Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2014., 21:56   #61
Quote:
shogun 218 kaže: Pogledaj post
@MikiBiki

Kao prvo,mlad si, imas tek 21 godinu, dakle, po mom misljenju jos nisi nista znacajno propustio. Zivot traje, imas jos vremena.
Kao drugo, zdrav si prav si, samo po sebi to ti vec u startu omogucuje da imas olaksan pristup ka suprotnom polu. Zamisli recimo da nisi zdrav prav, kako bi tek onda bio sam, usamljen i sa gotovo nemogucim pristup bilo cemu.
Kao trece, u dilemi sam sve cesce oko onih saveta koji mantraju ljudima 'menajti se menjati se menjati se'. Pitam se cesto(a takvih saveta ima na tone, na ovakvim i slicnim temama, a i uopste) da li savetodavci zaista sve to sto savetuju dosledno primenjuju i na sebe same. Da li bas zaista rade na sebi po dan i noc, i stalno nesto na sebi menjaju. Dopustam sebi da posumnjam u to. S jedne strane cesto se cuje:'treba biti svoj, onakakav kakav jesi' a onda od tih istih cujes:'menjaj se iz korena'. Pa sad, kako moze u isto vreme i jedno i drugo. Ako si svoj(i slazem se da treba biti svoj) onda zasto bi se ikom korenito menjao. Budi svoj, i voli svoje mane, i svoje vrline, prihvati se. To ne znaci da o sebi imas savrseno misljenje vec da volis sebe onakvog kakav jesi. Ako Ti smatras da trebas nesto korigovati, menjati, koriguj, a ne zato sto ti to drugi kazu. Dalje, trazi sebi slicnu zensku osobu, slicnog psiholoskog, emotivnog, intelektualnog profila, slicnih navika i nacina zivota, nacina razmisljanja, slicnih interesovanja. Dakle, osobu koja ce tebi i kojoj ces ti biti kompatibilan. Ne 'savrsen', vec kompatibilan. Takvu osobu trazi na odgovarajucim mestima, na onim mestima, i u onim aktivnostima, medj onim ljudima koje su tebi bliske, i u kojima si aktivan. Ako si npr neko ko voli proucavati, citati filosofirati i sl, sigurno je da kompatibilnu partnerku neces naci u diskoteci, ili u kafani, ili na zurci punoj djuske i pijancenja. Vec u biblioteci, muzeju, pozoristu, knjizevnim vecerima i sl. Ako si npr povuceniji introvertniji, inertniji tip, sasvim sigurno je da ti ne treba partnerka koja to nije, vec ona koja je slicna, koja voli povremene izlaske, na mesta koja nisu preplavljena guzvom i sl. Poenta je(barem po mom misljenju): ako tebi tvoj nacin zivota odgovara, a uz to zelis partnerku, nije resenje da se korenito menjas zbog devojke, ni devojka zbog tebe, vec da potrazis slicnu devojku, koja vec ima licnost i nacin zivota slican tvom. I koja trazi sebi slicnog. Isto vazi i za poznanstvo, prijateljstvo, potrazi sebi slicne ljude, i njima se okruzi. Ne znam zasto ljudi odnos u prijateljstvu ili u vezi dozivljavaju kao zadatak da jedni druge treba da menjaju, i ulaze s tim podsvesnim ciljem. Mislim ako vec s nekim ulazis u poznanstvo, prijateljstvo, vezu, valjda je logicnije da se ljudi prihvataju onakvim kakvi jesu. A ako zele da se menjaju, koriguju, to svako treba da radi onda kada proceni da to sam zeli, zbog sebe. I u stvarima u kojima pronadje licnu motivaciju za promenu.

hvala na ovome ( ne zato što je "za" a ne protiv")

Ma ok,nisam star,ali opet neke stvari te male uhvate...

