Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2015., 10:44   #3001
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
U svom stilu, aluzijama i onako usputnim detaljima navodiš maštu čitaoca na događaje kako ti želiš. Onako indirektno nas upućuješ da si ti smakao tog sa M53, jer si arnije više puta pisao kako si nosio tu neku pumparicu.
Nije ti palo na um da mozda znam tko je nosio tu pumparicu, a posto sam bio tu, na tom dijelu, da sam vidio pogodak u grudni kos?

Kazes, vjerovatno poginuo u svom dvoristu? OK, razumijem, sve nas smatras "agresorom" jer smo dosli u "tvoje dvoriste". Tvoja "povijest" pocinje tu, moja povijest je pocela 91 kad su kolone "nekih ljudi" dolazile iz BiH u Zapadnu Slavoniju.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 02:27   #3002
Želio bih ovdje opisati jedan događaj o kojem se jako malo zna a bio je izuzetno bitan i o njemu bi se mogao čak i film snimiti,naime,početkom rata na bosanskosamackoj općini srbi su zauzimanjem samog bosanskog šamca doveli hrvatska selatišinu i Hasic u vrlo nezgodan položaj.
Jedini izlaz iz tih sela je vodio preko novog sela,oni koji taj dio poznaju,znaju da se u sklopu novog sela nalazi poljoprivredno dobro zasjeka koje srbi zauzimaju odmah na početku i tako ostavljaju tišinu i hasice u potpunom okruženju.
Nas nekoliko smo već imali borbenog iskustva i bili smo u domaljevcu i grebnicama i dobili smo zapovijed da uđemo u obruč i pokušamo izvući te ljude iz sigurne smrti,probilismo se do hasica,moram bit iskren i reć fa tada još nisu bile čvrsto postavljene linije na grebnicama pa se moglo provlaciti,uspjeli smo skupiti 200 ak ljudi u hasiciu i još manji dio u tišini jer bilo je ljudi koji nisu htjeli ići iz raznoraznih razloga,tipa imam stoku,vjerujem srbima i slično,ipak većina je odlučila krenit s nama,oko 300 ljudi je krenulo od jelasa,hasickog sokaka,kroz šume,nošeni su ljudi na nosilima,vukli su se sanduci s municijom,ponijeli smo što smo mogli više naoružanja,nakon prolaska šuma došli smo do sredine novog sela gdje smo imai okršaj jer je naišao bus s cetnicima iz pravca bos.šamca,zalegli smo ,poklecali i pucali po njemu,uvjeren sam da smo ih dosta i pogodili,koliko točno to oni najbolje znaju,uglavnom bus se nakon 1resetanja svalio u kanal,mi opterećeni civilima smo nastavili dalje, već smo došli do odmuta kad su cetnici skontali što sr dešava,sigurno su ovi iz busa javili i tu su nas zasuli minobacackim granatama,međutim mi smo već bili blizu naspe i pucanjem u zrak smo dali znaknasim u grebnicama da smo tu,iako granatirani uspjeli smo pretrcati još jednu čistinu od 100 ak metara i došli smo do naših položaja.Time je spašeno oko 300 ljudi iz obruča,nažalost neki nisu htjeli ići i završili su u logorima,uglavnom,to izvlačenje završili smo sa čini mi se 3 ili 3 lakše ranjena,kasnije je bilo još akcija nažalost sa žrtvama,eto tek toliko da se zna što se dešavalo sredinom 5 mjeseca 92 -e godine,najdramaticnije scene naših života,pozdrav

Zadnje uređivanje rezon@tor : 01.04.2015. at 09:59. Reason: malo proreda
Šamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 15:51   #3003
Quote:
Šamac kaže: Pogledaj post
Želio bih ovdje opisati jedan događaj o kojem se jako malo zna a bio je izuzetno bitan i o njemu bi se mogao čak i film snimiti,naime,početkom rata na bosanskosamackoj općini srbi su zauzimanjem samog bosanskog šamca doveli hrvatska selatišinu i Hasic u vrlo nezgodan položaj.
