Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 13:26   #61
Johnny


 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 01:57   #62
Na imdb forumu netko je skomentirao kak se Edvard Škaroruki prije 15 godina smatrao "chick flickom", a sada gay filmom
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 11:24   #63
Quote:
Gorila kaže:
Na imdb forumu netko je skomentirao kak se Edvard Škaroruki prije 15 godina smatrao "chick flickom", a sada gay filmom
Who cares?


 
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:51   #64
Quote:
Gorila kaže:
Na imdb forumu netko je skomentirao kak se Edvard Škaroruki prije 15 godina smatrao "chick flickom", a sada gay filmom
hm, baš, meni je osobno jedan od najboljih tako da me nije puno briga šta tamo piše al smješan je komentar
jednaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 13:24   #65
Pošto HTV reprizira svakakve gluposti ali na ovaj film ne trzaju,morala sam ga skinuti sa LimeWirea.
Gledala sam ga kao dijete zadnji put,i stvarno mi je ostao urezan u sjećanje,pa mi je drago da sam ga napokon opet pogledala.
__________________
Sugar & spice...and nothing nice
Video Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:47   #66
...također sam ga gledala kao dijete, dok sam bila stvarno malena, tako da se baš i ne sjećam svih detalja, ali se jako dobro sjećam da mi se film strašno svidio, taj lik Edwarda škarorukog me totalno ostavio zapanjenu, a tek Johnny koji ga je glumio, ma svaka čast Burton!
ika218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 15:25   #67
joj jučer došla repriza na film,nisam ga gledala skoro 10 godina

divni Johnny i Winona baš ima ono nešta film
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 15:48   #68
Odličan, ooodličan filmić! Gledala sam ga prvi put prije možda dvije godine, ako ne i manje. Neću ga opet tako skoro pogledati jer ga znam napamet, ali definitivno preporučam svima koji nisu da ga pogledaju!
__________________
"Animals don't have a voice. But I do. A loud one. I'm a fucking big mouth. My voice is for them. And I'll never shut up while they suffer."
marinaaa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 23:21   #69
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:53   #70
Predivan i odličan film, bajkovit i emotivan... teško mu je naći mane. Zašto danas nema ovakvih filmova?
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 08:39   #71
Ja sam isto sinoć naletila na njega, ali tek negdje od sredine filma. Šteta, žao mi je što ga nisam još jednom pogledala cijelog.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:08   #72
Kao klinac sam imao noćne more zbog ovog filma.
flegmurda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 18:35   #73
Ima li taj film neku poruku..?Mislim,običan je film.Ne sviđa mi se priča sa škarama.Idiotski malo.Ali ako ima poruku rado bih je čuo..
Dejan Dajan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 19:03   #74
Ima. Nimalo idiotski. A vidim ju ovako:

Edvard je dobri 'čudak', talent, genijalac. Ljudi ga izbjegavaju, ismijavaju i osuđuju jer je drugačiji, baš kao što je praksa u našem stvarnom svijetu. U našoj realnosti. Na svu sreću netko kad tad otkrije tu dobrotu, taj genij. U filmu vidimo čime se ljudi koji ga osuđuju bave, vidimo da su svi isti, imaju iste kuće, brinu samo o tračevima i frizurama. Iako će preoštro zvučati - nisu baš intelektualno obdareni. U našoj surovoj realnosti postoji jako puno ljudi koji se ne uklapaju u ovaj svijet skrojen po nekim jako čudnim mjerama, bili oni genijalci, talenti ili ne (a znam da jesu). Sami su, odbačeni, nazvani čudacima kao da imaju škare poput Edvarda. Ovo djelo savršeno prikazuje teškoizlječive, ali nadan se, izlječive bolesti našeg, ljudskog roda - mržnju, predrasude i neznanje. Na ovom forumu postoji cijeli niz tema za neprihvaćene ljude, za ljude koje su drugi osudili bez ikakva logična razloga, za ljude koji se trude razumjeti. Drugačiji ljudi će uvijek biti problem bezveznjacima koji kao da su napravljeni na alatnoj traci i ne vide dalje od svoje ograde.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 23:12   #75
Ništa ne volim od Tim Burtona osim njegova dva filma: Batman 1989 (samo zato jer se tu nije mogao Burtonovski razmahat do kraja) i Sanjivu dolinu (koja bez njegovog burtonizma ne bi bio takav dobar film), sve ostalo što ima veze sa Burtonom MI SE GADI, povraća mi se na njegov stil, povraća mi se na njegov opus, gadi mi se uopće pričati o njegovim filmovima, poštivam sve one koji vole njegove filmove kao i ovaj izmedju ostaloga, ali ja ne, i imao sam potrebu ovo napisati O ukusima se ne raspravlja, a moj ukus ne može smisliti Tim Burtona.

Živjeli
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:28   #76
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Ovo djelo savršeno prikazuje teškoizlječive, ali nadan se, izlječive bolesti našeg, ljudskog roda - mržnju, predrasude i neznanje.
Malograđanština.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 03:38   #77
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Malograđanština.
Nisam mislio na malograđanštinu, ona nema veze s mojim postom. Citirano se nalazi u svima nama, kad tad, jedno vrijeme, stalno. Htjeli mi to priznati ili ne. Bili malograđani ili ne.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 05:26   #78
A malograđanština proizlazi iz čega?
Pa neće bit da je iz znanja i spoznaje.

Da se bolje sjećam filma, imala bi nešto konkretnije da kažem; ovako samo to da se sjećam tog zaključka. Malograđanština.
Nisam gledala kad je nekidan bio na tv-u.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 19:45   #79
klutz noggin je sve lijepo objasnio.
rekla bih da je temeljna problematika ukalupljivanje.
njihove naizgled šarene pastelne kućice i automobili su zapravo jednolična masa prosječnosti. sve se odvija po točno utvrđenom rasporedu, tako su uređeni i njihovi životi, a i samo susjedstvo i mreža ulica.
ljudi se nastoje uklopiti, negdje, bilo gdje, žele biti prihvaćeni. sumnjam da postoji itko tko uživa u tome da ga se smatra nakazom i čudakom. tak da to i nema puno veze s malograđanštinom.
princeskrafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 19:54   #80
pa kaže Nabokov (a ja se slažem):
''Malograđanin je odrasla osoba, čija interesi su ono što spada u materijalno i svakidašnje, a čiji mentalitet nastaje iz skladišta gotovih ideja i konvencionalnih vrednosti njegovog ili njenog vremena.''

film je prepun ovakvih primjera.
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.