Samo bi se osvrnuo na ono, pisao sam i pod Kriterijima o tome,ja se definitivno želim mijenjati u nekim stvarima koji mislim da su mi teret i mane, tj gdje se ne osjećam načisto s njima..

ali, od osnovnih svojig principa ne bježim,takav sam, možda samom genetikom ili nečim trećim ( nebitno) ali tu se ne mijenjam i to sam rekao, ipak u ovom okrenutom svijetu ne želim neke osnovne stvari pogaziti da bi se nekom svidio,a ne daj *** da živim duži periodom s tom osobom...

tako da,ako ne bude bilo takve osobe, ok...nema veze

i to sam rekao tamo ( nije ovo nikakva ljutnja, samo se ponavljam) definitivno ću nastojati "tražiti" osobu na nekim mjestima koja su nam slična, jer ne tražim savršenstnvo, nego netko tko mi odgovara i tko ima vrlo slične ciljeve,uvjerenja o životu, tako da mi je dovoljan 0.0001% takvih osoba, a ne one ostale...

iako, nekako čovjek vjeruje ( čast izuzecima) da su ovdje na forumu ljudi kao i u komentarima novina ili na utakmici-savršeni. da bar,možda ne bi bilo loše?

lp
MikiBiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 11:16   #62
@MikiBiki: U sličnoj sam situaciji kao ti samo što imam 18 godina. Nije da sam nedruštven, komunikativan sam, ali smatram kako sam svih ovih godina emitirao jednu negativnu energiju prema van (hodam teže jer imam problema s nogom i to me zadnjih godina koči). No, ja jako volim sport i u zadnjih par mjeseci pronašao sam par sebi sličnih i ovo ću se ljeto potruditi s njima nastaviti komunikaciju izvan školskih zgrada. Primjerice, s jednim sam poznanikom ove godine išao na PBZ Zagreb Indoors, a pokušat ću i ovog ljeta izlaziti na slične događaje. Imam troje poznanika s kojima se viđam ili čujem u prosijeku svakih dva mjeseca, a ostalo su sve ljudi iz prolaza, ljudi s ulice, iz škole, treninga i slično... Upao sam u jednu kolotečinu, a što je najgore sada ni s obitelji ne razgovaram (imam dvojicu braće koji imaju slične probleme, ali ih oni nisu bili spremni priznati i tu je došlo do sukoba svih nas međusobno). Kažem ti, s jednim poznanikom u školi intenzivno pričam o Brazilu, moram to iskoristiti i prenijeti te razgovor na jednu višu razinu. On sigurno poznaje mnogo ljudi, neka me upozna sa njima i vjerujem da problema biti neće. Upao sam u tu jednu kolotečinu jer mi večina poznanika izlazi po narodnjačkim klubovima, a osim što to nikad nisam i neću slušati, roditelji mi ne dozvoljavaju izlaske nakon ponoći. Sve to je dovelo do toga da su mi najsretniji trenuci u životu hrvatsko osvajanje Davis Cupa 2005., Kostelićev Veliki globus 2011. i Veliki globus Tine Maze 2013. Suživio sam se sa tim sportašima jer sam se hranio njihovim uspjesima, životima i rezultatima, ali od ovog ću ljeta to promijeniti. I samo još da kažem da nikada nisam volio školu, odlične ocjene imam iz razloga što mi je bilo dosadno, pa sam iz dosade išao učiti. Znam, to je smiješno, ali promijenit ću se! Bilo bi mi drago kada bi i moja braća pristala na promjenu jer bi tada razmirice u obitelji bile riješene, ali izgleda da ću ovo morati sam izgurati. Još samo koji tjedan za knjigom i onda je samo nebo granica! Ako ja to mogu, možeš i ti! Sretno tebe, sretno nama!
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 10:17   #63
Quote:
Croativan kaže: Pogledaj post
Neces znati za sto si sposoban, sve dok ne pokusas dati sve od sebe da to promjenis...

Moras se zapitati sto bi trebao promijeniti, sto ce ti dati vise sanse pred svima drugima jer nisi jedini sa tim problemom...

Neki su si sami krivi, kod nekih je okolina i drustvo krivo...

Ali najbitnije je da iskreno postujes i sebe i druge, u svakom pogledu... Da ne budes ogorcen ako ne mozes naci nekog ili ako te jedna zajebe, da su sad sve iste. Ako vidis da nesto treba mijenjati - kreni mijenjati...

Ako si zbilja zagrizao za to da nadjes nekoga, za prav, za dugu vezu a ne za nekaj povrsno, Kreni od sebe, pa zatim procijeni situaciju, okolinu, koje su ti opcije i mogucnosti...

