Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2014., 00:01   #6621
Quote:
nnike kaže: Pogledaj post
Preciznije doziranje pelta na maloj snazi cca. izmedu 10 i 15 Kw sa konstantnim plamenom (bez gasenja danima) posto upravljanje centrometala poslije treceg smanjenja snage kod postizanja zadate temperature uvjek ide na zadanu temperaturu sa postavljnom snagom do gasenja.
Zanimljivo.
Moze li malo vise detalja ?

pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 04.02.2014., 04:49   #6622
Quote:
tanjic007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, htjeli bi ugaditi peć na pelete u stanu.

http://www.centrometal.hr/centropelet-zs12/

Kako ne postoji mogućnost spajanja dimovodne cijevi na zajednički dimnjak, zanima me da li se smije odvesti dimovodna cijev kroz zid kao fasadno i cijev za dovod zraka, posto se radi o stambenoj zgradi 7 katova? Svaki savjet je dobrodošao. Hvala
Vidim nitko ne odgovara, pa ću ja uskoknut sa svojim skromnim iskustvom kad je ta tematika u pitanju. Malo sam eksperimentirao s ispuhom direktno kroz zid van doduše na kotlu za centralno, ne sobnu peć.

Sve je radilo super jedno dva tjedna, znači izvedena je cijev van i to zakrenuta pod kutem od 90 stupnjeva pri kraju, sad nedavno kad je krenuo onaj prvi snijeg, toliko je puhao vjetar baš sa te strane na kojoj je ispuh da je naravno stvarao prevelik otpor ispuhu i kotao nikako nije mogao funkcionirati pod takvim uvjetima, unatoč tome što je ispuh na kraju bio zakrenut. Još napominjem da je to bilo izvedeno sa dva ventilatora, jedan na upuhu, na drugom kraju jedan na ispuhu.

Tu je također problem što garaža u kojoj se nalazi kotao nije baš najbolje zadihtana tako da se doslovno stvarao efekt propuha kroz taj otvor u zidu.

Uglavnom dalo bi se to riješiti s nekom kapom na kraju ili popratnim kerefekima, ali tko ti može garantirat šta će se dogoditi kad krene puhat jači vjetar, pogotovo kad je ispuh uz fasadu pa se nalet vjetra odbija od fasadu i širi koncentrično u svim smjerovima.


Budući da je sobna peć u pitanju, ako ikako može na dimnjak bi bilo preporučljivo.

Isto tako sve te peći su namjenjene za rad uz dimnjak, znači nešto što na drugom kraju stvara uzgon i izvlači dimne plinove doslovno van iz ložišta čistom logikom uzdizanja toplog zraka. Kad se ta varijabila ukloni, potrebno je dodatno podešavanje peći u smislu ubrzavanja ventilatora, što na manjoj snazi može stvarati svakakve probleme.
skyman is offline  
Old 04.02.2014., 06:17   #6623
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Vidim nitko ne odgovara, pa ću ja uskoknut sa svojim skromnim iskustvom kad je ta tematika u pitanju. Malo sam eksperimentirao s ispuhom direktno kroz zid van doduše na kotlu za centralno, ne sobnu peć.

Sve je radilo super jedno dva tjedna, znači izvedena je cijev van i to zakrenuta pod kutem od 90 stupnjeva pri kraju, sad nedavno kad je krenuo onaj prvi snijeg, toliko je puhao vjetar baš sa te strane na kojoj je ispuh da je naravno stvarao prevelik otpor ispuhu i kotao nikako nije mogao funkcionirati pod takvim uvjetima, unatoč tome što je ispuh na kraju bio zakrenut. Još napominjem da je to bilo izvedeno sa dva ventilatora, jedan na upuhu, na drugom kraju jedan na ispuhu.

Tu je također problem što garaža u kojoj se nalazi kotao nije baš najbolje zadihtana tako da se doslovno stvarao efekt propuha kroz taj otvor u zidu.

Uglavnom dalo bi se to riješiti s nekom kapom na kraju ili popratnim kerefekima, ali tko ti može garantirat šta će se dogoditi kad krene puhat jači vjetar, pogotovo kad je ispuh uz fasadu pa se nalet vjetra odbija od fasadu i širi koncentrično u svim smjerovima.


Budući da je sobna peć u pitanju, ako ikako može na dimnjak bi bilo preporučljivo.