Jedini izlaz iz tih sela je vodio preko novog sela,oni koji taj dio poznaju,znaju da se u sklopu novog sela nalazi poljoprivredno dobro zasjeka koje srbi zauzimaju odmah na početku i tako ostavljaju tišinu i hasice u potpunom okruženju.
Nas nekoliko smo već imali borbenog iskustva i bili smo u domaljevcu i grebnicama i dobili smo zapovijed da uđemo u obruč i pokušamo izvući te ljude iz sigurne smrti,probilismo se do hasica,moram bit iskren i reć fa tada još nisu bile čvrsto postavljene linije na grebnicama pa se moglo provlaciti,uspjeli smo skupiti 200 ak ljudi u hasiciu i još manji dio u tišini jer bilo je ljudi koji nisu htjeli ići iz raznoraznih razloga,tipa imam stoku,vjerujem srbima i slično,ipak većina je odlučila krenit s nama,oko 300 ljudi je krenulo od jelasa,hasickog sokaka,kroz šume,nošeni su ljudi na nosilima,vukli su se sanduci s municijom,ponijeli smo što smo mogli više naoružanja,nakon prolaska šuma došli smo do sredine novog sela gdje smo imai okršaj jer je naišao bus s cetnicima iz pravca bos.šamca,zalegli smo ,poklecali i pucali po njemu,uvjeren sam da smo ih dosta i pogodili,koliko točno to oni najbolje znaju,uglavnom bus se nakon 1resetanja svalio u kanal,mi opterećeni civilima smo nastavili dalje, već smo došli do odmuta kad su cetnici skontali što sr dešava,sigurno su ovi iz busa javili i tu su nas zasuli minobacackim granatama,međutim mi smo već bili blizu naspe i pucanjem u zrak smo dali znaknasim u grebnicama da smo tu,iako granatirani uspjeli smo pretrcati još jednu čistinu od 100 ak metara i došli smo do naših položaja.Time je spašeno oko 300 ljudi iz obruča,nažalost neki nisu htjeli ići i završili su u logorima,uglavnom,to izvlačenje završili smo sa čini mi se 3 ili 3 lakše ranjena,kasnije je bilo još akcija nažalost sa žrtvama,eto tek toliko da se zna što se dešavalo sredinom 5 mjeseca 92 -e godine,najdramaticnije scene naših života,pozdrav
Ove i kasnije (proboj kod Simnicine kuce iz Kornice) dogadjaje je vec opisao Tvoj zemljak (a mozda si i Ti to bio, ne sjecam se ne mogu sad to vise da nadjem) u ranijim postovima, djelimicno i tacno sve kako i Ti pises. Spominjat je i bus. Dobro znam taj teren... Ja sam bio medju prvima od nase strane ko je dosao u Zasjeku kad je IFOR podizao kamp Colt bas na farmi (preko njive Novo Selo) tamo a isao sam i u grad Samac u komunalno nije mi bilo svejedno jer sam isao bez pratnje a to je januar 1996. godine. Meni je bilo zapanjujuce jer sam shvatio da je bilo boraca koji su ostali u okruzenju skoro do sredine ljeta 1992. pretpostavljam da srbi nisu previse zalazili u Hasic i Tisinu u tom periodu. Puno pozdrava svima nisam se dugo javio na forum usput ko slavi Uskrs zelim mir i svako dobro
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 23:22   #3004
Ima li netko informacija o pocetku rata u Brckom i eventualno zbivanjima uoci izbijanja prvih sukoba? SDS vec u veljaci 1992 zahtijeva podjelu opcine Brcko. Zbog njegovog strateskog znacaja, SDS trazi da njima pripadne 70% opcine, iako su Srbi cinili samo 20% stanovnistva. Medjutim, na podjelu su pristale i druge dvije nacionalisticke stranke, sa kojima je SDS bio u vladajucoj koaliciji (kao i na republickom nivou, s ciljem rusenja komunista i etnicke podjele BiH), unatoc pobjedi SK-SDP-a na izborima 1990. godine.