Novci su najmanji problem, cak niti izgled nije problem ako si dobra osoba u dusi. Ako te neke i odbiju zbog izgleda - gledaj to sa te strane da ionako onda nije tip osobe kojeg trebas. Bolje da je otisla sada nego kasnije kada zagusti, u braku, sa klincima, kreditima, jer se njoj vise ne bi dalo...

Dakle, razmisljaj dugorocno. Kako razmisljas, tako ces si i privuci takve.

Pogledaj sadasnju situaciju, ako samo sebe spotas - uvlacis se sve dublje u takvu rutinu, sjeti se kad si u depri, da nekako uzivas biti u tom moodu, da te zaboli za sve ostalo... Nemoj dopustiti da te to uvuce u tu rutinu, djeluje kao zla podsvjest koja te drzi i hrani se tim osjecajem... Jednostavno svjesno odluci da ne zelis biti takav, raspizdi se na sebe, iskoristi tu energiju za promjenu i onda si spreman za akciju u stvarnom svijetu...

Upisi tecajeve, plesanja, pjevanja, jahanja,crtanja, dizajniranja, programiranja, fotkanja u prirodi itd... Ne samo da ces se osjecati bolje, nego ces sigurno upoznati single cure koje su komunikativne i otvorene za pricu a pri tom ces uciti nesto novo, sto ce njima biti samo pokazatelj da radis na sebi...

Ako nemas love a imas vremena, probaj potraziti posao turistickog animatora na moru, otvorit ces se kao osoba, klopat ces 3 puna obroka na dan, radit ces i nabildat se jer cez nosit tesku opremu svaki dan (da, gledaj i na to kao na priliku i besplatan trening) pustat mjuzu ekipi, zajebavat se sa njima, upoznat ces doslovno 500-1000 novih ljudi, nakon toga nemas jebene sanse ostati samac i nezadovoljan sobom...

A istovremeno iskoristi i drugu opciju ako ti zivot trenutno ne daje mogicnost da upises neki tecaj... Probaj sa online stranicama... Da, mnogi imaju gadjene prema njima, no samo tu gubis preko (ajde da bubnem) 50-100 cura dnevno koje se prijave na razne stranice a nisu sve ocajni slucajevi ni problemi, a mogao bi ih kontaktirati, popricati sa njima i upoznati ih...

Probaj sljedece ako vec nisi:

Iskrica (uglavnom smetliste, ali zalutaju i dobre osobe tamo, isplati se samo ako imas strpljenja i ne celicne zivce nego od karbonskih vlakana...)

Badoo (sminkeraj, nitko nista ne zeli ali komada imas na bacanje, komunikacija skoro svakodnevna ali ne ocekuj da ce potrajati dulje od dan-dva, i nema veze, jer ionako trazis i eliminiras one lose)

OkCupid (jedna od boljih i kvalitetnijih stranica, americka, ali sa dosta nasih ljudi, odvoji vise vremena da ispunis profil i odg na bar stotinjak pitanja, isplatit ce ti se jer se cure tu nekad vise javljaju tebi ako imas fotku i dobar profil, fotka je cak privlacnija ukoliko je realnija... Dakle bez odjela, gela u kosi, motorcina i bembura i mecki, te alfa-macho-kromanjonske fore odmah zaboravi).

eHarmony (najostrija po kriterijima, nema komunikacije izmedju kontakata dok kroz par dana ne razmijenis nekoliko predefiniranih upitnika... Stranica im je malo razbacana dizajnom ali imam dojam da su tamo najmanje iskompleksirani ljudi koji ne gledaju toliko fizicki koliko psihu i karakter osobe koju bi htjeli upoznati...).

Sve ostalo, ne trudi se isprobavati, ne isplati se, isprobah jedno 10-15 stranica (upalih, regao se, pregledao i izbrisao) i jednostavno ne nude ni iz bliza izbor i mogucnosti kao ove 4. opcije...

Eto, u kombinaciji sa spontanim izlascima jednom u tjedan-dva, ako si imalo dobra osoba, nema sanse da ne nadjes nekoga, prije ce biti da ces ti odbiti neku zbog necega nego da neces naci nikog...

I zbilja ne brini zbog samoce, proci ce, i ja sam cijelo djetinjstvo bio sam, pa 7 godina patio za jednom koja me nije htjela ni pogledati... pa bio sa krivima iako su se u taj trenutak cinile pravima... Sve jedna epizoda gora od druge, pa ne kakim uokolo nikome sa time ... Naucit ces se nositi sa time i to pretvoriti u iskustvo, samo polako...

