Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 19:32   #201
Decko pokusava da bude objektivan a ti tu prosipas pamet o stradanjima muslimana... Smorio si, 200 puta na forumu si ponovio iste stvari...
Srebrenica, najveci zlocin u istoriji covecanstva, RS pociva na milionima leseva muslimana, muslimani nikog nisu ubili, samo su oni ubijani, a onda su Srbi mitomani...
ja more is offline  
Old 08.10.2007., 19:35   #202
Quote:
ja more kaže: Pogledaj post
Decko pokusava da bude objektivan a ti tu prosipas pamet o stradanjima muslimana... Smorio si, 200 puta na forumu si ponovio iste stvari...
Srebrenica, najveci zlocin u istoriji covecanstva, RS pociva na milionima leseva muslimana, muslimani nikog nisu ubili, samo su oni ubijani, a onda su Srbi mitomani...
Ali sta fali dokumentarcima?
zebu is offline  
Old 08.10.2007., 19:40   #203
A sta fali tvom mozgu?
ja more is offline  
Old 08.10.2007., 19:53   #204
Zebu svaka čast što se ne daš isprovocirati
Kolko ja znam, UN kao promatrači u Sarajevu za vrijeme rata (sramotno, al eto samo su to bili ) izjavili su da je granata ispaljena sa srpskih položaja oko grada.
Sad, iako je bitno znati tko je to učinio, strašnija je činjenica što je taj dan bez ikakvog razloga poginulo preko 60 ljudi. Samo zato što se tog dana do tog trenutka nije pucalo i što su se ljudi osjećali malo manje napetiji pa su otišli na tržnicu kupiti štogod da ne skapavaju ili da nakon tjedan dana zapale cigaretu. Oni su u toj priči najbitniji. Al opet kažem, slažem se da i treba znati tko je kriv za takav čin tada u veljači 1994, ali i u kolovozu 1995.
Ako se ne varam srpski general je upravo zbog tih događaja, a i same opsade grada dobio doživotnu robiju
Falcon is offline  
Old 08.10.2007., 20:08   #205
Da li iko zna ista o pokusaju deblokade Sarajeva u ljeto 1995 ,kad su muslimani krenuli u ofanzivu koja je dosta dugo trajala ,ali je propala.Cuo sam od drugara iz VRS da je bilo bas zestoko.Nekih dvadesetak dana.
vladislav is offline  
Old 08.10.2007., 20:09   #206
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Opsada Sarajeva je, nažalost, bila neizbežna. Prsten oko Sarajeva naseljavaju Srbi tako da sloboda ovih srpskih naselja je značila opkoljavanje grada. Ili: veza Sarajeva sa Centralnom Bosnom značila je okupaciju Srpskih naselja.
Hajde pa ne umri od smjeha na ovakvu tezu...
spiritual beggar is offline  
Old 08.10.2007., 20:09   #207
Koliko ja znam ima i drugih svjedočenja koja kažu nešto sasvim drugo...ali dobro ,svako sluša ono što hoće da čuje.
__________________
Kamo dalje rođače.
neno41 is offline  
Old 08.10.2007., 20:10   #208
neno ja se pozivam na neutralne osmatrače
Falcon is offline  
Old 08.10.2007., 20:13   #209
Quote:
neno41 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam ima i drugih svjedočenja koja kažu nešto sasvim drugo...ali dobro ,svako sluša ono što hoće da čuje.
N.p.r svjedocanstva pokojnog Riste Djoge ili Ilije Guzine ili pak Dragana Bozanica...
spiritual beggar is offline  
Old 08.10.2007., 20:32   #210
Quote:
Falcon kaže: Pogledaj post
neno ja se pozivam na neutralne osmatrače
Ko je u Bosni bio neutralan? Merkale1 i Merkale2 su bile inicijalna kapisla za napade na Srbe. Pa posle dvojke je Nato poceo da bombarduje Srbe po celoj Bosni. Postoji mnogo dokaza da je sva isplanirano u Alijinom stabu.
Stefan_Dusan_Silni is offline  
Old 08.10.2007., 20:44   #211
Quote:
Stefan_Dusan_Silni kaže: Pogledaj post
Ko je u Bosni bio neutralan? Merkale1 i Merkale2 su bile inicijalna kapisla za napade na Srbe. Pa posle dvojke je Nato poceo da bombarduje Srbe po celoj Bosni. Postoji mnogo dokaza da je sva isplanirano u Alijinom stabu.