Policija u Brckom se podijelila vec prije pocetka sukoba. JNA je jos od 1991 stezala obruc oko grada (kopanje rovova, mitraljeska gnijezda), pravdajuci to ratom u Hrvatskoj. Istovremeno pocinje naoruzavanje i obuka lokalnih Srba u cemu pored JNA ucestvuju i "instruktori" Kapetana Dragana. U ranim jutarnjim satima, 30. travnja 1992, minirana su dva mosta na Savi, koji su sa hrvatske strane bili ranije osteceni da sprijece prolaz tenkova JNA. Naredbu je izdao Rade Bozic, tadasnji komandant "Crvenih beretki" u Brckom. Na glavnom mostu (danasnji granicni prijelaz izmedju BiH i Hrvatske) se tog jutra naslo mnogo civila. Njihove komade tijela je u gradsku mrtvacnicu prevozio izvjesni Merid Ljuca odakle su dalje prebaceni na do danas nepoznate lokacije. Ljuca jos uvijek odbija da svjedoci o tim danima. Zanimljivo je kako u Brckom vlada opca sutnja o zlodjelima u tom gradu, valjda u duhu "distrikta".

Vecina civila bosnjacke i hrvatske nacionalnosti grad napusta nakon rusenja savskog mosta, 30. travnja. Iako su clanovi nacionalisticke koalicije dogovorili podjelu opcine za 7. svibanj (nisam siguran da li je tocan ovaj datum), napad JNA i srpskih paravojnih formacija (arkanovci, Beli orlovi i razne manje jedinice dobrovoljaca) pocinje prvog svibnja. Tadasnji nacelnik Brckog, Mustafa Ramic iz SDA, na lokalnoj brcanskoj televiziji u drustvu komandanta JNA izjavljuje da rata nece biti i da nema razloga za napustanje grada. Srpske snage potpunu kontrolu nad gradom uspostavljaju 4. svibnja i nakon intenzivnog granatiranja pretezno bosnjackih naselja i potiskivanja jedinica TOBiH (u sastavu zajednicke 108. brigade HVO) iz prigradskih naselja. Kazem jedinica TOBiH zato sto su Bosnjaci nosili te oznake.

Osim zlocina nad civilnim stanovnistvom treba spomenuti i orgiju pljackanja u cemu su se najvise isticali srbijanski dobrovoljci, narocito arkanovci. Zbog toga se Djordje Ristanic, predsjednik Ratnog predsjedništva opcine Brčko, isao zaliti rukovodstvu RS u Palama. U lipnju 1992, brcanski sef policije Dragan Veselic odlazi na razgovore u Beograd kod "Frenkija" Simatovica, sefa Miloseviceve tajne policije koji je nadzirao ove pljackaske jedinice. Ubijen je po povratku blizu bosanske granice. Srpska lokalna elita u Brckom je to shvatila kao jasno upozerenje. Arkanovci i drugi dobrovoljci iz Srbije im na kraju preostavljaju opustosen grad.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 23:14   #3005
Quote:
Šamac kaže: Pogledaj post
Želio bih ovdje opisati jedan događaj o kojem se jako malo zna a bio je izuzetno bitan i o njemu bi se mogao čak i film snimiti,naime,početkom rata na bosanskosamackoj općini srbi su zauzimanjem samog bosanskog šamca doveli hrvatska selatišinu i Hasic u vrlo nezgodan položaj.
Jedini izlaz iz tih sela je vodio preko novog sela,oni koji taj dio poznaju,znaju da se u sklopu novog sela nalazi poljoprivredno dobro zasjeka koje srbi zauzimaju odmah na početku i tako ostavljaju tišinu i hasice u potpunom okruženju.