Znat ces da radis najbolje sto mozes, ako vjerujes u sebe, ako ne cinis to samo zbog pozude, i ako ne dopustas da te strah koci...

Opusti se, totalno, pazi da ne prijedjes neku granicu pristojnosti i to je sve, uci iz dana u dan kako se poboljsati i rezultat nece izostati...

Sretno!
svaka cast na postu. jako lijepo i jednostavno napisano i shogun je isto u pravu. gle tek si 21 god. star. ima vremena. u slicnoj sam situaciji bila (mozda jos jesam ) poput tebe, ali nikada nisam odustajala od toga da popravim situaciju. u osnovnoj skoli sam imala gomilu prijatelja, ali nisu bili pravi. obzirom da sam se i dosta selila, napravile su se cistke. u srednjoj sam na kraju upoznala divne osobe iako sam mislila da cu tamo prolupat bez iakve bliske osobe. cak ni ne treba biti toliko slicna tebi, jer bi to bilo dosadno i ne bi nista novo naucio. kad sam krenula na faks, upoznala sam ljude koji su mi dragi,ali nisam s njima toliko bliska da bi ih mogla nazvati prijateljima, ali sve dolazi na svoje. ne moraju to obavezno biti ljudi s faksa. samo polako. poznanstva/prijateljstva se nece napraviti sama. postavljaj pitanja u vezi faksa, prikljuci se diskusiji, bilo sta! ne trebas se ustrucavati. meni isto muka dodje kad prevladava ona monotona sutnja u komunikaciji, ali kad se jednom probije led onda ti ne moze nitko nista. u vezi cura, kao prvo cure ne vole pi*dune, ne budi bezobrazan ili naporan. trebas prihvatit sebe prvo da bi te netko drugi mogao prihvatiti. ako visis u knjiznici, lijepo pristupi curi i postavljaj joj pitanja te govori nesto iz svog zivota i iskustava. tako se uspostavljaju kontakti. ako ti fale teme, citaj novine/knjige, gledaj filmove, serije,crtice, animee, idi u kazaliste, kino pa cak i na izlozbe. puno ces toga nauciti i prosirit ces si opce znanje, a nikad nije lose malo vise znati od svog drustva nadam se da ce ti pomoci
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:43   #64
pričekaj dok se zaposliš, pa mazni neku iz računovodstva
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 13:10   #65
autore jel ides mozda na fer
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 19:01   #66
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
autore jel ides mozda na fer
nope
MikiBiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 19:34   #67
Quote:
goddesoflove kaže: Pogledaj post
svaka cast na postu. jako lijepo i jednostavno napisano i shogun je isto u pravu. gle tek si 21 god. star. ima vremena. u slicnoj sam situaciji bila (mozda jos jesam ) poput tebe, ali nikada nisam odustajala od toga da popravim situaciju. u osnovnoj skoli sam imala gomilu prijatelja, ali nisu bili pravi. obzirom da sam se i dosta selila, napravile su se cistke. u srednjoj sam na kraju upoznala divne osobe iako sam mislila da cu tamo prolupat bez iakve bliske osobe. cak ni ne treba biti toliko slicna tebi, jer bi to bilo dosadno i ne bi nista novo naucio. kad sam krenula na faks, upoznala sam ljude koji su mi dragi,ali nisam s njima toliko bliska da bi ih mogla nazvati prijateljima, ali sve dolazi na svoje. ne moraju to obavezno biti ljudi s faksa. samo polako. poznanstva/prijateljstva se nece napraviti sama. postavljaj pitanja u vezi faksa, prikljuci se diskusiji, bilo sta! ne trebas se ustrucavati. meni isto muka dodje kad prevladava ona monotona sutnja u komunikaciji, ali kad se jednom probije led onda ti ne moze nitko nista. u vezi cura, kao prvo cure ne vole pi*dune, ne budi bezobrazan ili naporan. trebas prihvatit sebe prvo da bi te netko drugi mogao prihvatiti. ako visis u knjiznici, lijepo pristupi curi i postavljaj joj pitanja te govori nesto iz svog zivota i iskustava. tako se uspostavljaju kontakti. ako ti fale teme, citaj novine/knjige, gledaj filmove, serije,crtice, animee, idi u kazaliste, kino pa cak i na izlozbe. puno ces toga nauciti i prosirit ces si opce znanje, a nikad nije lose malo vise znati od svog drustva nadam se da ce ti pomoci
ili jednostavno uđeš u knižnicu i drekneš "đeste ribe - stigla mreža!"
__________________
piri ti vimpek!!
marko3020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 21:26   #68
Kako je "lijepo" doći nakon punih 6 mj od pokretanja teme u saznanju da se ništa nije promijenilo-i to samo zahvaljućći mojoj "hrabrosti" da se počnem družiti s ljudima,da počnem biti normalna i sretna osoba....

