Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2013., 17:12   #561
nitko ne može znati ni od prilike.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:30   #562
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
nitko ne može znati ni od prilike.
a znam al me jako zanima i dalje imam taj smeđi iscjedak
mini122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 17:46   #563
ej cure,ahaha malo (puuuno) kasnim
Imam 14 godina i jos nisam dobila menstruaciju.
imam bijelo pranje vec 1,5 godine.jucer sam na gacama primijetila smeđkastu,onak osusenu krv,pa me zanima dal je to menstruacija.Danas imam samo i dalje bijelo pranje,ne primjecujem da je bas pretjerano povecano.Osjecam laganu bol u doljnjem djelu trbuha,kao onak,slabije,al slabije grceve.zanimaju me vasi savjeti,dal je neko vec ista slicno imao?sto napraviti?Mami jos nisam rekla jer zbilja neznam dal je to menga ili sta.
sukzje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 19:27   #564
Najvjerojatnije je,ili ako nije,uskoro ćeš dobiti mengu,pa reci mami
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 18:36   #565
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije je,ili ako nije,uskoro ćeš dobiti mengu,pa reci mami
evo danas sam dobila krvarenje,prije toga bilo je puuuno bijelog pranja,a menge je onak bilo je isto na gacicama,onda sam stavila ulozak, i bilo je takodjer krvi,a sad sam ga promijenila i vise nista,sad je opet bijelo pranje,kako je kod vas bilo prvi puta?
sukzje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 09:35   #566
PmOSLUSAJ MENE SVE CU TI JA FINO RECI BEZ LJUTNJE I SPAMA.
Pitaj mamu ili sestru kad su dobile, velika je vjerojatnost da ces je i ti tad dobiti.
da bi mjesecnica uopce postojala, razina masti u tijelu mora biti min. 13%. kad razina masti pada ispod toga, menstruacija nestaje. zbog toga intenzivne plesacice i sportasice cesto nemaju menstruaciju. i meni je zbog baleta.malo oskudnija. kad sam pocela trenirati, sve je bilo ok, no kada sam pocela INTENZIVNO trenirati, znalo se dogoditi da nemam koji mjesec.
nadalje, mjesecnica nije bolest, nego znak da mozes imati male klince pispilince. nemoj se bojati reci staroj za mengu. i to je znak da si zdrava i nisi u bolesnom stanju.
onda: moja preporuka za one dane u mjesecu: libresse ulosci, pranje 2 puta dnevno samo mlakom vodom i lagana setnja za ublazavanje menstrualnih bolova. ne trcanje ni nista jako tesko, samo lagana setnja. uvijek u torbi imaj dva ili tri uloska!!
nemojte se ljutiti na curu sto je postavila temu, u pubertetu je, osjetljiva je. zatto AMEN ljut
__________________
I'm not a nerd. I'm just whiz kid.
writer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 18:33   #567
menga,cure pls pomoc <3 :(

znaci 2 mjeseca nisam imala mengu i sad sam dobila prije tocno tjedan dana i igrala sam tjelesni al sam rekla profesoru da nemogu preskakat ono visoko uze jer mi je nekak nezgodno sirit noge.
i ta mi menga traje od proslog cetvrtka znaci, bez prestanka,curi koda mi je prvi dan a doma se previjam od bolova,cak sam profesoricu trazila tabletu i tak
sutra imam tjelesni i jednostavno nemogu igrat koliki su to bolovi a profesor nam inace ne odobrava da ne igramo zbog menge,ja nez sta da ja njemu kazem, ak mu kazem istinu da mi traje tjedan dana bez prestanka on mi nece vjeroovat znam ga. :/ a i sta da radim s tim bolovima ,mami sam rekla skuhala mi je uvin h caj al ne pomaze nis, kaze da sam se nahladila i da cu morat doktoru al mene brine tjelesni sutraa :/
230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 18:39   #568
menga

koliko uluški treba ima sa sabom dok ideš u školu jaka mi krv ide?
nezako kako reci profesorica reci da sam dobila
230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 10:25   #569
Quote:
230 kaže: Pogledaj post
koliko uluški treba ima sa sabom dok ideš u školu jaka mi krv ide?
nezako kako reci profesorica reci da sam dobila
Promijeni pod odmorom i 45 minuta si mirna.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 00:33   #570
hahahahahhh oke naci ja sam vidla te sve kao simptome za mengu al problem je da ja to imam vec 1 cjelu godinu naci bole me skoro svaki dan leđa , imam jako česte iscjedke , i imala sam neki dan nekakav čudan proziran , onda .... boli me trbuh ovih tjedan dana često ali i opčenito me ove godine boli često trbuh sam što me sad vise nekako pritišče ispod pupka ... tako da ja sigurno nemogu prepoznat kad ce menga , ima još nekih znakova da dolazi heheheheheh ????? inače imam 12 godina sad cu 13 i nije da je želim nego neću da me samo iznenadu npr. pod tjelesnim , hahahha to bi bilo jakoo neugodno jer imamo profesora a ne profesoricu LOL
IvanaFunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 14:36   #571
menstruacija, pomoc!

