Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2013., 09:30   #1
Zašto muslimani ratuju međusobno?

Gledam ovih dana sta se desava u Egiptu, a i u mnogim drugim zemljama u kojima je islam preovladavajuca religija i pitam se gde je granica izmedju muslimana i "pravih muslimana", jer je ocigledno da ta podela postoji, makar u glavama i srcima mnogih muslimana.

Zasto ratuju suniti protiv siita ?
Zasto neki muslimani misle (i u skladu sa tim deluju) da su oni jedini pravi muslimani (obicno oni ekstremne vrste), te pokusavaju druge ("umerene") da nateraju da budu kao i oni.

Tema nema za cilj da provocira.
Svestan sam da je jedan deo pitanja politicke prirode (uz celokupni "doprinos" USA... kao na pr. fatalno mesanje CIA u Iranu i podrzavanje diktatora zbog nafte), ali me vise interesuju religiozno-dogmatsko-ideoloske razlike, koje su vise nego ocigledne i koje imaju krvave posledice, iako muslimani vole da naglase kako su svi isti pod okriljem "religije mira".

Licno, vidim veliki problem islama u tome sto pokusava da uspostavi vlast nad drzavom, te time kao iskljuciva "politicka" religija ima inherentni problem sa nasiljem, jer ako je vlast "od boga", onda joj (nakon sto se ucvrstila) niko ne moze (sme) naci zamerku.

Koje bi bile posledice za Evropu, ako bi islam postao preovladavajuca religija ?
Da li bi onda i ovde imali borbe izmedju muslimana i "pravih muslimana".

Sta je to sto (ekstremni) muslimani "previdjaju" tj. u cemu grese (ako grese) pri insistiranju na svojoj verziji islama, u odnosu na vecinu drugih (umerenih) muslimana i kako se taj problem moze resiti ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 10:07   #2
Jbg tebra viša politika,i durštvene okolnosti koje omogućuju to.Zašto katolici,protestanti i pravoslavci misle da su oni ti koji su najbolji.Misliš li da ne bi ratovali,kada bi došla situacija ?Samo što je danas hrišćanstvo izronilo djelimično iz okova fundamentalizma i više se taj odnos proširio na nacije.
Ratuju,jer su jerbo zavedeni od svojih vođa i smatraju kao i svi da su oni ti pravi (rat katolika-protestanata).One više političke vođe to koriste a prodaju maglu običnim ljudima koji se zalažu za to.
Da,najveći problem islama je zato što žele da uspostave tetrokratiju u svojim zemljama.I onda dođe do kulturnog rata,sa jedne strane od strane vjernika a sa druge strane su oni liberlaniji (umjereni vjernici,pošto u islamu slabo ima izraženog ateizma).

Posljedice za Evropu bi bile katastrofalne,ako bi islam preovladao,jer jerbo to bi bio comeback in middle ages.Takođe islam,proživljava ono što je hrišćasntvo prožilvjavalo u srednjem vijeku (nešto umjerenije) i sam islam čini glavni potencijal i katalizator za povratak religije na vlast nad ljudima.

Ekstremni muslimani griješe u onome u čemu griješe i umjereni muslimani i hrišćani i ostale religije a to je silom nametanje svojih stavova.Uzimaju u svoje ruke sud a ne puštaju onome na nebu da sudi.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 10:20   #3
Baš sam i ja jučer o tome razmišljao...kako dižu jedni druge u zrak u Iraku, pa onda ovo u Egiptu, pa Sirija...pa stalno neki napadi u Pakistanu, uglavnom dojam je da ti ljudi bez rata, nasilja i svađe ne znaju živjeti.
Crni_Jack is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 11:51   #4
treba pogledati ovaj video kao mali uvod zasto su sukobljeni u misljenju pa onda u konacnici to zavrsi u krvavim sukobima

http://www.youtube.com/watch?v=2BrueU4xd2w

Maajid Nawaz spent 13 years inside Hizb ut-Tahrir (HT), the global Islamist organisation that first spawned al-Muhajiroun, the banned Islamist terrorist organisation founded by Omar Bakri Mohammed and Anjem Choudary.
But he renounced his past and called for a 'secular Islam' six years ago, after serving time in an Egyptian prison.


