Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2014., 03:40   #41
nisam gledao film, ali...

1) ako je sistem potpuno umrežen i postoji centralna baza registarskih oznaka, onda može. kontra pitanje: da li u splitu možeš saznati podatke na osnovu pulske tablice? kontam da bez problema.
2) koliko ja znam, policija ako ima svoje pare na svom računu može ponuditi nagradu. češća praksa je da to preko policije čini grad, firma ili familija nastradalog (znanje sa true crime kanala)
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 10:19   #42
Quote:
593 kaže: Pogledaj post

da li je istina da policija daje novcanu nagradu (u ovom slucaju 50 000$) za info o ubojstvu?
jel mozda moguce da je to bila navlakusa za partnera, dok je on (lou) vec u glavi imao cijeli plan snimanja i prodavanja snimki? Jer (SPOILER), ne sjecam se da se kasnije spominjao taj novac niti da ga je on trazio?!
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 11:03   #43
SPOILER

@nadopuna
on to trazi na guglu, dakle izgledalo je ko da to moze svatko.

@vidocq
palo mi je i to na pamet,da je lou to izmislio.ima i to smisla.jer tako ce lako nagovorit suradnika na suradnju.

btw, zasto je lou ubio suradnika?

i zasto kriminalac nije zapucao na loua?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:55   #44
Quote:
Papi Batina kaže: Pogledaj post
Ide se gledat večeras, javim dojmove
Super film, još bolja gluma Gyllenhaala.
Papy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:55   #45
SPOILERI

Solidan je film i bio bi još više OK bez sjebavanja koleginog kombija i...

Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Film se dobro drzi dok se ne ukenja i upropasti sa reportaznim snimanjem upucanog suradnika glavnog protagonista i kadrom pokojnog mu kolege pred kojim Jake bari Rene - prejadno.
Zapravo, sve nakon što policajci upucaju prprtrejtora je čisti višak u filmu.

Glavni problem je što se tu miješaju dvije teme i to ne baš najglatkije: beskrupuloznost suvremenog TV novinarstva i beskrupuloznost privatnog poduzetništva. Obje su te teme važne i podatne za obraditi, ali uguravanje jedne u drugu ostavlja dojam da je autor smatrao da samo jedna nije dovoljna za film. Meni je interesantnija ona o TV novinarstvu i taj lik bi bio jednaki sociopat i da ne počne igrati tako aktivnu ulogu u pribavljanju vijesti. Ali, dobro, autorska volja, autorska vizija, neka je.

Gyllenhaal mora da je potrošio cisternu Visina za ovu ulogu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:04   #46
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
SPOILERI

Solidan je film i bio bi još više OK bez sjebavanja koleginog kombija i...



Zapravo, sve nakon što policajci upucaju prprtrejtora je čisti višak u filmu.

Glavni problem je što se tu miješaju dvije teme i to ne baš najglatkije: beskrupuloznost suvremenog TV novinarstva i beskrupuloznost privatnog poduzetništva. Obje su te teme važne i podatne za obraditi, ali uguravanje jedne u drugu ostavlja dojam da je autor smatrao da samo jedna nije dovoljna za film. Meni je interesantnija ona o TV novinarstvu i taj lik bi bio jednaki sociopat i da ne počne igrati tako aktivnu ulogu u pribavljanju vijesti. Ali, dobro, autorska volja, autorska vizija, neka je.

Gyllenhaal mora da je potrošio cisternu Visina za ovu ulogu.
Ta je već više puta prežvakana, interesantnija je ova druga, odnosno interesantnije je ovako proširiti temu i sa drugim aspektima.

Riječ je o televiziji, no vrlo lako se prebaci na današnje web novinarstvo gdje većinu sadržaja novinari-amateri pune besplatno, a plaćaju se samo najpopularniji autori, gdje se popularnost naravno mjeri brojem klikova.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:13   #47
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Baš sam se mislila zaletiti do kina, ali onda sam vidjela ovaj komentar. Jel ovaj film stvarno didaktička pizdarija? Čak me sve skupa podsjeća na onaj film kad nas Haneke upita hoćemo dalje gledat krvoproliće ili ćemo ugasiti TV
Paralele sa Hanekeom se mogu povući utoliko što se u oba slučaja radi o satiri i groteski, no onda bi mogli reći da je svaka satira na istu foru. Poanta je ovdje ipak drugačija, Haneke u prvom redu proziva svog gledatelja, što ovdje nije slučaj - Nightrcrawler ne implicira gledatelju motive zbog kojih ga je gledatelj odlučio gledati.

