Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2019., 15:46   #1
Preporuka homeopata iz Zagreba

Pozdrav zanima me preporuka nekog lječnika iz zagreba koji ima sličan pristup ljećenju kao dr marđetko ?
Malo mi je predaleko Zadar pa evo, ako netko zna da preporući Hvala

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 12:58   #2
Nitko ? Ništa ?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 13:10   #3
Quote:
kas0 kaže: Pogledaj post
Nitko ? Ništa ?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
Pp.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2019., 22:17   #4
Najbolje je homeopate koristiti i konzultirati u mjeri analognoj korisnim aktivnim sastojcima u njihovim preparatima
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 02:01   #5
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Najbolje je homeopate koristiti i konzultirati u mjeri analognoj korisnim aktivnim sastojcima u njihovim preparatima
Ja bih tu bio oprezniji.
Prije nego se započnem sprdat s nekim, ili uopće zauzmem bilo čiju stranu,
volio bih dobiti odgovore na sljedeća pitanja:

1. Kako je moguće da nešto što se kvalificira kao "sranje" traje već više od
200 godina? Možeš nekom prodat mačka u vreći jednom, eventualno
dvaput, ali nitko nije toliko glup da bezvrijednu stvar koristi u nedogled.

2. Kako je moguće da broj korisnika homeopatskih pripravaka raste iz godine u godinu?
Mislim, ako je nešto sranje, čovjek bi očekivao da hype traje
neko kratko vrijeme i onda se čitava stvar strmoglavljuje prema broju korisnika =0 i i cijela priča
nestaje sa povijesne scene (po sistemu Mirko je rekao Marku da je to sranje, Marko je prenio Peri,
a Pero Janku,...). Sigurno ne bi očekivao porast broja korisnika,
jer je on moguć jedino
putem mehanizma telefona u kojem je Mirko svoje pozitivno iskustvo prenio Marku, Marko je to proslijedio Peri,
a Pero Janku,...
Bez tog mehanizma, homeopatija bi doživjela sudbinu žoharskih suza, krokodilske pišaline i sličnih šarlatanskih pripravaka iz romana
tipa Zagor, Talični Tom, Veliki Blek,i sl.

3. Kako je moguće da je homeopatija primarna metoda liječenja za više
od 300 mil ljudi širom svijeta, od toga 100 mil u Europi?
Kako je moguće ovo:

In Europe, homeopathy is the most popular alternative form of medicine. Homeopathy is practiced in 40 out of 42 European countries. Homeopathy is well-known and accepted in Europe where three out of four people are familiar with homeopathy and 29 % of them use it for their healthcare.

If you consult a medical doctor in the Netherlands, chances that he or she might prescribe a homeopathic remedy for you is very good since almost half of the Dutch doctors use homeopathy in their medical practices.

Homeopathy is not only popular in Europe though. It is also popular in the U.K., India and the U.S. In fact, homeopathy is included in the national health systems of a number of countries e.g. Brazil, Chile, India, Mexico, Pakistan, Switzerland and the United Kingdom.

It is used by 6 million people in the UK, 100 million people in the European Union and in India 100 million people depend solely on homeopathy for their medical care.


4. Ne razumijem čemu tolika fiksacija na AKTIVNU TVAR, kao jedini mogući mehanizam
odgovoran za konačni ishod djelovanja pripravka.Ok, aktivna tvar ima
utjecaj, ali moje pitanje je od kuda uvjerenje da je to jedini relevantni mehanizam na djelu?

5. Kako objasniti činjenicu da će neki ljudi koji "kuže stvar" ipak razmisliti dva ili tri puta prije nego li je odbace?

Primjerice, Brian Josephson, fizičar koji je dobio Nobelovu nagradu za predikciju i teorijsko objašnjenje Josephsonovog efekta ) http://www.tcm.phy.cam.ac.uk/~bdj10/...omeopathy.html

Prije nego se svrstamo na neku stranu, možda je korisno pogledati što neki
pojedinci koji "kuže stvar" misle o svemu.

http://www.thesciencetheevidence.co.uk/
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 14:41   #6
Sujevjerje je jace od cinjenica. Ljudi vjeruju u neutemeljene bajke od kada postoje, mnoge organizirane religijske bajka milijuni slijede tisucljecima, a svijet je krcat svim vrstama iscjeljujucih sarlatana.