Isto tako sve te peći su namjenjene za rad uz dimnjak, znači nešto što na drugom kraju stvara uzgon i izvlači dimne plinove doslovno van iz ložišta čistom logikom uzdizanja toplog zraka. Kad se ta varijabila ukloni, potrebno je dodatno podešavanje peći u smislu ubrzavanja ventilatora, što na manjoj snazi može stvarati svakakve probleme.
Nisam ni primijetio gore navedeni post. Samo ću nadodati dvije stvari. Dimnjak je pasivna sigurnost i u slučaju nestanka struje vuča dimnjaka će sagorjeti pelet koji se nalazi u ložištu. Ako dimnjaka nema postoji mogućnost da pelet tinja i da ugljični monoksid uđe u prostor ( stan ) što može imati svoje posljedice po život!! Druga stvar je , s obzirom da se radi o stambenoj zgradi , da ako vas bilo tko prijavi platit ćete kaznu i morati to ukloniti jer po niti jednoj normi peć se ne može spajati na fasadu van. Isto tako osiguravateljska kuća stambene zgrade će vam vrlo vjerojatno odbiti osigurati zgradu od požara bez potvrde dimnjačara,a dimnjačar vam neće izdati potvrdu za takvu instalaciju! Ovisno o situaciji može se napraviti vanjski izolirani inox dimnjak ili iskoristiti neki od prolaza unutar zgrade i ubaciti unutra cijev fi 100mm do vašeg stana.
bmwmilos is offline  
Old 04.02.2014., 11:14   #6624
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Četveroputni ventil na stranu, tu nešto opako ne štima s postavkama plamenika.

S potrošenom vrećom peleta na tu izolaciju i tu kvadraturu trebalo bi vam biti jako jako vruće u kući na tih 2 sata rada.

Bolje zovite majstora po mogućnosti s instrumentima da se to poštima, tu očigledno grijete malo atmosferu oko susjeda umjesto kuću.

Isto tako je očigledno da su veliki toplinski gubitci dok plamenik ne radi, zbog naravno dimnjaka.

I naravno nemojte zaboraviti na ugradnju nepovratnog ventila radi termosifonike.

Isto tako budući da imate dobru izolaciju i ako imate dobro dimenzioniran radijatorski sustav, ozbiljno razmislite o nekoj od regulacija dostupnih na tržištu. I to budući da imate na jednom katu gusane a na jednom katu aluminijske radijaotre, te krugove bi trebalo zasebno kontrolirati.
Pozdrav,

Mala dopuna. BEZ OBZIRA jesu li radijatori na oba kata isti ili razliciti za PRAVILNO funkcioniranje treba krugove zasebno regulirati. Pri tom nikakve veze nema materijal od kojeg su radijatori napravljeni već činjenica da su to dva prostora, svaki sa svojim potrebama (i navikama korisnika).
Iz prijasnjeg posta bi ispalo (da su kojim slucajem radijatori isti) da se moze zajedno regulirati.
Za kontrolu, udobnost i drugacije potrebe dva kruga svaki sa svojim elementima ...

Pozdrav
Rijeka555 is offline  
Old 04.02.2014., 11:55   #6625
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Mala dopuna. BEZ OBZIRA jesu li radijatori na oba kata isti ili razliciti za PRAVILNO funkcioniranje treba krugove zasebno regulirati. Pri tom nikakve veze nema materijal od kojeg su radijatori napravljeni već činjenica da su to dva prostora, svaki sa svojim potrebama (i navikama korisnika).
Iz prijasnjeg posta bi ispalo (da su kojim slucajem radijatori isti) da se moze zajedno regulirati.
Za kontrolu, udobnost i drugacije potrebe dva kruga svaki sa svojim elementima ...

Pozdrav
Tako se radi za grijanja svakog stana,svaki ima svoju pumpu,polazni i povratni vod,nepovratni ventil, 2 ventila za zatvaranje izmedju pumpu,radi servisa pumpe i za ispuštanje vode ,diferentni-basypass ventil za vezu polaznih i povratnih voda,barem minimum obaveznih opreme za grijanje svakog stana uz radijatora i termostata,,,nemam sobni termostat,nemože regulirati za sebe...
dadoposušje is offline  
Old 04.02.2014., 14:34   #6626
UPDATE:
Jucer je montiran i 4-putni mis ventil marke seltron.
Koš peleta je ocišćen i stavljeno 3 vrece + ono sto bude u pužu (koliko je to god)

Pec 30kw, "elektronika" podesena na 20kw + histeriza 15, temp kotla vode na 75, a mis ventil izmedju 4 i 5.

