Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 21:05   #1
''Naša majka'', original title ''Incendies''

Film kanadskog režisera Denisa Villeneuvea pod nazivom Incendies, (kod nas preveden "Naša majka") posebno me je potresao, a pogotovo kraj filma kada se otkrije nevjerojatna i suluda surova istina... Nisam mogao još neko vrijeme doći k sebi, a razmišljanja samo preplavljuju, prebiru se i kontinurirano vrte misli po glavi. Morao sam ići prošetati van (alone, of course) i malo sabrati misli.

http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=fn_al_tt_1

Interesantan mi je osvrt ovog članka kako je publika u kino dvorani reagirala na kraju filma.
http://slobodnadalmacija.hr/CineMark...6/Default.aspx

Iako film ima poprilično dobar rejting kod publike i filmske kritike, neki mu zamjeraju kako navodi jedan naš forumaš, cirirat ću ga... "dva smrtna grijeha koja ga diskvalificiraju, a to je kao prvi, niz nevjerovatnih slučajnosti, dok je drugi emotivna hipertrofija koja se čak ne može ni nazvati patetikom već naprosto zloupotrebom."
Ja se s ovom kritikom definitivno ne bih složio jer nakon ovog filma ne možeš ostati indiferentan, dakle svakako pogledati... jer ovaj film se ne zaboravlja.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 10:04   #2
Zar ovaj film nitko nije gledao s obzirom da nema nikakvih komentara?

Šteta, jer film doista vrijedi vidjeti i volio bih usporediti dojmove.
Na ovakav film, sviđao ti se ili ne, ne možeš, a da nemaš jaki utisak jer te ''strese''.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 13:25   #3
Bez brige, pogledali su ga mnogi.

Meni je izvrstan i ne zamjeram sve slučajnosti koje se dogode.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:02   #4
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Bez brige, pogledali su ga mnogi.

Meni je izvrstan i ne zamjeram sve slučajnosti koje se dogode.
koje to SVE slučajnosti?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:15   #5
Možda sam se nespretno izrazila kad sam rekla slučajnosti.

Mislila sam reći da mu mnogi zamjeraju što se na kraju otkrije da su se poklopile sve situacije koje djeluju gotovo manje moguće, nego dobitak na Lotu. Osobno mi ne smeta i smatram da se u životu nekad zbilja poklope takve nemoguće situacije.

To sam željela reći onim postom.

Mislim da se takva kraća diskusija već razvila kad si ti jednom napisao osvrt na ovaj film i kad si komentirao kako jedan tako dobar film nema topic. :Ona-koja-pamti-gluposti:
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:22   #6
to si tako uvijeno iskazala kao da se ne bi zamjerila toj "struji" koja je film okarakterizirala glupavim zbog tih slučajnosti.
zato ja više njih pitam nego tebe (jer ti si baš fino pristojna )

ima svega dve glavne slučajnosti koje su više nego prihvatljive.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:26   #7
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
to si tako uvijeno iskazala kao da se ne bi zamjerila toj "struji" koja je film okarakterizirala glupavim zbog tih slučajnosti.
zato ja više njih pitam nego tebe (jer ti si baš fino pristojna )

ima svega dve glavne slučajnosti koje su više nego prihvatljive.
Nikako ne, uopće me ne zanima tko što misli o tom niti se planiram opravdavati zbog toga što ne vidim problem u ostvarivanju nemogućeg. Gledala sam ga nekoliko puta i sve mi odgovara: od same priče, do glume i ritma samog filma.

Meni je žao što nije bilo topica, ali evo - sad je nepravda ispravljena.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:38   #8
uništava film emocionalno, a i zanimljiv je. čista desetka
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 15:06   #9
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jer ti si baš fino pristojna
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Nikako ne
ovo bi na nogometu odma fasovala

poljubim u dupe onog tko je otvorio temu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 15:12   #10
^
Izvučeno iz konteksta!

Evo malo atmosfere iz filma:

Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 10:06   #11
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ovo bi na nogometu odma fasovala

poljubim u dupe onog tko je otvorio temu

He, he, s obzirom na ovaj komentar gore osjećam se kao da sam izašao iz Azrine pjesme.

OK, sad vidim više komentara na ovaj film jer sam se nekako osjećao, kao Pale sam na svijetu. Drago mi je da netko ''susosjeća'' sa mnom glede ovog filma i da vas se film dojmio, bez obzira na neke spomenute nedostatke.