sve manje vjerujem u sebe i da će se išta promijeniti,pogotvo kad mi jedina interakcija između svijeta i mene-forum...

pa što može biti takva sudbina.................
MikiBiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:16   #69
Quote:
MikiBiki kaže: Pogledaj post
Kako je "lijepo" doći nakon punih 6 mj od pokretanja teme u saznanju da se ništa nije promijenilo-i to samo zahvaljućći mojoj "hrabrosti" da se počnem družiti s ljudima,da počnem biti normalna i sretna osoba....

sve manje vjerujem u sebe i da će se išta promijeniti,pogotvo kad mi jedina interakcija između svijeta i mene-forum...

pa što može biti takva sudbina.................
čekaj da prođe 6 godina, pa da vidiš onda...
bboy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:58   #70
Quote:
MikiBiki kaže: Pogledaj post
Kako je "lijepo" doći nakon punih 6 mj od pokretanja teme u saznanju da se ništa nije promijenilo-i to samo zahvaljućći mojoj "hrabrosti" da se počnem družiti s ljudima,da počnem biti normalna i sretna osoba....

sve manje vjerujem u sebe i da će se išta promijeniti,pogotvo kad mi jedina interakcija između svijeta i mene-forum...

pa što može biti takva sudbina.................
A da, recimo, prestanes kukati? Ako imas socijalnu fobiju ili nesto slicno, odes kod strucnjaka. Ako nemas, onda si lijen

Neki ljudi imaju prirodno vise smisla za ophođenje s ljudima i komunikaciju, a neki manje. Ali i to je vjestina koja se uci i vjezba. Trebao bi se primiti posla
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 23:38   #71
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
A da, recimo, prestanes kukati? Ako imas socijalnu fobiju ili nesto slicno, odes kod strucnjaka. Ako nemas, onda si lijen

Neki ljudi imaju prirodno vise smisla za ophođenje s ljudima i komunikaciju, a neki manje. Ali i to je vjestina koja se uci i vjezba. Trebao bi se primiti posla
Da,ali jednostavno zbog niskog samopouzdanja,straha od neuspjeha bojim se i pokušati..jbg,valjda je bolje ništa ne raditi.
MikiBiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 00:14   #72
Mislim da sam u sličnoj situaciji kao autor...
Nemam fobija niti problema sa komunikacijom, a za sjedenje po kavama i partijanje sam lijen.
Nemam neko društvo, niti ga tražim... u biti ga po mogućnosti izbjegavam... u biti mi je ovako super, osim šta mi fali neka dobra ženska

Mislim da bi ti pomoglo stvoriti si neki ritual, npr. da svaki dan u isto vrijeme šetaš istim parkom... nakon nekog vremena primijetiš da ima i cura koje imaju svoju sličnu rutinu, pa kada se nakon duže vremena uvijek susrećeš s nekom curom koja ti se sviđa počnete se pozdravljati i puno lakše razgovor s njom započneš bez da si morao uletavati s nekom spikom...

Znam za neke koji su si u tu svrhu nabavili psa, a kad su upecali curu pas je misteriozno nestao
bboy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:02   #73
Quote:
MikiBiki kaže: Pogledaj post
Da,ali jednostavno zbog niskog samopouzdanja,straha od neuspjeha bojim se i pokušati..jbg,valjda je bolje ništa ne raditi.
Pa onda nemoj ništa raditi, vrlo jednostavno. Ali čemu onda kukanje? Što zapravo želiš? Čarobni štapić? Na krivoj si adresi, Magija i mistika ti je malo niže

Kako možeš imati strah od neuspjeha ako npr. pričaš s tetom u kantini ili s kolegom na faksu? Što misliš da će pomisliti? Da si ružan? Komunikacija se vježba sa svim ljudima, ne samo s curama koje su ti privlačne.