Stoga bas nista ne dokazuje to koliko ljudi koliko dugo nesto koristi.

Istraživanja i pseudoistrazivanja ima svakakvih i svasta se poziva na znanost, tu bih se suzdržao od misljenja dok ne bude vremena i volje dobro proučiti sto je eventualno i gdje poobavljivano.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 27.05.2019. at 14:53.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2019., 14:47   #7
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sujevjerje je jace od cinjenica.
bitno je da radi. a ako radi, kako god da radi, daj.

kas0, meni je više ljudi preporučilo seniju grčić, negdje je kod glavnog kolodvora, guglaj.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 01:19   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sujevjerje je jace od cinjenica. Ljudi vjeruju u neutemeljene bajke od kada postoje, mnoge organizirane religijske bajka milijuni slijede tisucljecima, a svijet je krcat svim vrstama iscjeljujucih sarlatana.

Stoga bas nista ne dokazuje to koliko ljudi koliko dugo nesto koristi.
Mislim da je referiranje na religiju kao primjer sranja koje je preživjelo
stoljeća, sve sa ciljem kako bi se pokazalo da preživljavanje neke ideje ne dokazuje ništa,
potpuno pogrešno.
U prvom redu besmisleno je dovoditi homeopatiju i religiju u
isti kontekst jer kod prve općenito nema osobnog i emocionalnog vezivanja uz ideju/bajku štogod, dok kod ove druge ima.

Pored toga, čak i da ima smisla to dvoje trpati pod isti nazivnik,
opet ti argument nema smisla jer polazi od pogrešne pretpostavke
da je religija potpuno i stopostotno sranje (ignorirajući bilo kakav pozitivan učinak na čovjeka),
dok znamo da to nije istina čisto na primjeru ljudi koji su našli
utjehu i spokoj duše u nekom obliku religioznosti, da ne spominjem
liječene alkoholičare, ovisnike u komunama čija rehabilitacija većinom
ima neki religiozni đir, itd, itd,...
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 12:54   #9
Quote:
Perceval kaže: Pogledaj post
Ja bih tu bio oprezniji.
Prije nego se započnem sprdat s nekim, ili uopće zauzmem bilo čiju stranu,
volio bih dobiti odgovore na sljedeća pitanja:

1. Kako je moguće da nešto što se kvalificira kao "sranje" traje već više od
200 godina? Možeš nekom prodat mačka u vreći jednom, eventualno
dvaput, ali nitko nije toliko glup da bezvrijednu stvar koristi u nedogled.

2. Kako je moguće da broj korisnika homeopatskih pripravaka raste iz godine u godinu?
Pa ljudi već tisućama godinama vjeruju kako proizvoljno složena zviježđa utječu na njihov život
__________________
Christopher Hitchens: "Ono što se može tvrditi bez dokaza, može se odbaciti bez dokaza."
jednoumlje is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 20:26   #10
Quote:
Perceval kaže: Pogledaj post
3. Kako je moguće da je homeopatija primarna metoda liječenja za više
od 300 mil ljudi širom svijeta, od toga 100 mil u Europi?
Ako se hoćeš razbacivati brojkama:

Ako je homeopatija tak jako super, kako je moguće da homeopatija NIJE primarna metoda liječenja za više od 7 milijardi ljudi širom svijeta, od toga više od 400 milijuna u Europi?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 02:00   #11
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Ako se hoćeš razbacivati brojkama:

Ako je homeopatija tak jako super, kako je moguće da homeopatija NIJE primarna metoda liječenja za više od 7 milijardi ljudi širom svijeta, od toga više od 400 milijuna u Europi?
Ne, ne želim se razbacivati brojkama.
Nigdje nisam promovirao tezu da je homeopatija super.