a gospodin Anjem Choudary je islamski fundamentalista deportiran iz UK zbog svojih radikalnih ideja i teznji da sherija zavlada Londonom


U razgovoru pita Maajid Nawaz , Anjem Choudary :
Will I (Maajid) be executed in Anjem's version of the Khalifate?

pogledajte sto kaze Anjem's ....
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 15:43   #5
Već skoro tisuću god postoje tajna bratststva koja žele ujediniti tri monoteističke religije. To su Templari pokrenuli, mislim. Zbog fundamentalista nisu uspjeli. Fundamentalizam je trenutno najizražajniji u Islamu. Dijelovima točnije. Siromašnost prirodnih resursa, slaba obrazovanost, religijska stega uz previsok natalitet dovela je do prevelikog broja mladih ljudi na skučenom i slabo perspektivnom prostoru. Tolika energija negdje se mora isprazniti. Vrijeme islamske moći i ekspanzije na tuđe prostore je završilo. I bilo čije. Budući da ta energija mora djelovati, ne može uništavajuće ( kao Hitlerova ) ostala je jedina opcija - samouništavajuće. Nakon smirivanja stanja u islamskom svijetu nastat će nova, nadam se, naprednija i poštenija era čovječanstva.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 16:05   #6
Jučer pokazali na TV kako gore koptske crkve. Sukob će zahvatiti sve koji dijele isti prostor i nahebati će najslabiji.
Nema mira jer nema dobre volje za njega
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 16:47   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Jučer pokazali na TV kako gore koptske crkve. Sukob će zahvatiti sve koji dijele isti prostor i nahebati će najslabiji.
Nema mira jer nema dobre volje za njega
I unatoč paljenju koptskih crkvi i ubojstvima nedužnih ja egipatske muslimane smatram svojom dragom braćom...nek samo moju ...... ne diraju
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 17:25   #8
Nije uopce pitanje religije nego opce obrazovanosti i sekularnosti drustva. Jednako su se klale krscanske frakcije, hinduisticke, budisticke ... i najcesce je to ispremrezeno politickim vezama. Jer ustalom borba za duse je jednako borba za vlast kao i ona za teritorij. Sv i zele veci utjecaj ili barem bolji polozaj, da ne zele ne bi postajali niti kao vojska, ali niti kao vjerska/duhovna skupina. Samo je pitanje drustvenog ustroja vode li se ratovi puskama ili samo pamfletima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 18:08   #9
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zasto ratuju suniti protiv siita ?

Ratuju da ne bi vi morali ratovati (za interese svojih država). Ok, mi na Balkanu smo sitne ribe, srdele. Ali dokle god bude muslimana (i drugih) za (indirektnih) ratova, dotle će biti mira na Zapadu i (dalekom) Istoku.

Kad nestane muslimana, ili kad se izmire, ili jedni nadvladaju nad drugima i ne bude povoda za njihovo ratovanje - a i dalje postojali povodi za ratovanje Imperija... regrutovat će svoje!

Tako, šta ja znam... svako jutro kad se probudite, u miru, pogledate svoju zdravu djecu, zdravu kuću, lijep komad hljeba... budite zahvalni tim "fanatičnim", "radikalnim" muslimanima koji se biju zbog "nerazumljivih" i "nepoznatih" razloga
Gospodaru naš, ne daj da nad nama, zbog naših grijeha, vladaju oni koji Te se ne boje i koji prema nama milosti neće imati. Bože pomozi onima čija se krv nepravedno proljeva, otkloni od njih spletke i daj im da vide istinu - istinom, i zabludu - zabludom. Amin!
Danas smo klanjali dženazu u odsustvu svim poginulim muslimanima u Egiptu.

Gospodo, nemojte se previš hvaliti nekakvom obrazovanošću, sekularnošću, emanicipacijom, modernizmom... jer svijet u kojem ste (smo) do jučer živjeli (na račun nazadnih arapa, afrikanaca, muslimana... kako god) se urušava... Srazmjerno sa ekonomskom krizom na Zapadu, razbuktavaju se sukobi na istoku.

