Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2014., 02:45   #1
Vrijedi li se boriti s vjetrenjačama?

Prije puno i puno mjeseci sam odlucio okrenuti neku novu stranicu u zivotu, ostavio OK posao, prodao sve sto sam imao i otisnuo se lutati svijetom...

I lutao ja tako 3., 5., 7. zemljama svijeta, preko pustinja, prasuma, planina, mora, jezera i naletio na jedno egzoticno bice u egzoticnoj zemlji...

Svidio se ja njoj i ona meni, svidjanje preslo u ljubav, zivjeli skupa,jeli skupa,piškili skupa...

Nije smetala ni jezična ni kulturološka barijera, živjeli u nekoj nestvarnoj dimenziji znajući da to ne može trajati vječno... Ali nas nije bilo briga...

Viza istekla a većina Vlada nema sluha za romantiku... I zaputio se ja dalje.... Internet se danas zavukao u svakakve kutke svijeta pa se komunikacija održala...

I tako ja jedan dan stajao smrdljiv,krepan i bankrotiran u nekoj zabiti gdje pume ljudima kradu djecu i shvatio da je vrijeme da odem kući...

I odlucio prije toga pod nekakvim izgovori+uma tranzita posjetiti svoju dragu koju tad vec nisam vidio par mjeseci... I tako tranzitirao ja do nje i sto bi Bajaga rekao, "noc je bila prekratka, a nama je trebala najdulja na svijetu..."

Vratio se ja nakon toga u ovaj stvarni ustogljeni civilizirani svijet...
Bez posla i para...

I cujem se s njom i dalje...
I ona me ceka... Ili da se vratim njoj ili da je dovedem k sebi...

Ovo prvo je trenutno neizvedivo jer nisam nasao nista sto bih mogao tamo raditi i omoguciti nam ista...

Ovo drugo se pokazuje iznimno teskim jer imigracijske takodjer nemaju sluha za romantiku...

I zivoti su nam oboje na cekanju...

I sad vise nisam ni ja siguran sto bih...

Tamo sam bio siguran da je ona idealno bice koje zelim...
Sad nisam siguran jel bila idealna ona ili ja zelim samo ne zelim tih par mjeseci koji su bili savrseni...


Realno izbora imam, ali je grozno tezak...

Mogu reci aj bok svemu i nastaviti zivjeti kao prije osim sto cu uvijek imati sto bi bilo kad bi bilo na dusi...

Mogu odigrati po imigracijskim pravilima, zaduziti nemale pare, odletiti tamo, ozeniti se se, dovuci je ovamo i zakomplicirati zivot... ( borba oko vize, produzavanje boravka godinama, skupa osiguranja, socijalna za vratom, bla bla...)... O potencijalnom kulturoloskom soku (za nju), koji je iz mog iskustva slomio mnoge da i ne pricam

Mogu drzati status quo, koji ce voditi s vremenom u sigurnu propast, pa pustiti da umre nekom prirodnom smrcu...

Veze na daljinu su teske... Veze na daljinu s jezicnom barijerom su jako teske.... Veze na daljinu s jezicnom barijerom i nepouzdanim internetom su... pa mislim da je ocito...


Ako je netko procitao do ovdje (sto je nadasve lijepo od njega/nje) da rezimiram: Kad smo fizicki skupa funkcioniramo divno... Kad pokusavamo na daljinu to je pokvareni telefon i hladimo se... Za to da budemo fizicki skupa treba dati srce i bubreg, a nadati se ok ishodu...

Znam da se vjerojatno vecina nije nasla u toj situaciji...

Ali koji k.... da radim

Zadnje uređivanje dado85 : 25.10.2014. at 03:00.
dado85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 08:53   #2
Quote:
dado85 kaže: Pogledaj post
Znam da se vjerojatno vecina nije nasla u toj situaciji...
Poslom sam bauljao po svijetu s muškom ekipom i većina se našla u toj situaciji. Većinom je to završilo da su žene doveli u Hrvatsku, manjim djelom da su ostali tamo. Olakotna okonost je da su se tamo našli poslom, pa su onda kasnije i ostali raditi za klijenta.

Ali da, kad se zaljubljenost izmješa sa svim mogućim branama, onda to zna biti jako slatko. Sjećam se kada sam jako ozbiljno razmišljao da ostanem tamo u pripizdini. Da serem uz cestu, da se kupam u zagađenom potoku i spavam na drvetu. Imao sam i razne osigurače u slučaju da me klijent odjebe. Kupio bih jedan tuk-tuk, pa bi se okušao u taxi biznisu. A gladan sigurno nebi bio, jer bi mi pod nož slučajno naletila koja divlja svinja, onako, dok bezbrižno selom luta, zbog ljudskih nemesojeda.

