Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2009., 11:47   #21
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
D300 sasvim sigurno ne koriste. A D700 NEKI koriste kao drugi aparat (znaci uz D3 ili D3x)
Ma jel stvarno...
Spex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 11:58   #22
ne, profići uopće ne koriste fotiće...oni imaju fotografsko pamćenje, kaj misliš otkud taj izraz
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:10   #23
nikon
__________________
''Cilj opravdava sredstvo.'' - Machiavelli
Zero Chance is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:17   #24
Question Slike su im

Nikon - zeleno
Canon - crveno
m`I is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:28   #25
ha?
objasni!
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:37   #26
Nikon vuče na zeleno
Canon vuče na crveno
malo posla u photoshpu...ovak0 i onako bez toga danas nema niti jedne malo bojle fotke

Zadnje uređivanje m`I : 08.04.2009. at 22:42. Reason: dopuna
m`I is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:40   #27
a tvoj problem ak neznaš WB namjestit a da se sa shiftanjem naštelat točno kak očeš...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 22:49   #28
Nikon vuče na zeleno
Canon vuče na crveno

da samo kada radiš s modelima u studiju imaš taj problem pogotovo ako su prisutne pozadine above metioned colors, a kaj se dotikavlje WB-a
bojim se (sebe ili se, nisam baš....hmm siguran) sve je Ok ako snima š vani , ali unutra je sasvim druga priča

Zadnje uređivanje m`I : 08.04.2009. at 23:47. Reason: dopuna
m`I is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:13   #29
Canon je Opel, dobar omjer kvalitete ulozeno/dobiveno, moze raditi svoj posao, rijetko iznevjeri covjeka, ali dogadja se.


Nikon je BMW, stoji vise, ali nikad ne iznevjeri covjeka.
I za vrijeme filma Nikon je stajao vise i bio mali luksuz u odnosu na Canona.

Novinske agencije koriste Canona zato sto je jeftiniji, a u fotonovinarstvu se ionako slika u jpg i brzo salju slike malog formata, pa je svaka neostrina vec pomalo dotrajalih Canonovih ''profi'' objektiva (24-70 2.8, 70-200 2.8 IS) nevidljiva pri tim smanjenim dimenzijama. Osim toga, tu su portretisti: za portrete ostrina nije kljucan parametar, pa tu vec desetljece stari i mekani 24-70 2.8, 70-200 2.8 IS odrade svoj posao.

Za stvari gdje je kljucna ostrina, neces koristiti 24-70 2.8L pri 70mm f/2.8 niti
70-200 f2.8 L IS pri 200 mm f/2.8 pa raditi od toga velike ispise, zato je Canon za sportashe izbacio skupocjeni 200 f/2 IS L. Tu je i Canon 300 f/2.8 IS L, ali vec se ga nagriza teret godina: samo dvije blende opticke stabilizacije.

Nikonov paket 14-24 2.8+24-70 2.8 + 105 2.8 VR Micro + 200 2 VR + 300 2.8 VR je noviji, ostriji, i tome cu teziti (Od Canona cu zadrzati samo 135 2 L USM, sve ostalo ce na ebay)

---
Jedino ako slikate ptice onda tu Canon ima laganu prednost jer su objektivi 500 f/4 i 600 f/4 jeftiniji od Nikonovih varijanti (ali to je stoga jer su Nikonovi objektivi noviji i imaju bolju opticku stabilizaciju).

PS
Vidim da na Canonovim forumima stalno se pitaju: kad ce nam Canon izbaci ti nesto kao Nikonovi 14-24 2.8 i 24-70 2.8? Ili kad ce nam Canon dati crop fotic s profesionalnim autofokusom?
I najvaznije: u Japanu ne postoji klasicna konkurencija: rivalstvo, sve fotokuce su u vlasnistvu istih konzorcija, i oni odredjuju sto ce dati kojem proizvodjacu: ''Canonu cemo dati potretne primeove, i jeftini visokorezolucijski full frame sa slabim AF, ali Nikonu fine ostre sirokokutne zoomove te crop fotic s profi AF''...Njima je cilj navuci strane fotografe da slikaju s oba sistema. (Vidim da je Lupino presao s Canona opet na Nikona )

Zadnje uređivanje camundongo : 11.04.2009. at 14:21.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:58   #30
čuj ovo canon je ko opel, a nikon ko bmw...daj odi bace se u Savu...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:44   #31
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
čuj ovo canon je ko opel, a nikon ko bmw...daj odi bace se u Savu...
Da....

