Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2015., 17:52   #21
Nisam gledala, ali bih htjela... ne volim hrvatski film pretjerano, pogotovo jer je OPET tema potaknuta ratom pa me odmah odbija.

No prijateljica je gledala u Zadru i rekla je da je ovo najbolji hrvatski film koji je gledala, pa sad... u iščekivanju sam, što nisam odavno doživjela od hrvatskog filma.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:24   #22
Quote:
Nisam gledala, .....
...Bilo bi lijepo bez obzira sto nisam gledao film....
....ak je ko gledo u Puli neka javi dojmove....
Sve mi se čini da ovaj film uopće ne postoji ......
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 20:33   #23
Um.... od 1991 do 2011 su dva desetljeća a ne tri
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 21:24   #24
20 godina, ali 3 desetljeća (90-e, 00-e, 10-e).
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 21:37   #25
Sto mislite hoce li Zvizdan biti nominiran za Oscara?!
Macaualy Amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 23:36   #26
Ono što me se najviše dojmilo je prekrasna fotografija i općenito rad kamere. Ne gledam baš naše filmove pa mi je to tu bilo baš ugodno iznenađenje. Prva priča iz 91. je najbolja od sve tri i još mi se dosta svidio onaj dio sa sunshine partyjem. Tihana Lazović

Držim mu fige za nominaciju, vidio sam i puno puno gore filmove koji su dobili to priznanje.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 00:06   #27
Zvizdan

Mene baš zanima taj film..jedva ga čekam pogledati
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 16:46   #28
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ono što me se najviše dojmilo je prekrasna fotografija i općenito rad kamere

Kad to najvise zapazis onda znas da nije neka prica.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 18:06   #29
Quote:
log off kaže: Pogledaj post

Kad to najvise zapazis onda znas da nije neka prica.
e jesi ga posro naravno da takve stvari zapaziš i da daju posebnu draž filmu
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 18:55   #30
Zanimljiv koncept, interakcija glumačke ekipe fantastična, gušt ih je bio gledat, posebno dvoje glavnih (Tihana Lazović je stvarno izvrsna, svaka čast, a 90. godište cura)... priče se prate s lakoćom i lako se uživjet u njih. U trećoj mi je malo prerazvučeno sve s koncertom, iako je vrlo dobro snimljeno.

That being said... film kao film nije mi nešto posebno ni nikad neviđeno. Dijaloge kao da sam već dosta puta čula u hrvatskim filmovima, pojedine replike su predvidive, pa se čini da izbor rata kao pozadine priče, koliko god se činio primamljivim i plodnim izvorom, više ne može ponuditi neki novi kut gledanja i nove spoznaje.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 19:49   #31
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
...pa se čini da izbor rata kao pozadine priče, koliko god se činio primamljivim i plodnim izvorom, više ne može ponuditi neki novi kut gledanja i nove spoznaje.
Smiješno. I beletristika i film tako se često, a često i vrlo uspješno, vraćaju brojnim ratovima u ljudskoj povijesti pronalazeći u njima vrlo inspirativne situacije koje govore o ljudskoj prirodi i ljudskim odnosima.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 19:57   #32
Devojci se čini - zahvaljujući ovom filmu, a ne svakom - kako rat kao pozadina priče ne može ponuditi neki novi kut gledanja i nove spoznaje.

LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 20:01   #33
Stavila sam rat malim, a ne velikim početnim slovom, to je greška.
Okej, kažem, prva je pomisao da se o ratu uvijek ima što reći. On na površinu izvlači i ono najodvratnije i ono najplemenitije kod ljudi, neke zajednice i odnose ruši, neke stvara, ujedinjuje i razjedinjuje, a i ostavlja duboke ožiljke kod svih kojih se dotakne, izravno ili neizravno. A neki od najboljih filmova i romana u povijesti jesu antiratni.
...Ali zato mi i nije jasno kako skoro svi filmovi o Domovinskome ratu izgledaju i zvuče nekako... isto? Tebi Zvizdan nije na trenutke kopipejst nekih starijih hrvatskih filmova s ratnom pozadinom (čak ne mogu ni točno odrediti kojih jer sam ih pogledala mnogo, a toliko su mi slični da ih jedva razlikujem)? Pa ja sam nekim likovima dovršavala rečenice u glavi. A nije da mi je film loš, samo...

Činjenica da je hrvatskoj publici u globalu dosta 'hrvatskih filmova o ratu' možda nije posljedica toga što je film o ratu, nego toga što svi ostavljaju isti dojam i zapravo gledatelja više bace u bed nego što mu otvore put za neke nove spoznaje. Je li to kvalitetno filmsko stvaralaštvo koje su ljudi nesposobni shvatiti ili?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 21:20   #34
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
e jesi ga posro naravno da takve stvari zapaziš i da daju posebnu draž filmu


Posebnu draz filmu daju ako je film dobar. Dobra fotka losa prica - los film. Dobra prica indie pristup - dobar film
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 21:42   #35
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Smiješno. I beletristika i film tako se često, a često i vrlo uspješno, vraćaju brojnim ratovima u ljudskoj povijesti pronalazeći u njima vrlo inspirativne situacije koje govore o ljudskoj prirodi i ljudskim odnosima.