Imala je najljepše oči na svijetu i bila rutava ko Bata Živojinović. Pun buket predivnih manira, a rižu je rukama jela strogo po bontonu.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:27   #3
a šta ja znam to samo ti možeš odlučiti... mogu ti navoditi primjere viđala sam takve parove da traju, a viđala sam i da se prekine nakon što se ona preseli, uzmu se, pa čak i izrađaju djecu. ima svega

kolika je razlika u godinama između vas?
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:02   #4
Meni je ovo bilo jako lijepo za pročitati.. imaš divno iskustvo, obogatio si život, čak i da ništa od vas ne bude imat ćeš uspomene za vječnost. Šta bi ja u tvojoj situaciji? Ne znam gdje je ona, ako je tamo gore i teže nego kod nas, pokušala bi ju dovući ovdje ako ona to želi. Naravno, postoji opcija da ovdje ništa ne bi bilo kao tamo, našli bi se u novoj situaciji, novim ulogama.. Ne znam koliko godina imaš, zreo pretpostavljam da jesi jer teško bi se odlučio da se otisneš u svijet sam, koliko volje za borbom imaš. Pokušaj biti na čisto sa sobom, ako već imaš nekih iskustava u životu, da li misliš da je ona ta, i da li bi se mogli voljeti unatoč svim problemima koji bi bili prisutni. Da li bi se mogli zajedno boriti protiv vjetrenjača, s rukom u ruci?
__________________
"Ako u životu ne možeš naći nekoga da hoda uz tebe ili bar dovoljno prati, onda je bolje kroz život kročiti sam."
M@zi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:09   #5
Naravno da vrijedi. Ti Don Quixote, ona/on Sancho Panza. Što ti više treba u životu?

Trč' tamo, oženi i sredi joj zelenu kartu tako
william1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:48   #6
ah jest ti jaka ljubav dok se ti razmišljaš, reko bi čovjek da je karta toliko skupa da ju ni romantika ne može platiti :P
ancica986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 16:58   #7
kasnije ce te proganjat ideja; sto bi bilo da je bilo...
a opet ako ju i dofuras k sebi tko kaze da ce biti vjecno,
a opet kazu i da se za ljubav treba boriti...
Bome imas tesku odluku.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:02   #8
Quote:
dado85 kaže: Pogledaj post
Realno izbora imam, ali je grozno tezak...

Mogu reci aj bok svemu i nastaviti zivjeti kao prije osim sto cu uvijek imati sto bi bilo kad bi bilo na dusi...

Mogu odigrati po imigracijskim pravilima, zaduziti nemale pare, odletiti tamo, ozeniti se se, dovuci je ovamo i zakomplicirati zivot... ( borba oko vize, produzavanje boravka godinama, skupa osiguranja, socijalna za vratom, bla bla...)... O potencijalnom kulturoloskom soku (za nju), koji je iz mog iskustva slomio mnoge da i ne pricam

Ako je netko procitao do ovdje (sto je nadasve lijepo od njega/nje) da rezimiram: Kad smo fizicki skupa funkcioniramo divno... Kad pokusavamo na daljinu to je pokvareni telefon i hladimo se... Za to da budemo fizicki skupa treba dati srce i bubreg, a nadati se ok ishodu...
Ako ti je boldano opcija vaša ljubav nije dovoljno jaka. Vjerojatno me sada mrziš ali samo sam iskren.
Više te privlači ideja što bi bilo kad bi bilo nego sama osoba.
Činjenica da se hladite dok komunicirate isto ne ide u prilog.
Znam osobu koja je odbacila sve i nakon 5 godina veze na daljinu otišla živjeti na drugi kraj svijeta. Sretnija je nego ikada. Svako analiziranje i pretjerano razmišljanje nimalo ne ide u prilog vatrenoj ljubavi kakvu opisuješ.
S obzirom na početak teksta rekao bih da više žudiš za nekom promjenom nego za ičim drugim...

Amor omnia vincit - Izreka stara preko 2000 godina
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)

Zadnje uređivanje Gary-lee : 25.10.2014. at 17:16.
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 18:58   #9
Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
Ako ti je boldano opcija vaša ljubav nije dovoljno jaka.

Amor omnia vincit - Izreka stara preko 2000 godina
Da, i ja sam pomislila nesto slicno nakon citanja uvodnog posta. Uostalom i sam naslov je indikativan. Ljubav sve pobjedjuje, ali ne u ovoj prici. Jer nije dovoljno jaka u ovoj prici rekla bih. Mislim i da se osoba ne da dovoljno dobro upoznati u par mjeseci. Ovo vrijedi za oboje da se razumijemo.

Ova prica se svodi na onu : Ko zeli pronadje nacin, ko ne zeli pronadje izgovor.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:02   #10
Hvala svima na iskrenim komentarima i naravno da mi je drago cuti i one negativne jer nisam dosao traziti podrsku nego misljenja...

