Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2002., 22:59   #21
zelio bih da nista ne zelim
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 00:44   #22
Parsifale, da li ti to iskreno želiš?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 00:48   #23
Da, jer to je Tao
 
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 13:42   #24
Quote:
Originally posted by GothicA
Tako se složile zvijezde? ne, neg je stvar u samim osobama. Osoba kojoj je toliko jako jako stalo do nečega, uspjet će. Ako je pak neka osoba pasivna i čeka da se "zvijezde poslože" , onda to vjerojatno i neće dočekati, niti će uspjeti srediti sve što treba.
bazicno obrazlazes poslovicu da je svatko kovac svoje srece. u mnogim situacijam istinito, ali ponekad odlucujucu ulogu odigraju neki izvanjski faktori koji su izvan nase kontrole i/ili bioloske predispozicije (jedan od mogucih razloga zasto si neki pojedinci mogu samopomoci kod letalnih bolesti a neki ne)
nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 17:02   #25
Nika, znaju i vanjski faktori utjecati na to, naravno. Al ipak, mislim da kad usmjeriš svoje želje k jednom cilju te stalno misliš na njih, na kraju se obistine. To je ona teorija "true faith". Al u biti, vjerujem da smo mi glavni za stvaranje vlastite sreće, tj. mi smo kao neki epicentar.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2002., 22:18   #26
Quote:
Originally posted by -Watashi!i!i!i-
Kolko ulozis tolko ces nazad dobit, ak to cinis na dovoljno primjeren nacin
istina...koliko ulozim toliko cu i dobiti...samokako da znam cinim li to na primjeren nacin...sto to primjeren nacin jest....

zelje...kakve...realne, nerealne...ostvarive ili ne...zivot bez zelja....previse zelja....

ja samo zelim da me netko voli....ali ne ljudi koji me vole po defaultu...majka, otac...ja zelim da me neki ON voli...ali neki isti on kojega cu i ja voljeti...a ne neki on s kojim ja ne mogu...i da stanem i cekam...jer tko ceka taj i doceka...ili jos bolje netko je gore rekao da jako pozelim i ostvarit ce mi se...ajme ljudi moji pa je li to moguce...kaj da zatvorim oci i skvicim onako potiho i cvilim ...ja zelim da me netko voli i taj netko on ce sigurno doci i menice se zelja ostvariti....

iskreno mrzim sebe kada imam zelje ....zelje koje ovise iskljucivo o meni ispunjavaju se jer ulazem u njih i sve 5...ali moje zelje cija realizacija ovisi i o drugim ljudima obicno zavrsavaju kao jedno veliko sranje....

toliko od mene o zeljama
ZC3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2002., 07:02   #27
Cool Folklorno-materijalni iskreni, saosjećajni i milostivi običaji našega sela.