Mojoj ženi u filmu najviše smeta to što glavni negativac izgleda isto kao i pred 20 godina i smatra da ga je trebalo malo "postariti" da film dobije malo više na vjerodostojnosti i tu joj je nekako pao dojam o filmu.
S obzirom na onaj suludi ishod filma i poklapanje nevjerojatnih događaja rekla mi je da gledam malo bolesne filmove i tu mi je nekako ostao dojam da kao da s filmom nešto ne štima, a mene je pak totalno uzdrmao, što je valjda i cilj svakog filma.
Zato mi filmomani jače aktiviramo emocije za vrijeme i pogotovo nakon odgledanog filma (pozitivno ili negativno, nije bitno) od onih koji iste gledaju samo da im prođe vrijeme.

Zadnje uređivanje sensis : 09.03.2014. at 10:12.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 10:58   #12
Quote:
sensis kaže: Pogledaj post
Mojoj ženi u filmu najviše smeta to što glavni negativac izgleda isto kao i pred 20 godina i smatra da ga je trebalo malo "postariti" da film dobije malo više na vjerodostojnosti i tu joj je nekako pao dojam o filmu.
S obzirom na onaj suludi ishod filma i poklapanje nevjerojatnih događaja rekla mi je da gledam malo bolesne filmove i tu mi je nekako ostao dojam da kao da s filmom nešto ne štima, a mene je pak totalno uzdrmao, što je valjda i cilj svakog filma.
Zato mi filmomani jače aktiviramo emocije za vrijeme i pogotovo nakon odgledanog filma (pozitivno ili negativno, nije bitno) od onih koji iste gledaju samo da im prođe vrijeme.
ako je tvoja žena primjetila takav jedan detalj (da ga je trebalo više "postarati") ondak ipak ne spada u onu skupinu kojo film služi da joj samo prođe vrijeme.

s obzirom šta je sve žena prošla i u kojoj je životnoj dobi, normalno je da se na njoj više primjete godine/starost.

on je pak u najboljim godinama, skoro idealnim u kojima se vremenski odmak najmanje može primjetiti, tako da je to ipak malo picajzliranje u neku ruku

u svijetu se čak i sada, evo ove sekunde, događa toliko bizarnih slučajnosti da mi je to jedan totalno apsurdan i minoran argument protiv ovog filma.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 09.03.2014. at 11:04.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 20:28   #13
imam film na kompu i nikako da se sjednem i pogledam a čula sam puno dobrih komentara za njega, pogotovo me zaintrigiralo to šta kažete da je kraj šokantan
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:12   #14
Definitivno moraš pogledati!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 18:03   #15
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
imam film na kompu i nikako da se sjednem i pogledam a čula sam puno dobrih komentara za njega, pogotovo me zaintrigiralo to šta kažete da je kraj šokantan
Malo mi je reći samo šokantan. Gledao sam ga pred 15 dana i još uvijek kad se sjetim kraja filma u kojem ti je onda konačno sve jasno, kako i zašto....još uvijek ne mogu vjerovati da je to istina. Prenapet finale.
Naravno, obavezno pogledat, ali u miru, polako...ne dozvolit da ti djeca trče oko tebe i stalno nešto traže ili da pak usporedo radiš par stvari odjednom.
Kad se gleda ovakav film treba biti samo usredotočen na njega samog.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 22:15   #16
Može mi netko poslati na pp link od filma, pokušavala sam ga gledati na youtubu ali jedan dio je izbrisan. može i s engleskim prijevodima.hvala
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 11:06   #17
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Može mi netko poslati na pp link od filma, pokušavala sam ga gledati na youtubu ali jedan dio je izbrisan. može i s engleskim prijevodima.hvala
http://kickass.to/usearch/Incendies/
ne sjećam se koji film od ovih sam skinuo, prvi sa 1.46 GB ili treći sa 797.98 MB iako mislim da je bio ovaj prvi
sa linkom
http://kickass.to/incendies-2010-dvd...-t5300653.html

tilovi su srpski ili engleski, hrvatske nisam našao ni u podnapisima
http://titlovi.com/titlovi/titlovi.a...cendies&jezik=
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 23:23   #18
Ne volim francuski jezik, ali na preporuku sam počela gledati film i pretežak mi je. Makar, priča je zaista dobra. Stigla sam do onog dijela kada su opalili po autobusu i mislim da sam tu stala s gledanjem
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:11   #19
e, baš stala gledat od tamo di počinje sve bolje i bolje....cccc
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 21:09   #20
A da 'ajde, nagovorio si me; idem pogledati do kraja pa javim dojam
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.