- Video: The Road to World War 3
- Video: William Engdahl - Mitovi, lagi i vojni za nafta
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 18:11   #10
E Egiptu je ovo čisto politički rat, kakav su imali mnogi narodi iste vjere, svi Egipćani muslimani su suniti.
Problem je u Libanonu, Iraku i Sriji, gdje ratuju suniti i šiiti, i to je pravi vjerski rat, samo sa modernim naoružanjem
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 23:14   #11
Imanuel kant 1, nije toliko loš prvi ulomak s tvoga stajališta, ali drugi i treći je već otišlo u stranu i krivo razmišljanje s predrasudima.

Kao prvo, naslov je pogrešan i nedovoljno poznavanje islama i politike u islamskim zemljama.
Zašto nemuslimani ratuju? Bilo je i ima "rata" i među nemuslimanima, isto je bilo nedavno problema i u Brazilu i drugim državama, ... ali to sada nije bitno za ovu temu.

Isto ti je sve u zemljama gdje se vrši pritisak na građane od vrha, tj, onaj tko vodi državu tlači sve u državi, a najviše su potlačeni muslimani oko 20%, recimo to tako od “muslimana“ u Iraku, Iranu, ..
Ipak, 80% "muslimana" je jača od 20% muslimana, ali ta zalutala skupina(80%) tlači i ratuje s muslimanima, ne mogu ih smisliti, ne svih 80%, nisu krive žena i djeca, oni su ok, ali glavonje i vojska zalutale skupine vrši pritisak, a muslimani se nikada neće pomiriti s takvim tzv, "muslimanima" ili zalutala skupina, jer su extremni, ne pridržavaju se Kur'ana(ismijavaju,vrijeđaju) i ideologija im je slična kršćanskoj, pa tako da gledano s muslimanske strane, to izvodi iz islama i ne mogu se nazivati muslimani, jer čine širk(uguglajte) i puno što oni rade i vjeruju im je haram(zabranjeno) sa stajališta islama, tj, sa stajališta Kur'ana, puno toga ne priznaju, iako tako mediji forsiraju u javnost, "muslimani"
Zašto nema takvih nereda u svim islamskim državama, nego samo u par, gdje je zalutala skupina i gdje je puno sljedbenika Knjige(Istočni kršćani, jevreji), ne kažem ja da su svi muslimani dobri, glupo je to reči, niti je to itko rekao, ima njih i loših i bezobraznih, pogotovo oni koji su na nekoj vlasti, političkoj funkciji i među običnim građanima.

I da te upitam, jel bi tebi bilo drago da u tvome gradu sada dođu američki vojnici i oni prave reda i rade što žele, UN im ništa ne mogu, niti se bude što rade u tvome gradu, tj državi, da ubiju koga oni hoće i da maltretiraju koga hoće, a da djeca i žena strahuju.
Uzet ću primjer u BiH, kad su tenkovi i razna vojna vozila prolazili gradskim ulicama poslije rata, nije mi bilo svejedno gledati sa stajališta djeteta, bilo me je strah, iako su oni govorili da uvode reda i sigurnost, bila je tada sigurnost, ali ljudi su se osječali nesigurno i bunili se što su se toliko zadržavali poslije rata, (UNFOR, SEFOR, ...) ne sječam se više točnih naziva, uglavnom je bilo vojnika iz EU i iz USA, nisam znao engleski kao dijete, ali sam čuo da su se ružno obračali prema nekim građanima BiH u raznim gradovima, šamarali ih, psovali, ... ok, to je loša strana, dobra strana je pomoč od UNESCO, UN-a, hrana, deke, ...