Start 21:00 End 03:00
Start 06:00 End 18:00
Total radnih 18 sati sa pauzom od 3 ujutro do 6 ujutro.
Vanjska temp -1, tek iza podne je ugrijalo na 4 stepena.

Radijatori na cca 40-45 stepeni zavisno on sobe.
Vizuelno provjereno stanje u kosu, odokativno u 14:00 bilo je jace od jedne vereće u košu.
U 18:00 se gasi pa cu ispustiti iz koša u vrecu da vidim koliko je potrosio za ovih 18 sati rada.

Neka računica da ce potrositi oko 2.5 vreće
2.5x15= 37.5Kg/18 sati = 2.08kg po satu

kaj velite sad?
cm30kw is offline  
Old 04.02.2014., 14:51   #6627
Quote:
cm30kw kaže: Pogledaj post
UPDATE:
Jucer je montiran i 4-putni mis ventil marke seltron.
Koš peleta je ocišćen i stavljeno 3 vrece + ono sto bude u pužu (koliko je to god)

Pec 30kw, "elektronika" podesena na 20kw + histeriza 15, temp kotla vode na 75, a mis ventil izmedju 4 i 5.

Start 21:00 End 03:00
Start 06:00 End 18:00
Total radnih 18 sati sa pauzom od 3 ujutro do 6 ujutro.
Vanjska temp -1, tek iza podne je ugrijalo na 4 stepena.

Radijatori na cca 40-45 stepeni zavisno on sobe.
Vizuelno provjereno stanje u kosu, odokativno u 14:00 bilo je jace od jedne vereće u košu.
U 18:00 se gasi pa cu ispustiti iz koša u vrecu da vidim koliko je potrosio za ovih 18 sati rada.

Neka računica da ce potrositi oko 2.5 vreće
2.5x15= 37.5Kg/18 sati = 2.08kg po satu

kaj velite sad?
Kolika je bila potrošnja peleta prije ugradnja miš ventila,sad znaš kolika je potrošnja ,2,5 vreča za 18 sati,nije loše po mom mišljenju,jer trošim 4-5 vreče za grijanju 4 stana od 330m2 za 16 sati od 7-22,5 sati ,zadovoljavajući bez izolacije zidova,dok krov je dobro izoliran s 10 cm staklenim vunom i iso folijom,bitum-ljepenkom i tar hartijom,fešta je sad s pićem i ićemmm...
dadoposušje is offline  
Old 04.02.2014., 15:19   #6628
Prva racunica je bila cca rad od 06:00 do 22:00 sve na fabrici 30kw je bila cca 1.3tonu po mjesecu, ako je ova racunica tacna onda me dodje sa mis ventilom 300 kila manje na mjesecnoj bazi, mada sve varira od vanjske temperature.
Opet neki dan sam gledao dva sata oko vrecu je potrosio, samo je navlacio pelet i bubao u peć.

Ono sto mi je bitno da se temp stabilisala u stanovima da je ugodno toplo a ne prevruce kako je prije bilo.
Zrak nije isusen tako da se moze i disati normalno, a navecer u krevetu se ne zojim.

Jos uvjek ova potrosnja po meni je velika, treba to ici i manje.. ali kako?
cm30kw is offline  
Old 04.02.2014., 15:49   #6629
Quote:
cm30kw kaže: Pogledaj post



Zrak nije isusen tako da se moze i disati normalno, a navecer u krevetu se ne znojim.



Jos uvjek ova potrosnja po meni je velika, treba to ici i manje.. ali kako?


Sad ne znam jel' dobro ili nije da se ne znojis
Potrosnja bi bila manja ...

