Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2009., 15:45   #61
U nedjelju u jutro krenula na posao i kako sam hodala tako su se pojačavali bolovi i našla dve kapi razrijeđene krvi na gačicama.... sa suzama u očima otišla na hitnu da vidim šta je....a trebala sam u pon na redovni pregled...

Ugl. iznenađenje Bebica super , srčeko kuca a ja u šoku od straha i iznenađenja...
Utvrdio mi je da mi je ta ednometriona cista krvarila i da moja maternica sada još više pritišće te stanice pa to uzrokuje bolove....dok ne odumre...
Također mi je utvrdio datum 2.2.2010 znači ipak sam trudna 9 tjedana jer sad veličina bebe odg tom periodu a prije se valjda nije dobro sve vidjelo
Sad sam doma na strogom mirovanju pod utrogestanima i sve za 5 i jako sam happy....

Obečao mi dr da ćemo tu trudnoću 100 % privesti kraju da se ne brinem i kako shvaća zašto se brinem i da ta endom je problem ali da ćemo ga skupa riješiti tako što ću se ja dobro čuvati a on će se dobro brinuti i da za bilo koji problem mogu zatražiti njega i isto tako mislim da ću ga pitati ak me može on poroditi

Ne znam kak to točno ide ali nadam se da će on to biti jer je stvarno ok barem meni
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:51   #62
Joj draga, ne znaš kako mi je drago da je sve super završilo i da je riječ samo o zločestoj cisti. Samo ti miruj, a drugi neka te paze i maze, zaslužila si ti i tvoja bebica!
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 00:40   #63
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
...možda je bolje ostati u Pu jer si bliže svojima, ali u suprotnom obavezno Ri gdje sam čula iz bliskih izvora je osoblje kao dan i noć u odnosu na Pu.
Napiši nam nešto detaljnije ako si upoznata sa situacijom, ja još pokušavam doći do informacija kako je u Pu a kako u Ri

javite se cure za sve što ste čule
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 13:25   #64
Ginekolozi:
Socijalka - Dr. Begić
Privatno - Dr. Alač
U 10 mjesecu će biti 2 godine kako sam rodila ( zar već ).
Imala sam rizičnu trudnoću, sa dijagnosticiranim dijabetesom od 4 mj. trudnoće.
Svaka dva tjedna sam ležala po tjedan dana na patologiji. Sestre su predivne, nemam riječi.
Doktori - kako koji, ali većinom susretljivi i da, treba ih pitati sve, sami ti osim Dr. Belcija neće reći, treba izvlačiti iz njih sve.
Ribicatt - mislim da se uz određenu naknadu, može tražiti koji doc će ti biti na porodu... na molbe ne dolaze
Inače, za Belcija sve pohvale. Nagledala sam ga se u bolnici - izrazito stručan, ne sije paniku i rekla bih, realan. Nema običaj obećavati nešto što ne smatra da je tako.

Mene su trudovi uhvatili dok sam ležala tamo i to 5 tjedana ranije.
Reći ću samo tehnikalije, osobni doživljaj je kod svakog različit

Babice - predivna stvorenja. Sve što trebate je slušati njih i njihove upute. U predrađaoni imate i loptu ukoliko vam se hopsa.
Doktori su skoro pa sporedna stvar, budu na samom kraju.
Trudnoće koje su rizične ponekad šalju na porod u Petrovu.
3 kat ( babinjače) - sestre suprotno od sestara na patologiji
Naravno, treba napomenuti da vam hormoni luduju, tako da će svaki njihov pogled izazivati salvu emocija ( obično negativnih).
Bebe budu s vama u sobi, ako želite, možete tražiti od sestara da bebu uzmu da se odmorite. To nije nikakva sramota i ne treba vam biti neugodno.
Moja beba nije bila samnom. Kako je bila nedonošče i imala još popratnih problema, bila je u inkubatoru na 5 katu.
Udaljenost je meni predstavljao problem.... dok nisam skužila da umjesto da koračam, mogu se sklizati u papučama

Doktorica Ljutić i kompletan sastav sestara 5 kata - same pohvale. Prekrasne žene. Toliko požrtvovnosti, toliko ljubavi... samo im se mogu

Ako vas još šta zanima, pitajte.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:26   #65
Doktori - kako koji, ali većinom susretljivi i da, treba ih pitati sve, sami ti osim Dr. Belcija neće reći, treba izvlačiti iz njih sve.
Ribicatt - mislim da se uz određenu naknadu, može tražiti koji doc će ti biti na porodu... na molbe ne dolaze
Inače, za Belcija sve pohvale. Nagledala sam ga se u bolnici - izrazito stručan, ne sije paniku i rekla bih, realan. Nema običaj obećavati nešto što ne smatra da je tako.