Neću dugo, jer će ovo sve otići u politiku, a moderatori ne vole politiku na Religiji,(tako je par puta rečeno) iako ne razumiju da pdf Religija je vezano za sve, politika, sport, zdravstvo, povijest, ... Vjera ili pdf Religija je povezana za sve ogranke na forumu.hr. i trebalo bi se dozvoliti da se o svemu piše i to sa vjerskog stajališta.
Ljudi u islamskim zemljama gdje prevladavaju američki i židovski vojnici ogorčeni s takvim pritiskom i politikom države koja trguje s političarima i drugim glavonjama i dopušta da rade svašta u državi i među građanima, tamo ljudi znaju da se država ne pridržava vjere, već se sve vodi oko vlasti i politike, pa zato se i bune, muslimani bi radije da se država pridržava Kur'ana, nego da se sve vodi oko politike i predstavlja loša slika islama, e to muči muslimanske građane, politika i loše vodstvo države koje se ne pridržava islama. pogledaj građane u RH, isto su ogorčeni jer je vodstvo države loše, mnogi problemi, seljaci suogorčeni, nemoj se čuditi ako ovdje krenu razni neredi. Treba samo shvatiti i pogledati s više strana, a ne samo gledati i uperiti prstom na muslimane.
Ja sam prije rekao da bi stanje bilo daleko, daleko bolje kad ne bih bilo vojnika i političkih ciljeva iz EU i Amerike, iako to mediji malo prenapušu, što se tamo dešava, a “stisnu“ pravo stanje u neislamskim zemljama.

Da se vratim na drugi ulomak od Imanuel kant 1,
Posljedice za Evropu bi bile katastrofalne,ako bi islam preovladao,jer jerbo to bi bio comeback in middle ages.Takođe islam,proživljava ono što je hrišćasntvo prožilvjavalo u srednjem vijeku (nešto umjerenije) i sam islam čini glavni potencijal i katalizator za povratak religije na vlast nad ljudima.

Ajde mi reci, u Europi ima nešto manje od 50milijuna muslimana ili oko 6-7% stanovnika muslimana u Europi, jel ima problema? Ima u jako malom broju, ali to su među pojedincima, mora se naći koji luđak, pa u razredu od 30 učenika nađeš 2-3 nemirna učenika, pitam te, jel ratuju muslimani, jel ubijaju masovno muslimani, jel siluju masovno muslimani, ...itd,???(u Europi)
meni nije nikako jasno zašto toliki strah od muslimana, a muslimani nemaju straha od nemuslimana, iako je višestruko ubojstva i nereda od nemuslimana u zemlji gdje žive muslimani kao manjina.
nrp, ljudi se boje muslimana, a dođe neki "pametni" u Srbiji i počne ubijati sve redom, pobije 20 nedužnih ili u Hrvatskoj, isto tako bilo je pacijenata koji su ubili više osoba, bacali bombe, silovali, ubijali, ali nee.. na to se neobrača pažnja i ne treba strahovati od toga već od muslimana, na temelju medija koji lijepo zapakiraju vijesti iz islamskih zemalja, ali ljudi opet strahuju od muslimana, pa kažu islam je takav, ja ću im reći, nije islam u muslimanu, već musliman treba biti u islamu, tj pridržavati se Kur'ana da bude poput meleka(anđela) i zaboravljate neke stvari od koga treba strahovati, neće se nitko ubiti ili dignuti sebe u zrak tko vjeruje i tko je bogobojazan, niti kršćanin, niti musliman, niti bilo koji drugi vjernik, ali kad se netko deklarira kao musliman, to je onda do islama, a kad se deklarira kao kršćanin, to je onda do njegovog razuma, to je do pojedinca, najveći je problem takvih nereda je nevjerovanja u Boga.Tko se ne boji Boga i nije bogobojazan taj može napraviti bilo kakav nered, baciti atomsku bombu bilo gdje, silovati bilo koga, dignuti se u zrak i pobiti još nedužne, ....itd.

