Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2003., 13:27   #61
Quote:
xviolentjack kaže:

imamo podzemlje, cista glupost, scenarij slab, likovi jos gluplji

onda veca zalost crna macka , beli macor

imamo noz,, koji nekI smatraju dobrim filmom, ako si ga gledao

cista srpska propaganda, namjenjena nepismenim pojedincima, radnja nikakva, sve u svemu velika nula
Da se nisi prepoznao u "Podzemlju" ili "Nožu" koji su otkrili kakav si bio, pa ih sad pljuješ?
__________________
"E, tu na groblju počinje naš novi život ispočetka. Prvi dan, prva subota, šest nedelja, šest meseci, godina, deset godina, dvadeset. A onda, počinjemo da umiremo i po drugi put. U sećanjima..."

Posetite moj blog
spirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 13:28   #62
Još dva filma koja vrede za sva vremena.
"Sabirni centar" i "Jagode u grlu". Ovaj drugi vredi samo ako ga shvatite kao nastavak serije.
__________________
"E, tu na groblju počinje naš novi život ispočetka. Prvi dan, prva subota, šest nedelja, šest meseci, godina, deset godina, dvadeset. A onda, počinjemo da umiremo i po drugi put. U sećanjima..."

Posetite moj blog
spirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 14:28   #63
Xviolentjack, Kusturica nije dobio Zlatnog Lava za najbolji film u Veneciji '81.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 14:36   #64
Dobio je Zlatnog Lava za najbolji debitantski film.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 16:09   #65
Quote:
dolma kaže:
Kada smo vec kod ex-yu filma moze li iko da mi nabroji par filmova od Lordana Zafranovica.Nije kviz , nego dne mogu da se sjetim jednog njegovog filma koji mi se strasno svidio i volio bih ga potraziti.Glavnu zensku ulogu glumila je Neda Arneric
Da nije ono - Praznik kurvi? To je bio podnaslov. Ako je to njegov film.
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 16:16   #66
Lordan Zafranovic filmovi... sve 'ex-u' klasici

Mare Adriaticum - Jugoslavija
Zagreb zivi s Titom
Osmi kongres SUBNOR-a Jugoslavije
Zagrebacki velesajam
Zavnoh
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 21:31   #67
Quote:
Deo kaže:
Da nije ono - Praznik kurvi? To je bio podnaslov. Ako je to njegov film.
Cista petica. Ne znam jesi li ga gledao, meni je super.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 05:02   #68
ne znam radnja noza se zbiva u gackom, nisam ja odatle

pardon znam sta je palatalizacija, ili mjenjanja kgh u c, dz i s

malo deblje prste imam, za ovako malu tastaturu
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 00:50   #69
Jel neko gledao "Profesionalca"?
__________________
Hominem quero
Mrwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 03:56   #70
Quote:
Mrwa kaže:
Jel neko gledao "Profesionalca"?
Ja, pre neki dan. Dobar je film, ali mi se predstava vise svidja. Bata Stojkovic je, ipak, legenda!
__________________
"E, tu na groblju počinje naš novi život ispočetka. Prvi dan, prva subota, šest nedelja, šest meseci, godina, deset godina, dvadeset. A onda, počinjemo da umiremo i po drugi put. U sećanjima..."