A što se WB-a tiče ja ionako skoro sve prebacujem u c/b

Uostalom, ak je baš tako jako bitno, bijeli papir + custom white balance...

Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 18:32   #32
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Uostalom, ak je baš tako jako bitno, bijeli papir + custom white balance...
...+ wb shift...i dobiš savršen balans bijele kak hočeš...a kad neznaš onda pljuješ po canonu...
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 01:19   #33
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
...+ wb shift...i dobiš savršen balans bijele kak hočeš...a kad neznaš onda pljuješ po canonu...
I uostalom, čemu služi RAW? Da bi kasnije nakon svega toga mogao još dodatno fino poštelati WB ak je "malo pobjegao"....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 19:43   #34
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
čuj ovo canon je ko opel, a nikon ko bmw...daj odi bace se u Savu...
Istina boli.

I nadji mi profesionalni Canonov fotic ispod 10 000 kuna, a Nikon to ima: D300:

Quote:
D300

A new class of compact professional SLR with 12.3 megapixel CMOS sensor; 6fps continuous shooting; extendable ISO range of 200 to 3200; and EXPEED image processing engine. Superb performance for pros on a budget.
http://www.europe-nikon.com/family/e...broad/318.html

I Opel moze raditi svoj posao (sva vozila hrvatske policije su Opelova), ali nije BMW (drzava bi bankrotirala da su sva policijska vozila BMWova )

Ja koristim i Canon i Nikon, i Nikon me nikad nije iznevjerio, a s Canonom dozivjeh svasta: od prestanka autofokusiranja 5dMk2 s 135 2L uslijed modne revije, do totalne nemogucnosti kontinuiranog autofokusa s 70-200 2.8...A tek flash sistem, Nikon je 3 svjetlosne godine ispred...Definitivno za sport (zbog autofokusa) i pejza?ze (zbog odlicnih sirokokutnih objektiva) preporucam Nikona,
lako je kupiti 5dMk2 ali sto ces staviti na njega: neki otpad kao 17-40 f/4L? Nijedna agencija ti nece to otkupiti: http://www.photozone.de/canon_eos_ff...0_4_5d?start=2
Photozone mu je poklonio trojku.

Za svoj novac zelim samo najbolje.

Zadnje uređivanje camundongo : 14.04.2009. at 19:50.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 19:54   #35
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
I nadji mi profesionalni Canonov fotic ispod 10 000 kuna, a Nikon to ima: D300:
kaj je d300 profesionalni aparat? zaboravi...po tome je i 40d profesionalni aparat i košta skoro duplo manje od d300...jedino kaj d300 ima bolje od 40d-a je što ima manje šuma...ostalo su sitnice...a to ne vrijedi 4 tisuće kuna više...daj mojne kenjat...ja volim i nikon i canon...al ovakve gluposti pisat...

aj ti meni nađi nikonov telac rabljeni za 3000kn koji je na razini canonovog 70-200 f4 L koji se standardno nabavlja po toj cijeni...ajde...

sve bi preživio...al da mi canon uspoređuješ s prokletim opelom...to nemogu
__________________
 / 5D2 _________ FB: Best Moments Wedding Studio _______________________________..:..::::..::..:... .:.....::.:....:.:::
Hondakepiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 19:58   #36
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post

sve bi preživio...al da mi canon uspoređuješ s prokletim opelom...to nemogu
kaj, čak ni sa čuvenom i (u zagorju) omiljenom Mantom?

__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 20:42   #37
okej, ak je ovo najbolji jpeg kojeg novi d5000 može napravit bez ekstenzivnog fotoshopa, onda mogu samo reć da su tog "bmw"-a radili u indijskoj TATA-i

http://www.dpreview.com/gallery/nikond5000_preview/
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 20:44   #38
a i ja imam misljenje da je nikon bmw prema canonu ali to je samo moje i camundongovo misljenje
BackFlash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:11   #39
ma canon je treca liga... jos je dobro proso s opelom :P
__________________
Iracionalna Emotivna Opsesija
twenty yebemty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:39   #40
po meni je najbolji auto mercedes=nikon, drugi po redu mi je BMW=cannon, tak su to meni objasnili znaći i bmw je dobar, a i mercedes sam je stvar kom se šta svidja
ilead is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.