Sad mnogi kazu ljubav pobjeđuje sve, ali to je malo holywoodski, u stvarnosti puno ljubavi pada zbog obiteljskih, zdravstvenih,ekonomskih i bezbroj ostalih razloga... Zivimo u Svijetu u kojem stvari koštaju, a novac ne pada s neba... Nije ovo stvar da ja sad trebam skupiti par hiljada kuna, odletiti dole i vratiti se pa zivjeti dugo i sretno...

Rijec je o povratnoj karti za mene, karti za nju, vizama, osiguranjima, boravisnim dozvolama, financijskim jamstivma za nju, javnim biljeznicima i ostalim cudama koja sve zajedno kostaju vrtoglave svote novca, kojeg eto nemam..Plus kad to sve i izvedem onda tek pocinju "stvarni problemi" koje imaju svi ljudi samo je u slucaju stranaca jos malo teze . Naime nije isto naci zenu u švedskoj i ukrajni ili cak nekom kazahstanu i naci je usred africke pripizdine u kojoj putovnica kao takva ne vrijedi nista....


Ali je Alaine Zanna dotaknula bitnu nit u prici... Koliko je par mjeseci dovoljno za nekoga zbilja upoznati... Realno nije... Zato se vucaramo i dejtamo godinama pa odvagnemo i prevagnemo dok ne iscijedimo iz partnera sve vrline i mane i odlucimo daljnji korak...

U mom slucaju je to nemoguce, nego moram ici na sve ili nista
dado85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 01:23   #11
Quote:
dado85 kaže: Pogledaj post
Sad mnogi kazu ljubav pobjeđuje sve, ali to je malo holywoodski, u stvarnosti puno ljubavi pada zbog obiteljskih, zdravstvenih,ekonomskih i bezbroj ostalih razloga...
Istina, mnoge padnu ali ima i onih koje ne padnu. Te su vrijedne paznje.

Quote:
Zivimo u Svijetu u kojem stvari koštaju, a novac ne pada s neba... Nije ovo stvar da ja sad trebam skupiti par hiljada kuna, odletiti dole i vratiti se pa zivjeti dugo i sretno...
Hvala ti sto si nam pojasnio ovaj dio.

Quote:
Rijec je o povratnoj karti za mene, karti za nju, vizama, osiguranjima, boravisnim dozvolama, financijskim jamstivma za nju, javnim biljeznicima i ostalim cudama koja sve zajedno kostaju vrtoglave svote novca, kojeg eto nemam..
U ovome si slican milionima onih koji se vole ali im stekaju financije. Neki u tom trenutku zavrnu rukave, zapnu na najjace, drugi se prepuste inerciji i nadi da ce zivot donijeti neku jednostavniju formulu u kojoj ce se sve jednostavno i lako uklopiti.

Quote:
Plus kad to sve i izvedem onda tek pocinju "stvarni problemi" koje imaju svi ljudi samo je u slucaju stranaca jos malo teze . Naime nije isto naci zenu u švedskoj i ukrajni ili cak nekom kazahstanu i naci je usred africke pripizdine u kojoj putovnica kao takva ne vrijedi nista....
Ovo opet ovisi o paru. Ukoliko se mogu zajedno smijati ljudskim predrasudama, onda su korak ispred njih. Ako ne mogu, bolje da nisu skupa. A antagonizam uvijek postoji od nekoga (cak kad ste fenotipski i genotipski savrseno uskladjeni). Sa antagonizmom se lakse boriti kada je eksplicitan, onaj skriveni je ubitacniji i tezi za razobliciti.

Quote:
Ali je Alaine Zanna dotaknula bitnu nit u prici... Koliko je par mjeseci dovoljno za nekoga zbilja upoznati... Realno nije... Zato se vucaramo i dejtamo godinama pa odvagnemo i prevagnemo dok ne iscijedimo iz partnera sve vrline i mane i odlucimo daljnji korak...
Hm da. Mada mi je malo neobicno sve ovo citati od nekoga koji je tom i takvom svijetu rekao veliko Ne kada se otisnuo u nepoznato. Nadam se da se negdje u putu nisu srusili svi tvoji ideali.

Quote:
U mom slucaju je to nemoguce, nego moram ici na sve ili nista
Neko mora biti prvi ko ce u Hrvatsku dovesti princezu iz 'africke pripizdine'. Svakako ne bi bio prvi u svijetu. Sretno.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥

Zadnje uređivanje Alaine Zanna : 26.10.2014. at 01:32.
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:50   #12
Quote:
dado85 kaže: Pogledaj post
Ali je Alaine Zanna dotaknula bitnu nit u prici... Koliko je par mjeseci dovoljno za nekoga zbilja upoznati... Realno nije... Zato se vucaramo i dejtamo godinama pa odvagnemo i prevagnemo dok ne iscijedimo iz partnera sve vrline i mane i odlucimo daljnji korak...

