Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 15:34   #1
Poziv na pseće druženje

Druzenje pasa i vlasnika IX skupine


vlasnici malih pasa IX skupine (maltezera,pudla,mopsica,ciuvava,kavalira,pekineze ra...) , malih terijerira i ostalih manjih pasmina jeste li zainteresirani za neko druzenje?
ne znam koliko se vi na forumu osobno poznajete ali ja ne poznajem nikoga i mislim da bi bilo super kada bi se svi zajedno nasli sa svojim psima,upoznali,druzili se mi,druzili se nasi psi...

Iskreno ja bi voljela kada bi se svi vlasnici pasa na ovom forumu nasli međutim zbog prkaticnosti sam predlozila druzenje malih pasmina...uvijek mi je to bio i problem,moja paica je zaista sitna i nikako ne mogu doci na neku vecu livadu gdje se okupljaju vlasnici i psi upravo radi straha da ju neki pas u igri ne bi zgazio a i s vecim psima se ne moze igrati kako bi mogla sa manjim.
zato ako ste svi vi za druzenje i igru nasih cetveronozaca bilo bi super da se jedan vikend dogovorimo na nekoj zagrebackoj livadi,parku...

pa javite...

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.01.2016. at 00:36. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:52   #2
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
vlasnici malih pasa IX skupine (maltezera,pudla,mopsica,ciuvava,kavalira,pekineze ra...) , malih terijerira i ostalih manjih pasmina jeste li zainteresirani za neko druzenje?
ne znam koliko se vi na forumu osobno poznajete ali ja ne poznajem nikoga i mislim da bi bilo super kada bi se svi zajedno nasli sa svojim psima,upoznali,druzili se mi,druzili se nasi psi...

Iskreno ja bi voljela kada bi se svi vlasnici pasa na ovom forumu nasli međutim zbog prkaticnosti sam predlozila druzenje malih pasmina...uvijek mi je to bio i problem,moja paica je zaista sitna i nikako ne mogu doci na neku vecu livadu gdje se okupljaju vlasnici i psi upravo radi straha da ju neki pas u igri ne bi zgazio a i s vecim psima se ne moze igrati kako bi mogla sa manjim.
zato ako ste svi vi za druzenje i igru nasih cetveronozaca bilo bi super da se jedan vikend dogovorimo na nekoj zagrebackoj livadi,parku...

pa javite...


