Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 12:46   #61
Hvala dangerzone!
zoky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 18:05   #62
Quote:
d0mag0j kaže: Pogledaj post
Oke, ja pojma nemam ništa o ovome (kao ni puno ljudi kod kojih sam se raspitivao o porezu) a počeo sam ubirati neki novac jer radim prek oDesk-a. Laik sam pa ću laički i pitati:

Ako mi se uplati $150 moram li to prijaviti/platiti porez?
Ne samo porez već i sve doprinose (mirovinsko, zdravstveno...), prema propisima ua drugi dohodak iz inozemstva.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:22   #63
Kako plačate porez na zaradu iz vana kao freelancer? Do sad sam dobivao samo male uplate za sitne poslove. Ali nedavno sam odradio posao za jednog amera, i sad je rijec o puno love za malo veci posao. Koja je procedura oko poreza, koliki je porez na honorar iz vana?
Kako,Gdje,Što?
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 19:29   #64
Porez iznosi 54% na dohotke iz inozemstva iznad 1600kn.

Payoneer
AdriaticS123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:56   #65
Quote:
AdriaticS123 kaže: Pogledaj post
Porez iznosi 54% na dohotke iz inozemstva iznad 1600kn.

Payoneer
Kartica od Payoneer-a mi dolazi u 11 mjesecu...sad koliko su pouzdani u tome...
Sad je pitanje mogu li pohranit lovu na svoj racun ako mi kartica nije dosla?
I ima li bolje solucije od payoneer-a posto ih je paypal maknuo sa liste banaka sa kojom posluju.
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:11   #66
Ima. Neka ti taj tvoj uplati pare na Skrill (ilitiga moneybookers). Naručiš njihovu karticu i dođe ti za 10 dana (košta 10€) i s njom plaćaš bilo gdje u svijetu, a mozes i dizat novce - 1.5€ pri svakom dizanju ti klepnu.

Ali pošto je taj tvoj amerikanac vjerojatno prije da ima payoneer nego Skrill, ali oba su odlična za pravdati porez

Ako ih koristiš, Lalovac ti može jedino pjevat borbene pod prozorom
AdriaticS123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:23   #67
Quote:
AdriaticS123 kaže: Pogledaj post
Ima. Neka ti taj tvoj uplati pare na Skrill (ilitiga moneybookers). Naručiš njihovu karticu i dođe ti za 10 dana (košta 10€) i s njom plaćaš bilo gdje u svijetu, a mozes i dizat novce - 1.5€ pri svakom dizanju ti klepnu.

Ali pošto je taj tvoj amerikanac vjerojatno prije da ima payoneer nego Skrill, ali oba su odlična za pravdati porez

Ako ih koristiš, Lalovac ti može jedino pjevat borbene pod prozorom
Ja sam mislio da je Skrill nesto kao Paypal ali manji...sta je skrill isto kao neka internet banka? koja je razlika. Mozes li malo objasnit kako to kod tebe ide.
Anyway --- si siguran da je 54% porez...pa ako je ovo istina to luđaci vode drzavu.
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:57   #68
Skrill je u biti tvoj internet novčanik, znači trošiš ono što u njemu /novčaniku/ imaš jel, ne možeš potrošit 20kn ako imaš 10

Odlična stvar po meni, povezana sa jedno 90% stvari na internetu i moguća je bilo gdje. Transakcije su brze, ne zafrkavaju puno sa dokumentima i stvarima, kartica brzo dolazi i nije na uvid poreznoj, što je najvažnije..

Naravno kao i paypal ima svoje prednosti, ima i nedostatke, ali bolje imat to i s tom karticom plaćat gdje god hoćeš nego da ti ovi oduzmu pola što zaradiš.

Pa gledaj naprimjer, taj tvoj neka ti uplati 5000kn za taj tvoj posao.
Ti prvo od tih 5000kn moraš uplatiti 20% doprinos za svoju mirovinu, znači u startu si ostao bez 1000kn. Ostaje ti 4000kn, od toga moraš uplatiti 25% poreza, znači ostaje ti 3000kn. Nakon toga uplaćuješ prirez, za Zagreb je 18%, za ostale ne znam. Znači nakon toga svega ostaje ti nekakvih 2500kn.

