Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2006., 01:10   #1
Zivotni saveti

Sta bi covek trebalo da zna i u kom pravcu da istrazuje da bi mu zivot bio kvalitetan:fizicki,psihicki,duhovno,materjalno...? Pitanje je opste i zavisi od mnogobrojnih faktora,no volio bih cuti vase savete i sugestije.
 
Old 18.11.2006., 01:44   #2
Ne se drogirati, naći dobrog gurua koji će ti reći tko si ti zapravo, a po mogućnosti i naći dobar posao za plaćanje poreza. I gurua naravno...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 18.11.2006., 01:52   #3
Quote:
Druid kaže:
Ne se drogirati, naći dobrog gurua koji će ti reći tko si ti zapravo, a po mogućnosti i naći dobar posao za plaćanje poreza. I gurua naravno...
da nađen gurua da mi kaže ko san,a bisera..
Retaj san uvik is offline  
Old 18.11.2006., 01:55   #4
walk softly and carry a big gun
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 18.11.2006., 01:56   #5
Quote:
Retaj san uvik kaže:
da nađen gurua da mi kaže ko san,a bisera..
Ironija?
Uf, uf, malo se više baviti hermeneutikom ili barem analizom tekstova... Ili barem razmisliti... Pošto mi cijela tema vuče na "self-help" literaturu, ništa nije precizirano, sve se svodi na "recepte za sreću", nema druge...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 18.11.2006., 02:05   #6
Quote:
Druid kaže:
Ironija?
Uf, uf, malo se više baviti hermeneutikom ili barem analizom tekstova... Ili barem razmisliti... Pošto mi cijela tema vuče na "self-help" literaturu, ništa nije precizirano, sve se svodi na "recepte za sreću", nema druge...
a njih nema,mislin recepata...mislit,analizirat?...slažen se ne može se ponekad sam,vodič je ponekad nužno potreban,druga je stvar što ima vodiča i vodiča,gurua i gurua...ja mislin da treba izbacivat iz glave , biti svjesniji..kako,putova je mnogo,a možda su svi isti
Retaj san uvik is offline  
Old 18.11.2006., 02:06   #7
ako netko želi savjete nek pročita bibliju i sve ostale svete knjige svijeta te hagakure i slične knjige...
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 18.11.2006., 02:08   #8
@Retaj san uvik
Vidi.
Ovo sa guruom je bila ironija.
Čitao sam maloprije jedan forum i ljude je uhvatio neki sindrom "moj guru je bolji od tvog" i reko "ovaj topic je savršen da projiciram svoje nezadovoljstvo takvim društvom kroz ironiju". Jel' shvaćaš sada?

Nisam puno topica zaključao, ali mislim da bi ovaj mogao ići pod ključ, pogotovo zato što se u zadnje vrijeme počelo gomilati sve više spam topica. Kako ovih koji reklamiraju viagru, tako i ovih sa stalno istim pitanjima, kao "na forumu će mi dati odgovor ljudi". Ljudi, ima hrpa topica sličnih tema, posjetite malo duhovnost, a možete i ovdje naći, ali obično se o filozofiji raspravlja tako da se nešto i pročitalo jelte. Ili da se barem iznesu neke vlasite teze a ne da osoba sa jednim postom otvori sto puta viđen topic, a da ništa ne iznese. To je po definiciji mojeg dosta dugog iskustva po forumima čisti spam. A i moderatori imaju život.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 18.11.2006., 02:13   #9
Quote:
Druid kaže:
Vidi.
Ovo sa guruom je bila ironija.
Čitao sam maloprije jedan forum i ljude je uhvatio neki sindrom "moj guru je bolji od tvog" i reko "ovaj topic je savršen da projiciram svoje nezadovoljstvo takvim društvom kroz ironiju". Jel' shvaćaš sada?
je,meni malo triba vrimena,ja san ti ka šta piše retaj,skužaj...i fale se oni sa svojim guruima...reci ti mi pariš čunka,jer su to njihove neke nezadovoljene potrebe iz djetinjstva pa im tribaju gurui,očevi svemoćni...ja san jednom bija na jednom takvom mistu..pa to sve ludo,to bi tribalo ić psihologu a ne se ka duhovno uzdizat,neke više sfere i te pizdarije
Retaj san uvik is offline  
Old 18.11.2006., 02:18   #10
Ajd prevedi ovo "čunka". Cijenim dijalekte sve, ali nisam od tamo. Da naučim neku novu riječ heh, što god značila heh...

Nego, to sa guruima, to je sve dio jednog složenog, kako društvenog, tako i psihološkog fenomena. Freud bi vjerojatno imao tu puno toga za reći... a i mnogi drugi poslije njega.
Naravno da postoje pametni ljudi od kojih možeš puno naučiti, ali postoje neke infantilnosti koje su zapravo više pravilo nego iznimka i sve više i više se to potvrđuje. Ali to ništa ne čudi. Imamo instant-kavu, instant-seks, pa što ne bi imali i instant-gurue. "Za samo 25 dolara na tjedan, de-programirat ćemo vas, obogatiti život, a uz to i obogatiti za još hrpu novih spoznaja i očistiti od karmičkih okova." Zloupotreba i vulgarizacija jedne inače fantastične istočne kulture... I još mnogo toga.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Old 18.11.2006., 02:28   #11
čunka=faca,lik,znalac
...pari mi da pun k. stvari završi na tom frojdu...dobro si reka svi bi brzo,par knjiga ,ćiribućiriba i eto ličnosti...
Retaj san uvik is offline  
Old 18.11.2006., 02:32   #12
i mislin da nakon što se ti i ja sad ispričamo ovo triba zatvorit,dobro si reka,a ja ću kod tebe svakako još navratit
Retaj san uvik is offline  
Old 18.11.2006., 06:28   #13
Neka. Ništa forumiste, kao sto rekoh, prosvrljaj prvo malo po starim i kvalitetnim temama (imaš čak i popis tema skroz gore u ovom podforumu jako lijepo razvrstanih), a ukoliko te to ne zadovoljava, ovaj forum ima i podforum duhovnost... Ako imaš dobar razlog da otključam topic - pm. Knjiga žalbe nalazi se iza točionika.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.