Tvoje pitanje (svjesno ili nesvjesno) drastično skreće fokus sa glavnog kursa moje argumentacije
i time predstavlja klasični straw man;
pokušavaš ostaviti dojam da si oborio moju tvrdnju tako što napadaš nešto što ja uopće nisam tvrdio.

Uzmimo da imamo proceduru X
koja se može evaluirati na ljestvici od 0 do 100.
Generalna tvrdnja je da je vrijednost procedure X jednaka 0.

Sada dolazim ja i pozivam na oprez da razmislimo dva ili tri puta
prije nego li proceduri X dodijelimo vrijednost 0, s obzirom
da je moguće da postoje mehanizmi koje još nemamo pod
kontrolom, a koji bi mogli biti odgovorni za relativnu uspješnost metode
(što bi joj recimo moglo priskrbiti ocjenu 10)

I onda dolaziš ti i napadaš moju tvrdnju tako što iznosiš primjere
koji po tebi pokazuju da procedura X nema vrijednost koja odgovara ocjeni 100.

Oprosti, ali nemam tu šta komentirati.

Moje pitanje je zašto nešto što navodno ima vrijednost/ocjenu 0,
uopće ima takvu rasprostranjenost kakvu ima.
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 10:24   #12
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
bitno je da radi. a ako radi, kako god da radi, daj.
Bas tako, bitno je dali nesto djeluje i dali daje rezultate ili ne. Ako daje briga me od koga je i sto je. Kada je netko bolestan njega ne zanima da li ce ga izljeciti doktor ili vracara, bitno da ga izljeci. Vracara ga vjerovatno nece izljeciti , to sam tako rekao ali znam po nekim ljudima koje poznam da im je alternativa pomogla i spasila zivote.
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 11:42   #13
Quote:
Perceval kaže: Pogledaj post
(...) Ja bih tu bio oprezniji.
Prije nego se započnem sprdat s nekim, ili uopće zauzmem bilo čiju stranu (...) 1. Kako je moguće (...) 2. Kako je moguće (...) 3. Kako je moguće da (...) Kako je moguće ovo: (...) 4. Ne razumijem čemu tolika fiksacija na AKTIVNU TVAR (...) 5. Kako objasniti činjenicu da (...)
Quote:
Perceval kaže: Pogledaj post
(...) Nigdje nisam promovirao tezu da je homeopatija super. (...) fokus sa glavnog kursa moje argumentacije (...) Uzmimo da imamo proceduru X (...) Moje pitanje je zašto nešto što navodno ima vrijednost/ocjenu 0,
uopće ima takvu rasprostranjenost kakvu ima.
Hajde ne preseravaj se, nisi prvi pametnjaković koji promovira pseudoznanstvenu praksu i šarlataniju pod krinkom nevinog "postavljanja pitanja" i filozofiranja o, u tvom slučaju, "kursu argumentacije"

Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
(...) Kada je netko bolestan njega ne zanima da li ce ga izljeciti doktor ili vracara, bitno da ga izljeci. (...)
... i tu čuče medicinski - a i općenito - neobrazovane propalice poput tebe i ostalih alternativnih debila tu s foruma i dijele "savjete" očajnima.
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2019., 13:46   #14
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
Bas tako, bitno je dali nesto djeluje i dali daje rezultate ili ne. Ako daje briga me od koga je i sto je. Kada je netko bolestan njega ne zanima da li ce ga izljeciti doktor ili vracara, bitno da ga izljeci. Vracara ga vjerovatno nece izljeciti , to sam tako rekao ali znam po nekim ljudima koje poznam da im je alternativa pomogla i spasila zivote.
Da, jer se broj psihosomatskih "bolesnika"/"oboljenja" rapidno povečao, pa je tako njihovo 'uvjerenje' u neku bolest/smetnju/tegobu podložno i uspješnom šarlatanskom, sugestivno-pozitivnom, (raz)uvjeravanju koje, takvi 'pacijenti', onda stvarno 'osjete kao potpuno ozdravljenje'.
Kojiput im je dovoljan i neki "iscijeljujući" komad(ić) kristala postavljen na trbuh, prsa ili celo.