Da, da baš to mi se sviđa....odličan je, a što se tiče Dr. Alača on je nekad davno bio socijalka mojoj mami je vodio trudnoću i kaže da joj je bio super, al sad je privatnik
A babica joj se samo jedna sviđala, ove ostale da su bile užasno nervozne i nestrpljive i mojoj mami su tako stvorile 5h nepotrebne panike
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:37   #66
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Joj draga, ne znaš kako mi je drago da je sve super završilo i da je riječ samo o zločestoj cisti. Samo ti miruj, a drugi neka te paze i maze, zaslužila si ti i tvoja bebica!
Ma za sad me jedino bivši šef razočarao svojom izjavom da je on već dan prije znao da će tako biti i da me sutra dan odjavljuje ....
Ali tko ga......
I gazdarica nam je dala rok za selidbu do 15.7. jer smo sad malo u gabuli, pogotovo za bebaca, al ja se nemam razloga nervirati niti da se svijet ruši, ja sam jača od toga...
A ak bude trebalo, platit ću mami 100€ i spavati kod nje, al bar ću imat ručak kuhan

A pošto se ipak selim natrag na brdo u Buje- trudnoću će mi ipak voditi Dr. Rafael Sandalj (socijalno) kojeg nisam mjenjala ni kad sam se odselila, platit ću i benz ak treba al kod njega sam već dugo godina, njegova pacjentica i super mi je doktor, isto jako stručan i pažljiv

Al za bolnicu u Puli ipak bih voljela da mi bude Dr. Belci, barem na onim kontrolama il ak budem išla u bolnicu, a termin sumnjam da ću baš pogodit kad on bude radio ili dežuran, tak da se mogu samo nadati....
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:41   #67
Tu u Puli si radila i odmah ti je tako napravio?! Šta se vraćate u Buje?!
A joj, i tako ti je kad se porađaš doktor blizu tek ako baš treba, ako su neke komplikacije i kada te šije, ako te šije.
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:52   #68
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Tu u Puli si radila i odmah ti je tako napravio?! Šta se vraćate u Buje?!
A joj, i tako ti je kad se porađaš doktor blizu tek ako baš treba, ako su neke komplikacije i kada te šije, ako te šije.
Pa da pa znam, li zato bih ga u bolnici voljela imati na kontrolama, ak bude sta trebalo....a rekao mi je i sam da kad trebam šta da pitam za njega, pa valjda se to može onda, telefonski ću se naručivati kad on bude radio, osim ako nije hitnoća...

Da tek sam bila počela raditi ali nisam odmah očekivala mirovanje, pa sam radila normalno jer posao nije bio fizički težak, ali kad sam mu u nedjelju izostala s posla zbog hitne... uzbuna

Ma vratit ću se jer sad više nema smisla ni tražiti posao kad ne smijem raditi, a moj M tamo lakše nađe posao i tamo mi živi mama pa će mi ona pomagati oko stana i svega..... Bolje tako, tamo mi je sad i moj doktor i sve, bit će mi puno lakše nego da sad tu idem kod nekog novog.... a sad mi najmanje trebaju šokovi... ( uvijek je kod kuće najsigurnije )
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:01   #69
To svakako, doma je najljepše i najsigurnije. Ja sam bila skužila da si se u Pu preselila zbog muža i njegova posla.
Nije fer ovo sa šefom, to je bio posao u turizmu?
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:13   #70
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
To svakako, doma je najljepše i najsigurnije. Ja sam bila skužila da si se u Pu preselila zbog muža i njegova posla.
Nije fer ovo sa šefom, to je bio posao u turizmu?