Dragi foromaši molim vas! imam 12 godina i vec duze vrijeme imam bijeli iscjedak ali nista od menge. ne zelim nosit uloske sa sobom u skolu jer se bojim da ce netko primjetit i smijat se!! samo zelim znati hocu li uskoro dobiti menstruaciju? ako da,molim vas recite kako to utjece na sve? :/
230 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 20:36   #572
Quote:
230 kaže: Pogledaj post
Dragi foromaši molim vas! imam 12 godina i vec duze vrijeme imam bijeli iscjedak ali nista od menge. ne zelim nosit uloske sa sobom u skolu jer se bojim da ce netko primjetit i smijat se!! samo zelim znati hocu li uskoro dobiti menstruaciju? ako da,molim vas recite kako to utjece na sve? :/
Draga, nitko ti ne može odgovoriti na pitanje. Ne razumijem čemu sram, jednom kad dobiješ mjesečnicu, svejedno ćeš "morati" nositi uloške sa sobom, pošto ih treba redovito mijenjati. sigurno imaš doma neku malu kutijicu ili možeš sama sašiti neku torbicu u koju ih možeš pospremiti a da nitko ne zna što nosiš. Postoje i one slatke kutijice od firme Libresse, ali to je onda očito što imaš u njoj.
Sretno i opusti se....uživaj u mladosti i svom tijelu. pozz
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 13:28   #573
Quote:
IvanaFunny kaže: Pogledaj post
hahahahahhh oke naci ja sam vidla te sve kao simptome za mengu al problem je da ja to imam vec 1 cjelu godinu naci bole me skoro svaki dan leđa , imam jako česte iscjedke , i imala sam neki dan nekakav čudan proziran , onda .... boli me trbuh ovih tjedan dana često ali i opčenito me ove godine boli često trbuh sam što me sad vise nekako pritišče ispod pupka ... tako da ja sigurno nemogu prepoznat kad ce menga , ima još nekih znakova da dolazi heheheheheh ????? inače imam 12 godina sad cu 13 i nije da je želim nego neću da me samo iznenadu npr. pod tjelesnim , hahahha to bi bilo jakoo neugodno jer imamo profesora a ne profesoricu LOL

Ako ti se češće pojavljuju prištići u određenom vremenom razdoblju.


Quote:
230 kaže: Pogledaj post
Dragi foromaši molim vas! imam 12 godina i vec duze vrijeme imam bijeli iscjedak ali nista od menge. ne zelim nosit uloske sa sobom u skolu jer se bojim da ce netko primjetit i smijat se!! samo zelim znati hocu li uskoro dobiti menstruaciju? ako da,molim vas recite kako to utjece na sve? :/
Ma ne brini, nitko ti neće kopati po torbi i tražiti kaj sve nutra imaš. To je sasvim normalna pojava i dokaz da si zdrava. Ispočetka će ti biti to sve malo čudno, ali naviknut ćeš se.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 17:43   #574
Smiješno.

http://www.cafe.hr/video/urnebesna-r...ja-ju-iscekuje
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 21:01   #575
preodlična reklama
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:14   #576
bok!!
imam jedno pitanje..ovako,imam 15 godina(točnije za mjesec ću navršit),visoka sam 167cm i imam 52kg.. jučer mi se na gačicama pojavio smeđi iscjedak,nije ga bilo previše,onako kao loptica za ping-pong,rekla sam mami i ona mi je rekla da je to najvjerovatnije menstruacija i za svaki slučaj sam stavila uložak ali preko noći a ni sada preko dana tog iscjedka nije bilo. može mi neko pomoći i reći što bi to bilo? čitam svašta po internetu i sva sam zbunjena,može help od nekog sa sličnim iskustvom? hvala !!
pticica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:30   #577
Unhappy

Imam 13 sve mojje drugarice su dobile i stalno me zadirkuju zbog toga ja pokusavam da sto vise to kulairam jer je ta jos jedna devojcica ostala samnom ali postoi je i ona dobila sad me zezaju mnogo vise. Koliko god mi svi govorili da to nije lepo svaKim danom ja sve vise zelim da dobijem. Koji su znaci za to ove alapace iz skole kazu da moras da imas grudi da bi dobila .pa me sada zanima da li je to istina.na jednom predavanju od alwaysa u nasoj skoli kaze da trebaju da pocnu da ti rastu dlcice ispod pazduha i na drugiam mestima , tkd neznam sta da radim. Poneku noc sanjam da sdam dobila koliko ove iz skole vrse pritisak na mene. Plesase recite mi neki savet.
key story is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 11:00   #578
Quote:
key story kaže: Pogledaj post
Plesase recite mi neki savet.
ne sikiraj se.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:58   #579
Wink

Pa reci im da si dobila nije lose ako lazes. A i uostalom ne trebaju ti takve prijateljice, samo budi sretna sada kakva jesi, i uzivaj nemoj stalno razmisljati o mengi, ona ce ti sama doc. Jednog ces dana otic na wc i naci smeckastko crvenkastu mrlju na gacama, to je menga.
Vjeruj mi
LikeABoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 18:52   #580
Mjesecnica

Ok, ja imam 11,5 godina i ocekujem mengu zbog ovih razloga:
imam bijeli iscjedak, bol u trbuhu (donjem dijelu) i iscjedak je sve jaci, a jucer mi je onako skroz stao, a sada samo malo ide. Mogu li ocekivat 1.mengu barem za godnu dana? Iscjedak imam vec od ljeta ili proljeca, znaci 6-8 mjeseci. Sve to mene muci, pa, imate li kakvih savjeta?
Znam da vi sad meni ne mozete reci da cu dobiti nor, za 2 mjeseca, nego samo kazem mogu li ju ocekivati????
GiveAShit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.