Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2011., 18:15   #1001
Pozdrav. Recite mi zanima me putovao bi od Koprivnice do Stuttgart. Zna li netko cijenu karte i sa kojeg kolodvora moram krenut i dali postoji izravna veza Koprivnica Stuttgart? Unaprijed hvala...
Misel_Kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 20:58   #1002
Quote:
Misel_Kc kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Recite mi zanima me putovao bi od Koprivnice do Stuttgart. Zna li netko cijenu karte i sa kojeg kolodvora moram krenut i dali postoji izravna veza Koprivnica Stuttgart? Unaprijed hvala...


ovo je jedno od jacih pitanja i postova koje sam procitao na ovom extremnom forumichu...

neznam koliko imas godina,al ovakve info bi vec trebao ukapirat prvi puta kad odes sam u skolu...

NARAVNO DA NEMAS VLAK ZA STUTTGART,neznam odkud ideja...

moras ici u zg(to je lokalni)...i onda iz zg-minhen...pa iz minhen-stuttgart...
pretpostavljam da mozes kupit ipak kartu od KC-Stuttgart..kod sebe na kolodvoru..bar bi trebalo...ak nista bar do minhena...
cijenu ti neznam....al ono nekih 50tak €+
zovi GK Zagreb i pitaj,to ti je najbolje..i obavezno traz SPARSAJNE kartu...to ti je kao jeftinija...
mozes jos pogledat i na Bahn.de sajtu...



al pitanjee,jednostavno sam morao odgovorit....


ps-pogledaj si i avion(germanwings) iz zagreba do tamo...cesto ti moze bit cijena slicna...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:34   #1003
Za koje sve relacije imaju te sparsajn karte?:/
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 21:41   #1004
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post


ovo je jedno od jacih pitanja i postova koje sam procitao na ovom extremnom forumichu...

neznam koliko imas godina,al ovakve info bi vec trebao ukapirat prvi puta kad odes sam u skolu...

NARAVNO DA NEMAS VLAK ZA STUTTGART,neznam odkud ideja...

moras ici u zg(to je lokalni)...i onda iz zg-minhen...pa iz minhen-stuttgart...
pretpostavljam da mozes kupit ipak kartu od KC-Stuttgart..kod sebe na kolodvoru..bar bi trebalo...ak nista bar do minhena...
cijenu ti neznam....al ono nekih 50tak €+
zovi GK Zagreb i pitaj,to ti je najbolje..i obavezno traz SPARSAJNE kartu...to ti je kao jeftinija...
mozes jos pogledat i na Bahn.de sajtu...



al pitanjee,jednostavno sam morao odgovorit....


ps-pogledaj si i avion(germanwings) iz zagreba do tamo...cesto ti moze bit cijena slicna...

