Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2016., 18:50   #141
evo par onih treš filmova F kategorije što su išli na HRT-u davno

In the Best Interest of the Children (1992)


Slučaj djece čija majka je psihički nestabilna pa ih cimaju po udomiteljima.
Glumi Keri iz 'Seks i grad'. Film na Youtube-u ( link 1 i link 2)

The Brooke Ellison Story (2004)


Film o curi iz naslova koju kao dijete udari auto pa ostane nepokretna od vrata na dole. Film na Youtube-u (link)

Everybody's Baby: The Rescue of Jessica McClure (1989)


Slučaj bebe koja je upala u neku cijev u dvorištu dok je mati pričala na telefon. Spašavanje trajalo 3-4 dana. Youtube link

Moment of Truth: A Child Too Many (1993)


Priča o bračnom paru koji ima troje djece pa se odluče da žena bude surogat majka nekom paru koji ne može imati djece. Nađu neke bogataše koji žele dijete međutim zatrudni sa blizancima a taj par neće oba djeteta. Youtube link


Bastard Out of Carolina (1996)

film po istoimenom romanu. Radnja je bazirana na životu autorke. Sadrži jednu veoma uznemirujuću i brutalnu scenu silovanja djevojčice. Odlična gluma male Jene Malone. Youtube link

I Know My First Name Is Steven


Istinita priča o dječaku Steveny Stayneru koji je otet kada se vraćao iz škole i koji je pobjegao tek nakon sedam godina

Amber's Story (2006)

Priča o djevojčici Amber Hagerman koja je oteta i ubijena u Texasu i čiji slučaj do danas nije riješen. Njen slučaj je doveo do Amber alert sistema u Americi kad dođe do otmice djeteta.


jedan noviji:

Cleveland Abduction (2015)

Priča o tri žene koje je oteo Ariel Castro i držao godinama zatočene u kući
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 21:00   #142
Nisam mogao vjerovati da je ovo snimljeno po istinitom događaju.

Pain & Gain





.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:06   #143
Sleepers (1996)

Quote:
After a prank goes disastrously wrong, a group of boys are sent to a detention center where they are brutalized; over 10 years later, they get their chance for revenge.
http://www.imdb.com/title/tt0117665/

Prekjučer sam krenuo gledati a jučer završio. Film je snimljen prema istinitim događajima i to je strašno a još je strašnije što nadležni sve demantiraju. Film je zapravo snimljen prema knjizi koju je napisao jedan čovjek a u to vrijeme dječak koji je to sve osjetio na svojoj koži.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:10   #144
Walkyrie
Eat Pray Love
Raging Bull
Syriana
Frances (o glumici F.Farmer)
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ

Zadnje uređivanje majica_2008 : 26.10.2016. at 12:21.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2021., 20:14   #145
Prema istinitim događajima

Otvorio bih temu posvećenu filmovima snimljenima prema istinitim događajima.
Volim tovrsne filmove - a i očito da volim 'katalogizirati' stvari - pa mislim da bi jedan takav topic bio dobrodošao - ako već postoje teme za komedije,
glazbene filmove, hororce i sl.
Naravno, uz uratke koje ste odgledali i svidjeli su vam se, slobodno stavite i one koji vam nisu po ćefu - iz ovoga ili onoga razloga.
Također, ako ste već film takve vrste na nekoj drugoj temi obradili, slobodno ovdje nalijepite link - pogotovo ako imate nešto za dodati.

Pretražio sam na brzinu topice, ali nisam pronašao temu posvećenu ovome.

Započeo bih s filmom In Her Skin (aka I Am Her).
IMdb



Spolier alert - radnja:
Dvadesetogodišnja Caroline nema uopće dobro mišljenje o sebi (tj. svom izlgedu) a muče je i neki probelmi psihičke naravi.
Ona postaje opsjednuta s Rachel Barber, pet godina mlađom od nje, u kojoj vidi savršenu osobu kakva ona /Caroline/ želi biti...
Vodi dnevnik u kojem zapaža da Rachel ima predivnu put i 'hipnotički pogled' te da je savršena. O sebi pak konstantno piše negativno (pizza-faced i sl.).

Film je dopadljiv vizualno.
Ali mislim da ima premalo psiholoških elemenata.
Svejedno, mnogima je izvrstan (ja bih ga ocijenio ocjenom - dobar.)