A u Zvizdanu se to radi tri puta. I ponavlja se jedno te isto. U tom kontekstu mi je treca prica skroz nategnuta jer on ostavlja nju s djetetom ali se vraca jer osjeca griznju savjest i ljubav valjda i a sve se to ne dogada ni 41. ni 91. nego ni vise ni manje nego 2011.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 22:02   #36
spojleri

Quote:
log off kaže: Pogledaj post
A u Zvizdanu se to radi tri puta. I ponavlja se jedno te isto. U tom kontekstu mi je treca prica skroz nategnuta jer on ostavlja nju s djetetom ali se vraca jer osjeca griznju savjest i ljubav valjda i a sve se to ne dogada ni 41. ni 91. nego ni vise ni manje nego 2011.
Pa i druga priča se odvija 2001., u tome i je poanta. Kako ratne podjele utječu na ljude i njihove odnose i tada, i danas, nakon jednog i nakon dva desetljeća. Skužio si da mu je u trećoj priči stara branila da bude sa Srpkinjom, zato je i pobjegao, blabla...
Kakav ti je film, sveukupno?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 02:11   #37
gledao još u puli i na motovunu. jako dobar film, mada daleko od nekog savršenstva. than again, ovogodišnji cannes je slabašan sam po sebi. svaka pojedinačna priča ima svoje mane, ali kao celina film radi. spojeno je kako treba. gluma vrhunska, tihana rastura.
uostalom, piskarao sam već o tome
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 02:37   #38
Smile

Quote:
SiXo kaže: Pogledaj post


FORŠPAN/TRAILER



Najnoviji film Dailbora Matanića pokorio je danas Pulski filmski festival s dobivenih šest Zlatnih arena (uključujući i onu za najbolji film u domaćoj konkurenciji), opisujući ga kao film koji ima sposobnost doprijeti do gledatelja svojom porukom kroz odlično artikuliranu narativnu strukturu i originalne glumačke izvedbe. Prije toga, film je dobio i nagradu žirija na Filmskom festivalu u Cannesu u programu Un Certain Regard. Ušao je i službeni program Nagrade LUX među 10 najboljih europskih filmova, a Matanić je najavio da već ima tim koji se brine da film uđe u tzv. January Shortlist na Oscarima u konkurenciji najboljeg stranog filma.

Film dolazi u kina na jesen, a mene interesira je li itko od običnog puka bio u Puli gledati film? Nekako mi se sve ovo čini potpuno nerealno, pogotovo jer je hrvatska produkcija u pitanju.
Svi su nekako polovični ili im se ne sviđa ali meni je osobno dobar. Iako je priča dosta derivativna i bilo je već sto filmova sa tematikom domovinskog rata, ovaj film se više fokusirao na to kako ratne posljedice ostaju i u društvu nakon rata. Premda ni to nije preoriginalno, imali su zanimljiv način prikazivanja toga.
Jedino je što film traje predugo i neke scene su prerastegnute. Također one soft- core scene...

Unatoč tome, meni je bio dobar.
Goldshadow07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 11:06   #39
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Kakav ti je film, sveukupno?

Bolji od svega sto je vec Matanic radio ali i dalje kalkulantski. Bode me taj pristup nasi i vasi. Al film je dobro reziran, odglumljen i snimljen.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:35   #40
Quote:
Goldshadow07 kaže: Pogledaj post
Svi su nekako polovični ili im se ne sviđa ali meni je osobno dobar. Iako je priča dosta derivativna i bilo je već sto filmova sa tematikom domovinskog rata, ovaj film se više fokusirao na to kako ratne posljedice ostaju i u društvu nakon rata. Premda ni to nije preoriginalno, imali su zanimljiv način prikazivanja toga.
Jedino je što film traje predugo i neke scene su prerastegnute. Također one soft- core scene...

Unatoč tome, meni je bio dobar.
Postojala su samo 4 ratna filma o Domovinskom ratu;

Onaj gdje glumi i Višnjić, Živi i Mrtvi, Broj 55 i U okruženju.

Sve ostale su drame kao i svake druge, smještene u nekom dalekom kontekstu rata, i u kojima nema scena akcije.

Ne znam hoće li ovaj film biti 5., nisam ga još gledao, ali nemoj pričati dakle da ima puno ratnih filmova kod nas, ima ih točno 4
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.