Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 16:54   #1
Porezni nadzor -fiskalizacija

Bok svima!

Molim Vas za savjet. Imam autoservis i danas mi je bila kontrola zbog fiskalizacije. Tražili su me pregled prometa na dan 27.10.2014. budući da znaju da sam izdao račun taj dan i fiskalizirao ga. Stvar je ta da većina mojih računa ide preko transakcijskog računa, a kada imam gotovinu isti dan je položim na žiro-račun.
Budući da imam synesis i u modulu autoservis izdajem račune, zanima me da li ja moram još posebno voditi i blagajnu (znači kada mi kupac plati da li moram uplatnicom uplatiti u blagajnu ili je dovoljno samo te novce otići položiti u banku).


Unaprijed hvala na odgovoru!
lujocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 21:05   #2
Quote:
lujocat kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Molim Vas za savjet. Imam autoservis i danas mi je bila kontrola zbog fiskalizacije. Tražili su me pregled prometa na dan 27.10.2014. budući da znaju da sam izdao račun taj dan i fiskalizirao ga. Stvar je ta da većina mojih računa ide preko transakcijskog računa, a kada imam gotovinu isti dan je položim na žiro-račun.
Budući da imam synesis i u modulu autoservis izdajem račune, zanima me da li ja moram još posebno voditi i blagajnu (znači kada mi kupac plati da li moram uplatnicom uplatiti u blagajnu ili je dovoljno samo te novce otići položiti u banku).


Unaprijed hvala na odgovoru!
Jesi li dohodaš ili dobitaš?
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 21:18   #3
dohodaš
lujocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:58   #4
Quote:
lujocat kaže: Pogledaj post
dohodaš
Modul blagajna ne moraš voditi uopće, ali moraš knjižiti po principu blagajne, tj. ura kada je plaćena uneseš datum i iznos i način plaćanja u tu uru, a tako i kod ire. Time si zadovoljio blagajničko načelo.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:01   #5
Još nešto...ti moraš polagati zarađenu gotovinu na žiro račun isključivo temeljem propisa o fiskalizaciji, prema donešenoj odluci o blagajničkom maksimumu...nadam se da si s tim upoznat, ako si obveznik. Znači, samo preko propisanog iznosa si dužan položiti na račun kao utržak odnosno polog. Do tog iznosa nisi dužan polagati na račun, nego možeš slobodno raspolagati npr. plaćati gotovinske račune i sl.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.