Naravno to nije sve, to sve moraš popuniti u obrazac koji ćeš nositi u FINA-u, u kojem objašnjavaš naravno odkud ta lova. Osim toga mislim da ako ti je zarada na internetu konstantna da se moraš prijaviti i u nekakvu udrugu u svojoj općini, obrazac za prijavu toga košta također 200,00kn ako me sjećanje služi. Ili otvoris Skrill i imas Skrill MasterCard karticu i plaćaš 0.00kn poreza, prireza, zareza, zajeba

A ovo da luđaci vode državu, neću komentirat
AdriaticS123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:41   #69
Quote:
AdriaticS123 kaže: Pogledaj post
Skrill je u biti tvoj internet novčanik, znači trošiš ono što u njemu /novčaniku/ imaš jel, ne možeš potrošit 20kn ako imaš 10

Odlična stvar po meni, povezana sa jedno 90% stvari na internetu i moguća je bilo gdje. Transakcije su brze, ne zafrkavaju puno sa dokumentima i stvarima, kartica brzo dolazi i nije na uvid poreznoj, što je najvažnije..

Naravno kao i paypal ima svoje prednosti, ima i nedostatke, ali bolje imat to i s tom karticom plaćat gdje god hoćeš nego da ti ovi oduzmu pola što zaradiš.

Pa gledaj naprimjer, taj tvoj neka ti uplati 5000kn za taj tvoj posao.
Ti prvo od tih 5000kn moraš uplatiti 20% doprinos za svoju mirovinu, znači u startu si ostao bez 1000kn. Ostaje ti 4000kn, od toga moraš uplatiti 25% poreza, znači ostaje ti 3000kn. Nakon toga uplaćuješ prirez, za Zagreb je 18%, za ostale ne znam. Znači nakon toga svega ostaje ti nekakvih 2500kn.

Naravno to nije sve, to sve moraš popuniti u obrazac koji ćeš nositi u FINA-u, u kojem objašnjavaš naravno odkud ta lova. Osim toga mislim da ako ti je zarada na internetu konstantna da se moraš prijaviti i u nekakvu udrugu u svojoj općini, obrazac za prijavu toga košta također 200,00kn ako me sjećanje služi. Ili otvoris Skrill i imas Skrill MasterCard karticu i plaćaš 0.00kn poreza, prireza, zareza, zajeba

A ovo da luđaci vode državu, neću komentirat
Hvala na objašnjenju. Ali gdje tu ulazi Payoneer? Ta kartica mi dolazi uskoro...mozda sam trebao uzet ovaj skrill. Jedino šta me muči vecina ljudi koja placa koristi paypal koliko je komplicirano platiti neciji rad putem skrill-a.
A ovo sta sam rekao za luđake....pa mislio sam da ce drzava ici na ruku nekome tko nije uspio naci posao u drzavi ...a ono kifla...DERI!
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 08:03   #70
Ostala su mi jos par pitanja koja sam postavio na Payoneer forumu. Ali sumnjam da cu tako brzo dobit odgovore.
Uglavnom, Koja je procedura kod spajanja paypala sa payoneer racunom. Sta sve trebam jos napravit osim imat racun na jednom i drugom servisu.
-Moze li mi klijent uplatiti novac na moj payoneer racun bez paypala i koji je limit uplate?
-Karticu od payoneera jos cekam, mogu li u međuvremenu dobiti uplatu na payoneer racun, koju cu kasnije podignuti.
-Kakva su vasa iskustva sa Payoneerom?
-I dali ste otvorili "US payment service" kod payoneera, i treba li kartica od njih da bi to mogao otvorit?
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 13:59   #71
Quote:
princo123 kaže: Pogledaj post
Ostala su mi jos par pitanja koja sam postavio na Payoneer forumu. Ali sumnjam da cu tako brzo dobit odgovore.
1.Uglavnom, Koja je procedura kod spajanja paypala sa payoneer racunom. Sta sve trebam jos napravit osim imat racun na jednom i drugom servisu.
2.Moze li mi klijent uplatiti novac na moj payoneer racun bez paypala i koji je limit uplate?
3.Karticu od payoneera jos cekam, mogu li u međuvremenu dobiti uplatu na payoneer racun, koju cu kasnije podignuti.
4.Kakva su vasa iskustva sa Payoneerom?
5.I dali ste otvorili "US payment service" kod payoneera, i treba li kartica od njih da bi to mogao otvorit?
1.To više ne ide,ne može se spojiti paypal sa payoneer karticom ,paypal je to nedavno onemogućio

2.Naravno da može..........ako je firma koja ti plaća payoneer partner onda nema limita,a ako nije onda je to "private load" i mislim da je ograničenje 1000 $ a tu postoje i dodatni fee-ovi,pa ti je u svako slučaju puno bolje da je uplatitelj payoneer partner