a čemu čuđenje? ako Koprivnica ima direktan vlak za Beč, ne vidim razlog zašto ne bio možda bilo i za Stuttgart, pogotovo nekome tko ne prati baš željeznicu. isto tako do Zagreba može i brzim ili IC vlakom (i to jedinim koji opravdava taj naziv na HŽ-u), ne mora lokalcima.
a famozni db.com upravo tu vezu ni ne prikazuje, a jedna je od najbržih. znači Koprivnica - Beč - Munchen - Stuttgart. problem je što za to ne vrijedi Sparschiene do Munchena već samo do Beča.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:05   #1005
zagreb budimpesta? cijena povratne?
kako najeftinije i najbolje putovat?
zanima me aerodrom u budimpesti jer bi od tamo letjeli za nyc
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:22   #1006
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
zagreb budimpesta? cijena povratne?
kako najeftinije i najbolje putovat?
zanima me aerodrom u budimpesti jer bi od tamo letjeli za nyc
ugrubo 230 kn povratna. provjeri svakako da vrijedi više dana, da ne bi bila neka vikend karta.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:27   #1007
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ugrubo 230 kn povratna. provjeri svakako da vrijedi više dana, da ne bi bila neka vikend karta.
ok.dodem ja do budimpeste. ali kako od zeljeznickog do aerodoroma?
taxi? neko drugo prijevozno govno?
znam da postoji od aerodroma neki shuttle al nemam pojma jel on vozi do zeljeznickog ili nekakva zeljeznicka linija do terminala jedan?
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 22:39   #1008
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
ok.dodem ja do budimpeste. ali kako od zeljeznickog do aerodoroma?
taxi? neko drugo prijevozno govno?
znam da postoji od aerodroma neki shuttle al nemam pojma jel on vozi do zeljeznickog ili nekakva zeljeznicka linija do terminala jedan?
do T1 možeš vlakom. za New York ne ideš s T1, nego s T2B (najvjerojatnije). do tamo ne možeš vlakom (možeš, al imaš još 2-3 km pješanjea onda). uglavnom, dočepaš se nekako metroa i to plave linije 3, voziš se njome do zadnje stanice na jug (Kőbánya Kispest), tamo presjedaš na bus 200E koji piči na terminal 2.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:39   #1009
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
do T1 možeš vlakom. za New York ne ideš s T1, nego s T2B (najvjerojatnije). do tamo ne možeš vlakom (možeš, al imaš još 2-3 km pješanjea onda). uglavnom, dočepaš se nekako metroa i to plave linije 3, voziš se njome do zadnje stanice na jug (Kőbánya Kispest), tamo presjedaš na bus 200E koji piči na terminal 2.
valjda cemo se snac
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:50   #1010
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Za koje sve relacije imaju te sparsajn karte?:/

Nisu sparsajn
Bože što obožavam kad Balkanci idu iguvarati njemački....

Koja glupost nebeskih proporcija inicijatora izraza - ali dobro, vidim opet ga počinje hvatati....

Čita se Šparši(e)ne. Sparschiene karte.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 23:56   #1011
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post

a čemu čuđenje? ako Koprivnica ima direktan vlak za Beč, ne vidim razlog zašto ne bio možda bilo i za Stuttgart, pogotovo nekome tko ne prati baš željeznicu. isto tako do Zagreba može i brzim ili IC vlakom (i to jedinim koji opravdava taj naziv na HŽ-u), ne mora lokalcima.
a famozni db.com upravo tu vezu ni ne prikazuje, a jedna je od najbržih. znači Koprivnica - Beč - Munchen - Stuttgart. problem je što za to ne vrijedi Sparschiene do Munchena već samo do Beča.

Ma opet ga počinje svrbiti nervoza da odigra još jednu partiju leti-leti....

Zašto ne vrijedi Sparschiene karta ako je bit isključivo da se ide prema nekom gradu kako sam to shvatila. Nije vezana karta uz točno određeni iteinerarij i određenoj pruzi, ne?

Ali bi se možda moglo pokriti još jednom od Beča do Munchena što je opet jeftinije negoli kupovati regularnu kartu?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:21   #1012
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Nisu sparsajn
Bože što obožavam kad Balkanci idu iguvarati njemački....

Koja glupost nebeskih proporcija inicijatora izraza - ali dobro, vidim opet ga počinje hvatati....

Čita se Šparši(e)ne. Sparschiene karte.


Daj pomozi neukima
Di se mogu relacije provjerit?
Na strani croatie express su sve linije između njemačkih gradova?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 18:57   #1013
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Zašto ne vrijedi Sparschiene karta ako je bit isključivo da se ide prema nekom gradu kako sam to shvatila. Nije vezana karta uz točno određeni iteinerarij i određenoj pruzi, ne?
zato što se te karte vežu uz vlak, a ne uz relaciju. budući da iz KC ide vlak za Beč, otamo možeš samo do Beča uzeti SS. iz Zagreba možeš i za ostale gradove za koje idu direktni vlakovi.
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post