Nas nekoliko smo već imali borbenog iskustva i bili smo u domaljevcu i grebnicama i dobili smo zapovijed da uđemo u obruč i pokušamo izvući te ljude iz sigurne smrti,probilismo se do hasica,moram bit iskren i reć fa tada još nisu bile čvrsto postavljene linije na grebnicama pa se moglo provlaciti,uspjeli smo skupiti 200 ak ljudi u hasiciu i još manji dio u tišini jer bilo je ljudi koji nisu htjeli ići iz raznoraznih razloga,tipa imam stoku,vjerujem srbima i slično,ipak većina je odlučila krenit s nama,oko 300 ljudi je krenulo od jelasa,hasickog sokaka,kroz šume,nošeni su ljudi na nosilima,vukli su se sanduci s municijom,ponijeli smo što smo mogli više naoružanja,nakon prolaska šuma došli smo do sredine novog sela gdje smo imai okršaj jer je naišao bus s cetnicima iz pravca bos.šamca,zalegli smo ,poklecali i pucali po njemu,uvjeren sam da smo ih dosta i pogodili,koliko točno to oni najbolje znaju,uglavnom bus se nakon 1resetanja svalio u kanal,mi opterećeni civilima smo nastavili dalje, već smo došli do odmuta kad su cetnici skontali što sr dešava,sigurno su ovi iz busa javili i tu su nas zasuli minobacackim granatama,međutim mi smo već bili blizu naspe i pucanjem u zrak smo dali znaknasim u grebnicama da smo tu,iako granatirani uspjeli smo pretrcati još jednu čistinu od 100 ak metara i došli smo do naših položaja.Time je spašeno oko 300 ljudi iz obruča,nažalost neki nisu htjeli ići i završili su u logorima,uglavnom,to izvlačenje završili smo sa čini mi se 3 ili 3 lakše ranjena,kasnije je bilo još akcija nažalost sa žrtvama,eto tek toliko da se zna što se dešavalo sredinom 5 mjeseca 92 -e godine,najdramaticnije scene naših života,pozdrav
Prelistao sam, nasao... strana 101 https://www.forum.hr/showthread.php?t=511348&page=101
ako nisi citao dosad pogledaj, mozda se znate pozdrav
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 18:13   #3006
Prilikom oslobadanja Modrice 30.05.1992 iz Jakesa je djelovo top po Modrici,mislim da je upitanju T-12 ,ekipa je iz HV.
Da li je nekom poznato,je li taj top imao natpis ALIBABA ?
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 09:50   #3007
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Prilikom oslobadanja Modrice 30.05.1992 iz Jakesa je djelovo top po Modrici,mislim da je upitanju T-12 ,ekipa je iz HV.
Da li je nekom poznato,je li taj top imao natpis ALIBABA ?
Koliko se sjecam bio je taj natpis. Strijelac na topu je inace bio jedan tip iz Vinkovaca. Jedan od ciljeva ovog topa je bio krov motela "Majna". Promasio je, bio je prebacaj. Rezultat pogreske je bio direktni pogodak u podrum kuce u S.Varosi u kojoj je ocigledno bilo skladiste streljiva. Ne znam cija je kuca bila ali se nalazila u blizini kuce jednog modrickog zubara. Tutnjalo je od eksplozija k'o za kinesku Novu godinu.
MDSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:43   #3008
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Nije ti palo na um da mozda znam tko je nosio tu pumparicu, a posto sam bio tu, na tom dijelu, da sam vidio pogodak u grudni kos?

Kazes, vjerovatno poginuo u svom dvoristu? OK, razumijem, sve nas smatras "agresorom" jer smo dosli u "tvoje dvoriste". Tvoja "povijest" pocinje tu, moja povijest je pocela 91 kad su kolone "nekih ljudi" dolazile iz BiH u Zapadnu Slavoniju.
Jučer sam saznao tužnu vijest,(volio bih da nije istina)da je preminuo Andrija iz D.Svilaja,neobično hrabar čovjek,bio je stariji od mene ali ga pamtim kao čovjeka koji je stajao u zaštitu nas mlađih,najviše dok smo igrali nogomet po turnirima,a ako se ne varam prelazio je Savu dok je Odžak bio okupiran,kada je Mačak nastradao.Znam da puno više znaš o svemu tome od mene ali jednostavno nemogu vjerovati,barem po onom kakvog ga ja pamtim.