'Sve je u glavi', kaže S. Frojd.
Deng is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 00:42   #15
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Hajde ne preseravaj se, .....
Prijatelju, tebi u prvom redu nedostaje elementarne kulture i dobrog kućnog odgoja.

Pored toga, prevelika vezanost za ideju/okvir kojeg zastupaš, a koja je evidentna iz tvojih ispada,
dovodi te u tragikomičnu situaciju da i najmanje preispitivanje istog doživljavaš kao napad na vlastitu ličnost.
Pokušaj se malo opustiti, detachirati od objekta rasprave,
to će ti omogućiti da sagledaš problem iz šire perspektive, a osim toga
spriječit će te da uvijek iznova ulaziš u situacije u kojima si prisiljen reducirati vlastitu osobnost na razinu
poluidiotske kreature koja neartikulirano urla i nije u stanju kontrolirati
vlastite emocije,... a i bolje će činiti tvojim živcima.

Pitanja koja su postavljena su razumna pitanja, to su pitanja
koja bi postavio svaki objektivni promatrač koji je relativno ili čak
samo površno upoznat s homeopatijom. Osobno sam bio u prilici kretati se u krugu
nekolicine PhD studenata i postdocova (iz različitih područja prirodnih znanosti) iz Njemačke i Nizozemske
i moram priznati da me iznenadila njihova otvorenost i pozitivan stav prema homeopatiji. S obzirom da se radi o
prilično nereligioznim i liberalnim društvima, podatak tim više intrigira
jer anulira onaj argument slijepog dogmatskog slijeđenja neke fix ideje.

U takvoj situaciji samo se od sebe prirodno nameće pitanje zašto je homeopatija naišla na tako plodno tlo i do te mjere
pustila korijenje (među ostalima) i u višim intelektualnim krugovima zapadnih zemalja poput Švicarske, Njemačke, Nizozemske,...
I to unatoč nepostojanju infrastrukture, u smislu da se djecu ne informira o tome putem obrazovnog sustava niti se podučava
studente na studiju medicine.
Dakle, pitanja poput ovoga nisu preseravanje, to su relevantna pitanja koja zaslužuju odgovor.

Ako ti misliš da možeš pridobiti ljude za svoju stvar, tj. odvratiti ih od homeopatije
na ovaj način, tj. izbjegavanjem odgovora na pitanja i umjesto toga vrijeđanjem, nesuvislim buncanjem i nekontroliranim izljevom žuči,
onda izvoli, ostavljam te u toj iluziji.

A osobno mogu samo izraziti nadu da ne obavljaš nikakvu funkciju unutar znanstveno-obrazovnog kompleksa jer sam mišljenja da bi bilo kakav kontakt
mladeži sa osobom ovakvog vokabulara i psihološkog profila bio jedna veća katastrofa. A ako je na nesreću to ipak slučaj, onda se nadam da će kolege
prepoznati tvoje nedostatke i izolirati te od doticaja sa mladeži, ali i od doticaja s javnošću jer se šteta koju bi znanost mogla pretrpjeti tvojim javnim djelovanjem
može mjeriti samo s onima epskih razmjera.
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 11:09   #16
Mnoštvo postova, nigdje preporuke, samo jedna na pp mi došla.
Idemo dalje.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 21:29   #17
Quote:
Perceval kaže: Pogledaj post
Prijatelju, tebi u prvom redu nedostaje elementarne kulture i dobrog kućnog odgoja.

