Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2014., 22:56   #21
Morala sam pogledati ponovo. Da, ono je motorist što skuplja šator i stvari, to jedino ima smisla.

To je definitivno film za više puta pogledati.
Zvuk je fenomenalno odrađen a i postavka da-bi-nekog-shvatio-moraš-ući-u-njegovu-kožu se dobro drži.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 00:55   #22
SPOILER

pa isprve sam skuzila da motorist dolazi po cehov sator. zato i ignorira bebu.

ali ne pusim te fore da scarlett pocinje osjecati empatiju.

i zasto je onaj lik u sumi zapalio scarlett kad je vidio da nije covjek? razumjela bi da se usro i pobjegao, ili da ju je pokusao zarobit, ali on napravi najgore sto je mogao

@stronger
gdje u filmu je ta scena s muhom?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 09:09   #23
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
pa isprve sam skuzila da motorist dolazi po cehov sator. zato i ignorira bebu.

ali ne pusim te fore da scarlett pocinje osjecati empatiju.

i zasto je onaj lik u sumi zapalio scarlett kad je vidio da nije covjek? razumjela bi da se usro i pobjegao, ili da ju je pokusao zarobit, ali on napravi najgore sto je mogao

@stronger
gdje u filmu je ta scena s muhom?
*SPOILER*

To se uklapa u smisao filma iliti priče, Scarlett kao vanzemaljac ispočetka ne razumije dovoljno dobro ljude i njihove odnose, ima cilj, a to je po svoj prilici iskoristiti ih za hranu ili za što već koriste ljude. Postepeno ju počinje zanimati taj ljudski svijet koji na površini nije moguće iskusiti i sve se dublje uvlači u njega, počinje ju zanimati što znači iskusiti nježnost, dodir, sex, itd. Kao znak javljanja empatije je promjena u ponašanju, u jednoj od prvih scena ne zanimka ju beba koja sama plače na plaži, kasnije oslobađa jednu od budućih žrtava, nije slučajno što se radi baš o čovjeku s deformacijom. Scena s muhom se vidi na kratko prije nego što tog čovjeka pusti, kako udara u staklo, naravno nije ta muha bila odlučujući faktor ima naznaka da se empatija ili neka vrsta empatije kod nje počinje javljati i ranije. Inače zanimljivo je i kako se redatelj služi i životinjama i kukcima da bi postigao poantu, nekome se može činiti da su te scene ubačene tek tako, ali itekako imaju smisla.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 09:41   #24
Kakvo je ovo smeće od filma. Neviđeno. Očito je glavna fora bila da se vide ukručeni pimpeki i gola glumica.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 12:15   #25
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
i zasto je onaj lik u sumi zapalio scarlett kad je vidio da nije covjek? razumjela bi da se usro i pobjegao, ili da ju je pokusao zarobit, ali on napravi najgore sto je mogao
On je nekakav nadšumar tamo koji je želio snošku nabrzake pa kad je ubrao aliena nije se baš usrao ali morao ga spalit; nikad se ne zna s alienima hoće li se razmnožit i razmilit po šumi dok ga on zarobljava i sprovodi (a usput i infiltrirati u njegove tjelesne šupljine)...

Vatra liječi, staro pravilo još iz doba inkvizicije, jednoumlje te spaljivanje različitog, vjerujem da je Glazer imao to na umu.

Zadnje uređivanje Ulloa : 28.06.2014. at 12:43.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 05:19   #26
Bas glup film. Uopce mi ne paše cijelo to Škotsko okruženje, bijeli kombi i treće-razredni dialozi s jedne strane, a Scarlett s druge strane.. mogli su neko no name ženu uzet. Volim tu glumicu, ali u ovom filmu joj nije mjesto.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 10:49   #27
U filmu je kamera ta koja otkriva, a ne dijalozi.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 12:57   #28
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Bas glup film. Uopce mi ne paše cijelo to Škotsko okruženje, bijeli kombi i treće-razredni dialozi s jedne strane, a Scarlett s druge strane.. mogli su neko no name ženu uzet. Volim tu glumicu, ali u ovom filmu joj nije mjesto.
Isusebože, ona izgovara defaultne rečenice koje joj je program upisao u startu.
Ima pravo stronger, trebaš gledati a ne slušati.