Neka ga prati vječni mir.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 17:46   #3009
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
Prilikom oslobadanja Modrice 30.05.1992 iz Jakesa je djelovo top po Modrici,mislim da je upitanju T-12 ,ekipa je iz HV.
Da li je nekom poznato,je li taj top imao natpis ALIBABA ?
Modriča je oslobođena 29.05.1992, a 30-tog smo već pekli nešto na ražnju i slavili Dan državnosti. Top je bio T12 iz 106-te ali ne znam da li je imao taj natpis.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:42   #3010
Quote:
MDSA kaže: Pogledaj post
Koliko se sjecam bio je taj natpis. Strijelac na topu je inace bio jedan tip iz Vinkovaca. Jedan od ciljeva ovog topa je bio krov motela "Majna". Promasio je, bio je prebacaj. Rezultat pogreske je bio direktni pogodak u podrum kuce u S.Varosi u kojoj je ocigledno bilo skladiste streljiva. Ne znam cija je kuca bila ali se nalazila u blizini kuce jednog modrickog zubara. Tutnjalo je od eksplozija k'o za kinesku Novu godinu.
Sjecas li se kada je pogodena ta kuca,odmah zorom na pocetku napada ili u toku dana ?
Provjeravam pricu koju sam cuo vezanu za taj pogodak a ja se nemogu sjetiti u to vrijeme sam bio na drugoj strani linije u sumi iznad Jakesa i Pecnika.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:48   #3011
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Modriča je oslobođena 29.05.1992, a 30-tog smo već pekli nešto na ražnju i slavili Dan državnosti. Top je bio T12 iz 106-te ali ne znam da li je imao taj natpis.
U pravu si taj dan je odradeno skoro sve al mislim da se nije islo dalje od centra,al 30.05.1992 se moglo sigurno uci u grad i u dio srpska varos,pa tako vecina spominje 30.kao oslobodenje iako taj dan nije bilo borbi ,koliko ja znam.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:25   #3012
Quote:
Dobor kula kaže: Pogledaj post
U pravu si taj dan je odradeno skoro sve al mislim da se nije islo dalje od centra,al 30.05.1992 se moglo sigurno uci u grad i u dio srpska varos,pa tako vecina spominje 30.kao oslobodenje iako taj dan nije bilo borbi ,koliko ja znam.
29.05.1992. mi smo pred mrak minobacačima 120mm tukli zaprečnu vatru po cesti na izlazu iz Modriče prema Kladarima Gornjim kako se neprijatelj ne bi vratio u kontranapad, 30.05.1992 nismo uopće pucali niti smo čuli da se puca, pekli smo ovcu na ražnju.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 06:27   #3013
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
29.05.1992. mi smo pred mrak minobacačima 120mm tukli zaprečnu vatru po cesti na izlazu iz Modriče prema Kladarima Gornjim kako se neprijatelj ne bi vratio u kontranapad, 30.05.1992 nismo uopće pucali niti smo čuli da se puca, pekli smo ovcu na ražnju.
Pozdrav,pricao mi je covjek koji je bio sa jos grupom ljudi srbima tajno dosli u selo pokraj grada da su taj dan srbi panicno napustali srpsku varos bjezeci prema Skugricu.Cula se i dernjava da izvlace sve sto se moze povuci.
Mogli su ih gledati s brda kako bjeze cestom prema Gradaccu.

Sad dali je to bio 29. ili 30. neznamo tacno.
Uglavnom taj pogodak u njihov magacin s municijom je puno doprinjeo u zauzimanju samog grada.
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 09:27   #3014
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Jučer sam saznao tužnu vijest,(volio bih da nije istina)da je preminuo Andrija iz D.Svilaja,neobično hrabar čovjek,bio je stariji od mene ali ga pamtim kao čovjeka koji je stajao u zaštitu nas mlađih,najviše dok smo igrali nogomet po turnirima,a ako se ne varam prelazio je Savu dok je Odžak bio okupiran,kada je Mačak nastradao.Znam da puno više znaš o svemu tome od mene ali jednostavno nemogu vjerovati,barem po onom kakvog ga ja pamtim.