Pozdrav



Zbrlj zbrlj telefonom using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Old 04.02.2014., 15:51   #6630
Quote:
nnike kaže: Pogledaj post
Preciznije doziranje pelta na maloj snazi cca. izmedu 10 i 15 Kw sa konstantnim plamenom (bez gasenja danima) posto upravljanje centrometala poslije treceg smanjenja snage kod postizanja zadate temperature uvjek ide na zadanu temperaturu sa postavljnom snagom do gasenja.

https://www.dropbox.com/s/tlsjmbst8c...52-020%7E2.jpg
nnike moze li to malo detaljnije, i meni ide na zivce to gasenje i paljenje.
hoces da kazes da si skontao kako ga natjerat u modulaciju ?
cm30kw is offline  
Old 04.02.2014., 15:55   #6631
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Mala dopuna. BEZ OBZIRA jesu li radijatori na oba kata isti ili razliciti za PRAVILNO funkcioniranje treba krugove zasebno regulirati. Pri tom nikakve veze nema materijal od kojeg su radijatori napravljeni već činjenica da su to dva prostora, svaki sa svojim potrebama (i navikama korisnika).
Iz prijasnjeg posta bi ispalo (da su kojim slucajem radijatori isti) da se moze zajedno regulirati.
Za kontrolu, udobnost i drugacije potrebe dva kruga svaki sa svojim elementima ...

Pozdrav
Ne nužno, ako je pravilno dimenzioniran radijatorski sustav, prostor u kojoj se nalazi regulacija može biti pokazatelj za cijelu kuću.

S druge strane ako je pajo patak odokativno dimenzionirao radijatorski sustav, sobne temperature će se razlikovati od sobe do sobe čak i u 50-ak kvadrata iste etaže. Kao što je slučaj u 90% kućanstava.

Isto tako ovisi o konfiguraciji grijanog prostora, ako su većina prostorija otvorene i postoji veća poveznica između dvije etaže (npr. veliko stubište), lako je moguće odokativno izbalansirat radijatorski sustav da je temperatura svugdje više manje jednaka.
skyman is offline  
Old 04.02.2014., 15:58   #6632
Još samo da količinu vazduha koju ventilator uduvava u komoru za sagorevanje svedete/dovedete na potrebnu meru.
zmajdin is offline  
Old 04.02.2014., 16:28   #6633
Ekipa, znate li možda za neki pufer promjera do 75 cm (tolika su mi vrata na kotlovnici) bez izolacije?
Ovo što gledam je sve 80 cm i šire a to mi neće proći kroz vrata.
Flo_Master is offline  
Old 04.02.2014., 17:45   #6634
A treba mi i dobar majstor da sve posloži.
Realizacija za nekih 4-6 tjedana.
Flo_Master is offline  
Old 04.02.2014., 18:27   #6635
Ima jedan u Iloku!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 04.02.2014., 19:52   #6636
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Ne nužno, ako je pravilno dimenzioniran radijatorski sustav, prostor u kojoj se nalazi regulacija može biti pokazatelj za cijelu kuću.

S druge strane ako je pajo patak odokativno dimenzionirao radijatorski sustav, sobne temperature će se razlikovati od sobe do sobe čak i u 50-ak kvadrata iste etaže. Kao što je slučaj u 90% kućanstava.

Isto tako ovisi o konfiguraciji grijanog prostora, ako su većina prostorija otvorene i postoji veća poveznica između dvije etaže (npr. veliko stubište), lako je moguće odokativno izbalansirat radijatorski sustav da je temperatura svugdje više manje jednaka.
Pozdrav,

odluči se već jednom jel nuzno ili nije.
Ne preskači poantu na koju sam reagirao. Moja reakcija je MATERIJAL radijatora koji ti spominješ, jer eto, bilo bi dobro ZBOG MATERIJALA od kojeg su izrađeni radijatori posebno voditi krugove.
Ja ti ponavljam iznova: MATERIJAL radijatora nije razlog da bi vodili zasebno i REGULIRALI (kontrolirali) krugove grijanja već ODVOJENI prostori sa drugim navikama ljudi koji u njima borave.
Kad si već iskarikirao (kako tebi odgovara ) post evo i moje karikature sa argumentima.
1) ja mogu imati u istom prostoru, čak i u istoj sobi dvije vrste radijatora ...različitih materijala. Neću ih voditi zasebno
2) tvoja tvrdnja i poanta (?) da 90% ljudi ima različite temperature u prostorima ZBOG NEBALANSIRANJA !? Ja imam upravo zato dimenzionirane izbalansirane da mi u dnevnoj sobi, kupatilu i različitim spavaćim sobama NISU iste temperature. I dodatno termoglave da mogu promjeniti s vremena na vrijeme (ako mi odgovara).
3)Najbolje bi bilo da u stambenim višekatnicama (jer svi u vertikali imaju iste radijatore) postavimo samo jedan regulator u jednom stanu...a drugi ... Kontrolirat će ih iz jednog prostora. Bitno da su svi od istog materijala. Akio je netko u staroj zgradi zamjenio "gusane" aluminijskim ...ebi ga... povuci cemo mu dodatni vod i zasebnu regulaciju. ZAsluzio je.

