Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 14:34   #81
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
isuse boze naravno da nikom to ne zelim pa najmanje njoj tj nama!
nisam upucen pa fino pitam. danas je bila kod ginekologa koji je napravio UZV te rekao da ne vidi nista, i poslao u bolnicu da vadi krv. Kaze ili je prerano ili je vanmaternična. U pet dana od kasnjenja mjesečnice je kucni test (Clearblue) pokazao dva puta minus i jednom plus.
A kolko je po njenoj racunici trudna?
Ma prerano je, pogotovo ako su joj 2 testa pokazala minus, znaci da jos nije tak velika koncentracija hcg-a. Vidjet ce se sljedeci put, tak su i meni rekli sa 6 tjedana pa sam za 9 dana opet dosla i vidlo se
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:42   #82
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Vidim da si u panici jer ti je cura/žena trudna.Vjeruj vanmaterničnu trudnoću joj ne želiš,prelistaj malo ovu temu,ja kolko sam skužila u slučaju vanmaternične trudnoće vadi se jajnik.Zar joj to želiš?Napravili ste par testova,jedan je pozitivan,ljepo neka ode izvaditi krv,neka joj izmjere betu i pravac ginekologu
ajde... onda je to nešto novo...po zadnjim saznanjima se cvakne jajovod jer se tamo dogodi vanmaterična trudnoća
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:46   #83
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
isuse boze naravno da nikom to ne zelim pa najmanje njoj tj nama!
nisam upucen pa fino pitam. danas je bila kod ginekologa koji je napravio UZV te rekao da ne vidi nista, i poslao u bolnicu da vadi krv. Kaze ili je prerano ili je vanmaternična. U pet dana od kasnjenja mjesečnice je kucni test (Clearblue) pokazao dva puta minus i jednom plus.
samo ti pitaj možda je stvarno prerano pa se ne vidi u uterusu, premda se na uzv-u može vidjeti ''žuto tijelo'' u jajovodu i na taj način pokazati vanmateričnu trudnoću (ako ono i je tamo)... ne treba pančariti nego napraviti betu iz krvi pa s tim nalazima dalje
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:49   #84
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
A kolko je po njenoj racunici trudna?
Ma prerano je, pogotovo ako su joj 2 testa pokazala minus, znaci da jos nije tak velika koncentracija hcg-a. Vidjet ce se sljedeci put, tak su i meni rekli sa 6 tjedana pa sam za 9 dana opet dosla i vidlo se
tak je! Nakon oplodnje jajšce putuje cca 8 dana i tek se tada smješta u maternicu, te tek tada tijelo počinje proizvoditi hormon na koji testovi reagiraju...zato se oni i rade najranije 1. dan izostanka
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:56   #85
Quote:
lina28 kaže: Pogledaj post
ajde... onda je to nešto novo...po zadnjim saznanjima se cvakne jajovod jer se tamo dogodi vanmaterična trudnoća
Pa evo imaš na drugoj stranici jedan post gdje je bila vanmaternična trudnoća i uklonili su jajovod,znam da sam negdje i pročitala da se u rijetkim slučajevima sa inekcijom vadi stanica iz jajnika

Na trečoj strani je post u kojem piše da se u rijetkim slučajevima vadi stanica iz jajovoda
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:06   #86
jajnik?!?!?!...victoria malo takta molit cu
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:59   #87
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Pa evo imaš na drugoj stranici jedan post gdje je bila vanmaternična trudnoća i uklonili su jajovod,znam da sam negdje i pročitala da se u rijetkim slučajevima sa inekcijom vadi stanica iz jajnika

