Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2009., 16:16   #1
Auspuh i staklena vuna

imam problem.. iz auspuha mi izlazi vata/vuna/nešto.. neznam kaj je to i dal je to jako štetno i dal trebam brzo intervenirati.. pomagajte
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 17:49   #2
Quote:
ruda mraz kaže: Pogledaj post
imam problem.. iz auspuha mi izlazi vata/vuna/nešto.. neznam kaj je to i dal je to jako štetno i dal trebam brzo intervenirati.. pomagajte
To izlazi iz lonca??? Vjerojatno ....izolacija u duploj stijenki ....čini mi se da je to " rockwoll" ...nema pomoći ....truli je lonac i mjenjaj to !
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 18:08   #3
Staklena vuna. Gotov ti je lonac, odmah novi stavljaj
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 09:25   #4
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
Staklena vuna. Gotov ti je lonac, odmah novi stavljaj

i mislil sam si da je tak nekaj.. sad mi auto ima zvuk ko da se vozim u batmobilu zna ko kolko me to može koštati? auto je vw classic, '99 godište.. i da, ja sam iz varaždina i tam znam di to mogu složiti.. di se to može najpovoljnije i najkvalitetnije složiti u zagrebu..? hvala
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 09:55   #5
i da, zanima ne kolko je to opasno za vožnju.. možda bum moral danas još u Varaždin prije nego to zamjenim.. pa me zanima dal mogu auto još jace oštetiti s tim..? ili je samo stvar u zvuku.. hvala
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 11:12   #6
Ne možeš ništa oštetiti - imaš sada sportski auspuh.
Ako te zaustavi policija zbog buke reci da ti je jutros kad si palio auto neš izletjelo iz auspuha i da tražiš novi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 11:19   #7
Mene zadnji lonac za Mazdu 626 koštao 400 HRK u auspuh servisu, garancija godinu dana... Dakle nije originalan... A raspitao sam se i za original - oko 900 HRK...
__________________
This time, next year, I'll be millionare !!!
non plus ultra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:53   #8
naravno da može biti štetno, ako ti zaćepi lonac, auto neće imati ispuh, može bit gadnih problema u motoru.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 14:33   #9
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
naravno da može biti štetno, ako ti zaćepi lonac, auto neće imati ispuh, može bit gadnih problema u motoru.
a jbmu onda to moram jos danas rjesiti.. mrzim takve probleme..
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:05   #10
Quote:
ruda mraz kaže: Pogledaj post
a jbmu onda to moram jos danas rjesiti.. mrzim takve probleme..
Just for the record - čiji je auspuh? Oriđiđi?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 15:30   #11
Auspuh kosta oko 300 kuna (zamjenski) i bez problema si ga mozes sam promijenit.

Ako imas nesrecu i staklena vuna ti zastopa ispuh, moze malo nastradati srednji lonac i katalizator, a o stetnosti za rad motora netreba ni govoriti.

Ako ti je auspuh izdrzao 10 godina na benzincu... svaka cast.

--------
Provjeri i srednji lonac.

Prije nego odes sraufat vijke na spojki lonca, pospricaj navoje s WD40 i ostavi pola sata.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 17:44   #12
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
Auspuh kosta oko 300 kuna (zamjenski) i bez problema si ga mozes sam promijenit.

Ako imas nesrecu i staklena vuna ti zastopa ispuh, moze malo nastradati srednji lonac i katalizator, a o stetnosti za rad motora netreba ni govoriti.

Ako ti je auspuh izdrzao 10 godina na benzincu... svaka cast.

--------
Provjeri i srednji lonac.

Prije nego odes sraufat vijke na spojki lonca, pospricaj navoje s WD40 i ostavi pola sata.
Neki daju besplatnu montažu ako kupiš kod njih,pa cak nemora ni prljat ruke ako nece
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 19:23   #13
Novi lonac kupis zamjenski, ne bi trebao biti vise od 300kn. Mozes ici kupit u tokic ili autokreso pa kod nekog susjeda zavariti ili u servis za auspuhe pa ti oni srede, mozda 50kn vise platis sve skupa. Obavezno sto prije promijeni, osim sto lonac nema vise funkciju da prigusi zvuk, moze ostetiti motor, lambdu, katalizator itd, a i poremeceno je strujanje ispuha
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:04   #14
Quote:
ruda mraz kaže: Pogledaj post
a jbmu onda to moram jos danas rjesiti.. mrzim takve probleme..
Ako si često u Zagrebu odi kod Krizmanića na heinzlovoj, kod njega ti rade zamjenski, i garancija je 3 godine

Heinzelova 35. Telefon. 01/2314 671
zovi prvo da ne potegneš badava, ali uglavnom, ne vraćaju nikoga!
cijene ne znam
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 16:06   #15
na kraju sam otisel u savsku 98, covek mi je sve uredno zamjenil za 350 kn.. jamstvo 2 godine.. ovaj u heinzlovoj mi je nudil za 650kn od inoxa i jamstvo 3 godine pa sam mislil da mi se ovo vise isplati a da se sam s tim zahebavam nemam živaca.. ko ima svaka mu dala al za 50 kuna razlike nemam kaj razmišljati
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 00:29   #16
Quote:
ruda mraz kaže: Pogledaj post
na kraju sam otisel u savsku 98, covek mi je sve uredno zamjenil za 350 kn.. jamstvo 2 godine.. ovaj u heinzlovoj mi je nudil za 650kn od inoxa i jamstvo 3 godine pa sam mislil da mi se ovo vise isplati a da se sam s tim zahebavam nemam živaca.. ko ima svaka mu dala al za 50 kuna razlike nemam kaj razmišljati
pa inox je dobar, ali ipak je riječ o 650 kn!! Meni se čini da su oni imali prije bolje ponude, mislim pogotovo na jamstvo. 3 godine je premalo za inox!! Čuo sam za aluminij da daju takvo jamstvo, a neki navodno (bilo u novinama) daju doživotno jamstvo za inox osim za neke šarafe koji se mogu otpustiti, i slično, ali moraš dolaziti kod njih na provjeru (koju naplate pa onda valjada na kraju dođe na isto)
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.