Obzirom da si se izrazio "ne nužno", pa naravno da nije nužno. Nije nužno ni imati pumpu već se mozemo grijati na ono što emitira kotao
CG. Ali je pametnije i bolje.
I za kraj ne mozes KVALITETNO voditi/regulirati temperaturu u dva odvojena prostora bez da su krugovi odvojeni sa zasebnim KONTROLAMA tog prostora. Ukoliko kontrolom smatraš ventil (bilo koje vrste) onda si u pravu jer, boze moj, naravno da se on moze zatvoriti i otvoriti i na taj način regulirati.
U tom slučaju ne znam zasto si spominjao "regulaciju dostupnu na tržištu" a na koju se SVE OVO nadovezuje.

I kako si ti pametno rekao ja cu ponoviti u istom tonu.
Ne da mi se s nekim nadj**** po forumu nebi li nekog uvjerio u nesto toliko ocito.

pozdrav

p.s.
cijela ona gungula oko "isprogramiranog" termostata ti je prakticki u sklopu redovne isporuke CM automatike. Na nju mozes pospajati kotao i u seriju dodati nalijezni, uronski ili neki drugi termostat koji ce dodatno limitirati/dozvoljavati rad pumpe. Pumpa se takodjer zasebno namjesta tj temperatura gasenja/paljenja ovisno o temperaturi kotla u sklopu postojece automatike. To spominjem kao otvorenu mogucnost a ne govorim da je to dobro.

Zadnje uređivanje Rijeka555 : 04.02.2014. at 19:59.
Rijeka555 is offline  
Old 04.02.2014., 21:11   #6637
Quote:
Flo_Master kaže: Pogledaj post
A treba mi i dobar majstor da sve posloži.
Realizacija za nekih 4-6 tjedana.
Znam ja isto jednog odličnog majstora iz Dubrovnika
Josip1978 is offline  
Old 04.02.2014., 21:54   #6638
Quote:
Josip1978 kaže: Pogledaj post
Znam ja isto jednog odličnog majstora iz Dubrovnika
OK. Skužio sam.
U Zagrebu sam.
Flo_Master is offline  
Old 05.02.2014., 04:24   #6639
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

odluči se već jednom jel nuzno ili nije.
Ne preskači poantu na koju sam reagirao. Moja reakcija je MATERIJAL radijatora koji ti spominješ, jer eto, bilo bi dobro ZBOG MATERIJALA od kojeg su izrađeni radijatori posebno voditi krugove.
Ja ti ponavljam iznova: MATERIJAL radijatora nije razlog da bi vodili zasebno i REGULIRALI (kontrolirali) krugove grijanja već ODVOJENI prostori sa drugim navikama ljudi koji u njima borave.
Kad si već iskarikirao (kako tebi odgovara ) post evo i moje karikature sa argumentima.
1) ja mogu imati u istom prostoru, čak i u istoj sobi dvije vrste radijatora ...različitih materijala. Neću ih voditi zasebno
2) tvoja tvrdnja i poanta (?) da 90% ljudi ima različite temperature u prostorima ZBOG NEBALANSIRANJA !? Ja imam upravo zato dimenzionirane izbalansirane da mi u dnevnoj sobi, kupatilu i različitim spavaćim sobama NISU iste temperature. I dodatno termoglave da mogu promjeniti s vremena na vrijeme (ako mi odgovara).
3)Najbolje bi bilo da u stambenim višekatnicama (jer svi u vertikali imaju iste radijatore) postavimo samo jedan regulator u jednom stanu...a drugi ... Kontrolirat će ih iz jednog prostora. Bitno da su svi od istog materijala. Akio je netko u staroj zgradi zamjenio "gusane" aluminijskim ...ebi ga... povuci cemo mu dodatni vod i zasebnu regulaciju. ZAsluzio je.