Na trečoj strani je post u kojem piše da se u rijetkim slučajevima vadi stanica iz jajovoda
pa eto sama si odgovorila a što se tiče injekcije i vađenja stanice, to si vjerojatno pomiješala s umjetnom oplodnjom gdje se na taj način vade folikuli (koji su isto stanice) iz jajnika i to injekcijom. Nisam nikad čula da se oiplodnja dogodila u jajniku!!!
Bilo kako bilo, treba paziti kako i što se nešto nekome govori
ne bih htjela da se naljutiš, jer sam možda i sama u krivu, ali malo mi je bio prežestok tvoj post...
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:18   #88
Quote:
lina28 kaže: Pogledaj post
pa eto sama si odgovorila a što se tiče injekcije i vađenja stanice, to si vjerojatno pomiješala s umjetnom oplodnjom gdje se na taj način vade folikuli (koji su isto stanice) iz jajnika i to injekcijom. Nisam nikad čula da se oiplodnja dogodila u jajniku!!!
Bilo kako bilo, treba paziti kako i što se nešto nekome govori
ne bih htjela da se naljutiš, jer sam možda i sama u krivu, ali malo mi je bio prežestok tvoj post...
da, iskreno cijenim direktnost jako, al ovo je bilo malo zestoko. znas sta bi nekom znacilo ostat bez jajnika????..skoro me infarkt strefio. i ovako je dovoljno panika...nema veze, idemo dalje. vidjet ce se sve, krv je izvadjena, mozda je stvarno rano za UZV....
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:25   #89
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
da, iskreno cijenim direktnost jako, al ovo je bilo malo zestoko. znas sta bi nekom znacilo ostat bez jajnika????..skoro me infarkt strefio. i ovako je dovoljno panika...nema veze, idemo dalje. vidjet ce se sve, krv je izvadjena, mozda je stvarno rano za UZV....
ma da, razumijem te ...držim fige da se vidimo na ''trudnice, zbor''
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 16:31   #90
mislim da nećemo jer je u svakom slucaju izbor pobacaj al hvala na savjetu svejedno...
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 18:31   #91
Quote:
aleta kaže: Pogledaj post
do sada najčešće tako da odstrane jajovod u kojem je plod. iako znam curu kojoj je šparac iz cita nekim injekcijama istisnuo plod iz jajovoda, samo to se radi dosta rijetko. mislim da trebaju postojat određeni uvjeti za to, a i u RH je lakše nešto odrezat, pa šta.. narast će novi jajovod...
Ja sam mislila na ovaj post
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 19:43   #92
Hello, ja imam frendicu kojoj je uslijed vanmaternicne trudnoce odstranjen i jajnik i jajovod.
__________________
25.03.2008.&21.10.2009.....i oscekujemo 09.03.2014.
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:04   #93
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila na ovaj post
yes draga...valjda si onda pogriješila jer i tu piše samo o jajovodu a ne i jajniku
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:06   #94
Quote:
lizzzy kaže: Pogledaj post
Hello, ja imam frendicu kojoj je uslijed vanmaternicne trudnoce odstranjen i jajnik i jajovod.
vjerojatno je odstranjivanje jajnika bil potrebno uslijed nečeg drugog...ajd ti nama saznaj pa javi da ne lupetamo bez veze
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:25   #95
krv izvadjena, hormoni vrijednost 650...narucena opet u petak da izvadi pa ode s rezultatima kod ginekologa. On joj je telefonski komentirao ovaj prvi test da je izvjesno da se radi o vanmaternicnoj...
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:40   #96
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
krv izvadjena, hormoni vrijednost 650...narucena opet u petak da izvadi pa ode s rezultatima kod ginekologa. On joj je telefonski komentirao ovaj prvi test da je izvjesno da se radi o vanmaternicnoj...
a pretpostavlja se da je tek dva tjedna trudna. Kad se moze ustvari vidit na UZV???
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:51   #97
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
krv izvadjena, hormoni vrijednost 650...narucena opet u petak da izvadi pa ode s rezultatima kod ginekologa. On joj je telefonski komentirao ovaj prvi test da je izvjesno da se radi o vanmaternicnoj...
Ja sad ne razumijem kak ginekolog može znat na temelju jednog vađenja krvi
Po ovome se vidi da je trudna,mislim da će se tek vidjeti u petak kad izvadi krv,jer sam čitala tu da kod vanmaternične trudnoće beta divlje raste i pada.
Na uzv se vidi tek sa 6-7 tjedana,nekima se vidi i sa 5 tjedana.

Uglavnom nek vam je sa srećom!!!!!!!
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:16   #98
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Ja sad ne razumijem kak ginekolog može znat na temelju jednog vađenja krvi
Po ovome se vidi da je trudna,mislim da će se tek vidjeti u petak kad izvadi krv,jer sam čitala tu da kod vanmaternične trudnoće beta divlje raste i pada.
Na uzv se vidi tek sa 6-7 tjedana,nekima se vidi i sa 5 tjedana.

Uglavnom nek vam je sa srećom!!!!!!!
hvala!!!
dosad sam progutao milion informacija o "ectopic pregnancy" sa raznih medicinskih sajtova. sve u svemu, bitno je rano otkrit vanmaternicnu, i pratit da li hormoni padaju sa svakim testom jer u polovici slucajeva tijelo samo izbacuje plod iz jajovoda...doktor mora sto prije vidjeti na ultrazvuku gdje se nalazi..u 98% slucajeva zavrsi u jajovodu, a u preostalih 2% u trbuhu, jajniku il ne daj boze bubregu!...
a onda sve ovisi o zeni tj njenom tijelu, kojoj ce se soluciji pribjeci.
ako su odredjeni testovi ok ,moze se ici na injekcije metothrexata (sprjecava dijeljenje stanica), al to ne moze kod svakog.
a opet sve zavisi od eventualnog ostecenja jajovoda, da li ga vade komplet ili samo plod.
Nadam se samo da smo mi panicarili cak i prerano (moguce u drugom tjednu trudnoce) pa da ce to biti od pomoci te da ce se moci rijesiti na najbezbolniji nacin)..iako mi je malo glupo da je on vec tako rano insinuirao vanmaternicnu...bez da ista zna i vidi..
do sutra, kada cemo znati vise, bog!
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:06   #99
Quote:
picigin kaže: Pogledaj post
mislim da nećemo jer je u svakom slucaju izbor pobacaj al hvala na savjetu svejedno...
PLIZ NEMOJTE !!! ne zelim traume nikome nakon toga !!! aaaa, kad se sjetim !!!

lezela je sa mnom prekjucer zenska, napravila pobacaj, umirala i vristala od bolova, u šok sobi zavrsila, infuzija, mislim da je i ostala u bolnici...a onaj mesar tamo s onom pregacom u sali, jos seta onako po odjelu...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 15:19   #100
Quote:
aina_mo kaže: Pogledaj post
PLIZ NEMOJTE !!! ne zelim traume nikome nakon toga !!! aaaa, kad se sjetim !!!

lezela je sa mnom prekjucer zenska, napravila pobacaj, umirala i vristala od bolova, u šok sobi zavrsila, infuzija, mislim da je i ostala u bolnici...a onaj mesar tamo s onom pregacom u sali, jos seta onako po odjelu...
gle, svi imamo svoje razloge, i sigurno nisu bezveze. isto tako ima toliko ljudi koji su to obavili bez ikakvih kako fizickih tako i psihickih posljedica. vazno da je covjek to sam bez pritiska odlucio.
picigin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.