Zar je toliki problem početi pričati s nekim tko stoji u redu u banci iza tebe?

Quote:
bboy26 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam u sličnoj situaciji kao autor...
Nemam fobija niti problema sa komunikacijom, a za sjedenje po kavama i partijanje sam lijen.
Nemam neko društvo, niti ga tražim... u biti ga po mogućnosti izbjegavam... u biti mi je ovako super, osim šta mi fali neka dobra ženska

Mislim da bi ti pomoglo stvoriti si neki ritual, npr. da svaki dan u isto vrijeme šetaš istim parkom... nakon nekog vremena primijetiš da ima i cura koje imaju svoju sličnu rutinu, pa kada se nakon duže vremena uvijek susrećeš s nekom curom koja ti se sviđa počnete se pozdravljati i puno lakše razgovor s njom započneš bez da si morao uletavati s nekom spikom...

Znam za neke koji su si u tu svrhu nabavili psa, a kad su upecali curu pas je misteriozno nestao

Svaka žena s imalo zdravog razuma bi za osobu koja nema nikakvih prijatelja i izbjegava društvo mislila da nije normalan

A od osobe koja svaki dan sama šeće parkom bih očekivala da će kad-tad rastvoriti baloner
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:08   #74
Quote:
MikiBiki kaže: Pogledaj post
Da,ali jednostavno zbog niskog samopouzdanja,straha od neuspjeha bojim se i pokušati..jbg,valjda je bolje ništa ne raditi.
Samo te treba baciti u vrtlog ljudi, snašao bi se i prije nego bi pomislio na sve što te muči.
pikikun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:12   #75
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
A od osobe koja svaki dan sama šeće parkom bih očekivala da će kad-tad rastvoriti baloner
meni je stvarno nevjerojatno da u 21. stoljeću, u kojem su pali daleko sjebaniji tabui i neke manje gluplje predrasude, nisu pale ovako otužne predrasude.

U vrijeme kad su brakovi i duže veze statistički manjina u društvu SAD-a / zapada, a masa ljudi je dobar dio vremena sama, ljudi briju na te smiješne predrasude i ideje.
Ili su neke predrasude dozvoljene, a druge "predrasude" nisu?


edit: do toga, da je taj stereotip očito još uvijek posvuda živ.
Pa se ljudi zatvaraju nekuda (i goje se...pa nastaju epidemije žderanja, debljanja, alkohola, nekretanja, izolacija, eskapizama svih vrsta, drogica...itd), ili odlaze kojekuda i troše novce...(kompletna leisure industrija, tercijarni sektor skoro cijeli )
Sve da se sakriju od očiju drugih, da se producira bilo što (manijački fokus na "karijeru" je isto super da se sakriješ), što skida nečiji tuđi glupi dojam i stigmu sa tebe
jeftina predstava jednih prema drugima, da "selo ne pomisli to-i-to".
Da ne znam da je tako, stvarno ne bih vjerovao da su stvari takve čak i u 21. stoljeću, čak i u svjetskim metropolama....kamoli u RH..

edit: a sve zato da kojekakve "Éowyn FTW ovoga svijeta" ne bi dobile neku "ideju" o tebi, osobi XY...


edit2: da ne spominjem silovanje druženja, lažna druženja, kojekakve online socijalne mreže..i druge iluzije...



edit3: a ultimativno mi je kretenska i ideja "sa svojom ženicom nisi sam".
Ne, sa svojom ženicom, ako nemate kvalitetno društvo, si i dalje sam i nemaš suvislo društvo i krug prijatelja i dalje. Osim kaj ste vas dvoje skupa.

Zadnje uređivanje Brogan : 26.10.2014. at 01:53.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:27   #76
Napisao si post jako nepovezano i nemam pojma što želiš reći. Da, ja od ljudi koji svaki dan sami sa sobom šetaju parkom i promatraju uvijek iste ljude očekujem da kad-tad rastvore baloner jer sam to doživjela već nekoliko puta. Jednom je frajer imao rozi čipkasti grudnjak ispod

Kod mene to uopće nije predrasuda nego stvar opreza. A nadam se da ti ja nisam referentni uzorak prema kojem određuješ koja predrasuda i dalje živi u 21. stoljeću
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:32   #77
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Napisao si post jako nepovezano i nemam pojma što želiš reći.
zato jer imam 655 ideja, a teško ih je staviti u 1 lijepo povezani mini post.