Obzirom da si se izrazio "ne nužno", pa naravno da nije nužno. Nije nužno ni imati pumpu već se mozemo grijati na ono što emitira kotao
CG. Ali je pametnije i bolje.
I za kraj ne mozes KVALITETNO voditi/regulirati temperaturu u dva odvojena prostora bez da su krugovi odvojeni sa zasebnim KONTROLAMA tog prostora. Ukoliko kontrolom smatraš ventil (bilo koje vrste) onda si u pravu jer, boze moj, naravno da se on moze zatvoriti i otvoriti i na taj način regulirati.
U tom slučaju ne znam zasto si spominjao "regulaciju dostupnu na tržištu" a na koju se SVE OVO nadovezuje.

I kako si ti pametno rekao ja cu ponoviti u istom tonu.
Ne da mi se s nekim nadj**** po forumu nebi li nekog uvjerio u nesto toliko ocito.

pozdrav

p.s.
cijela ona gungula oko "isprogramiranog" termostata ti je prakticki u sklopu redovne isporuke CM automatike. Na nju mozes pospajati kotao i u seriju dodati nalijezni, uronski ili neki drugi termostat koji ce dodatno limitirati/dozvoljavati rad pumpe. Pumpa se takodjer zasebno namjesta tj temperatura gasenja/paljenja ovisno o temperaturi kotla u sklopu postojece automatike. To spominjem kao otvorenu mogucnost a ne govorim da je to dobro.
Ah što se uzbuđujemo, puno pričate, ali ništa ne govorite.

Poanta priče je da dosta faktora utječe na kvalitetnu regulaciju. Kad kažem dosta faktora, tu je naravno sve počevši od METARIJALA/TEHNOLOGIJE GRIJANOG TIJELA pa sve do konfiguracije grijanog prostora.

Posebno sam naglasio "materijala" zbog npr. inercije grijanog sustava, kapaciteta termovodljivog fluida koji se nalazi u sustavu, toplinskih svojstava takvih grijaćih tijela itd.

Ako ste imali ikad iskustva s npr. kućom u kojoj se nalaze i alu radijatori skupa s gusanima i sve to još skupa pomiješano s pasivnim/aktivnim ventilokonvektorima i podnim grijanjem znali bi o čemu pričam.

I kad govorim o regulacijama, ne mislim na termoventile, to je regulacija za crtane filmove.

P.S. Vi još uvijek niste shvatili princip rada te regulacije, što je bilo očito iz onog vašeg prvog odgovora gdje ste apsolutno svaku moju riječ krivo shvatili.

Ovo me podsjeća na ono vaše ustrajanje da je ponovno paljenje peći bacanje resursa kroz prozor. A zaboravili ste napomenut da u kotlovnici imate hrpu čelika koju u CM-u nazivaju kotlom skupa s ložištem veličine manjeg stadiona i iskoristivosti logorske vatre. Nije ni čudo da vam je bacanje resursa ponovno paljenje peći, ta hrpetina beskorisnog čelika kad se ohladi je sigurno zabavno plameniku opet zagrijat, prije nego što išta od te energije dođe do vode.


A ona moja "isprogramirana" regulacija kako vi kažete, skupa s 2000B (hrpa čelika koju možemo nazvat kotlom) mi je u zadnjih 24 sata potrošila vreću i 6 kg peleta na prosječnih 0/ -1 vanjske temperature (noći su još hladnije) i to u 15 paljenja plamenika (spojen brojač impulsa). Nije loše za kotlovnicu od 2000 eura i za "bacanje" peleta kod svakog paljenja.
skyman is offline  
Old 05.02.2014., 08:30   #6640
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
A ona moja "isprogramirana" regulacija kako vi kažete, skupa s 2000B (hrpa čelika koju možemo nazvat kotlom) mi je u zadnjih 24 sata potrošila vreću i 6 kg peleta na prosječnih 0/ -1 vanjske temperature (noći su još hladnije) i to u 15 paljenja plamenika (spojen brojač impulsa). Nije loše za kotlovnicu od 2000 eura i za "bacanje" peleta kod svakog paljenja.
Pa daj covjece stavi ta podesenja da i mi apply-jamo na sistem
bezveze bacam vrecu dnevno :-)
I kod tebe je zelenko ?



PS. ona racunica od jucer dakle 18 sati rada (21:00-03:00 i 06:00-18:00) potrosio 3 vrece (ostalo na dnu malo cca 0.5Kg)

Zadnje uređivanje cm30kw : 05.02.2014. at 08:37.
cm30kw is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.