Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 11:52   #1
The Thing (2011)

E, meni najbolji film svih vremena izgleda dobiva prequel - http://www.imdb.com/title/tt0905372/, odnosno što je bilo prije originala (Carpenterovog, naravno). Ako bude postignut barem dio atmosfere iz originala, bit će mrak. Ali, sve me strah..... obzirom na pojavu snimanja kvaziremejkova i opće bezidejnosti. Jedino me tješi (možda) što film rade Norvežani.

Ima li tko više kakvih saznanja o filmu?
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 11:59   #2
Cuo sam za ovo ali sam mislio da se snima remake. A i nisam znao da nije holivudski film.
Moze to biti jako dobro. Sigurno nece koristiti specijalne efekte ili ce to biti svedeno na minimum. Ako atmosfera bude nalik komsijkom Svedskom super filmu Let the right one in i prica bude lepo uskladjena, moze biti cak i prijatno iznenadjenje.
Darjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 13:11   #3
Original je iz 1951 a remake je iz 1982 godine i oba filma su dobra s tim sto nama sada ovaj iz '82 deluje bolje ali original iz '51 je u to vreme bio izuzetno ostvarenje.

Ne znam sta da ocekujem jer posle AVP2, koji je uzasno los, nista nije sigurno.

Ne kapiram zasto se forsira akcija odnoso ubijanje i sve ostalo a sama prica/radnja u filmu je zapostavljena i recimo APV2 ima sve samo ne pricu i zato je katastrofa i i prvi deo je cisto komercijatlno sranje i samo su upropastili ideju koja je ok da su imali ozbiljan pristup kao u Alien 1 ili Predator 1 e onda bi AVP1 bio odlican film.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 20:45   #4
Quote:
Jake Harper kaže: Pogledaj post
Original je iz 1951 a remake je iz 1982 godine i oba filma su dobra s tim sto nama sada ovaj iz '82 deluje bolje ali original iz '51 je u to vreme bio izuzetno ostvarenje.
Nisi baš u pravu jer su oba dva rađena (djelomično) prema predlošku kratke priče John Campbell-a "Who o Goes There?", tako da je teško reći da je Carpenterov "The Thing" iz 1982. remake Hawksovog "The Thing from Another World" iz 1951. godine.

Carpenter je po meni stvorio najbolji psihološki SF/horor ikada i bilo bi glupo uspoređivati ta dva filma. Hawksov je klasik, cijenim ga kao takvoga (da ne ulazim dublje u radnju i ideju filma), ali Carpenterov mogu gledat 100 puta i opetovano uživati u njemu svaki puta. Stvarno, kako je uspio stvoriti takvu napeto-klaustrofobično atmosferu - svaka mu čast.

Ali pitanje je bilo ima li tko više kakvih saznanja o novom filmu koji je u (pre)produkciji.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 23:07   #5
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
Nisi baš u pravu jer su oba dva rađena (djelomično) prema predlošku kratke priče John Campbell-a "Who o Goes There?", tako da je teško reći da je Carpenterov "The Thing" iz 1982. remake Hawksovog "The Thing from Another World" iz 1951. godine.

Carpenter je po meni stvorio najbolji psihološki SF/horor ikada i bilo bi glupo uspoređivati ta dva filma. Hawksov je klasik, cijenim ga kao takvoga (da ne ulazim dublje u radnju i ideju filma), ali Carpenterov mogu gledat 100 puta i opetovano uživati u njemu svaki puta. Stvarno, kako je uspio stvoriti takvu napeto-klaustrofobično atmosferu - svaka mu čast.

Ali pitanje je bilo ima li tko više kakvih saznanja o novom filmu koji je u (pre)produkciji.
Pa ne znam ja sam to procitao na Wikipediji da je rec o originalu iz 1951 i remejku iz 1982 godine.
__________________
Mali Smrdljivi Patuljak
Moja IMDB lista filmova
Jake Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 23:15   #6
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
Nisi baš u pravu jer su oba dva rađena (djelomično) prema predlošku kratke priče John Campbell-a "Who o Goes There?", tako da je teško reći da je Carpenterov "The Thing" iz 1982. remake Hawksovog "The Thing from Another World" iz 1951. godine.

