Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2016., 15:48   #161
Quote:
TheRevenant kaže: Pogledaj post
Živim u nadi da ću doživjeti blagdansku sezonu u kojoj se niti jedan ne prikazuje. A ovi bez Culkina su apsolutno smeće.
U svijetu je to puno veci nivo. Kuca u kojoj je sniman I i II dio je postala turisticka atrakcija. Kod nas postave sasvim krive filmove kroz bozicni period. Ispada da cemo za Bozic gledati IV dio. Mislim da provalnici iz tog dijela spadaju u kategoriju najgorih ikada. Koji god film uzmete, neovisno o zanru, ali u kontekstu provalnika, oni su uvjerljivo najgori. Najgori odabir, najgora gluma, ekspresije lica. To ni djeci do 3 godine nije zanimljivo.

Peti dio je imao dobrog glumca u tom provalnickom dijelu.

Odabir glumca je vrhunski. Ostali su losi.

https://en.wikipedia.org/wiki/Malcolm_McDowell

Kcer u filmu je razvila solidnu karijeru, ali se ne spominje ovaj film kao neka uspjesnica.

https://en.wikipedia.org/wiki/Jodelle_Ferland

Mislim da je ova bila provalnica.

https://en.wikipedia.org/wiki/Debi_Mazar

Cetvrti dio je samo losa kopija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Home_A...v_print_ad.jpg

Iste stvari je morao raditi kao i M. Culkin.

Taj glumac cak nema niti biografiju na engleskom na Wikipediji.
Television is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 01:31   #162
Quote:
Television kaže: Pogledaj post
Idu putem redoslijeda. I Policijska akademija je imala 7,8 nastavaka, kao i Brzi i zestoki...tko to uopce prati.
Kada ih vec imaju u bazi, stave svih 6,7 dijelova, 1.5 sat svaki film. Reklame.
Policijska akademija je imala 7 nastavaka

npr. Home alone II je praktički kopija 1. nastavka

u prvom se Kevin bojao onog dedeka, u 2. one babe s golubovima
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:24   #163
Treći mi je omiljeni jer je samovanje malog kod kuće realnije
Niko ga nije zaboravio već je spletom okolnosti morao biti sam kod kuće
Ono zaboravljanje Kevina mi je preiritantno, ona mater..
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 13:19   #164
I meni je treći omiljeni i dok sam bila dijete sam mislila da je to u biti prvi, a da su sve ostalo nastavci i kopije
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:00   #165
Quote:
GODSPEED kaže: Pogledaj post
Kad se bude potpisivala peticija za zabranu prikazivanja, cijelog serijala, bit ću prvi u redu. Mačak mi dobije tikove čim čuje muziku iz Home Alone.

Nisi jedina.

konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 13:09   #166
Ta glazba je Orasar.

Inace, drugi dio obiluje i nekim skrivenim osobinama, koje na prvi pogled mnogi ne uocavaju.

- cijeli serijal ima negativne predrasude prema Francuzima i hispanskoj zajednici. Francuz u avionu, film Divan zivot, koji oni gledaju na francuskom i spanjolskom.

- negativne asocijacije prema zenama, one dvije zene koje su htjele citati Kevinu pricu za laku noc...prilicno neprimjerena scena s obzirom na njegovu dob.

- scena na semaforu, gdje Kevin stipa zensku ispred sebe.

- elementi voajerizma, kada snima strica tijekom tusiranja

- predrasude protiv gay osoba, kada svi sa gnusanjem komentiraju vezu voditelja recepcije sa nekim osobama, pogotovo sa Cliffom, koji je tamo stajao.

- Kevin gleda iznimno nasilne filmove, priprema iznimno nasilne prepreke, uziva u nasilju.

- prvi i drugi dio imaju naglasenu konzumeristicku poruku. Vecina gleda samo tu bozicnu tematiku, ali prva dva dijela imaju bas znacajnih stereotipnih elemenata.



Zapravo Kevin nije bio u sobi u Astoria hotelu.

Zadnje uređivanje Television : 04.12.2016. at 13:26.
Television is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 14:43   #167
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Treći mi je omiljeni jer je samovanje malog kod kuće realnije
Niko ga nije zaboravio već je spletom okolnosti morao biti sam kod kuće
Ono zaboravljanje Kevina mi je preiritantno, ona mater..
Dobar je treci deo, kako vreme odmice sve ga vise volim. Moja pokojna baba ga je obozavala.

No, prva dva su mi ipak bolji - kvalitetniji. Ipak su tu legendarni negativci i sami filmovi izgledaju bolje ali treci deo je bas dostojan nastavak legendarna prva dva.

U trojci mi se posebno svidja sto su sve promenili i glumce i bilo je vise lopva ne samo dvojica i mali je bio super jer nije lako zameniti glavnog lika a da mu parira kao sto je ovaj mali uspeo.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:38   #168
Možete vi željeti film ili ne, ali evo baš čitam da je prvi dio bio najgledaniji program u terminu i cijelog dana sa 14,4 % gledanosti.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 01:56   #169
svake godine bude najgledaniji. tradicija je tradicija. a i film je stvarno super.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:34   #170
Prvi dio je sve, Colin McCula je zvijezda za sva vremena s tim filmom. Ponekad ti dječji filmovi uhvate onaj duh koji ih učini svevremenskim hitovima. I'm gonna give you to the count of 10, to get your ugly, yella, no-good keister off my property, before I pump your guts full of lead!
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:18   #171
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
svake godine bude najgledaniji. tradicija je tradicija. a i film je stvarno super.
Nove generacije nisu vidjele film i normalno da stariji spomenu, kako su u 90-ima film gledali. Svake godine se pojave djeca, koja umiju čitati i razumijevati scenarij. Naravno da od 13,14 godine pa nadalje nije vise toliko zanimljivo gledati isti film.
Television is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:28   #172
Quote:
Television kaže: Pogledaj post
Ta glazba je Orasar.