Komentar s Yt-a:
Quote:
I thought this film was beautiful. The soundtrack was amazing, the camerawork was great (I LOVED those "floating through the air" shots), and the acting (especially from the two parents) was phenomenal. It was one of the most human movies I've ever seen and I thought it was amazing. Hauntingly sad and depressing, but amazing.
Glazba iz filma mi je top:
Caroline

Najviše mi se, uz Mirandu Otto...


...svidio Eugene Gilfedder, u epizodnoj ulozi, kao detektiv koji pokrene stvari oko istrage nestanka Rachel Barber.



No, jedna od stvarih koja mi se ne dopada je to da film, zapravo, više govori o počiniteljici (Caroline) nego o žrtvi (Rachel), iako je posvećen Rachel.
Iz filma:

Link

I da usporedimo film sa stvarnim događajima. Ovo je dvadesetominutni video koji daje sažet prikaz događaja - a tu sudjeluju i roditelji nesretne Rachel.
Ubojica njihove kćeri je odslužila kaznu i sad je na slobodi - a Rachelina majka primjećuje da Caroline svojim izgledom pokušava ličiti na Rachel, što
je, dakako, suludo. Bolno je slušati kad Rachelina majka govori da je ubojstvo njezine kćeri besmisleno te da ona (Rachel) nije ni znala zbog čega
je ubijena, tj. što se sve događalo u Carolinom poremećenom umu. Također, brine je neće li Caroline ponovno naći neku drugu žrtvu.

Yt True Crime

A ovo je analiza, više s psihološke strane, pogotovo zadnjih pet minuta videa:
Yt Identity Transfer Murder

Dakle, film vrijedi pogledati, no real life događaji su mi zanimljiviji.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 12:16   #146
Juečr pogledao Moneyball. Zanimljiva sportska drama.
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 17:33   #147
Neki dan ponovo gledao "Smrt Staljina" no, za razliku od prvog gledanja, ovaj put malo zagrebao u povijest i... osim timinga "suđenja" i smaknuća Berije... ispostavilo se kako je puno toga doista vrlo blisko "istinitim događajima".
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 21:21   #148
Ne znam zasto mi je obrisan post.Nista,objavljujem ga ponovo.

End of the Spear / 2005.
Camarilo Brillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 21:44   #149
Volim filmove po istinitim dogadjajima iako cesto dosta toga promjene, ubace drugacije likove i slicno. Ali zanimljivo mi je kako bih neke scenarije smatrao izuzetno glupima da se ne radi o istinitom dogadjaju, nevjerojatno je kakvih sve stvarnih prica ima.

Ja sam zadnje od ovakvih filmova pogledao Thirteen Lives
Radi se o spasavanju trenera i 12 djecaka koji su sa njim zaglavili u Tajlandu u spilji nakon sto ih je iznenadila kisa. Dobar film, moja topla preporuka.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2022., 23:14   #150
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Volim filmove po istinitim dogadjajima iako cesto dosta toga promjene, ubace drugacije likove i slicno. Ali zanimljivo mi je kako bih neke scenarije smatrao izuzetno glupima da se ne radi o istinitom dogadjaju, nevjerojatno je kakvih sve stvarnih prica ima.
Zato se zovu based on true story

A istinito sve je dokumentarni film
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2022., 05:31   #151
Ma jasno ali kod nekih je tocnost sa pravim dogadjajima 90% a kod nekih samo 20%. Jedna je stvar kada zbog dramaticnosti malo navuku odredjenu scenu a drugo kad ubace likove i dogadjaje koji se nisu ni dogodili. Cesto se zapravo dogodi da se film snimi po knjizi ili svjedocanstvu jednog sudionika pa se ostali sudionici jave da to nije bilo tako.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2022., 19:40   #152
The Young Poisoner's Handbook

O serijskom ubojici Grahamu Youngu koji isprobava otrove na svojoj familiji, frendovima i kolegama s posla.

Usput, još jedan jako dobar film koji je malo istinit. 1917. dvije curice pokušavaju se rešit gnjavaže odraslih koji ih špotaju jer se igraju kraj potoka i dolaze doma mokre i zmazane. Izgovor im je da su kraj potoka vile i donose fotografije ko dokaz. Te fotke nisu nikad trebale doć u javnost, al došle su do Arthura Conana Doylea koji je vjeroval da su autentične i nakon toga curice nisu mogle reć istinu. Film se malo bavi tim, a većinom je samo inspiriran događajem.

Photographing Fairies
RedH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.