sl.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:01   #169
Meni se moj čvor smanjio, jedva ga mogu napipati. Mene je vjerovatno uhvatio bio propuh pa se upalio limfni, jer mi se bio uštekao i živac na toj strani u kičmi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 15:41   #170
ja sam jutros isla ljekaru radi cvora i dobila sam neke antibiotike i neki sirup da stavljam obloke,ljekar je rekao da je to "zlijezdica" ali opet me uputio da vadim nalaze pa vidjecemo...
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:49   #171
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Meni se moj čvor smanjio, jedva ga mogu napipati. Mene je vjerovatno uhvatio bio propuh pa se upalio limfni, jer mi se bio uštekao i živac na toj strani u kičmi.
Ma to je to, propuh zna gadan biti..
Ja sam isto znala jedno vrijeme svako malo nekakve čvorove dobivat, hebemu

Prošlo bu skroz, a ti se čuvaj propuha i klime naročito
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:18   #172
Quote:
nedodirljiva kaže: Pogledaj post
Mene evo citav dan glava boljela i dotaknem slucajno cvor i skuzim da se povecao,jbg....
Zašto ne stavljate obloge?
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:18   #173
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Ma to je to, propuh zna gadan biti..
Ja sam isto znala jedno vrijeme svako malo nekakve čvorove dobivat, hebemu

Prošlo bu skroz, a ti se čuvaj propuha i klime naročito
Upravo tako i klime redovito čistiti i održavati!
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 20:49   #174
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Zašto ne stavljate obloge?
Ja sam dobila neku tekucinu za obloge pa vidjecemo...
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:55   #175
Limfna žlijezda na vratu - molim odgovor!

Prije svega, sve vas pozdravljam jer sam novi na ovom forumu i htio bih s vama razmjenuti mišljenja o mojoj situaciji..! Naime, krajem 5. mjeseca imao sam anginu grla i pio antibiotike i to je prošlo, no nakon par dana - ja sam napipao neku kvržicu na vratu, koja ne doseže 1 cm! Išao sam kod lječnice koja se nasmiojala jer sam ja svašta čitao na internetu, od raka do Bog zna čega već NE! I od tada sam ja počeo stalno pipati vrat i napipao na drugoj strani, jednui jako sitnu! Otišao sutradan kod druge lječnice koja je rekla: Ajde bjezi kuci..haha.. bilo mi je drago, a i smjesno! Ali, i dalje ja pomišljam na najgore usprkos savjetima roditelja i lječnika! Sutradan sam opet u Domu zdravlja kod 3. lječnice koja je samnom malo porazgovarala i obješnjavala mi kako Non-hočkinov limfom, tj. taj rak kojeg sam ja pronasao na Net-u ima mnogo simptoma i da je u mom slučaju normalno da se te žlijezde nisu povukle, a i čuo sam to da znaju ostati vječno...

Pa ne znam, htio bih od vas dobiti neki savjet - jer ja sam sad u razvoju, imam 15 godina i bojim se stvarno, iako mi toliki broj lječnika i ljudi govori da ih zanemarim!

Doktorica mi je rekla da poslije mogu imati mnogo veće probleme sa psihom, ali ja i dalje, i dalje , i dalje umišljam! Iako, moram napomenuti da sam 2 puta radio nalaze samo kako bi me uvjerili da nije nista, i bili su savrseni nalazi, a ja opet..!

HVALA Vam unaprijed!
nikolamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 13:33   #176
normalno je to da ti je ostala dok su veličine graška primjerice, ja već par godina imam na vratu lagano povećane limfne žlijezde...
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 14:04   #177
Imam i ja zlijezdu,napipala sam do prije nekih 5,6 mjeseci ali tada sam imala jake probleme sa kasljem,prije 10 dana glava me je uzasno boljela i slucajno napipam zlijezdu i primijetim da se strahota povecala i zapucam se ljekaru,na sto mi je doktorica odmah rekla da je to zlijezda,dala neke antibiotike i da stavljam hladne obloge,antibiotike sam popila a obloge jos stavljam ali nije mi se nista povukloNakon toga uputila me da vadim nalaze ali nalazi su mi ok....


Uglavnom znam isto tako da radi sekiranja i zabrinutosti moze zlijezda iskociti tako da nastoj da smanjis zabrinutost,uglavnom i ako je nesto gore na zlijezdi znam samo da zlijezde znaju iskociti uslijed metastaze limfnih cvorova tako da nemas potrebe da razbijas glavu i sekiras se jer do tad ti bi imao jos neke simptome i nesto bi znao,pusti mozak na pasu i zlijezde ce se povuci!
nedodirljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:51   #178
Limfna žlijezda na vratu - molim odgovor!

Pozdrav;
imam 15 godina! Naime, krajem 5. mjeseca imao sam jaku anginu grla te sam pio antibiotike! Nakon toga sam slucajno na vratu opipao jednu žlijedu koja je veličine 1 cm! Išao sam kod doktorice jer sam se zabrinuo jer sam na internetu čitao o non-hodgkinu, doktorica mi se nasmijala i rekla idi kući, druži se i okani se proučavanja medicine! Usprkos tome i usprkos tome što se ja osjećma extra bez ikakvih tegoba, ja opet idem kod druge doktorice! Koja kaže: Ne može na internetu pisat ono što smo mi doktori na fakultetu slušali i da se okanem žlijezde..! Iii, ja opet sutradan kod treće doktorice koja je samnom razgovarala par minuta i objašnjavala mi kako bi imao tegobe i sve ostalo na što bi doktor posumnjao na non-hodgkin! Radio sam 2 puta nalaze krvi koji su bili savršeni, jednom sam radio urin koji je takođe bio uredan! Ali, ja sam se toliko isprepada člancima na internetu da sam se počeo trest i povraćat od straha, tako da sam opet išao kod 4. doktora koji mi kaže - nije problem u žlijezdama nego u psihi i preporučuje mi da se obratim kod psihologa na razgovor! Kaže: posve je normalno na vratu imati jednu-dvije povećane žlijezde, ali da one i nisu povećane kakve znaju biti jer se moja uopće ne vidi i moram ˝kopati˝ po vratu da bi ju našao! Prošlo je mjesec skoro dva mjeseca - žlijezdica je i dalje tu, ona se pomiče pod prstom i mekana je i došao sam k sebi da nije non-hdgkin, ali i dalje imam dozu straha pa sam odlućio vas na forumu pitati za savjet! Je li mislite da je ta jedna žlijezda veličine 1 cm pa čak i manje non hodgkin, ali kaže: ne boli me ništa i super se osjećam!?


HVALA!
nikolamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:30   #179
Kad si se toliko uznemirio, dobro je što si tražio mišljenje ( više ) liječnika. Ali zašto im onda ne vjeruješ?
Naravno, moguće je da i 4 liječnika pogriješe, ali , priznaj, nije baš jako vjerovatno!
A još je manja vjerovatnost da netko na forumu postavi točnu dijagnozu i izliječi te.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:48   #180
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Kad si se toliko uznemirio, dobro je što si tražio mišljenje ( više ) liječnika. Ali zašto im onda ne vjeruješ?
Naravno, moguće je da i 4 liječnika pogriješe, ali , priznaj, nije baš jako vjerovatno!
A još je manja vjerovatnost da netko na forumu postavi točnu dijagnozu i izliječi te.
Pa ja nisam rekao da sam bolestan i ne traži nikakve dijagnoze, nego tražim ljude koji imaju slična iskustva i koji imaju žlijezde!

Ja se super osjećam, samo ta jedna mala žlijezda me pomalo uznemirava!
nikolamo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.