Eto, napisao sam svašta ukratko, vezano i nevezano za temu, ali nema potrebe ići opširno oko toga, kad ljudi i dalje imaju predrasude i boje se islama, niti znaju o islamu, netko će u ovome postu shvatiti neke stvari, a netko neće.
__________________
DA'WA...
savjeti...
MUHAMMED, SALLALLAHU 'ALEJHI WE SELLEM
Fussilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 00:04   #12
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Gledam ovih dana sta se desava u Egiptu, a i u mnogim drugim zemljama u kojima je islam preovladavajuca religija i pitam se gde je granica izmedju muslimana i "pravih muslimana", jer je ocigledno da ta podela postoji, makar u glavama i srcima mnogih muslimana.

Zasto ratuju suniti protiv siita ?
Zasto neki muslimani misle (i u skladu sa tim deluju) da su oni jedini pravi muslimani (obicno oni ekstremne vrste), te pokusavaju druge ("umerene") da nateraju da budu kao i oni.

Tema nema za cilj da provocira.
Svestan sam da je jedan deo pitanja politicke prirode (uz celokupni "doprinos" USA... kao na pr. fatalno mesanje CIA u Iranu i podrzavanje diktatora zbog nafte), ali me vise interesuju religiozno-dogmatsko-ideoloske razlike, koje su vise nego ocigledne i koje imaju krvave posledice, iako muslimani vole da naglase kako su svi isti pod okriljem "religije mira".

Licno, vidim veliki problem islama u tome sto pokusava da uspostavi vlast nad drzavom, te time kao iskljuciva "politicka" religija ima inherentni problem sa nasiljem, jer ako je vlast "od boga", onda joj (nakon sto se ucvrstila) niko ne moze (sme) naci zamerku.

Koje bi bile posledice za Evropu, ako bi islam postao preovladavajuca religija ?
Da li bi onda i ovde imali borbe izmedju muslimana i "pravih muslimana".

Sta je to sto (ekstremni) muslimani "previdjaju" tj. u cemu grese (ako grese) pri insistiranju na svojoj verziji islama, u odnosu na vecinu drugih (umerenih) muslimana i kako se taj problem moze resiti ?
Zar ovo nije tema za PF Politika,jer međusobni krvavi protesti muslimana su očito političke prirode,gdje je na djelu brutalnost vladajućeg režima i vojne hunte da zadrže oružanom silom prigrabljenu vlast?!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 00:19   #13
zato jer neki ratuju rijecima,a neki silom
silu prezeznio upotrebljava necastiti i njegovi sljedbenici vole ubijati
dakle jedno su rijeci a drugo djela
a i receno je,po djelima cete ih prepoznati,dakle nevazno koji su islam ili netko drugi
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 00:23   #14
meni nije jasno zasto ti muslimani pale crkve od drugih a onda se pozivaju na Boga
po meni u egiptu je ovakvo stanje,oruzana sila u vojsci koja zeli vlast ali svima bi dala da vjeruju sto hoce i muslimani onoga bratstva koji se kunu u Boga navodno i onda pale crkve
dakle po meni bis e reklo dva zla se bore,manje zlo koje je vojska na vlasti i vece zlo koje bi pobilo sve koji nisu kao oni,dakle to muslimansko bratstvo,koje mislim nema nikakve veze sa muslimanima koji vjeruju u Boga
to je izrod koji bi pobio sve koji nisu kao oni,zatvorio i slicno
dakle po meni su tia muslimanska braca slicni muđahedinima i sl,koji kolju a pozivaju se na Boga u biti takvi sluze necastivog,dok drugi muslimani,krscani i ostali u Egiptu pate radi tih ubojica,sluga necastivih,dakle kako sam rekao prije
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 11:05   #15
Iknar nemoj zanemariti činjenicu da u Egiptu gore i džamije

u svakom slučaju ovi činovi vandalizma jesu za osudu

prije 9 godina bio sam na ljetovanju u Sharm el sheiku
odmaralište se nalazi na sinajskom polutoku.
uredno smo bili upozoreni na oružane grupe pljaškaša
to je bilo prije 9 godina kada je Egipat bio stabilna zemlja

