Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2014., 18:13   #941
Quote:
ezel 404 kaže: Pogledaj post
Hvala bambi i manchild, dobio sam 5.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:23   #942
Jedan Nijemac i dvojica američkih znanstvenika dobili su u srijedu Nobelovu nagradu za kemiju jer su istraživačima omogućili da vide pojedinačne molekule u živoj stanici.

Amerikanci Eric Betzig i William Moerner te Nijemac Stefan Hell upotrebom fluorescencije podignuli su mikroskope na novu razinu, premostivši prepreku koju je za optički mikroskop predstavljala sićušnost molekula. Znanstvenici zato sada mogu u realnome vremenu proučavati stvaranje sinapsa među moždanim stanicama.

Nobelovu su nagradu dobili za svoj rad na razvoju fluorescentne mikroskopije visoke razlučivosti, objavila je u srijedu Švedska kraljevska akademija znanosti.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 01:58   #943
Quote:
ezel 404 kaže: Pogledaj post
Hvala bambi i manchild, dobio sam 5.

super
bambi92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:06   #944
Plodovi

Ako moze samo pomoc, trazio sam ovo na forumu ali izgleda da nema nigdje.
Radim plodove, i trebam donijeti predstavnike na cas, pa ako neko zna sta bih za sljedece vrste mogao naci sad, zivim u gradu ali mislim potrudit cu se otici na planinu ako treba
Socni jednoplodnicki pucavac
Socni viseplodnicki pucavac
Suhi viseplodnicki pucavac
Suhi viseplodnicki nepucavac
Unaprijed hvala
Auxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:20   #945
Quote:
Auxes kaže: Pogledaj post
Ako moze samo pomoc, trazio sam ovo na forumu ali izgleda da nema nigdje.
Radim plodove, i trebam donijeti predstavnike na cas, pa ako neko zna sta bih za sljedece vrste mogao naci sad, zivim u gradu ali mislim potrudit cu se otici na planinu ako treba
Socni jednoplodnicki pucavac
Socni viseplodnicki pucavac
Suhi viseplodnicki pucavac
Suhi viseplodnicki nepucavac
Unaprijed hvala
Koliko ja znam (ali neka me isprave ako sam u krivu ) svi sočni plodovi su NEpucavci.
Hmm, daj pogledaj još jednom jesi li dobro prepisao zadatak. Jesi li siguran da se baš traže višeplodni, a ne višesjemeni? Nešto mi tu ne valja :/ Možeš mi se javiti i u PM ako ti treba još nešto pojasniti.
Aurora0Borealis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 21:44   #946
Quote:
Aurora0Borealis kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam (ali neka me isprave ako sam u krivu ) svi sočni plodovi su NEpucavci.
da, u pravu si

Quote:
Auxes kaže: Pogledaj post
Socni jednoplodnicki pucavac
Socni viseplodnicki pucavac
socni jednosjemeni NEpucavac je koštunica (u šljivi, marelici), a socni visesjemeni nepucavac mislin da je boba

Quote:
Suhi viseplodnicki pucavac
tobolac

E- i suhi jednosjemeni pucavac su žir i pšeno (kod kukuruza)

Zadnje uređivanje bambi92 : 10.10.2014. at 21:52.
bambi92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 18:08   #947
Svjestan sam da se radi o glupom pitanju, no ipak ga imam potrebu pitati. Iz biologije smo dobili za zadatak na temelju stručne literature izraditi referat o simbiotskim virusima i bakterija, ali stvar je u tome što ja nigdje ne pronalazim nikakve podatke o simbiotskim virusima što mi se čini i logičnim s obzirom da je po definiciji simbioza bliska i dugotrajna interakcija dvaju organizama, a virusi nisu organizmi. Istina je da parazitizam postoji kao vrsta simbioze i da virusi jesu paraziti, no nigdje se to dvoje ne dovodi skupa jedno s drugim pa se pitam postoje li uopće simbiotski virusi? Logika i dostupna literatura mi govore da ne postoje, no ja svakako moram o njima napisati referat...
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 20:29   #948
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
Svjestan sam da se radi o glupom pitanju, no ipak ga imam potrebu pitati. Iz biologije smo dobili za zadatak na temelju stručne literature izraditi referat o simbiotskim virusima i bakterija, ali stvar je u tome što ja nigdje ne pronalazim nikakve podatke o simbiotskim virusima što mi se čini i logičnim s obzirom da je po definiciji simbioza bliska i dugotrajna interakcija dvaju organizama, a virusi nisu organizmi. Istina je da parazitizam postoji kao vrsta simbioze i da virusi jesu paraziti, no nigdje se to dvoje ne dovodi skupa jedno s drugim pa se pitam postoje li uopće simbiotski virusi? Logika i dostupna literatura mi govore da ne postoje, no ja svakako moram o njima napisati referat...
Prva dva hita s gugla:

http://www.nature.com/nrmicro/journa...micro2491.html

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Polydnavirus
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:19   #949
Križanja