U mom slucaju je to nemoguce, nego moram ici na sve ili nista
Ne bi se složio da je vrijeme koje ćete provesti skupa toliko važno koliko se u našemu društvu tome daje značaja. Možete biti 10 godina skupa, razvest se 11-toj. Glupost. Sve se to odmah vidi u 2-3 mjeseca.

Po meni, trošiš vrijeme tražeći neka nepostojeća riješenja po Internetu. Reci nekome tko ima nešto novca što te grize, i odi po nju.

Ne znam zašto se uopće premišljaš oko toga.
PartyJoys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 02:07   #13
Ma mislim da ti baš i nemaš neki izbor. Koliko god da se foliraš da imaš.
Sjedni na taj avion i odi po ženu jebote, pa ako si imao muda rasprodat' imovinu i bauljat po svijetu, za ovo ti trebaju i broj manja, obzirom na to što "dobivaš"...
__________________
We ignore the ones who adore us, adore the ones who ignore us, love the ones who hurt us, and hurt the ones that love us.
Centurionzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:05   #14
Quote:
PartyJoys kaže: Pogledaj post
Ne bi se složio da je vrijeme koje ćete provesti skupa toliko važno koliko se u našemu društvu tome daje značaja. Možete biti 10 godina skupa, razvest se 11-toj. Glupost. Sve se to odmah vidi u 2-3 mjeseca.

Po meni, trošiš vrijeme tražeći neka nepostojeća riješenja po Internetu. Reci nekome tko ima nešto novca što te grize, i odi po nju.

Ne znam zašto se uopće premišljaš oko toga.
u dva mjeseca čega, dejtanja, kava, skajpanja ili života skupa, jer ovo posljednje je pravi test...

za uvodničara: zar cura nema baš nimalo love, koliko ima godina? pa to je baš veliki ulog i test za ljubav, a s njene strane što je možeš provjeriti ako bankrotiraš

alaine, kakva je ona princeza kad joj on mora platit i kartu?
roziukrasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:26   #15
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
u dva mjeseca čega, dejtanja, kava, skajpanja ili života skupa, jer ovo posljednje je pravi test...

za uvodničara: zar cura nema baš nimalo love, koliko ima godina? pa to je baš veliki ulog i test za ljubav, a s njene strane što je možeš provjeriti ako bankrotiraš

alaine, kakva je ona princeza kad joj on mora platit i kartu?
Mislim da si prilično neupućena u pripizdine. Znao sam raditi sa domicilnom VSS ekipom, sa CV-om koji može moj nokautirati bez problema. Ali eto nisu imali sreće da se rode u ne-pripizdini. Moja dnevnica je odgovarala njihovoj polugodišnjoj plaći. A da ne spominjem one koji nisu imali šanse za školovanje.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:50   #16
Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
Amor omnia vincit - Izreka stara preko 2000 godina
Meni se više sviđa nadopunjena - amor et labor omnia vincit.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 21:44   #17
Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
u dva mjeseca čega, dejtanja, kava, skajpanja ili života skupa, jer ovo posljednje je pravi test...
Čim kreneš s curom u odnos, odmaaah se sve vidi gdje vodi. S onom normalnom curom koja ne skriva osjećaje i ne komplicira stvar test-eksperimentima.

Quote:
roziukrasi kaže: Pogledaj post
za uvodničara: zar cura nema baš nimalo love, koliko ima godina? pa to je baš veliki ulog i test za ljubav, a s njene strane što je možeš provjeriti ako bankrotiraš

alaine, kakva je ona princeza kad joj on mora platit i kartu?
Dobro je SSmoothJazz spomenuo.. ako je iz Afrike.... ajooj.

Pročitao sam ovaj post čim je postavljen i baš htjedoh to pitat. Da je cura iz Malazije, Malte, Cipra čak Filipina, predložio bi mu da se tamo može snaći isto kao ovdje, još 10x bolje i lakše, te da bježi iz Hrvatske.

Ali Afrika.. to je jako loša lokacija za nać curu. Loša lokacija za bilo što.

S obzirom da je bio turist, moj shot je da je ta mačka iz Tunisa, Egipta možda
PartyJoys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:50   #18
mogao si ipak biti malo konkretniji
fidorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:52   #19
Quote:
ancica986 kaže: Pogledaj post
ah jest ti jaka ljubav dok se ti razmišljaš, reko bi čovjek da je karta toliko skupa da ju ni romantika ne može platiti :P
baš tako
fidorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:55   #20
Gdje i kako vidiš sebe?

Čini mi se da još nisi načisto sa svojim mjestom u svijetu. Izbaci je prvo iz jednadžbe pa je vrati kada to riješiš i vidi šta ćeš dobiti.

Inače mi je divno ovo što si napravio.
rna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.