Carpenter je po meni stvorio najbolji psihološki SF/horor ikada i bilo bi glupo uspoređivati ta dva filma. Hawksov je klasik, cijenim ga kao takvoga (da ne ulazim dublje u radnju i ideju filma), ali Carpenterov mogu gledat 100 puta i opetovano uživati u njemu svaki puta. Stvarno, kako je uspio stvoriti takvu napeto-klaustrofobično atmosferu - svaka mu čast.

Ali pitanje je bilo ima li tko više kakvih saznanja o novom filmu koji je u (pre)produkciji.

i sam Carpentner tvrdi da mu je veliki izazov bil nadmašit prvi film, a sad ti sam procijeni jel je remake ili nije!?
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 08:19   #7
The Thing Evo, jedan kratki članak iz Varietya. Uglavnom općenite stvari, o samom filmu još nema nikakvih informacija, osim da se ponegdje godine izlaska vodi kao 2009.

The Thing Još malo općenitih informacija o filmu i redatelju. Gruba je ideja da glavni lik bude brat lika kojega je u Carpenterevoj verziji glumio Kurt Rusell.

Zadnje uređivanje Deckard : 17.07.2009. at 08:57. Reason: Novi link
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 11:09   #8
Quote:
dr.mabuse kaže: Pogledaj post
i sam Carpentner tvrdi da mu je veliki izazov bil nadmašit prvi film, a sad ti sam procijeni jel je remake ili nije!?
Da u smislu jer su oba ponavljam rađeni prema Campbellovoj noveli, dakle izazov mu je raditi film prema noveli po kojoj već postoji filmska verzija u adaptaciji Howarda Hawksa.
Ali ako gledamo da je Hawksov rađen 1951. onda je Carpenterov iz 1982. remake. OK!
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 11:10   #9
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
The Thing Evo, jedan kratki članak iz Varietya. Uglavnom općenite stvari, o samom filmu još nema nikakvih informacija, osim da se ponegdje godine izlaska vodi kao 2009.

The Thing Još malo općenitih informacija o filmu i redatelju. Gruba je ideja da glavni lik bude brat lika kojega je u Carpenterevoj verziji glumio Kurt Rusell.
Zanimljivo, ipak više nego na IMDB.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 17:19   #10
taj mladi nizozemac koji bi trebao rezirati film navodno je neki genijalac sa filmske akademije i dosad je snimio hrpu uspjesnih reklama no problem je sto nema bash nikakvog iskustva sa filmovima. bili zivi pa vidili
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 18:34   #11
jesam li ja jedina kojoj taj film uopće nije strašan? inače sam ljubitelj horora, ali the thing mi uopće ne paše...u čemu je stvar u filmu? zašto toliko mami publiku?
antigona444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 19:23   #12
Quote:
antigona444 kaže: Pogledaj post
jesam li ja jedina kojoj taj film uopće nije strašan? inače sam ljubitelj horora, ali the thing mi uopće ne paše...u čemu je stvar u filmu? zašto toliko mami publiku?
Pa film, gledano iz današnje perspektive, uopće nije strašan, efekti su dobri, ali graniče sa parodijom, ono što je važno u tom filmu je ona jeziva atmosfera, ideja beznađa i ljudske neefikasnosti u suprotstavljanju nepoznatom, paranoja,a kraj sam po sebi ulazi u antologiju, kao i kultne anale. Malo je koji film uspio ponoviti ozračje iz polarne postaje, a još manje onih koji su odlučili na takav radikalni način napraviti završnicu. I,da,pomaže činjenica da nije bilo nastavka koji bi razvodnio originalnu priču.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 19:38   #13
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pa film, gledano iz današnje perspektive, uopće nije strašan, efekti su dobri, ali graniče sa parodijom, ono što je važno u tom filmu je ona jeziva atmosfera, ideja beznađa i ljudske neefikasnosti u suprotstavljanju nepoznatom, paranoja,a kraj sam po sebi ulazi u antologiju, kao i kultne anale. Malo je koji film uspio ponoviti ozračje iz polarne postaje, a još manje onih koji su odlučili na takav radikalni način napraviti završnicu. I,da,pomaže činjenica da nije bilo nastavka koji bi razvodnio originalnu priču.
pogotovo je to ocito na kristalno čistoj slici koju nudi BD izdanje...........inače jedno od boljih BD izdanja!
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 08:49   #14
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pa film, gledano iz današnje perspektive, uopće nije strašan, efekti su dobri, ali graniče sa parodijom, ono što je važno u tom filmu je ona jeziva atmosfera, ideja beznađa i ljudske neefikasnosti u suprotstavljanju nepoznatom, paranoja,a kraj sam po sebi ulazi u antologiju, kao i kultne anale. Malo je koji film uspio ponoviti ozračje iz polarne postaje, a još manje onih koji su odlučili na takav radikalni način napraviti završnicu. I,da,pomaže činjenica da nije bilo nastavka koji bi razvodnio originalnu priču.
U kojem aspektu misliš da film nije strašan gledano iz današnje perspektive? Koja je to današnja perspektiva?
Mislim da atmosferu u filmu stvaraju odlična priča, scenario, muzika, gluma.... i tek na kraju efekti. Zašto misliš da graniče s parodijom, doduše efekti su jedini koji bi prema današnjoj tehnologiji komp. animacija trebali možda u tom filmu biti prevaziđeni, ali čak niti to nisu.
Rob Bottin i ekipa su si dali istinskog truda jer efekti i danas izgledaju odlično.