Pored toga, prevelika vezanost za ideju/okvir kojeg zastupaš, a koja je evidentna iz tvojih ispada,
dovodi te u tragikomičnu situaciju da i najmanje preispitivanje istog doživljavaš kao napad na vlastitu ličnost.
Pokušaj se malo opustiti, detachirati od objekta rasprave,
to će ti omogućiti da sagledaš problem iz šire perspektive, a osim toga
spriječit će te da uvijek iznova ulaziš u situacije u kojima si prisiljen reducirati vlastitu osobnost na razinu
poluidiotske kreature koja neartikulirano urla i nije u stanju kontrolirati
vlastite emocije,... a i bolje će činiti tvojim živcima.
Hahaha, genijalan opis, bas sam se sad nasmijao. Ne kuzim koga vraga tu sad neki pametuju da li je homeopatija dobra ili nije kada ih to nitko nije to ni pitao nego je covjek pitao za savjet..
Deng, ne znam kakvi te sarlatani muce a ovo sto si opisao tocno vrijedi za neku malu "iscjeljujucu" cudesnu tableticu koju da doktor i koju naivac popije i odjedamput mu je odmah bolje a to se zove cisti placebo.
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 23:13   #18
Quote:
GnuUjnineStrine kaže: Pogledaj post
... Deng, ne znam kakvi te sarlatani muce a ovo sto si opisao tocno vrijedi za neku malu "iscjeljujucu" cudesnu tableticu koju da doktor i koju naivac popije i odjedamput mu je odmah bolje a to se zove cisti placebo.
Ne muce mene ti sarlatani, oni, na tim psihosomatskim (umisljenim) 'bolesnicima', zaradjuju lijepe pare ... naravno da i super-mocna farmacija ima, za takve 'pacijente', svoje (placebo) proizvode koje cesto ugovorno distribuiraju i preko takvih (ambulantnih) doktora.
Deng is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2019., 00:01   #19
Quote:
(...) tebi u prvom redu nedostaje elementarne kulture i dobrog kućnog odgoja. (...)
Ma je li? Meni je, recimo, mnogo vulgarnija ljudska glupost i zatucanost - posebno ona umotana u lažnu pristojnost i isprazno filozofiranje.

Quote:
(...) vezanost za ideju/okvir (...) preispitivanje istog (...) na vlastitu ličnost (...) detachirati od objekta rasprave (...) da sagledaš problem iz šire perspektive (...) reducirati vlastitu osobnost na razinu poluidiotske kreature koja neartikulirano urla (...) objektivni promatrač koji (...)
Opet laprdanje i isprazno filozofiranje i nabacivanje frazama... "Detachirati se od objekta rasprave" Ti nisi "fini" filozof koji se lijepo i učeno izražava, ti si lik koji brani alternativno sranje zvano homeopatija.

Quote:
(...) Osobno sam bio u prilici kretati se u krugu nekolicine PhD studenata i postdocova (iz različitih područja prirodnih znanosti) iz Njemačke i Nizozemske (...)
Eto i anegdote, toliko drage ljubiteljima alternative, pseudoznanosti i šarlatanije... Vidi se kakav si jak "filozof", puno šupljih fraza a nepoznanica ti je nešto tako elementarno poput bezvrijednosti anegdotalnih pričica i dokaza. Pun je podforum vas alternativnih genijalaca koji "znate nekoga" i "majke mi"...

Quote:
(...) Ako ti misliš da možeš pridobiti ljude za svoju stvar, tj. odvratiti ih od homeopatije na ovaj način (...)
Diskreditiranjem ovakvih lažnih filozofa poput tebe, koji bi homeopatiji htjeli dati kredibilitet? Pa ono, nekolicini čitatelja možda i uspijem skrenuti pažnju...

Quote:
(...) šteta koju bi znanost mogla pretrpjeti tvojim javnim djelovanjem može mjeriti samo s onima epskih razmjera.
Nemaš ti blage veze što je znanost, prikriveni ljubitelju homeopatije, inače ti ne bi palo na pamet pisati bedastoće.

Na kraju krajeva, pohvalio te i onaj idiot Gnu, prolupali šarlatan, alternativac i ulizica, a to sasvim dovoljno govori o razini toga što pišeš
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 00:26   #20
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
.....
A tako znači
...sada su mi stvari ipak malo bolje sjele
i čini mi se da kužim u čem je stvar.

Stari moj, ti si zreo za kvasinu
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.