Neka ga prati vječni mir.
U zadnjih mjesec dana bio sam na 6 sahrana. Andrija mi je bio kum i prijatelj, suborac u jednom vremenskom razdoblju. Istina je, otisao je.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 13:30   #3015
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
U zadnjih mjesec dana bio sam na 6 sahrana. Andrija mi je bio kum i prijatelj, suborac u jednom vremenskom razdoblju. Istina je, otisao je.
Da,teško je ići na sprovode,ali još teže je ne ići,ali posebno boli kad si branitelji sami oduzimaju život kao moj prijatelj skojim sam dijelio sobu u nekoluko navrata u bolnici u Dubravi,a to je Danko Viljevac iz okolice D.Miholjca koji si je sam oduzeo živit osmoga ovog mjeseca,a posljednji njegovo zvanje bilo je taj dan i riječi su bile cimeru ZBOGOM i nakon toga njegov mob.nije više bio u funkciji,ostalo sam već napisao.
Pitam se zašto,zbog čega ili koga.
Jedno je sigurno otišla je dobra duša,a ostala je praznina ali i njegova supruga i još maloljetna djeca.
Do kad,zašto,tko je nažalost sljedeći????????????
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 21:45   #3016
Na danasnji dan,nedjelja ujutro 03.05.1992 na opcini Modrica nakon 2 tjedna napete situacije doslo je do prvog oruzanog kontakta sa neprijateljskom stranom.Dogodilo se u sumama izmedju sela Dobrinja i D.Rijecani...
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 21:59   #3017
Na danasnji dan (8.07.1992)pala je Dobor Kula-Jakes,cime su se Srbi spojili glavnom cestom sa Srbijom a ujedno je i poceo pad opcine Odzak.
Tacno u ova doba sam jos bio u Srnavi a spavo sam u nekoj sumi izmedu P.Mahale i Potocana.
Dobor kula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 20:17   #3018
Zna li neko od ucesnika dogadjaja oko Modrice da li je rafinerija na bilo koji nacin ili od bilo koga gadjana?
Cini mi se da ni rafinerija u Brodu, a ni u Modrici nije dirana...

Elem neko pomenu B. Samac. Razgovarao sam u nekom kaficu sa zenom koja je zivela u Samcu za vreme svega ovoga o cemu se pise ovde i rece mi da su Arkanovi ljudi potpuno neselektivno ubijali i sikanirali civile, i Hrvate i Muslimane ali i Srbe.
Rekla je da je jedan od tih Arkanovih ubio Srbina jer nije hteo da mu da svoj trkacki motor koji mu je stajao u dvoristu.
__________________
Ko sme taj i moze, ko ne zna za strah taj ide dalje...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:37   #3019
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Zna li neko od ucesnika dogadjaja oko Modrice da li je rafinerija na bilo koji nacin ili od bilo koga gadjana?
29.05.1992 navečer nebo je gorilo (rafinerija), plamen se malo stiša pa opet bukne na dosta velikom prostoru i tako nekoliko puta, a tada već nitko nije pucao.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 13:32   #3020
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
29.05.1992 navečer nebo je gorilo (rafinerija), plamen se malo stiša pa opet bukne na dosta velikom prostoru i tako nekoliko puta, a tada već nitko nije pucao.
Ta dogadjanja oko rafinerije su ostala do danas tajanstvena.
Ja mislim da je svaka strana pokusavala izvuci korist od toga svega i zbog toga nije dolazilo do velikog ostecenja pogona,tj.nije bilo namjere da se unisti do kraja.

U to vrijeme se pricalo da je bilo oko 200 neprijateljskih vojnika u okruzenju u krugu rafinerije i pred samo oslobadjanje grada oko njih 40.

Pitanje za tebe Cisco Kid:dali ste znali za to pa ste tukli po rafineriji ili je slucajno pogodjena.
Po tvojim opisivanjima dogadjaja da se zakljuciti da si bio artiljerac pa bi volio da nam malo opsirnije opises ta desavanja vaseg ucesca u oslobadjanju grada.
dobrinja 92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.