Funny Games mi je bio iritantan (kao pretpostavljam i tebi - nisam siguran da li to znači da je film postigao upravo ono što je htio), a Nightcrawler sam sa guštom odgledao. Premda je odmah jasno riječ o satiri, pa ćete i prije kraja skužiti gdje to vodi, film je strukturalno složen kao dinamični akcijski krimić, ima taman dovoljno crnog humora, a gluma je odlična, kao i kamera, tako da se s lakoćom gleda. Znači odi u kino.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:19   #48
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Baš sam se mislila zaletiti do kina, ali onda sam vidjela ovaj komentar. Jel ovaj film stvarno didaktička pizdarija? Čak me sve skupa podsjeća na onaj film kad nas Haneke upita hoćemo dalje gledat krvoproliće ili ćemo ugasiti TV
"Nightcrawler" ti je sličniji "15 minutes", ne znam jesi li ga gledala. S tim da je meni, koliko ga pamtim, "15 minutes" ipak bolji.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:13   #49
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
SPOILERI

Solidan je film i bio bi još više OK bez sjebavanja koleginog kombija i...



Zapravo, sve nakon što policajci upucaju prprtrejtora je čisti višak u filmu.

Glavni problem je što se tu miješaju dvije teme i to ne baš najglatkije: beskrupuloznost suvremenog TV novinarstva i beskrupuloznost privatnog poduzetništva. Obje su te teme važne i podatne za obraditi, ali uguravanje jedne u drugu ostavlja dojam da je autor smatrao da samo jedna nije dovoljna za film. Meni je interesantnija ona o TV novinarstvu i taj lik bi bio jednaki sociopat i da ne počne igrati tako aktivnu ulogu u pribavljanju vijesti. Ali, dobro, autorska volja, autorska vizija, neka je.

Gyllenhaal mora da je potrošio cisternu Visina za ovu ulogu.
Meni navedeno preklapanje beskrupuloznosti novinarstva sa poduzetništvom samo po sebi ne stvara problem u filmu jer jedno nadopunjuje drugo kako samo po sebi a i tako kroz lik protagoniste. I niti mi se čini da se samim tim redatelj pogubio u svojem pokušaju sveobuhvatnosti navedenog. Rekao bih da je problem u kontekstu ako se već to "mora" dogoditi, tada je pitanje gdje, kako i kada ubosti senzacionalizam - ne onaj novinarski nego Hollywoodski.

A Gyllenhaal mi je drag od D. Darka. Ali bojim se stramputica koje slijede.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:17   #50
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Meni navedeno preklapanje beskrupuloznosti novinarstva sa poduzetništvom samo po sebi ne stvara problem u filmu jer jedno nadopunjuje drugo kako samo po sebi a i tako kroz lik protagoniste.
Meni je na nekim mjestima malo prenasilno spajao te dvije teme. Kao u spomenutom slučaju sjebavanja kombija. Kao povremeno kroz poduzetničku metaretoriku. Bez takvih jasnih podvlačenja žutim markerom bi mi bilo bolje.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:20   #51
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Meni je na nekim mjestima malo prenasilno spajao te dvije teme. Kao u spomenutom slučaju sjebavanja kombija. Kao povremeno kroz poduzetničku metaretoriku. Bez takvih jasnih podvlačenja žutim markerom bi mi bilo bolje.
Da, to sam zapravo i bio ranije komentirao da po meni redatelj docira kroz cijeli film. Pa nekako te pojedinosti nisam imao potrebu naglašavati osim kad kulminiraju u finalu filma.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:21   #52
spoiler!
Znači ipak je u pitanju satira: sociopat sa kvalitetnom poslovnom politikom... i složio bih se da su dva sociopata malo puno (oksimoron). Meni je tu problem i predvidivost; može se pretpostaviti da on na kraju neće izdržati da sam ne sudjeluje u zločinu, a kad je došlo do tog dijela čak je ispalo previše contrived. Scene kad policija upada u restoran i potjera nakon toga su jezive. Osmica na lijepe oči.