Vidi se iz prilozenog da ne samo sto si neinformisan ,nego si u pravom smislu ne pismen da diskutujes o zadanoj temi...nije Merkale (dobro je da nisi napisao Marakana) vec Markale...gradska trznica u Sarajevu,u Hagu je vec bilo svjedocenje balisticara na tu temu-nesumnjivi je dokazano da je granata dosla sa srpskih polozaja.
Ali,ako si preplacen na Kurir i slicne njemu...dalja konverzacija je uzalud
spiritual beggar is offline  
Old 08.10.2007., 20:57   #212
Vidis da je covek iz NS.Ali ti odmah nadjes nesta da zameras.. mene je slatko nasmejalo Iako je pogresio u slovu,ne mora znaciti da je ne informisan.Il smatras samo pretplatu na Avaz korisnom?
Cosmopolita is offline  
Old 08.10.2007., 21:05   #213
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Vidis da je covek iz NS.Ali ti odmah nadjes nesta da zameras.. mene je slatko nasmejalo Iako je pogresio u slovu,ne mora znaciti da je ne informisan.Il smatras samo pretplatu na Avaz korisnom?
Korisno se upoznati s materijom o kojoj se priča. O Markalama govoriti na način na koji on govori je u najmanju ruku smiješno. Čini mi se da on ima namjeru i da vrijeđa. A ti ?
Erlang is offline  
Old 08.10.2007., 21:14   #214
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Vidis da je covek iz NS.Ali ti odmah nadjes nesta da zameras.. mene je slatko nasmejalo Iako je pogresio u slovu,ne mora znaciti da je ne informisan.Il smatras samo pretplatu na Avaz korisnom?
Boteje Avaz...hajde ti reci nesto ovako za Politiku
spiritual beggar is offline  
Old 08.10.2007., 22:28   #215
Quote:
Da li iko zna ista o pokusaju deblokade Sarajeva u ljeto 1995 ,kad su muslimani krenuli u ofanzivu koja je dosta dugo trajala ,ali je propala.Cuo sam od drugara iz VRS da je bilo bas zestoko.Nekih dvadesetak dana.
http://www.lib.utexas.edu/maps/histo..._june_1995.jpg
Nije bas bila toliko neuspjesna.
Demonel is offline  
Old 08.10.2007., 22:35   #216
Quote:
Erlang kaže: Pogledaj post
Korisno se upoznati s materijom o kojoj se priča. O Markalama govoriti na način na koji on govori je u najmanju ruku smiješno. Čini mi se da on ima namjeru i da vrijeđa. A ti ?
Sta god da mu je namera..nije jedini ..a ti ne vidis nameru kad njega vredjaju???Ja tebi ne bi zamerila da mi opises lepote PetrovaraZdinske tvrdjave
Cosmopolita is offline  
Old 08.10.2007., 23:19   #217
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Vidi se iz prilozenog da ne samo sto si neinformisan ,nego si u pravom smislu ne pismen da diskutujes o zadanoj temi...nije Merkale (dobro je da nisi napisao Marakana) vec Markale...gradska trznica u Sarajevu,u Hagu je vec bilo svjedocenje balisticara na tu temu-nesumnjivi je dokazano da je granata dosla sa srpskih polozaja.
Ali,ako si preplacen na Kurir i slicne njemu...dalja konverzacija je uzalud
Forum je pun pametnjakovica koji znaju bolje od Sarajlija sta se desavalo u gradu,a znanje crpe od propagande koja je plasirala pricu o lavovima u Pionirskoj dolini koji jedu srpsku nejac.
Mene je tako jedan ubjedivao kako je Ćaćo klao Srbe.Kada sam mu objasnio da nije postojao Ćaćo,nego Caco,priznao je da je preko interneta prvi put cuo za njega pa je mislio da "C" stoji za "Ć".Tako isto ovaj pametuje sta se desilo na "Merkalama",a ni naziv pijace ne zna.
zebu is offline  
Old 09.10.2007., 00:28   #218
Zbog ove teme sam se i registrirao na ovaj forum a inače nemam običaj.Najdraže mi je kad Bošnjaci pričaju o nekom suživotu sa Hrvatima i o tome da su oni bili jedine žrtve,a jedino što vam imam reći je nađite nekog Hrvata što je živio s njima i okusio taj suživot iz prve ruke (ja ih znam mnogo i iz Bosne i iz Hercegovine )