Quote:
fragola
Da, kaže Coelho u Alkemičaru. Ta rečenica mijenja život.
Vjera energije i energija vjere mijenjaju život, a onda se želje prirodno ispunjavaju.
Tada su izlišne opservacije da li želje odbaciti ili ih ispunjavati, ili nešto srednje – jer svako želi na različit način, svako željama daje nešto svoje – svako ih napokon samosvojno realizira.
Quote:
Tufir II
Ovo je možda najodvratnija stvar koju sam ikad čuo. Čak i od ljigavog Coelha je previše. Recite to onima koji crkavaju od raka, onima koji su izgubili svoje najmilije, onima koje gaze i koji nemaju za kruh. Kako oni samo jako žele... ali ništa od toga. Svijet ostaje mrtav hladan i nema nikakve urote. Zašto? Jer nisu dovoljno jako željeli? Jebena demagogija. Gade mi se ovakve trećerazredne mudrosti koje se dobro prodaju.
Ne sekirati se. Sponzorski učitelji volje reći: Odrađuje se karma.I tu je priči kraj.
No, sve, od čovjeka, do čovjeka.
Neki smatraju da je zadaća da se pati – zašto sebi ne požele takvu zadaću kako bi se što prosperitetnije razvijali u ovom životu – da bi iskoristili što bolje ovaj život.
No, istine su sasvim drukčije, ljudi su deklarativno izuzetni, no u vrhunskim stvarima obično ih uopće nema na mjestu gdje bi trebali – čuvaju auru i dostignuti spiritualni nivo. I dodaju da petkom ne vole da se prave svecima, kao što su običavali govoriti.
I mimo želja, kušnji i drugih stvari; uvijek naučiš najviše od ljudi koji su izuzetno jaki, a dišu tvojim nivoom.
Oni te uče skromnosti, oni te uče plemenitosti, oni te uče suosjećanju, oni te uče intelektualnosti.
Al’ treba se spustiti pa uzeti pljuvačku gubavca u usta, poput Majke Tereze, a ne pričati da si svetac.
Koliko li je samo danas spiritualnih ljudi – sve sveci, lijepo je Gurdjieff to elaborirao.
Pušač zapravo čitav život autosugestira da mu neće biti ništa – intenzivno.
No, nije ni to u pitanju, to mu je karma, da mu je karma da ima kancer zbog cigareta onda bi on odrađivao karmu.
Samo ne znam šta ćemo sa svijet gdje je sve izokrenuto, a gdje se sve zapravo dešava i rješava, a koji je van karme i dharme, ti-yunga, a neki ga zovu Bogom.
Quote:
el Duderino
Mislim, ovo je kao da kažeš da će sanader dobit izbore jer si ti za njega.
Zašto Krishnamurti nije primio Maitreju?
Zašto Leonard Orr nije postao predsjednik SAD-a??
Zato što svako ima svoj put, i u okviru toga puta ono što njemu odgovara.
Milost, suosjećanje, požrtvovanje, je podržati svačiji put, shvatajući na koji način neko funkcioniše, i dajući mu punu podršku na tom putu.
Quote:
el Duderino
a dobar ti je uzorak, jedna jedina osoba.
Quote:
1 + 1 = ?
Neki dan me netko pitao, moram priznat da nisam ni sigurna tko je to tocno bio, ali pitao me ovako nekako : da imas moc promjeniti cijeli svijet nekom svojom zeljom, a sto bi pozeljela?
Prvo sto mi je palo na pamet je bilo: a sta bi napravila, dala bi lijepo tu moc nekom pametnijem Onda je uslijedila psihoanaliza po kratkom postupku na racun moje iskompleksiranosti
Ljudi se opterećuju u nedostatku vlastitih istine i samopouzdanja, razmišljanjem o nebitnim stvarima.
O pitanju koje ti neko postavi, korisno je introspektirati, samo ukoliko ti može pomoći da produbiš istinu o sebi, i nađeš izlaz iz situacije u kojoj si trenutno, a koja zbog tvoje vlastite nemarnosti prema sebi, može da ti predstavlja prepreku čitav život. A, i, to je nekakva želja.
Kad mijenjaš sebe, mijenjaš i svijet, htio to svijet ili ne.
To je kao kad si dijete pa vjeruješ u ljubav na prvi pogled, i nisi još odrastao da pronađeš osobu koju ćeš zavoljeti ne samo zbog njene fizike, nego i zbog hemije; pa proživiš (jer vjera energije, kao što sam napisao na početku posta, sprovodi tvoje želje) čitav život sâm (jer u ono što vjeruješ i jesi), a lažeš sebe i druge da je sve pod kontrolom, dok zapravo vapiš za slobodom samoizričaja, koju je potrebno podijeliti s nekim, jer nisi nikakav krist ni buddha (zato i imaju mala slova), kojima se voliš interpretirati, i, reinterpretirati.
A onda nije potrebno pitati se da li si iskompleksiran ili nisi, jer postoji neko uz tebe, čija će ti ljubav svaki dan, samim postojanjem te osobe, pored tebe, reći, da toj voljenoj osobi nisi iskompleksiran.
No, da bi se došlo do tog levela, moraš znati koliko vrijediš pred sobom, moraš svoje komplekse riješiti prvo sa sobom, bez projiciranja na druge.
Isto je i sa prijateljstvom, i sa bilo čim u životu.
Tako potrebe za pitanjima, manifestiranjima, deklariranjima – nema.
A, usput, su i želje ostvarene.
I sve vrlo lako funkcionira – kao što vidimo.
No, treba biti prevashodno iskren pred sobom – ona koja kaže da bi željela biti mis svijeta – ima jednu osobinu, koju nemaju one ženske osobe, koje vole da sjede na dvije stolice. Ona je iskrena – i među takvim osoboma ima izuzetno plemenitih
djevojaka-žena, koje ti ne bi napakostile ni u snu. I mnoge među njima su i sretne – i trebaju biti. One žive istinu. A gdje je istina, mora biti bar i komadić ljubavi.
Quote:
ZC3
istina...koliko ulozim toliko cu i dobiti...samokako da znam cinim li to na primjeren nacin...sto to primjeren nacin jest....
Treba se biti oprezan. Može se otići u propast. Ne može se znati dokle će situacija moći funkcionirati na isti način, jer svaka energija ima svoje vrijeme, kad se energija istroši, čovjek se ne puni, i ne daje drugima suosjećanje, ljubav, radost, nego im mantra kako je jadan, bijedan, kako je njemu najteže, ne samo što se ljudi uklone potpuno od njega, nego osoba i prije toga krene u potpunu propast.
Može se i bezdan zagledati u tebe, ako ga gledaš – kako je govorio Nietzsche.
Moraš imati dvije stvari: energiju da puniš vjeru, i odluku vjerom da će bezdan oko tebe jednostavno nestati.
Treća bitna stvar kojom se rješava problem i skokovito razvojno napreduje, a o kojoj se ovdje malo govorilo je provociranje milosti.
Milost učinjena, posebno u današnjem vremenu, bilo kad, bilo gdje, bilo kome, vraća se veoma brzo onome koji ju je učinio.
Milost je bezuvjetni postupak koji nikad niko dotad prema određenoj osobi nije učinio.
Vraćanje milosti je karakterisano tim da posljedica dolazi kad nismo svjesni, i, djeluje kao potpuno bezuvjetni dar, onda, kada je najteže u nekoj životnoj situaciji.
O milosti se inače danas malo govori.
Treba imati milosti da dobijemo prave želje, treba imati milosti da se ispune one koje će nam razvojno koristiti, i treba milosti napokon da se te želje ispune na pravi način.
I da podvučem na kraju: ne pokušavajte sa milošću programirano – dolazi spontano iz srca.
A želje su onda bez razmišljanja o njima - ispunjene.
 