Ali opet govorim da je to moje mišljenje, npr. mojoj ženi je film srednja žalost jer je pobornica rom. komedija (). Jebi ga. Moja ocjena ovom filmu je bez obzira na sve 10/10.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:02   #15
Quote:
antigona444 kaže: Pogledaj post
jesam li ja jedina kojoj taj film uopće nije strašan? inače sam ljubitelj horora, ali the thing mi uopće ne paše...u čemu je stvar u filmu? zašto toliko mami publiku?
Ma nisi jedina, evo i mojoj ženi film nije nešto.......

(Ne znam stvarno zakaj boljim polovicama ne paše. Žene očito ne vole taj film jer nema mladnih zgodnih naperlitanih glumaca. Može biti i krvi do koljena, samo da su zgodnički glumci. A da, nema niti jedne ženskice u filmu, pa niti ljubavih odnosa. Samo stariji dečki - znanstvenici, službenici, piloti, kuhari itd.
I k tome još, film nema happy enda).
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 09:25   #16
Quote:
Kurtz kaže: Pogledaj post
U kojem aspektu misliš da film nije strašan gledano iz današnje perspektive? Koja je to današnja perspektiva?
Mislim da atmosferu u filmu stvaraju odlična priča, scenario, muzika, gluma.... i tek na kraju efekti. Zašto misliš da graniče s parodijom, doduše efekti su jedini koji bi prema današnjoj tehnologiji komp. animacija trebali možda u tom filmu biti prevaziđeni, ali čak niti to nisu.
Rob Bottin i ekipa su si dali istinskog truda jer efekti i danas izgledaju odlično.
Efekti su zastarijeli. Nisu svi, paukova glava i danas izgleda impresivno i nekog klinca od šest godina koji nikada horor nije pogledao bi mogli pošteno prestrašiti, ali jednog prosječnog gledatelja koji je već vidio i maštovitije stvari (rezanje cure na ''plafonu'' u Nightmare On Elm Street'' i dan danas nije izgubilo brutalnost) će čak i nasmijati. Atmosfera je posve drugačija priča,ona još i danas izaziva onaj pritajeni osjećaj neugode, ne baš toliko gluma jer stari Kurt i tamo ima malo Snakea Pliskena,a Keith David ima karizmu koja ispunjava kadar,ali ne glumi (identičan nastup ima i u They Live), ali napetost filma leži u Carpenterevoj odličnoj režiji, sitnicama u gradnji napetosti (vrh plamenobacača u posudi sa krvlju) i to je ono što je film izdiglo, a Antartik je dušu dao za osjećaj izoliranosti. Naravno,dizanje baze u zrak i danas je jedan od boljih filmskih trenutaka,ali to je možda zato što mi je to jedan od najboljih filmova koje sam gledao kao klinac,pa mišljenje nije objektivno