Quote:
Da, ja od ljudi koji svaki dan sami sa sobom šetaju parkom
ja te ljude smatram najobičnijim ljudima. Čak štoviše, barem se ne goje, kreću se, ne smrde negdje, pametni ljudi. Ekstra kvaliteta!
Za razliku od onih koji ne naprave niti to - ne šetaju sami parkom (nego rade neku od 500 glupljih/štetnijih stvari po njih - recimo sjede i gledaju bezveze u komp/TV), e kako netko slučajno ne bi pomislio neku XY stvar, pa bila ona i "potencijalni baloner show"



Naprosto znam da se ljudi ponašaju izuzetno neracionalno jer ih brine tuđe mišljenje.
To je univerzalno pravilo. Ali sakriveno iza hiljadu stvari, kao najžešći tabu.

A kad vidim da su tuđa mišljenja još k tome starinski stereotipna, to je ko da dolijevaš ulje na ionako idiotsku, ober štetnu vatru..

Zadnje uređivanje Brogan : 26.10.2014. at 01:38.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:41   #78
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
zato jer imam 655 ideja, a teško ih je staviti u 1 lijepo povezani mini post.


ja te ljude smatram najobičnijim ljudima. Čak štoviše, barem se ne goje, ne smrde negdje, pametni ljudi. Za razliku od onih ne ne naprave niti to - ne šetaju samo parkom, e kako netko slučajno ne bi pomislio neku XY stvar, pa bila onda i "potencijalni baloner show"
Nekim ljudima uspijeva. Čak nisu u manjini

Možemo se složiti da se ne slažemo. Ja ne bih poželjela upoznati osobu koja svaki dan u isto vrijeme šeće parkom i bulji u mene (jer promatra navike drugih šetača). Osoba koja sjedi i čita knjigu mi nije čudna, osoba koja hoda i razmišlja mi nije čudna itd. Ali netko tko prvo proučava moje navike i onda me 'spontano' odluči upoznati mi je jako čudan. I vrlo pristojno bih izbjegla ikakvo upoznavanje. Nemam ništa protiv spontanog ponašanja. Protiv stalkera imam.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:48   #79
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Nekim ljudima uspijeva. Čak nisu u manjini

Možemo se složiti da se ne slažemo. Ja ne bih poželjela upoznati osobu koja svaki dan u isto vrijeme šeće parkom i bulji u mene (jer promatra navike drugih šetača). Osoba koja sjedi i čita knjigu mi nije čudna, osoba koja hoda i razmišlja mi nije čudna itd. Ali netko tko prvo proučava moje navike i onda me 'spontano' odluči upoznati mi je jako čudan. I vrlo pristojno bih izbjegla ikakvo upoznavanje. Nemam ništa protiv spontanog ponašanja. Protiv stalkera imam.
Ti voliš tu laž spontanosti, kaj ne?

Stalkanje (i ne - nisam stalker ) je daleko spontanije ponašanje, nego paradiranje sa nekakvim "knjigama" i sličnim predstavama za produciranje ne znam čega..

meni je perverznije takvo balavo glumatanje, nego recimo tip, ili cura, koja bulji u druge i snima ih.

recimo ova koja bulji u mene, će možda izazvat reakciju ( ako ništ drugo povratnog buljenja u nju ) pa ću nekaj nabacit.

Ova koja čita "Bulgakova" će dobit elegantno avansno slanje u kurac s moje strane
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:10   #80
Ajde neka si ti meni objasnio da si poseban i totalno drukciji od drugih. Ti i jos tisuce istomisljenika.

To ti je meni na nivou onog 'nosit cu ruzne streberske naocale kakve je nosila moja prabaka da svi vide kako sam nekonvencionalna i kako me nije briga sto ce si tko misliti'. Barem je Ray Ban profitirao

Svi mo volimo vjerovati da smo jako posebni, a na svijetu ima valjda nekoliko tipova ljudi. Samo je pitanje kakva je ciljana publika autora.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.