Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 12:26   #821
hehe, pripazi-vrazji je taj solgar
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:18   #822
ja od početka trudnoće pijem novalac prenatal kaps...
prije trudnoće sam pila folacin...ali četvrtinu tbl. dnevno...jer je folne dosta 400mcg, a folacin ima 5mg...tako da je i četvrtina bila više nego dovoljna...

u prošloj trudnoći sam pila od solgara prenatal i sad sam htjela uzeti te nove od novalaca, čini se odličan sastav...i željeza i omege...mislim da su ok...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 14:32   #823
Ja sam folnu od solgara počela piti 2 tj prije nego sam saznala da sam trudna. Piti ću je do 12 tjedna trudnoće jer se tako i preporuča. Prenatal isto od solgara sam jučer kupila ali nisam još počela piti. Čekam prvi pregled pa ću onda. Zasad mi je folna dosta uz raznovrsnu prehranu.
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 11:08   #824
radimo na bebacu pa sam prije 2 tj. pocela pit prenatal od twinlaba (to mi teta u ljekarni preporucila) i sad...
primjecujem tamnu stolicu, jel moguce da mi to od toga?
i prije 2 dana mi se pojavili pristici na podrucju prsa.
netko mozda imao slican problem?
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 14:13   #825
pretpostavljam da ovaj prenatal sadrži željezo pa je tamna stolica od toga i nema razloga za brigu.
za prištiće ne znam.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 15:59   #826
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
radimo na bebacu pa sam prije 2 tj. pocela pit prenatal od twinlaba (to mi teta u ljekarni preporucila) i sad...
primjecujem tamnu stolicu, jel moguce da mi to od toga?
i prije 2 dana mi se pojavili pristici na podrucju prsa.
netko mozda imao slican problem?
I meni je bila jedno vrijeme tamna stolica. Al ne kužim zašt ti je preporučila prenatal a tek radite na bebi. Meni je moj preporučio samo folnu jer je to ono što ti treba u startu, ostale vitamine preko hrane dobivaš. A u trudnoći je radi bebe pojačana potreba pa zato prenatal.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 16:13   #827
Trazila sam je folnu pa mi rekla da je ima u prenatalu zajedno sa svim ostalim vitaminima.
Nudila mi jos neke, al kak sam za twinlab cula sam rade uzela ono sto mi bilo poznato.

Za zeljezo sam procitala pa si mislim da onda od toga boja stolice, al kako do sad nisam imala problema, malo me zbunilo pa da provjerim s vama.

Iako, redovno pijem i sok od aronije koja bogata zeljezom.
Odustajem od prenatala, ocito sam krcata zeljeza.

Tnx
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:24   #828
Pozdrav svima ☺

Trudna sam sest tjedana, prvi pregled sam imala prije dva dana ali mi ginekologica nije nista preporucila sto se tice folne kiseline pa sam malo zbunjena. Sto piti i do kad ?