a evo i jedan video isječak kako Muslimani poštuju Hrvate i žele suživot

http://www.youtube.com/watch?v=tuZKkMuXinw






a da i čuo sam da nije bilo organiziranih zločina Armije bih nad hrvatima
evo malo i o tome


http://www.hic.hr/ratni-zlocini/b-h/.../stradanja.htm
Cross&Sword is offline  
Old 09.10.2007., 01:18   #219
Quote:
Cross&Sword kaže: Pogledaj post


a evo i jedan video isječak kako Muslimani poštuju Hrvate i žele suživot

http://www.youtube.com/watch?v=tuZKkMuXinw



a da i čuo sam da nije bilo organiziranih zločina Armije bih nad hrvatima
evo malo i o tome

http://www.hic.hr/ratni-zlocini/b-h/.../stradanja.htm
Video koji si postao ne potvrđuje ono o čemu pričaš jer video prikazuje demoliranje pravoslavne crkve, a koliko ja znam Hrvati su preko 90% katoličke ispovijesti pa bi ovo ipak bio primjer muslimanskog nepoštovanja prema Srbima. Osuđujem ovakve stavri, bez daljnjega. Samo, ovo je snimak iz vremena rata...valjda je svima jasno da je tada priča o suživotu bila bajka za laku noć!

Što se tiče ovog linka....i to osuđujem bez daljnjega! Svaki krivac mora se privesti pred lice pravde, ali opet se zna da su Muslimani i Hrvati bili u ratnom sukobu i da je ovakvih stvari bilo na obje strane. I opet ponavljam ove stvari su se događale za vrijeme rata tako da opet propada ona priča o suživotu ako stvari gledamo iz tog kuta.

Htio bih samo reći da sam ovu temu otvorio kako bih saznao nešto više o opsadi Sarajeva, htio sam se samo na to fokusirati tako da bi vas molio da se pokušate držati teme, a ako izrazite želju pisati o organiziranim zločinima Armije BiH nad Hrvatima i Srbima ili pak o suživotu tri naroda u Bosni, otvorite temu ili pišite na već postojećim koje se time bave.
Hvala lijepa!
Falcon is offline  
Old 09.10.2007., 15:14   #220
Markale 1 i 2!

Sjecam se kako da ne. Na Markalama 5. Veljace/Februara 1994, (Markale 1) poginuo je moj susjed, jedan tihi covjek koji je ostao u Sarajevu sam od cijele svoje obitelji. Niko mu nije poginuo, ali kad je rat poceo njegova supruga otisla u Njemacku ili negdje drugo, ne znam, odvela djecu i nakon izvjesnog vremena je dobio poruku da je vise ne trazi i da je izmedju njih gotovo.
Sjecam se kako je postao jos povuceniji i nevidljiviji, a toga kobnog dana ni sam ne znam kako, nasao se na Markalama iako je veoma rijetko zalazio u to gradsko podrucje. Ali eto, ode jednom i ta cuvena granata ga pronadje i okonca njegov zivotni put.
Kad se to dogodilo, bio sam lakse ranjen i oporavljao se. Mislim da sam bio negdje u susjedstvu kad sam cuo za to sto se dogodilo. Ljudi su bili uzasnuti, nije se vidio kraj tim stradanjima i samo je bilo pitanje kada ce ko doci na red.
Inace, najgore su bile te iznenadne granate koje bi grunule odjedom, iznenada, za vrijeme primirja ili zatisja, kada bi se ljudi ohrabrili i poceli kretati slobodnije. Te iznenadne su odnosile najvise zivota.