3.Naravno da možeš,pod uvjetom da ti je račun "approved" i aktivan

4.Odlična :klap: ,ali ne isplati se za sitne uplate i transakcije

5.Nisam............kada se prijaviš za taj US payment service,uplate koje primiš preko ove metode idu na tvoj payoneer račun,tako da ti je opet potrebna kartica da bi mogao taj novac povući sa računa.....ili možeš koristiti bankovnu transakciju da povučeš taj novac direktno na svoj račun u banci(ovo nije dostupno za sve zemlje,ali mislim da za RH je)

Eto P.S za ovo pod 5. još provjeri,ili neka ti odgovori netko tko koristi US payment service,jer ja koristim samo karticu,pa nisam 100% siguran ide li to baš tako

Zadnje uređivanje maxpayne : 26.10.2014. at 14:11.
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 14:55   #72
Quote:
princo123 kaže: Pogledaj post
Hvala na objašnjenju. Ali gdje tu ulazi Payoneer? Ta kartica mi dolazi uskoro...mozda sam trebao uzet ovaj skrill. Jedino šta me muči vecina ljudi koja placa koristi paypal koliko je komplicirano platiti neciji rad putem skrill-a.
A ovo sta sam rekao za luđake....pa mislio sam da ce drzava ici na ruku nekome tko nije uspio naci posao u drzavi ...a ono kifla...DERI!
Maxpayne ti je odgovorio na ova pitanja ispod. A payoneer je također dobra vrsta, i vjerojatno je raspostranjenija u americi nego skrill, makar ne znam. Moguće da amerikanci imaju oboje. Ako taj tvoj ima skrill, onda prebacuje na tvoj u istom trenutku kada klikne, za 1-2 sekunde su sredstva na tvom računu, dobro je i to što kartica dolazi brzo i na početku ti daju 1000€ limita, kada dođe kartica onda do 10 000€ uplate, a kada posaljes npr neki račun od struje ili šta više mislim da je čak i bezgranično. Naravno kad bi imao više od 50 000€ odnekud povući, najmanji bi ti bio problem kako Otišao bi i pješke po njih

a ovo da deru, naravno da deru, ne znam kako si se drznuo tražiti posao Piva ispred dućana i šuti :P

Zadnje uređivanje AdriaticS123 : 26.10.2014. at 14:57. Reason: nakndadni upis
AdriaticS123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:17   #73
Kazete 1000$ je limit...ako recimo on uplati vise, jel onda ostatak ceka da se prebaci kada se povce ovih 1000?
Mislim da sam citao da je takva sema ali nisam siguran.

Nema veze, frajer Amer a oni nemogu uplacivati na payoneer....koje sranje.

A skrill, koliko je limit uplate tamo?

Zadnje uređivanje princo123 : 26.10.2014. at 20:32.
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:54   #74
Ok napravio sam Skrill racun, narucio karticu koja ce biti poslana kada se racun napuni. -10$ ili eura.
Jesam li sta zaboravio, moram li jos nesto obavit tipa spojit skrill sa mojom lokalnom bankom itd.
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 21:08   #75
Odakle ti to da amerikanci ne mogu uplaćivati na payoneer ????
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 22:03   #76
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da amerikanci ne mogu uplaćivati na payoneer ????
Javio mi se lik kada sam mu rekao za payoneer.
is not currently available to US residents; we do sincerely apologize for this inconvenience.
Izgleda da mora biti partner sa nekom kompanijom koja posluje sa Payoneer-om. Previse...prijavi se ovdje, cekaj da ti odgovorimo, neznam, probaj ovdje...itd. Ugl, zadnja opcija je Skrill, javit cu mu danas.
Moze li mi netko odgovorit tko koristi skrill duze vrjeme, Napravio sam account i narucio karticu koja ce mi biti poslana kada se napuni racun. Sad na mojem računu pod tabom Status pise "pending". Sad jel je to zbog kartice ili nesto nestima sam racunom koji sam napravio.

Zadnje uređivanje princo123 : 26.10.2014. at 22:13.
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 22:28   #77
Gledaj ti svoj skrill račun možeš povezati s svojim računom u banci ali to ti onda nema smisla ukoliko si ga prvenstveno otvorio da izbjegneš plaćanje poreza, jer bi to onda značilo da ćes povlačiti novac na svoj račun, iako ga možeš spojiti samo da eventualno uplatis tih 10€ a isplate vršiš preko svoje Skrill MasterCard kartice.