Evo upravo listam i vidim nova tema.drago mi je da se netko sjetio pisat i o ovim vrstama pasa,tj. iz IX skupine.ja imam malog pekia,vec pomalo starcica,kojeg obozavam.mozemo prokomentirat ovako ,ja necu moci doci na zag.livadu jel nisam iz tog grada.nadan se da ce se jos njih javit na ovu temu i ds nece ostat samo na ova nasa dva posta
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:16   #3
i ja se nadam da ce se i ostali prikljuciti.
inace,ja sam napisala za zg jer sam ja iz zagreba ali bi bilo dobro da i vi vlasnici iz ostalih gradova se dog.za neko druzenje u vasem mjestu.
naravno,zelim samo naglasiti da sam napisala IX skupini jer su u njoj male pasmine ali hvala Bogu da su svi vlasnici koji su zainteresirani dobrodosli,neovisno jel imate cistokrvnog psa sa rod. ili bez,mjesance....sto vise i raznovrsnije bolje.pa dajte ljudi...ajmo se druziti
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:40   #4
hmm, ja imam pse koji su 58 cm visoki a spadaju u IX. skupinu...radi se o velim (kraljevskim) pudlama...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:30   #5
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post
hmm, ja imam pse koji su 58 cm visoki a spadaju u IX. skupinu...radi se o velim (kraljevskim) pudlama...
A niš onda. Tebi je zabranjeno dolaziti.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 14:35   #6
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
i ja se nadam da ce se i ostali prikljuciti.
inace,ja sam napisala za zg jer sam ja iz zagreba ali bi bilo dobro da i vi vlasnici iz ostalih gradova se dog.za neko druzenje u vasem mjestu.
naravno,zelim samo naglasiti da sam napisala IX skupini jer su u njoj male pasmine ali hvala Bogu da su svi vlasnici koji su zainteresirani dobrodosli,neovisno jel imate cistokrvnog psa sa rod. ili bez,mjesance....sto vise i raznovrsnije bolje.pa dajte ljudi...ajmo se druziti
Da bilo bi lijepo da se tako svako malo okupimo i da nas bude u sta vecem broju.bilo bi dobro da svi koji dodu na ovu temu u kratko kazu nesto o svom ljubimcu da se bolje upoznamo
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 21:45   #7
I ja imama malog psica,iskreno tuzno ali neznam koje je rase a i nije mi bas ni bitno,uglavnom mali je lici na maltezera ali nije bijel nego ima zute boje a lici mi i na tibetskog terijera ali mi se pak cini da nije toliko krupan,a mozda je i neki mjesanac no neznam!
adri-jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 00:06   #8
mi smo za!!!
filos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 05:55   #9
a gle nas nekolicina.. vecinom bokseri, al ima i chow chow, a bogme i ja dovedem pekicu kad se prestane sad tjerat... okupljamo se na livadi kod zagorske i selske i lumapamo po tri sata ima i malih i velikih pesonja
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 23:42   #10
Ja imam mini pudla.
Svaku večer idemo na druženje na livadu u kvartu - kod maksimirskog doma zdravlja. Obožava to, to mu je najvažniji događaj dana... U 19 30 sjedne ispred mene, fiksira me pogledom i ne miče se dok se ne dignem i počnem se spremati. Ako pokušam iz zezancije ignorirati, počne se najprije meškoljiti, nakon toga cvilkati, a bogme na kraju i grebe šapicom po mojoj nozi...

Na livadu dolazi hrpa pasa, raznih veličina, oblika i boja ... i svi koji su "domaći" jako se dobro slažu. Kad dođe "pridošlica", dosta toga ovisi o njemu samom...i o tome kako se postavi. Ako dođe sa stavom "ja sam glavni", ima "domaćih" koji će ga odmah htjeti "spustiti na zemlju" , ponekad i grublje... ali vlasnici jako paze i nikad nije bilo baš ozbiljnog fajta...

Moj mali je došao kao ne baš socijaliziran, a već sasvim odrastao pas (5 godina) - ja sam kriva, jer se nikad nismo družili, nego smo običavali sami šetati... Ipak, sve je prošlo savršeno, jer je on savršen... Došao je "skromno", ali ne previše plašljivo...Ja sam bdjela nad svakim njegovim korakom, a još više nad ponašanjem drugih pasa...ali nikakvog znaka agresivnosti nije bilo ni kod jednog od "domaćih". Moj malac je onako lagano i malko bojažljivo puštao "domaćima" da dođu do njega i ponjuše ga, počeo je i on njuškati, i vrlo brzo počeo i sam trčkarati po livadi... Uklopio se jako dobro i brzo.
Iako na livadi imamo i drugačijih primjera... Neki psi koje su gazde pokušali dovesti u društvo nikako se nisu snalazili, jednostavno su bili preagresivni, pa su prestali dolaziti i sad ih samo na lajni šetaju kvartom...ne znam vode li ih u neke školice da se socijaliziraju...