Kada je u pitanju sirija tamo je pravi bućkuriš
vladajuća porodica pripada alevijama- riječ je o jednoj vrloopasnoj sekti koja eto ima papir da je ogranak šiizma. međutim oni su muslimani samo po vanjskoj formi, čak ni po šijitiskim mjerilima oni nikako ne mogu biti muslimani jer se njihovo vjerovanja sastoji od koncepta dualzima i inkarnacije boga u određenim ljudima koji je islamu u potpunosti stran.
Sitacija je dodatno zakomplikovana unutar samog sunitskog miljea tj. pobunjenika jer na području sirije djeluju islamističke grupe a i uključene su šijitske grupe kao hezbollah...
elem...
ko zna kada će biti mira tamo!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 11:35   #16
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
Iknar nemoj zanemariti činjenicu da u Egiptu gore i džamije

u svakom slučaju ovi činovi vandalizma jesu za osudu

prije 9 godina bio sam na ljetovanju u Sharm el sheiku
odmaralište se nalazi na sinajskom polutoku.
uredno smo bili upozoreni na oružane grupe pljaškaša
to je bilo prije 9 godina kada je Egipat bio stabilna zemlja

Kada je u pitanju sirija tamo je pravi bućkuriš
vladajuća porodica pripada alevijama- riječ je o jednoj vrloopasnoj sekti koja eto ima papir da je ogranak šiizma. međutim oni su muslimani samo po vanjskoj formi, čak ni po šijitiskim mjerilima oni nikako ne mogu biti muslimani jer se njihovo vjerovanja sastoji od koncepta dualzima i inkarnacije boga u određenim ljudima koji je islamu u potpunosti stran.
Sitacija je dodatno zakomplikovana unutar samog sunitskog miljea tj. pobunjenika jer na području sirije djeluju islamističke grupe a i uključene su šijitske grupe kao hezbollah...
elem...
ko zna kada će biti mira tamo!
+ suniti zestoki komunisti koji su na strani assada.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 11:36   #17
Muslimanska bratija

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Koje bi bile posledice za Evropu, ako bi islam postao preovladavajuca religija ?
Građanski rat raznih islamističkih i inih sekti.

Quote:
Sta je to sto (ekstremni) muslimani "previdjaju" tj. u cemu grese (ako grese) pri insistiranju na svojoj verziji islama, u odnosu na vecinu drugih (umerenih) muslimana i kako se taj problem moze resiti ?
To je sukob između religijskih fanatika koji bi uveli islamsku šariju (Muslimanska bratija i sl.) i snaga sekularizma (glasa razuma i među vjernicima).

Na Zapadu su odavno shvatili da od međusobnih religijoznih prepucavanja nema ništa doli krvi. Svaka sekta nepomirljivo vuče svoga Boga na svoju stranu i "sveti" vjerski sukobi oko toga čiji je Bog (sveta knjiga koja Ga opisuje) pravi su neizbježni, prije ili kasnije.

Sekularizam (guranje deluziranja s Bogom u stranu) je rješenje protiv općeg kaosa "na ovome svijetu". Čudno kako inspirirani bogoklanjatelji prave toliki kaos. Kao da je Bog (Allah, Isus) ustvari najgori demon...
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 12:36   #18
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Gledam ovih dana sta se desava u Egiptu, a i u mnogim drugim zemljama u kojima je islam preovladavajuca religija i pitam se gde je granica izmedju muslimana i "pravih muslimana", jer je ocigledno da ta podela postoji, makar u glavama i srcima mnogih muslimana.
A tko je rekao da to ratuju muslimani...? Prije će bit da se zaratiše ateisti pod "okriljem" islama... preprozirno za ozbiljno vjesko teoretiziranje, tim više što nazovi kršćani dolaze standardom "spasa".
Klasika kazališne predstave svijeta, na koju je upozoravao Isus.

Opet vi neki politikom na religiji...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 12:54   #19
zaratiše ateisti u zemlji egipatskoj

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A tko je rekao da to ratuju muslimani...? Prije će bit da se zaratiše ateisti pod "okriljem" islama...

Ma Egipat je prepun ateista, i to militantnih Dawkinsovih sljedbenika.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 12:59   #20
jer su primitivni

a nismo niti mi puno bolji. ja se ratujem s susjedima. iste smo valjda religije
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.