Pending ti je dok ti ne dođe kartica, a neće doći dok ne budeš imao najmanje 10€ tamo. Najlkaše ti je tih 10€ uplatit tako da odeš kupiti paysafecard na Tisak i uplatis si 100kn i platiš karticu. Doći će ti u roku 10 dana i odmah će ti limit skočiti na 10 000€ tako da nećeš imati problema s limitom ako ti taj čovjek plaća preko 1000€. A možeš im odmah i na mail poslati neki svoj račun iz kuće di plaća komunalije ili nešto i odmah ti dižu limit na još ne znam koliko, ali sve u svemu dovoljno. Snjim mozes placati svugdje na internetu, a kada dodje kartica dizati na svakom bankomatu uz plaćanje 1,5 eura naknade.

Ako još šta treba, pitaj.
AdriaticS123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 22:39   #78
Quote:
AdriaticS123 kaže: Pogledaj post
Gledaj ti svoj skrill račun možeš povezati s svojim računom u banci ali to ti onda nema smisla ukoliko si ga prvenstveno otvorio da izbjegneš plaćanje poreza, jer bi to onda značilo da ćes povlačiti novac na svoj račun, iako ga možeš spojiti samo da eventualno uplatis tih 10€ a isplate vršiš preko svoje Skrill MasterCard kartice.

Pending ti je dok ti ne dođe kartica, a neće doći dok ne budeš imao najmanje 10€ tamo. Najlkaše ti je tih 10€ uplatit tako da odeš kupiti paysafecard na Tisak i uplatis si 100kn i platiš karticu. Doći će ti u roku 10 dana i odmah će ti limit skočiti na 10 000€ tako da nećeš imati problema s limitom ako ti taj čovjek plaća preko 1000€. A možeš im odmah i na mail poslati neki svoj račun iz kuće di plaća komunalije ili nešto i odmah ti dižu limit na još ne znam koliko, ali sve u svemu dovoljno. Snjim mozes placati svugdje na internetu, a kada dodje kartica dizati na svakom bankomatu uz plaćanje 1,5 eura naknade.

Ako još šta treba, pitaj.
Odlicno, samo me ovo cekanje ubija oko kartice i dizanje limita, klijent zeli da se stvari oko placanja ubrzaju...a sta da radim. Paypal i lokalni racun u banci ne dolazi u obzir. On bi meni uplatio vise od 1000E sad jel bi on morao ici nekoliko puta to raditi da me isplati ili skril bi propustao ostatak novaca kada bi se racun ispraznio. Na tocno koji mail im saljem racun za to i to da mi dignu limit?
princo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 00:16   #79
Kažem ti, svakako prva stvar ujutro odi kupi paysafe i uplati si na Skrill da ti kartica što prije dođe.

Do tada ti je limit 1000€, no kako sam rekao slanjem određenih dokumenata se može povećati na 2500€ do dolaska kartica (sad ne znam je li ti 2500€ dovoljno za to koliko on misli poslati).

Odeš na svoj račun, pa na settings, pa na limits and verifications i tamo su ti upute kako i što poslati kao dokument, kao provjeru tvog identiteta. Naravno ako ti je 2500€ dovoljno za početak. Ako nije, onda čekat karticu...

Prvi put se susrećem da nekome se uplaćuje preko 1000€, meni se još nije dogodilo na skrillu Sve u svemu ako sutra predaš novce za karticu, tu ti je do idućeg ponedjeljka, a ako sutra posaljes dokumente već b navečer morao imati dozvoljeno primanje do 2 i pol tisuće evrova.. Sretno i ako što god još trebaš zovi, da bar neko u ovoj državi zaradi neku crkavicu
AdriaticS123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 15:18   #80
Evo ja pitam za koji savjet. Ja sam student i zaradujen preko neta. Imam skrill karticu vec godina dana te na nju dizem 200$-1000$ dolara mjesecno ovisno o koliko zaradim.

Sad posao je krenuo i moguce da ce bit 1000-3000$ mjesecno u bliskoj buducnosti. Sad jeli se takav iznos isplati dizat preko Skrilla ili je to previse? Ima li neko da mlati neke vece pare i dize preko skrilla?

Ili da odvojim 15% i derem to preko bitcoinova?

Uglavnom samo prodajem razne e-bookove i slicne virtualne materijale.
FlameStick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.