Dobro je Scarletti legla uloga, posve je različita od one na kakvu smo naviknuti.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:01   #29
film je dobar i preporučio bi ga za gledanje, uz par ograda:
1) priča je nepotrebno jednostavna i linearna, što ne bi bio problem da je predstavljena kao nebitna. međutim, u drugoj polovici filma, odjednom ispada da su karakterizacija glavnog lika i priča ipak važni, što je fail, jer je radnja na razini blesavih sf filmova c-kategorije
2) scena sa 'čovjekom-slonom' dobro opisuje cijeli film. taman kada sam mislio da će krenuti u nekom zajebanom smjeru, redatelj se ustrtari i povuče. cijeli film je takav - kada bi se očekivao korak naprijed, radi jedan korak nazad.

audio-vizualno odlično, dijelovi podsjećaju na neke video instalacije koje je cunningham radio prije 15 godina. ali...ima puno boljih dugometražnih eksperimentalnih filmova u posljednjih desetak godina, samo što nisu razvikani kao ovaj
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 21:37   #30
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
.. ali...ima puno boljih dugometražnih eksperimentalnih filmova u posljednjih desetak godina, samo što nisu razvikani kao ovaj
Koji? Rado bi pogledala.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:31   #31
Meni je upravo zanimljiv taj aspekt razvoja jedne ipak ozbiljnije i dublje priče iz nečega što se na početku doima kao površan sf/horror. Iako ga snažan vizualan dio već od početka odvaja i uzdiže od smeća u žanru.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 22:54   #32
Motorist joj je donio tijelo, ona ulazi u njega u onoj sobi s crnom vodom.
Nije li logičnije da tu bude scena kad ona promatra sebe golu, a ne pri kraju filma kad je već odavno naviknuta na ljudsko/žensko tijelo?

Ili je osjetila da je tijelo dotrajalo, oštećeno spolnim odnošajem s onim likom..?
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 23:59   #33
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Vatra liječi, staro pravilo još iz doba inkvizicije, jednoumlje te spaljivanje različitog, vjerujem da je Glazer imao to na umu.
Jest, "otuđenje" je tako česta tema u književnosti i umjetnosti, ali ono što je prelijepo u ovom filmu jest da na koncu prikazuje tu drugu perspektivu...to nije način kojim stranac gleda na nas (kao što se da naslutiti od samog početka filma) već način kojim mi ljudi gledamo na ono što je drugačije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:14   #34
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Koji? Rado bi pogledala.
Syndromes and a century i The intruder, npr.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:51   #35
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
Syndromes and a century i The intruder, npr.
Cormanov Intruder? Gledala, niš posebno.

Syndromes mi je na čekanju, odavno.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 18:58   #36
ma ne, od claire denis
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 19:05   #37
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
ma ne, od claire denis
Idem ga skinut, volim Claire
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 21:01   #38
Što li je ovo bilo?!? Za početak, očekujem da će većina ovaj film popljuvati. Nema akcije, SF bez lasera, površno gledano nema ništa radnje,... pa čemu onda ovo pogledati. Ako je Scarlett razlog, nađite "onaj" isječak negdje i svršite s tim.

Meni se film, kao što naslov kaže, uvukao pod kožu. Ima odlična sva tri elementa koja tražim u (dobrom) filmu, a to su atmosfera, fotografija i glazba (iako nisu baš nužna da bi film bio odličan). Iako sam ga gledao pažljivo, obavezno ga moram uskoro još jednom pogledati. Kako je netko napisao, nije film za jedno gledanje. Sve u svemu mi je previše artistički za neku jako visoku ocjenu, tako da bi mu onak' čisto subjektivno dao 8/10.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:17   #39
čim je SF bez lasera meni film preloš
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 12:39   #40
Najbolje u filmu je da on zapravo nije SF. No to se ne vidi nakon samo jednog gledanja.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.