Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2011., 19:33   #1
Carlito's Way (1993)

Carlito's Way



Godina izdanja: 1993.

Žanr: kriminalistička drama

Redatelj: Brian De Palma

Uloge: Al Pacino,Sean Penn,Penelope Ann Miller,Luis Guzman,John Leguizamo

Njujorški Portorikanac Carlito Brigante (A. Pacino) trebao je zbog dilanja droge odslužiti trideset godina zatvorske kazne, no zahvaljujući utjecaju svojeg odvjetnika i prijatelja Kleinfelda (S. Penn), pušten je na slobodu nakon pet godina. Odlučio je prekinuti s prošlošću pa sada vodi noćni klub kako bi zaradio dovoljno novca da se jednom zauvijek makne s njujorških ulica. Sanja o tome da sa sobom povede i voljenu Gail (P. A. Miller), s kojom je naglo prekinuo vezu prije nego što je otišao u zatvor. No, Carlito je svjestan da taj san o bijegu nije lako ostvariti. Sile podzemlja su jake, a s onu su stranu zakona povukle i njegovog odvjetnika koji se, dok je Carlito bio u zatvoru, zamjerio mafiji jer im je ukrao milijun dolara. Kad mu mafijaši zapovijede da izbavi njihovog šefa iz zatvora, Kleinfeld se obrati Carlitu za pomoć. Carlito zna da to ne može dobro završiti, ali zbog osjećaja lojalnosti ipak mu odluči pomoći...


Jedan od filmova koji ostaju urezani u pamcenje.Cesto se usporeduje s velikom Pacinovom uspješnicom,Scarface,a kao što volim takve filmove,volim i ovaj.Meni je osobno možda i najbolji Pacinov film,a i Sean Penn je jako ime.Dakle sto vi mislite?
__________________
Everything has its beauty, but not everyone sees it :D
Antonio667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 19:49   #2
uz Carrie najbolji film Briana dePalme, jedna od najodmjerenijih uloga Ala Pacina i svakako najbolja uloga Seana Peana
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 20:19   #3
Ovo je najpodcjenjeniji film svih vremena... a film je stvarno remek djelo u punom smislu rijeci... Odlicna gluma, odlicna priča, VELIKA PORUKA jer film želi poruciti sto je zaista jedino važno u ovom svijetu...
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 20:20   #4
Najbolja stvar u filmu je Pacinova brada. A o filmu ne mislim ništa loše, znači brada je stvarno mamojebačka. Epic beard
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 20:51   #5
Ako netko odglumi ulogu Carlita tako dobro,
da me u neku ruku "natjera" da se ufuram u istu,
onda je to to.

De Palma je pogodio kada je odlučio dati prednost filmskoj fabuli,
na uštrb svoje već poznate sklonosti vizuelnom pretjerivanju.
Međutim i u ovakvom,decentnijem De Palminom izdanju,
ovaj film pršti kvalitetom u svim filmskim elementima.
Film nije dosadan niti jedne jedine sekunde,
NYC,krim milje i noćni život ranih 80 je prikazan krajnje uvjerljivo,
(uostalom u tome je De Palma daleko najjači),
film je prepun opakih likova koji su međusobno povezani i isprepleteni prilično kompleksnim odnosima,
a šlag na tortu od svega je,
pogađate,
ljubavni odnos između dvoje ljudi.
To sve ukomponirati u 2 h i 20 min nije nimalo jednostavno,
ali na način da vam to vrijeme proleti u hipu,
i usput vas ispuni najraznoraznijim osjećajima,
eeee,
to mogu samo veliki majstori kao De Palma.

Akcione scene mogu poslužiti kao ogledni primjer svim drugima filmašima kako bi trebale u principu izgledati,
kao i jedna od "najljepših" i najoriginalnijih scena završetka filma koju sam ikada doživio.


REMEK DJELO 10/10
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 23:02   #6
Po mojem skromnom mišljenju remek djelo.

Pacino, Penn genijalni, kao i sva plejada sporednih likova ... koje face, na momente kao da su snimali reality među pravim gangsterima
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 23:09   #7
Brada, takvu i ja puštan zimi da me ugrije, al kraj filma o why oh why
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:36   #8
Quote:
XeonCro kaže: Pogledaj post
Brada, takvu i ja puštan zimi da me ugrije, al kraj filma o why oh why
Ne zavaravaj se, ti pokušavaš pustit onakvu. Ono se ne može kopirat
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 19:57   #9
dosta dobar film
brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 12:08   #10
Uz Blow Out meni najdrazi film od De Palme....nemam uopce pojma kolko sam ga vec puta gledao i svaki put zadnjih 20 minuta gledam sa istim intenzitetom kao kad sam ga gledao prvi put. Od trenutka kad ga digici krenu loviti na izlasku iz kluba pa do odjavne spice sve na ekranu je cisto savrsenstvo - glazba, montaza, rezija
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:33   #11
Slažem se u potpunosti. Remek djelo
I totalno podcijenjen film. Gledao sam ga puno
puta i uvijek bi ga mogao ponovo gledat.
Zbog takvih uloga Pacino mi je jedan od omiljenih
glumaca. Faca samo takva I brada
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 21:42   #12
Upravo počinje na Kanalu A.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 01:45   #13
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Ovo je najpodcjenjeniji film svih vremena... a film je stvarno remek djelo u punom smislu rijeci... Odlicna gluma, odlicna priča, VELIKA PORUKA jer film želi poruciti sto je zaista jedino važno u ovom svijetu...
hmm, pa ovo je kultni film,i ne vidim kako je podcijenjen
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 12:48   #14
Ne Film,nego Filmčina!
__________________
Generale čekamo zapovijed! Ljubavnik & Patriot!
Vanya83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:10   #15
Antologijski !!!
__________________
Home is where heart dwells without fear! Klikni na link
Multiverzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 13:13   #16
odličan, čudi me da već nije postojao topic o filmu, što reći nego obavezno pogledati...

9.5/10
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:35   #17
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Ovo je najpodcjenjeniji film svih vremena... a film je stvarno remek djelo u punom smislu rijeci... Odlicna gluma, odlicna priča, VELIKA PORUKA jer film želi poruciti sto je zaista jedino važno u ovom svijetu...
Potpisujem.

A usporeda sa Scarface-om ne stoji - ovo je puno bolji film. Zapravo, negdje sam čitao da su se De Palma i Pacino ponovo udržili za ovaj film baš zato što su bili nezadovoljni njihovom prethodnom kolaboracijom.

A zašto ljudi potcjenjuju ovaj film, ne idem mi u glavu (sjećam se kad sam ga gledao u kinu jedan kolega mi je rekao da mu je film bio dosadan i loša kopija Scarfacea!???) jer je jedan od najboljih filmova 90-tih, a definitivno najbolji De Palmin film (Svi njegovi filmovi su vizuelno sjajni, ali scenariji obično nisu na nivou). Drugi odličan film De Palme je Dressed to kill iz mislim 1980 sa Michaelom Caneom.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:44   #18
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Najbolja stvar u filmu je Pacinova brada. A o filmu ne mislim ništa loše, znači brada je stvarno mamojebačka. Epic beard

Fenomenalan film i svakako podcijenjen. I, da, doista ima epic bradu ali ima bolju u Serpico-u.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 16:49   #19
Moj omiljeni film. Među 5 najboljih ikada. Carlito mi je ekstra lik. Čak sam se jedno vreme tako zvao i na fesjbuku. Stvarno podcijenjen film, ali jbg, gledatelje ne možeš prevarit.

10/10

Skiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 17:01   #20
8.5/10
Kimi#1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.