Malo sam bacao pogled na info o novoj verziji (baš i nema još nešto) ali sam naišao na priču The Return Of The Thing, koja je krajem devedesetih trebala postati nastavak starog filma u obliku mini serije,a početak bi se odigravao na dotičnim ruševinama baze, a ostatak u sadašnjem vremenu.Iako je uz projekat bio povezan Frank Darbont nekako mi je drago što to nije snimljeno.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:08   #17
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Efekti su zastarijeli. Nisu svi, paukova glava i danas izgleda impresivno i nekog klinca od šest godina koji nikada horor nije pogledao bi mogli pošteno prestrašiti, ali jednog prosječnog gledatelja koji je već vidio i maštovitije stvari (rezanje cure na ''plafonu'' u Nightmare On Elm Street'' i dan danas nije izgubilo brutalnost) će čak i nasmijati. Atmosfera je posve drugačija priča,ona još i danas izaziva onaj pritajeni osjećaj neugode, ne baš toliko gluma jer stari Kurt i tamo ima malo Snakea Pliskena,a Keith David ima karizmu koja ispunjava kadar,ali ne glumi (identičan nastup ima i u They Live), ali napetost filma leži u Carpenterevoj odličnoj režiji, sitnicama u gradnji napetosti (vrh plamenobacača u posudi sa krvlju) i to je ono što je film izdiglo, a Antartik je dušu dao za osjećaj izoliranosti. Naravno,dizanje baze u zrak i danas je jedan od boljih filmskih trenutaka,ali to je možda zato što mi je to jedan od najboljih filmova koje sam gledao kao klinac,pa mišljenje nije objektivno

Malo sam bacao pogled na info o novoj verziji (baš i nema još nešto) ali sam naišao na priču The Return Of The Thing, koja je krajem devedesetih trebala postati nastavak starog filma u obliku mini serije,a početak bi se odigravao na dotičnim ruševinama baze, a ostatak u sadašnjem vremenu.Iako je uz projekat bio povezan Frank Darbont nekako mi je drago što to nije snimljeno.
OK, sa većinom stvari se slažem. Ali, vidiš, kod mene je kontra efekt, kad sam bio klinac "Night mare on elm street" mi je bio zastrašujuć i tada sam ga gledao po nekoliko puta na VHS-u, a kada sam ga nedavno skinuo i gledao bio mi je pomalo dosadan i jedva sam ga odgledao do kraja. Ta scena na plafonu sa hektolitrom krvi je bez daljnjeg super, ali mi je kao film u cjelosti gorak. Ne znam zašto, očito je da starim i da mi se više ne sviđa nešto što mi je nekada bilo OK.
Bez obzira, neka stara remek djela mogu opet gledati po nekoliko puta i uvijek su tu osjećaji nelagode, napetosti, neizvjesnosti (pričam o hororima), a samo n e k i imaju svevremenski sjaj.
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:31   #18


Započelo snimanje Prva dostupna slika seta.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:45   #19
Ja jedva čekam taj prequel. Dobro je što se nisu odlučili na remake, inače bi ga zasrali, kao mnoge druge!
AcaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:51   #20
Quote:
AcaN kaže: Pogledaj post
Ja jedva čekam taj prequel. Dobro je što se nisu odlučili na remake, inače bi ga zasrali, kao mnoge druge!
I meni je to bolja opcija. Norveška strana priče nikada nije posebno jasno ispričana, pa se ima mogućnosti za biti originalan. Nadam se najboljem (ali pomalo očekujem i zajeb - kako to već ide)
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.