Da ali smo skužili koliko je ovdje teško pronaći posao kad ostaneš bez njega, jer ti je konkurencija ogromna....
To je bio posao u trgovini, naočale, nakit itd.
Ma šta da mu radim i da ga tužim ne bi imala koristi u ovoj našoj državi, jer oni provode zakone o diskriminaciji i sl, ali ti ljudi nikada ustvari nisu zaista kažnjeni....i ak jesu to bude nakon par god šetanja po sudovima ili ak objaviš u neke novine pa ga ljudi osude....
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:17   #71
Da, to je žalosno. Danas je općenito teško pronaći posao, a i kada ga pronađeš onda je upitan. Pretpostavljam da si imala ugovor samo za ovih par ljetnih mjeseci, tako da zasigurno ne bi ništa postigla, samo bi se dodatno izmučila, a i naši zakoni kako si sama rekla su...
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:28   #72
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Da, to je žalosno. Danas je općenito teško pronaći posao, a i kada ga pronađeš onda je upitan. Pretpostavljam da si imala ugovor samo za ovih par ljetnih mjeseci, tako da zasigurno ne bi ništa postigla, samo bi se dodatno izmučila, a i naši zakoni kako si sama rekla su...
Ah...kod nas to neće promijeniti još 100 god-a što se tiče poslova....još manje...
Zato sad kad razmislim što se tiče doktora i njihove nervoze, ponekad ih potpuno shvaćam pa čak i sestre... svejedno dal u Puli il drugdje ,nemaju se prava na nas istresati, ali zaista im nije nimalo lako ni plaćeno- pogot sestrama (radi nam kolegica na hitnoj)- čula sam da neke imaju plaću samo 4 i pol, a nagledaju se svačega, rade noćne, peru onim starcima guze i sl....i onda kad razmisliš da jedan recepcioner u hotelu ima istu ili čak i veću plaću....zapitaš se tko je u ovoj državi lud Vlada ili oni koji ju trpe

Zato baš doktori imaju žute minute... i baš onda kada ne treba jer im sve već dop....
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:34   #73
Vjerujem da ni u svijetu nije puno bolje ali kod nas je bome divlji zapad....
Svako malo na vijestima neki doktor skrivio nečiju smrt... svak malo neki doktor primio mito, svako malo nešto...
A di su pohvale i vijesti za one doktore koji puno i postignu i koliko života spase i koliko noći ne spavaju kad m je pacijent u krizi... a ima ih sigurno mnogo više nego što mi za njih znamo, pa čak i u Puli...
Zato su mnogi prijašnji doktori otišli kao privatnici kao Dr. Alač- pa nisu ni ludi, naplate 300-500kn pregled ali svoj posao svakom pacijentu posvete posebno, nemaju nikoga za vratom i nemaju sestre koje stalno gunđaju....A opet ni oni nisu svemogući...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:35   #74
Pričaj mi o tome, žalosna plaća pogotovo za neka zanimanja u zdravstvu, znam iz prve ruke
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:37   #75
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Pričaj mi o tome, žalosna plaća pogotovo za neka zanimanja u zdravstvu, znam iz prve ruke
Ti radiš u zdravstvu ili?
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:44   #76
Član moje obitelji
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:51   #77
Quote:
Gioia 28 kaže: Pogledaj post
Član moje obitelji
baš žalosno....
A eto. mi se moramo sami tješiti i pronalaziti si sami smisao svega oko nas i to ti je to..

Kako napreduješ s bebicom~~~~~~~
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 08:04   #78
Quote:
A babica joj se samo jedna sviđala, ove ostale da su bile užasno nervozne i nestrpljive i mojoj mami su tako stvorile 5h nepotrebne panike
Usudim se reći da se vjerovatno i pokoja babica promjenila od vremena tvoje mame
Nemaš stavrno šta paničariti, ok su

Kako sam puno ležala u bolnici, vidjela sam podosta situacija koje te začude, ali....
Mislim da ponašanje osoblja nema toliko veze s njihovom plaćom, koliko sa nedostatkom ljudi.
Umorna med. sestra koja radi dvije duple smjene uzastopno - opalit će po pacijentima imala ona 4500 kn ili 14.500 kn plaću. Svi smo od krvi i mesa, sa boljim ili lošijim danima, ali to ipak nedaje za pravo na "obrušavanje" nad pacijentima.

Edit:
počela sam opako opet obljetati ovaj pdf :-)
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:30   #79
pozdrav puljanke-istranke,možda neka od vas trudnica zna nešto o trudničkom tečaju u puli?ja ih nikako ne mogu dobiti, a čula sam da nema tečaja po ljeti....inače sam u 28.tjednu pa me frka da neću stići to "odraditi" u roku....zna li netko nešto?
mrs.smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:43   #80
Najbolje ti je da odeš u bolnicu pa ih pitaš, na tel. ćeš ih teško dobiti.
Mislim da se taj ne održava po ljeti, ali ima još jedan u Domu zdravlja ( onaj u centru).
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.