Daj pomozi neukima
Di se mogu relacije provjerit?
Na strani croatie express su sve linije između njemačkih gradova?
idu samo do Münchena osim Mimare, koja ide München - Stuttgart - Frankfurt - Siegen.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 19:29   #1014
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post

Daj pomozi neukima
Di se mogu relacije provjerit?
Na strani croatie express su sve linije između njemačkih gradova?
Najbolje ti je informirati se na stranicama njemačkih željeznica www.bahn.com
Dobre su info i na Slovenskim željeznicama, a pretraži uz malo puno truda i naš HŽ.
U principu sve što nađeš tamo vrijedi i za HR iz HR - poanta je da se samo krećeš u tom smjeru.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 19:31   #1015
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
zato što se te karte vežu uz vlak, a ne uz relaciju. budući da iz KC ide vlak za Beč, otamo možeš samo do Beča uzeti SS. iz Zagreba možeš i za ostale gradove za koje idu direktni vlakovi.


idu samo do Münchena osim Mimare, koja ide München - Stuttgart - Frankfurt - Siegen.

Kako misliš da se vežu uz vlak a ne relaciju - pa vlak vozi na destinaciju određenom relacijom.

Meni su žene objasnile u Croatia Express-u da je poanta dokle god se krećem u smjeru i za datum kad je karta uzeta - da vrijedi jer vlakovi idu preko različitiš čvorišta. Ok - možda ne sa Balkana
Ali akcija je regionalnog a ne lokacijskog karaktera.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 20:56   #1016
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
ok.dodem ja do budimpeste. ali kako od zeljeznickog do aerodoroma?
taxi? neko drugo prijevozno govno?
znam da postoji od aerodroma neki shuttle al nemam pojma jel on vozi do zeljeznickog ili nekakva zeljeznicka linija do terminala jedan?
http://www.airportshuttle.hu/en/contact
najtoplije preporučam!
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 22:41   #1017
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Kako misliš da se vežu uz vlak a ne relaciju - pa vlak vozi na destinaciju određenom relacijom.
.
ne vozi vlak, već voze vlakovi. bit je u presjedanju. znači SParschiene možeš uzeti npr. za vlak br. 498.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:39   #1018
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ne vozi vlak, već voze vlakovi. bit je u presjedanju. znači SParschiene možeš uzeti npr. za vlak br. 498.

Kak to misliš? Meni kad su prodavale žene kartu za Salzburg, rekle su da za tu relaciju (na putu za Munchen) vrijedi Sparschiene tarifa i dale su mi da biram kojigod polazak želim bez nekog ograđivanja za taj i taj vlak to ne vrijedi.

A čitala sam tu na forumu da su seljudi vozili sa tim kartama i sve dok su išli u smjeru prema destinaciji - nije bilo problema.

Jedino je bilo bitno da putovanje zahvaća - vikend.
Neš ti uvjeta.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:48   #1019
za Salzburg si išla bez presjeda vlakom koji ide za München. probaj tražiti Sparschiene za, ne znam, Klagenfurt ili Linz, neće ići baš.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:05   #1020
U Sloveniji se ne možeš vozati bilo kojim vlakom ako imaš Sparschiene kartu, nego samo onim koji piše na karti. Piše jasno na njihovoj stranici.
Quote:
Vozovnica SparSchiene je vozovnica v eno smer in velja le za dan in vlak za katerega je kupljena (dan in vlak, ki sta navedena na vozovnici).
Znači ako se kupi karta za vlak koji kreće npr. u 13:20 iz Ljubljane, ne možeš ići onim u 16:40. Kad sam išla za München, na karti je bilo sve napisano, broj vlaka, vrijeme polaska, tako da bih se na nekom drugom vlaku prošvercala samo ako bi kondukter imao dobar dan.

Kako je u Hrvatskoj, nemam pojma, ali trebala bi biti ista pravila u svim državama koje nude Sparschiene tarifu.
fdvjevka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.