Bok, ima li ovdje netko da se razumije u lekcije o križanju (4. razred gimnazija)? Imam par zadataka koji su mi nejasni, a bliži se test pa molim nekog da mi pomogne.
thelarch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 12:03   #950
Čine li 1 kilobazu 1000 parova dušičnih baza, ili 1000 dušičnih baza?
thelarch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 15:03   #951
Quote:
thelarch kaže: Pogledaj post
Čine li 1 kilobazu 1000 parova dušičnih baza, ili 1000 dušičnih baza?
1000 baznih parova.
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 16:46   #952
Quote:
odeta kaže: Pogledaj post
1000 baznih parova.
Hvala
thelarch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 18:59   #953
biolozi p o m o ć h i t n o

Poštovanje, trebala bi mi pomoć. Molim Vas da mi odgovorite na pitanje, ako znate.

Idem u srednju školu i radim pokus. Ide ovako: treba nam 2 jabuke, 2 banane i 2 rajčice. Jednu jabuku izbodemo vilicom i ostavimo da truli jedan dan. Zatim u jednu plastičnu vrećicu stavimo trulu jabuku, bananu i rajčicu. A u drugu vrećicu jabuku, bananu i rajčicu. Ostavimo to 2 tjedna.

Moje je pitanje : UTJEČE LI PREZRELA JABUKA NA BRŽE ZORENJE OSTALOG VOĆA?
nezzkaksezovem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 19:08   #954
P O M O Ć H I T N O M O L I M V A S :)

Poštovanje, trebala bi mi pomoć. Molim Vas da mi odgovorite na pitanje, ako znate.

Idem u srednju školu i radim pokus. Ide ovako: treba nam 2 jabuke, 2 banane i 2 rajčice. Jednu jabuku izbodemo vilicom i ostavimo da truli jedan dan. Zatim u jednu plastičnu vrećicu stavimo trulu jabuku, bananu i rajčicu. A u drugu vrećicu jabuku, bananu i rajčicu. Ostavimo to 2 tjedna.

Moje je pitanje : UTJEČE LI PREZRELA JABUKA NA BRŽE ZORENJE OSTALOG VOĆA?
nezzkaksezovem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 19:25   #955
Mislim da si pokus trebala izvest a ne ovako
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 19:25   #956
Quote:
nezzkaksezovem kaže: Pogledaj post
Poštovanje, trebala bi mi pomoć. Molim Vas da mi odgovorite na pitanje, ako znate.

Idem u srednju školu i radim pokus. Ide ovako: treba nam 2 jabuke, 2 banane i 2 rajčice. Jednu jabuku izbodemo vilicom i ostavimo da truli jedan dan. Zatim u jednu plastičnu vrećicu stavimo trulu jabuku, bananu i rajčicu. A u drugu vrećicu jabuku, bananu i rajčicu. Ostavimo to 2 tjedna.

Moje je pitanje : UTJEČE LI PREZRELA JABUKA NA BRŽE ZORENJE OSTALOG VOĆA?
Da. A i ostalo voce koje ubacis u vrecicu utjece na brzinu truljenja.
Nakon branja, voce ispusta plin etilen koji se u biti ponasa kao biljni hormon. Banana ispusta u umjerenim, jabuka u vecim kolicinama. A i sto je voce zrelije, to ispusta vise plina.
Tako se povecava koncentracija etilena u zraku/vrecici, a sto je veca koncentracija, to ce biti brze dozrijevanje (i truljenje) ostalog voca. Zato je za voce obicno bolje da bude u nekoj prostoriji nego u hladnjaku, a kamoli u zatvorenoj plasticnoj vrecici.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 16:20   #957
Quote:
thelarch kaže: Pogledaj post
Bok, ima li ovdje netko da se razumije u lekcije o križanju (4. razred gimnazija)? Imam par zadataka koji su mi nejasni, a bliži se test pa molim nekog da mi pomogne.
napiši zadatke koji su ti nejasni
bambi92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 14:07   #958
Osoba zaražena trakavicama ili oblićima može imati simptome kao što su umor, gubitak težine, anemija, a koji isto tako mogu upućivati i na brojna druga oboljenja. Kako liječnik može biti siguran da se radi o zarazi crijevnim nametnicima i kojima?
brennan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 04:21   #959
Quote:
brennan kaže: Pogledaj post
Osoba zaražena trakavicama ili oblićima može imati simptome kao što su umor, gubitak težine, anemija, a koji isto tako mogu upućivati i na brojna druga oboljenja. Kako liječnik može biti siguran da se radi o zarazi crijevnim nametnicima i kojima?
pretragom stolice na nametnike
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 11:34   #960
Bok,svima! Jel mi netko, molim vas ,može riješiti ovaj zadatak;
Marko ne razlikuje boje,a roditelji mu imaju normalan vid.
a) Kakvog su genotipa Markovi roditelji?
b) Prikaži križanje roditelja.
c)Ako Marko dobije sestru ,kolika je vjerojatnost da neće moći razlikovati boje?
Pliz,hitno mi je ,sutra imam test.
sandyyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.