Zadnje uređivanje stumper : 04.12.2014. at 15:51. Reason: spoiler
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:22   #53
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Baš sam se mislila zaletiti do kina, ali onda sam vidjela ovaj komentar. Jel ovaj film stvarno didaktička pizdarija? Čak me sve skupa podsjeća na onaj film kad nas Haneke upita hoćemo dalje gledat krvoproliće ili ćemo ugasiti TV
A odi pogledat ako u međuvremenu nisi. Probaj se odmaknut od stava koji si pretpostavljam stvorila, ali ne očekuj ništa previše. Da se pogledat film, nije zadnje sranje.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:29   #54
Mislili smo ić gledat, al film je pre-psycho da mi trešti sa svih strana i masira mozak nasiljem.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:57   #55
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
A odi pogledat ako u međuvremenu nisi. Probaj se odmaknut od stava koji si pretpostavljam stvorila, ali ne očekuj ništa previše. Da se pogledat film, nije zadnje sranje.
Zato ja ne čitam recenzije filmova prije nego ih odem pogledati ili nedajbože komentare po forumima. Vidim plakat i odem pa što bude.
Nisam imao pojma da će to biti satira prije nego što sam ga gledao.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:31   #56
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
SPOILERI

Solidan je film i bio bi još više OK bez sjebavanja koleginog kombija i...



Zapravo, sve nakon što policajci upucaju prprtrejtora je čisti višak u filmu.

Glavni problem je što se tu miješaju dvije teme i to ne baš najglatkije: beskrupuloznost suvremenog TV novinarstva i beskrupuloznost privatnog poduzetništva. Obje su te teme važne i podatne za obraditi, ali uguravanje jedne u drugu ostavlja dojam da je autor smatrao da samo jedna nije dovoljna za film. Meni je interesantnija ona o TV novinarstvu i taj lik bi bio jednaki sociopat i da ne počne igrati tako aktivnu ulogu u pribavljanju vijesti. Ali, dobro, autorska volja, autorska vizija, neka je.

Gyllenhaal mora da je potrošio cisternu Visina za ovu ulogu.
I mene je ovo zasmetalo. Pogotovo ovaj drugi dio koji je izgledao stvarno kao da je uguran na silu, posebno u drugom dijelu filma. Ali shvatio sam to kao element kojeg je 'nužno' bilo prikazati kako bi se što jače ocrtala silina njegovog karaktera. Naravno, on je i više nego transparentan i samim time postoje ti viškovi.
Može bit' da je tamanio Visine, navodno se i dodatno 'samoizrabljivao' i manje spavao kako bi izgledao kao, citirat' ću ga - gladni kojot.
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 01:31   #57
cista preporuka!

jake gylnhall odglumija vrhunski!! zanimljiva tema, dosta aktualna, lišeno nepotrebnog moraliziranja. zvuk odlican.
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 16:44   #58
Dobar film - 8/10
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 17:59   #59
Opa screener je izišao. Moglo bi se pogledati.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 18:17   #60
Quote:
593 kaže: Pogledaj post

@vidocq
palo mi je i to na pamet,da je lou to izmislio.ima i to smisla.jer tako ce lako nagovorit suradnika na suradnju.

btw, zasto je lou ubio suradnika?

i zasto kriminalac nije zapucao na loua?
SPOILER

pa to mi je bar bilo jasno, zapravo se to daje do znanja jos kad se parkiraju ispred kuce disu lopovi pa kad pricaju i razraduju plan. Vidi se nervoza i nesigurnost kod suradnika, dok je lou hladnokrvan i spreman na sve, samim time i da ga ubije. Nekako se predosjeti da taj odnos nemre potrajati jos dugo.

Mislim da zato sto kad lou dode do auta di lezi kriminalac, ovaj jos nije u pozi da vadi gun i zapuca, no lou taman predvidi i iscenira da kad mu dode suradnik da ga snima, ce ovaj izvadit pistolj i upucat ga! Il to mislis na scenu kada je kriminalac vec vani i gledaju se oci u oci?
Tad vec dolazi policija i lopov nemre dostic lou nikako, a i nije mu ni na nisanu s obzirom da se ovaj skriva iza kombija!
__________________
a doktorka kaže, eto Aleksandre vidiš kako lepo napreduješ
vidocq is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.