Kad su se dogodile druge Markale u ljeto 1995, nalazio sam se ispred stozera Hrvatske brigade na Mejtasu (danas Katolicki Skolski Centar), naselju koje se nalazi dosta blizu Markala samo je Mejtas na uzvisini u odnosu na Markale. Zracna udaljenost je mozda nekoliko stotina metara.
Stajali smo i pricali nas nekoliko, kaod smo iznenada zaculi snazan, prodoran i kratkotrajan zvizduk granate, a zatim je odjeknula zestoka eksplozija koja nas je sve uzdrmala, a lako nam je bilo odrediti odakle zvuk dolazi, pravo sa podrucja ispod nas. Prve Markale su jos bile u svjezem sjecanju i svi smo zastali i pogledali se nijemo za trenutak. Osjecali smo tragediju.

Jedan moj kolega iz brigade rece kratko, "Uh ljudi ova ne valja, ne valja nimalo".

""Nije valjda opet" rekoh ja i vise za sebe sa losim predosjecajem, dodadoh " mozda i nije nista, mozda je eksplodirala negdje po krovovima".

Nije proslo ni pet minuta, mozda tri cetiri, kao su pocele sirene da zavijaju, hitna, vozila UN, osobni automobili su poceli da jurcaju na sve strane, a onda su poceli nailaziti i unezvjereni svjedocikoji su se zatekli na mjestu dogadjaja i prezivjeli, tada smo dobili potvrdu crnih slutnji.

Automobili su razvozili unesrecene i tada, ne znam da li bas iste noci, krenula je vojna akcija Snaga za brze intervencije sa napadima na srpske polozaje. Rokalo je da se sve treslo te prve noci akcije.

Znam za tvrdnje Srba da nema logike da oni naprave taj masakr, jer se znalo da se ceka povod za akciju medjunarodnih snaga. Mozda to i ima nekog smisla, ali znam i to da su itekako bili u stanju da naprave takve stvari.
Jer jenom se dogodilo da je bilo zatisje i to mislim da je bilo kasni ljeto 1994.
Slucajno sam se nasao na trznici na Otoci, bivsi HEPOK. Svaki Sarajlija zna o cemu govorim.
E, bila je tisina i lijep dan, negdje oko tri poslije podne, nije se cuo ni jedan pucanj, Stajao sm medju gomilom ljudi, i tada je doletjela granata. Doletjela je pravo iz pravca Lukavice, preko brda Mojmilo, 100% sa srpskih polozaja, jer nije mogla doci niti sa jedne druge pozicije. Minobacacka, 82mm, kratak zvizduk jer je isla pravo na nas, ali tada su nas "vile pronosale", kako se kaze u sarajevskom zargonu. Granata je padala pravo u masu ljudi, ali je SRECOM i nekim cudom Bozjim udarila u samu ivicu krova zgrade preko puta HEPOKA, u ulici P. Toljatija (danas Gradacacka). Kad kaze udarila u ivicu krova, to mislim doslovce. Udarila je u samih onih 90 stupnjeva izmedju krova i prednje strane zgrade, a geleri su se rasuli preko nasih glava, praveci rupe po gornjim dijelovima HEPOKOVOG vec dobro ostecenog zdanja.
Da je putanja granate isla samo par centimetara dalje, preletijela bi zgradu i pala medju stotine ljudi i to bi bila jos jedna tragedija.
Zato znam da su Srbi i te kako bili u stanju upucivati takve podmukle granate, sracunate na pogibiju sto vise ljudi. I sijanje straha i uzasa kojeg bi takve granate izazivale.
To je samo par crtica iz moga sarajevskog iskustva. Cetiri godine pakla iz kojeg su mnogi od nas naslijedili neke psiholoske posljedice i traume.
Ringo59 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.