Odgovori s citatom
Old 19.12.2002., 15:18   #28
Pazi što želiš da ti se ne bi ostvarilo!!!
__________________
A ja(goda)?
fragola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2002., 01:53   #29
Quote:
ZC3 kaže:
ja samo zelim da me netko voli....ali ne ljudi koji me vole po defaultu...majka, otac...ja zelim da me neki ON voli...ali neki isti on kojega cu i ja voljeti...a ne neki on s kojim ja ne mogu...i da stanem i cekam...jer tko ceka taj i doceka...ili jos bolje netko je gore rekao da jako pozelim i ostvarit ce mi se...ajme ljudi moji pa je li to moguce...kaj da zatvorim oci i skvicim onako potiho i cvilim ...ja zelim da me netko voli i taj netko on ce sigurno doci i menice se zelja ostvariti....
iskreno mrzim sebe kada imam zelje ....zelje koje ovise iskljucivo o meni ispunjavaju se jer ulazem u njih i sve 5...ali moje zelje cija realizacija ovisi i o drugim ljudima obicno zavrsavaju kao jedno veliko sranje....
toliko od mene o zeljama
Mozda trazis krive stvari od krivih ljudi . Niko nije superman ko sto ni ti nisi ni ja ni niko osim supermana
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2002., 02:20   #30
BRAVO JAGODA!!!!

To je TO !!
__________________
IM Forumaš
Agri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 14:12   #31
Re: Zaželi želju...

Jedan pisac kaže; kada nešto poželiš, cijeli svijet će se urotiti da se to i ostvari.

nije da ne volim coelha, al ova rečenica zvuči bljakavo i meni, koja sam nepopravljivi optimist.....Za svoje želje se treba boriti, truditi ih se ostvariti svim snagama......pasivno čekanje ne donosi ploda... da.... i slažem se... pazi što zaželiš i koliko toga želiš....
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 15:09   #32
krivo shvaćeni Coelho

Kada nešto zaista poželiš, cijelim svojim bićem ćeš se truditi da to i ostvariš.
Svako aktiviranje energije i akcije donosi plod. Zato će se i "svijet urotiti" da ti se to ostvari.
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 00:07   #33
Quote:
fragola kaže:
Pazi što želiš da ti se ne bi ostvarilo!!!

All I want is to be happy.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 00:32   #34
Quote:
GothicA kaže:
All I want is to be happy.
Onda radi na tome .
Jer, kako sam ovdje negdje gore pročitao pa ću s cinizmom citirati "energija ja strašna stvar". Piše valjda u Cosmu.

Ma energija je sve. Pazi SVE. Osvjesti to i "svijet je tvoj" .
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 00:33   #35
Moram se malo ispraviti i nešto podvući.

Energija je sve. I SVE je energija. Pazi baš SVE. I misao, i emocija. I svjetlost. I kamen. I ljutnja. I milost. I želja. I tijelo.

Sad ide ono:
Osvjesti to i "svijet je tvoj" .

Kad se malo bolje upoznaš s tijekom energije u svom biću znat ćeš lakše prepoznati kvalitetu tuđe. Pa čak i na ovakvom cyber mjestu. Nema sakrivanja, ni prikrivanja. Moći ćeš ljude bolje i lakše "osjetiti" (bez obzira na to što govore ili pišu) .
magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 01:19   #36
Zaželi želju. Mislim da se krivo fokusirate na imenicu želja! Ono što je ovdje puno bitnije je imperativ - zaželi! Zapravo, i naslov topika je mogao biti jednostavno - zaželi!

A da usmjerenost koju određuje intenzitet našeg željenja doista jest pogonsko gorivo - to je za mene očita stvar. No nije dovoljno samo zaželiti, treba željeti konstantno, iz sekunde u sekundu... tek tako život može krenuti u željenom smjeru. Zaželiti nešto i misliti da će to unijeti neku promjenu je bez veze. Jer željenje nije zanovijetanje i čekanje da se želje ostvare na način na koji nam konobar donese naručeno piće. Da bismo se napili željenog soka, u ovom je slučaju najčešće potrebno krenuti od sadnje drveta na kojem će rasti plodovi iz kojih ćemo napraviti sok.
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.