Inace, drugi dio obiluje i nekim skrivenim osobinama, koje na prvi pogled mnogi ne uocavaju.
Sve se to lako uočilo, samo što sada u eri SJW ovo je još bolje stavljeno pod povećalo.
Daleko zanimljiviji mi je pogled na Kevinovu obitelj - još uvijek ne mogu dokučit jesu li oni (bar za ono vrijeme) spadali u srednju ili srednju višu klasu?
Kuća trokatnica, 2-3 televizora u kući, dovoljno love da se povede 10-ak rođaka na Božić u Francusku, dovoljno love po kući da se u 2 dana udebljaš 7 kila...
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 09:51   #173
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Sve se to lako uočilo, samo što sada u eri SJW ovo je još bolje stavljeno pod povećalo.
Daleko zanimljiviji mi je pogled na Kevinovu obitelj - još uvijek ne mogu dokučit jesu li oni (bar za ono vrijeme) spadali u srednju ili srednju višu klasu?
Kuća trokatnica, 2-3 televizora u kući, dovoljno love da se povede 10-ak rođaka na Božić u Francusku, dovoljno love po kući da se u 2 dana udebljaš 7 kila...
U srednju višu klasu. Pa na aerodromu kada Kevinova mama želi svim silama se vratiti doma, onoj baki i dedeku nudi svoj Rolex, zlatne naušnice i dijamantni prsten + 500$.

Inaače, ove godine smo propustili sam u kući, pa smo naknadno ga skinuli s neta, naručili pizzu i gledali sam u kući. To nam je kao neka tradicija već i svake godine se od srca nasmijemo na neke fore iz filma.
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:30   #174
Da, ali mi se čini da nije definirano jel rolex pravi ili lažni.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 12:46   #175
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Da, ali mi se čini da nije definirano jel rolex pravi ili lažni.
Does it matter?

Mislim da je takav citat bio. Naglaseni konzumerizam.
Television is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 01:24   #176
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Sve se to lako uočilo, samo što sada u eri SJW ovo je još bolje stavljeno pod povećalo.
Daleko zanimljiviji mi je pogled na Kevinovu obitelj - još uvijek ne mogu dokučit jesu li oni (bar za ono vrijeme) spadali u srednju ili srednju višu klasu?
Kuća trokatnica, 2-3 televizora u kući, dovoljno love da se povede 10-ak rođaka na Božić u Francusku, dovoljno love po kući da se u 2 dana udebljaš 7 kila...
Popularno je izjaviti upper middle class, barem kod protestanata. Da se ne bi njih definiralo kao visa klasa. U ovom filmu je prikazan katolicki ugodaj. Raskos, Kevin se i prekrizio u filmu jednom, aktivnosti u crkvi.
Cijeli serijal se vrlo malo bazira na nekoj toploj bozicnoj poruci. Potpuni konzumerizam, rastrosnost, luksuz hotela Astoria, kontekst Floride, Pariza, New Yorka, pa i Chicaga.

Neki tvrde online, da je stric Frank organizirao pljacku sa lopovima. Filmske teorije zavjere. Pogotovo drugi dio je donio cijeli niz navodnih predvidanja stvarnosti poslije filma, New York, itd.

Film ima svojih devijacija, kao i treci dio, koji je i danas bio. Kroz godine, treci dio ima svoju kvalitetu, nisu inzistirali na ponovljenim imenima, sada je Alex bio. S obzirom na kraj 90-ih, tehnoloski je bio ispred svog vremena.

Rating treceg dijela jako los

Rating: 4.3/10 - ‎77,445 votes

Ali je imao zaradu dobru.

Budget $32 million
Box office $79.1 million

Kao da su se ljudi diljem svijeta namjerno registrirali i rusili rating.

Glumica, koja glumi Mrs. Hess je umrla prije 2 godine.
Television is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:37   #177
meni je zanimljivo da svrstavate prva tri u 'dobre' a 4. i 5. u 'loše'.

Ok, prva dva su stvarno klasici, ali i četvrti je meni dobar kao i treći. (osim što bi mi bilo draže da nisu forsirali ime McCallister s novim glumcima, jednostavno su mogli skroz nova imena i bilo bi super). Peti nastavak mi je taj koji je stravično loš. Četvrti ne.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:50   #178
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
meni je zanimljivo da svrstavate prva tri u 'dobre' a 4. i 5. u 'loše'.

Ok, prva dva su stvarno klasici, ali i četvrti je meni dobar kao i treći. (osim što bi mi bilo draže da nisu forsirali ime McCallister s novim glumcima, jednostavno su mogli skroz nova imena i bilo bi super). Peti nastavak mi je taj koji je stravično loš. Četvrti ne.
Kod mene je obrnuto.Meni je četvrti stravično loš (od zamki do glumaca gdje posebno ističem iritantnog klinca),a peti mi je nešto bolji od četvrtog i solidan je film (puno lošiji od trećeg nastavka,a usporedbu s prvim i drugim neću ni spominjati).
Tomo1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 21:49   #179
Peti dio je sigurno bolji od četvrtog.
Television is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 13:23   #180
Bas sinoc pogledah 5icu,ok je,bolja od katastrofalne cetvorke,ali ipak nije dobra kao prva tri,malo su mi glumci treshasti
BlackRing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.