Inače, moj mali se na livadu zapravo uopće ne dolazi igrati ni družiti. Njega zanimaju isključivo kujice. Ako ima koja, on se zalijepi i trči za njom čitavo vrijeme s njuškom u njenoj guzi... Neke to toleriraju (te su mu najdraže ); neke sjednu, a on pored njih čeka da se dignu (ni te nisu loše...uvijek on dočeka...); a neke ga zbilja oštro potjeraju lajanjem...pa ih ostavi na miru bar na neko vrijeme . Na livadi je poznat kao "mali seksualni manijak". Ne bira ni boju, ni veličinu...sve mu pašu, samo da su ženskice! Najsmješnije je kad se zalijepi za neku ogromnu curu...
Ako nema nijedne kujice nego samo dečki, malo prošvrlja i odmah me pogledom i dizanjem na stražnje noge "nagovara" da odemo...
Ima li još tko takvog manijaka?
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 14.10.2008. at 00:01.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:10   #11
Evo nisi jedina koja ima takvog "manijacica",moj ima 8 god,sve sta ide stariji je ludi ji za kujicama,kad smo vani njega ne zanima nikakvo igranje samo njusi,njusku po podu vuce i gleda gdje ce ga trag odvest do kakve kujice,prostak mali. a onda kad ju nanjusi,isto ne gleda bila to mala,velika odmah skace i baca se na posao,samo se sav zaslini,narajca i onda doma imam problema sa njom,drnda sam sa sobom po zraku,prostaci.bas sam pitala veter.rekao je da su te manje vrste vise sex.ugrozene,nekad nije za izdrzat sa njim setnja slici koda trcimo a ne lijepo na miru hodamo.inace 3 puta se vec pario jel od 6mj kad je imao vec je ludio tako da mi je veter. rekao da ga dam parit da ce se smirit na kraju je jos ludji postao.pario je sa 12mj prvi put,i bilo je 5 predivnih bebica
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 13:20   #12
Quote:
zizuana kaže: Pogledaj post
...uvijek mi je to bio i problem,moja paica je zaista sitna i nikako ne mogu doci na neku vecu livadu gdje se okupljaju vlasnici i psi upravo radi straha da ju neki pas u igri ne bi zgazio a i s vecim psima se ne moze igrati kako bi mogla sa manjim...
Zizuana - jesi li probala, ili se samo "unaprijed" bojiš da bi imala problema?
Pitam zato, jer na našoj se livadi bez problema druže i igraju psi svih veličina!
Neke minijature od psića čak su najžešće u natjeravanju s nekim ogromnim psima! Neki se puta dogodi da u igri veliki pas "poklopi" malog, ali oni su svi jako spretni i elastični - mali cvilne, začas se iskobelja, otrese se - i to je to! Nikad nikakve štete/ozljede nije bilo.
Važno je, ako je ikako moguće, sa psom doći dok je još štenac (ili jako mlad), pa mu svi toleriraju nestašluke, grickanja, "napadanja"...svi se priviknu na njega...Kako odrasta, tako ga stariji psi pomalo "odgajaju" u smislu poštivanja hijerarhije... Kod nas sve to funkcionira izvrsno!
Istina je, doduše, da se kasnije navečer na istoj livadi skupljaju nešto "oštriji" psi, i ja sam zaključila kako mom malom tamo i nije baš mjesto... Par puta sam slučajno, jer nisam mogla u 19 30, došla na livadu oko 22 h, i nismo baš bili dočekani "raširenih ruku"...ali možda je to samo zato jer u toj skupini smo mi ipak bili "pridošlice", a moj pas se možda postavio kao da je "domaći" (jer to zapravo jest "njegova" livada, samo malo ranije...)...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 13:51   #13
prijavljujem francusku buldogicu i toy pudlicu, mi smo zapadni dio grada
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:07   #14
nije da se bojim unaprijed, cesto sam je vodila na velike livade di se druze psi,ali kada bi dosli veliki psi ja bi ju pustila u pocetku da se igra,ne bojim se ja da ce nju veci pas napasti ili tako nesto nego stvarno ju ne moze natjeravati veci pas jer ju moze ozbiljno ozljediti,toga se bojim,i poslije sam se morala pobrati sa livade jer kada bi jos doslo 2,3 veca psa pa kad se oni razigraju i rastrce pa moja bi bila zgnjecena sto posto.krhka je i ima 2 kg samo,prevelik mi je to rizik. inace ja nisam jedna od onih koja dize svog psa u setnji kada naide veci,moja tilly obozava njusiti velike i vise joj napeti nego mali,ali druga je stvar na livadi di trce a druga ovako u setnji.ja bi voljela da se i ona rastrci i divlja naganjujuci se s nekim blizu njene velicine da ne moram strahovati.ima jedna livada u preckom di ima stvarno dosta malih pasa,znali smo povremeno tamo doci ali svaki puta mi je sve pokvario jedan lovacki pas od jednog dede koji uopce ne obraca paznju na njega a pas mi je skoro razderao hlace sa kandžama koliko je skakao po meni...ja sam drzala svoju pesicu jer je on stalno skakao po njoj a mali je tezak,nije on velik ali ima sapu boli glava.i on je tada bio mlad i razigran,sve je to meni jasno ali mi je psa maltretirao,moja je rezala na njega i vrtila se oko mojih nogu i tako 20 min.zacvilila je par puta kada bi skocio sa sapama po njoj i ja sam ju primila,j.....morala sam i onda je neumorno skakao po meni,sva sam bila izgrebana a deda nekih 50 metara dalje odmara na klupi.i tako...imam ja iskustava sto se toga tice,ali i ja bi voljela opusteno sjediti i gledati kako se moja curica igra a da ne moram strijepiti.
isto tako sam primjetila da vlasnicima vecih pasa idu na zivce mali kada dođu,mislim kuzim ja i njih jer i oni onda moraju paziti da taj njihov u igri ne povrijedi malog,tako da sam zato i razmisljala o tome da se skupimo vlasnici manjih,srednjih psica.