Posetite moj blog
spirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2003., 03:47   #71
Da vas pitam nešto u vezi tih starih ex-yu filmova. Kako da nabavim te filmove? U videotekama ih nemaju. Izgleda da su pirati jedino što preostaje...?
Omladinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 23:50   #72
Gdje je Zvonko Lepetic?
On me dosta podsjeca na pokojnog Danila Stojkovica. Film gdje on glumi seoskog udbasa negdje na zlatiboru poslije drugog rata, mislim da se film zove Kako se kalio narod sela gornjeg jaukovca ili o pokojniku sve najlepse..taj film moram opet gledati. Smijanje do suza.
Od prve do zadnje scene.
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 23:52   #73
schkembe, daj raji piche, a ti choro brishi!!!!
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 00:15   #74
Quote:
za-gor-te-nej kaže:
Gdje je Zvonko Lepetic?
On me dosta podsjeca na pokojnog Danila Stojkovica. Film gdje on glumi seoskog udbasa negdje na zlatiboru poslije drugog rata, mislim da se film zove Kako se kalio narod sela gornjeg jaukovca ili o pokojniku sve najlepse..taj film moram opet gledati. Smijanje do suza.
Od prve do zadnje scene.
Lepetica i Batu Stojkovica stvarno kao da je ista majka radjala.
Jedina mana Balkanskog spijuna je to sta u posljednjoj dionici filma Djura nestaje...doduse to je kompenzirano genijalnim monologom Bate Stojkovica...al opet ne mogu prezalit sta Djure tamo nije bilo...barem da suti i "oprasta" podstanaru svakih par minuta...

Od "manje" poznatih Ex YU filmova u listu opisa bih jos stavio i "Ni na nebu ni na zemlji", film krize ulaska u 30.-e jedne poluizgubljene generacije u jednom potpuno izgubljenom vremenu.
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 00:21   #75
Quote:
Vanjushka kaže:
Jel ti rod.

I to sto pricas nemate vi veze sa filmom, to su gluposti.
Kao prvo, Danisov film ni u kom slucaju nije bolji film od Dolly Bell ili Oca, a dobio je Oskara. Mislim da je taj Oskar neka vrsta kompenzacije. Ja stvarno u Nicijoj zemlji ne vidim sta je to za Oskara.
Najvjerovatnije je Nicija zemlja dobio Oskara jer mu je konkurencija bila cisto sranje. Gore od goreg.

Hrvatska moderna kinematografija jeste losa, ali srbijanska nije i to treba priznati.
Da se ne lazemo film je dobio Oscara zbog "kompenzacije" bijelog svijeta prema toj drzavi i onome sta su dopustali od 1992-1995.

Ako je taj film zasluzio ikakvu nagradu, a kamoli Oscara, onda je isto trebalo biti i sa Blagajnicom koja hoce ici na more ili Muskarcima koji nisu imali brkove...

Bosanska, bosnjacka ili kako se vec zove filmografija po nicemu ne odskace od hrvatske, a ta je kriminalna.
Usporedjivati i izjednacavati te dvije filmografije sa srpskom je kulturno svetogrdje...
Srbi su pali u zadnjih par godina ali i dalje jure nekoliko svjetlosnih godina ispred...
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 01:20   #76
Quote:
za-gor-te-nej kaže:
Gdje je Zvonko Lepetic?
On me dosta podsjeca na pokojnog Danila Stojkovica. Film gdje on glumi seoskog udbasa negdje na zlatiboru poslije drugog rata, mislim da se film zove Kako se kalio narod sela gornjeg jaukovca ili o pokojniku sve najlepse..taj film moram opet gledati. Smijanje do suza.
Od prve do zadnje scene.
Zar nije i Zvonko Lepetic umro?
__________________
"E, tu na groblju počinje naš novi život ispočetka. Prvi dan, prva subota, šest nedelja, šest meseci, godina, deset godina, dvadeset. A onda, počinjemo da umiremo i po drugi put. U sećanjima..."

Posetite moj blog
spirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 10:47   #77
Umro je, ali pitanje je gdje je on u cijeloj prici...ne gdje se trenutacno nalazi.
Barem sam ja tako shvatio.
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 22:06   #78
Quote:
Ante Balboa II. kaže:
Umro je, ali pitanje je gdje je on u cijeloj prici...ne gdje se trenutacno nalazi.
Barem sam ja tako shvatio.
nisam znao da je umro.
steta.
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:07   #79
Da steta....

Koja faca i koja glumcina, rijetko se takvi radjaju.
Stvarno je bio ko brat Bate Stojkovica, blizanac naravno.

Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 18:29   #80
http://www.yugofilm.com/
Ovdje imate dosta veliku kolekciju ex yu filmova za skinut,jedini preduvijet je da se registrirate sto je minuta posla.
banky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.