Hvala na odgovorima ☺
Tobalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 18:00   #829
Ja sam pila samo folnu do jedno 12.og tjedna trudnoce. Sad sam presla na prenatal od centravita. Unutra ima i vitamina i folne i dobijes omega3 kapsule.
Folna je dobra za prvo tromjesjecje, poslije vise nema toliko smisla jer se razvila neuralna cijev kod bebe. Ne steti sko ju pijes no samo nju piti, nema vise potrebe.
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 15:39   #830
u 8. tjednu sam trudnoće, danas sam kupila od solgara prenatal, do sad nisam ništa pila vezano za trudnoću, pretpostavljam da se to prije kroz cijelu trudnoću?
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 16:22   #831
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
u 8. tjednu sam trudnoće, danas sam kupila od solgara prenatal, do sad nisam ništa pila vezano za trudnoću, pretpostavljam da se to prije kroz cijelu trudnoću?
Da pije se do kraja trudnoće. Kasnije se može podebljati sa omegom i nećim drugim po potrebi.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 16:51   #832
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Da pije se do kraja trudnoće. Kasnije se može podebljati sa omegom i nećim drugim po potrebi.
tnx nadam se da nisam prekasno počela pit
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:29   #833
Pila sam prenatal od natural w. valjda godinu dana prije trudnoće jer je trenerica napisala da je to ok ako osjećamo slabost i umor. Onda sam nastavila do 20 tjedna s tim u trudnoći i sad sam prešla na Elebaby zbog omege i još nekih vitamina... kaj ja znam jel to baš treba, uvijek si razmišljam kak su žene prije bez toga rađale bez problema zdravu djecu, ali imam povjerenje (manje-više ) u medicinu i njen napredak pa mi nije žal tih novaca.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:42   #834
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
Pila sam prenatal od natural w. valjda godinu dana prije trudnoće jer je trenerica napisala da je to ok ako osjećamo slabost i umor. Onda sam nastavila do 20 tjedna s tim u trudnoći i sad sam prešla na Elebaby zbog omege i još nekih vitamina... kaj ja znam jel to baš treba, uvijek si razmišljam kak su žene prije bez toga rađale bez problema zdravu djecu, ali imam povjerenje (manje-više ) u medicinu i njen napredak pa mi nije žal tih novaca.
A gle, rađale su i zdravu i bolesnu djecu. Ne možemo znat dal je netko od bolesne djece bolestan jer je falilo nećega. Osim toga uglavnom nije dijete to koje će nadrapat ako fali nečega nego mama.
Generalno sam mišljenja ako se netko hrani raznoliko i zdravo da ne treba tih dodatnih vitamina, al teško je baš odrediti dali si zadovoljila potrebe ili ne, pa je lakše za svaki slučaj popit te umjetne vitamine. Jer realno, tko od nas jede npr. dva puta tjedno ribu? Ja ako pojedem jednom tjedno sam sretna.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 09:07   #835
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
A gle, rađale su i zdravu i bolesnu djecu. Ne možemo znat dal je netko od bolesne djece bolestan jer je falilo nećega. Osim toga uglavnom nije dijete to koje će nadrapat ako fali nečega nego mama.
Generalno sam mišljenja ako se netko hrani raznoliko i zdravo da ne treba tih dodatnih vitamina, al teško je baš odrediti dali si zadovoljila potrebe ili ne, pa je lakše za svaki slučaj popit te umjetne vitamine. Jer realno, tko od nas jede npr. dva puta tjedno ribu? Ja ako pojedem jednom tjedno sam sretna.
Pa da, u pravu si. Ja volim ribu, ali je jedem možda 2-3 puta mjesečno. Druga je stvar da li se ti sintetički vitamini jednako apsorbiraju kao prirodni. Nekako sam sklonija vjerovati da neki da, a neki ne.
Do prije par tjedana sam mislila da unosim dovoljno omege preko lana i chie, ali onda mi je jedna cura poslala članak u kojem piše da je u biljkama ALA kiselina, a samo ustvari u ribi je DHA i EPA kiselina koje služe za potpuno nešto drugo u organizmu.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:47   #836
Prije začeća sam ju pila 3 tjedna...sad sam samo nastavila. Kupila sam i neke kapsule za trudnice pila tjedan dana dušu povraćala tak da od tada samo folna...ginica kaze da je to u redu. Više doktorica mi je reklo da je folna sasvim dovoljna pa ni neću fantazirat sa svime što čujem i čega se dočepam.
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:49   #837
Bog cure! Iam jedno pitanje. Zatrudnila sam napokon nakon 8 god. ( 4 god. u postupcima potpomognute).Pijem folacin pred svaki postupak svih ovih godina. Kako sam imala dosta bezuspješnih postupaka išla sam na pretrage za čimbenike trombofilije gdje mi je utvrđena mutacija PAI-homozigot i MTHFR - heterozigot. Zbog toga pijem andol 100, ali mi i moj socijalni ginekolog rekao da moram piti folacin cijelu trudnoću. Upravo mi je završilo prvo tromjesečje pa sam kupila i Elevit. Išla sam malo guglati da vidim koliko je folne preporučeno i vidim da je to od 4000 do 800 mikrograma, koliko i sadrže ove tablete tipa prenatala i sl. E sad, jedna tableta folacina sadrži 5 mg( 5000 mikrograma) + elevit 800 mikrograma, pa sam se upitala nije li to malo previše. Mislim, po ovome je već jedna tableta folacina 6 puta veće doza od preporučene.Ginekolog mi je rekao da izbacim elevit, ali mi je to bez veze zbog ostalih vitamina.
Zanima me ima li netko da je pio folacin cijelu trudnoću, i može li puno folne naštetiti plodu?
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:51   #838
Ispravak, preporučena doza je od 400 do 800 mikrograma, upisala jednu nulu više
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:22   #839
Koliko sam ja čitala po netu, višak folne se izbacuje iz tijela putem urina. Ali ono što sam nekidan pročitala jeste da u nekim slučajevima trombofilije se NE preporučuje piti folnu. Ne želim da te uplašim, jer stvarno ne znam puno o trombofiliji, ali sam ovih dana nešto malo čitala o tome (drugarici ustanovljena nekidan), i po fejsu u nekim grupama se takođe spominjalo. Mislim da nije za sve mutacije, pa pokušaj provjeriti i saznati tačan podatak.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:40   #840
Ja sam pila folacin cijelu prošlu trudnoću, a i ovu ću. Međutim ja koristim lijekove koje stvaraju deficit folne kiseline. Koliko znam folna ne moze naštetit, nego smanjuje mogućnost spine bifide.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.