nadam se da ce se jos ljudi prikljuciti, pa da mozda vec ovaj vikend nesto organiziramo ako ce biti ok.vrijeme.
ja sam isto iz zapad.dijela.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:50   #15
moja buldogica ima 12 kg i cvrtsa je pa se moze igrati sa vecima. ali jednom ju je njemacki ovcar povrijedio pa smo zavrsili na injekacijama za kicmu. od tada ju ne pustam da se igra sa takvima bas zato da se ne povrijedi. a pudlic je fakat njezan
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:56   #16
e pa da,to je upravo ono cega se najvise bojim...ozljeda koje nisu bezazlene.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:09   #17
Je, istina, nema garancije da se to ne može dogoditi...
Kod nas su se pesi nekak spontano sami "organizirali", pa mali uglavnom nisu jako zainteresirani za natjeravanje s velikima, i obratno...Ima par izuzetaka, al to se onda jako pazi, i čim igra postane žešća, svako grabi svoga i odvaja ga... Inače se mali sami paze i kad padne neki teški kovitlac i naganjanje velikih, samo se sklanjaju s puta...
Već smo "klapa", i nema šanse da će netko ignorirat kaj mu pes radi, pogotovo ako tlači malog. Ako se to i dogodi s nekim novim, odmah netko uskoči: "Gospon/gospođo, dajte malo pripazite na svog psa, vidite da navaljuje na malog..." Bilo je i "dignutih noseva", ima i nekih koji nisu nakon prigovora više došli na livadu (bar neko vrijeme), al se red napravio...
Vjerujem da je teško među relativno nepoznatim ljudima ić radit red, i da se čovjek onda jednostavno pokupi i ne dolazi više...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:25   #18
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Evo nisi jedina koja ima takvog "manijacica",moj ima 8 god,sve sta ide stariji je ludi ji za kujicama
Ajd, fino da nisam jedina...
Moj prvi pudl je isto bio "manijak", pa već pomalo mislim da nešto nije u redu s mojim odgojem...
Ovo su on (lijevo) i njegova "žena", s potomstvom (za pudle je 7 bebača izuzetno veliko leglo...svi lijepo razvijeni i zdravi...). Također ga prvo parenje nije nimalo smirilo, naprotiv...
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 18:36   #19
Preslatki su,koja big family!
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 21:36   #20
vidim nekakav zastoj u ovoj temi, nema dovoljno zainteresiranih ili ste prešli na pm?
ja bi se rado uključila sa malim (5mj) shi-tzuom, druželjubivim i zaigranim do besvjesti... mi smo u zapadnom dijelu grada.

btw, ima li neka dobra i sigurna livada u zapadnom dijelu grada?
vila zvonchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.