Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li ujedinjenje Rumunije i Moldavije
Da 11 73.33%
Ne 4 26.67%
Glasovatelji: 15. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2016., 17:00   #21
@Michael..A jel se Flamanci osjecaju danas kao Nizozemci?..Odnosno zele li biti dio njihovr nacije..

Jednako sa Valoncima..Jer ipak su oni vedrili i oblacili dok dominirali,pa se nemrem sjetiti da je bio jak pokret ujedinjenja sa Francuskom..Mozda i zbog Flamanaca koji su oduvijek bili na meti istih
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:02   #22
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
@Michael..A jel se Flamanci osjecaju danas kao Nizozemci?..Odnosno zele li biti dio njihovr nacije..

Jednako sa Valoncima..Jer ipak su oni vedrili i oblacili dok dominirali,pa se nemrem sjetiti da je bio jak pokret ujedinjenja sa Francuskom..Mozda i zbog Flamanaca koji su oduvijek bili na meti istih
Teško je reći za Flamance.
Više su Valonci po meni za ujedinjenje s Francuskom nego Flamanci za ujedinjenje s Nizozmeskom.
Vjerovatno zato što su svi Flmanski vjernici katolici dok je u Nizozemska tradicionalno ipak više protestantska (iako ima 1/3 katolika)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:11   #23
Quote:
Arhimandrit kaže: Pogledaj post
Verovatno se ne bi spojili. Zašto bi se lokalne oligarhije odricale samostalne vlasti?
A i Herceg-Bosancima bi bilo bliže da po sve idu u Mostar nego u Zagreb. Suštinski se ništa ne bi promenilo.
Ja mislim da ti zivis na Marsu...to mi je jedino objasnjenje ove besmislice koju si napisao.


Quote:
Arhimandrit kaže: Pogledaj post
Kontrapitanje. Ako bi dali Veneciji ili Lombardiji u Italiji referendum o nezaviosnosti, da li bi se Italija raspala?
Sumnjam. Ovi na sjeveru puno seru ali na kraju je sve to Italija.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:16   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Teško je reći za Flamance.
Više su Valonci po meni za ujedinjenje s Francuskom nego Flamanci za ujedinjenje s Nizozmeskom.
Vjerovatno zato što su svi Flmanski vjernici katolici dok je u Nizozemska tradicionalno ipak više protestantska (iako ima 1/3 katolika)
Ono sto sam ja pratio...Valonci su za ostanak Belgije, ali ako ne ide onda su za sjedninjenje sa Francuskom...nikakve ih posebne drzave ne zanimaju. Sa Flamancima je malo drugacije zbog onoga sto si ti napisao...i oni se neckaju izmedju ostanka u Belgiji, vlastite drzave i prikljucenja Nizozemskoj.


Ocito su zbog religije malo pogubljeni tko su i sto su i imaju krizu identiteta.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:22   #25
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ono sto sam ja pratio...Valonci su za ostanak Belgije, ali ako ne ide onda su za sjedninjenje sa Francuskom...nikakve ih posebne drzave ne zanimaju. Sa Flamancima je malo drugacije zbog onoga sto si ti napisao...i oni se neckaju izmedju ostanka u Belgiji, vlastite drzave i prikljucenja Nizozemskoj.


Ocito su zbog religije malo pogubljeni tko su i sto su i imaju krizu identiteta.
Baš to, Valoncima nikakva samostalna država ne pada napamet, ili Belgija ili Francuska.
Zanimljivo je da skoro svi Flamanci znaju francuski, ali jako malo Valonaca zna nizozemski/flamanski iako je odnos u samoj Belgiji 60% nizozemski/flamanski i 40% francuski jezik.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 11:30   #26
Njemački dio Belgije želi se u slučaju raspada priključiti Luksemburgu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 11:31   #27
Čak i da je tako, ali to su samo 2 male općine na istoku.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 15:34   #28
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post

Gadim se malih i besmislenih "prdež državica" (čak i "moju" Srbiju ubrajam u to). Ovek sam pristalica ukrupnjavanja na uštrb atomizacije.
Ma jasno. Srbiju koja ima 7 miliona stanovnika smatraš "besmislenom prdež državicom", a sa druge strane se boriš za nezavisnu Vojvodinu, od 2 miliona stanovnika.

Verovatno dvomilionska Vojvodina nije besmislena "prdež državica", a takođe, separacija Vojvodine nije "atomizacija" već ukrupnjavanje . E, moj denacifikatore, ponekad ni sam nisi svestan kolike budalaštine valjaš....
moonze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 10:52   #29
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Šta mislite šta se čeka na ujedinjenje?
Ima više razloga, gdje je svaki sam po sebi dovoljan razlog.

1. Ne kontroliraju svoje granice
2. Nema ni kontrole ni jedinstva glede unutarnjeg ustroja
3. Siromašnija je Moldavija od Albanije za vrijeme Envera H. Ali enverovi barem nisu imali dugova nitkome.
4. Ono sirovina što imaju locirano je "u onom tamo dijelu", "s one strane".
5. Rumunjski teritorijalni ekspancikni nacionalizam nije ni blizu da nadjača ekonomske potrebe kod duboko siromašnih rumuna naspram gologuze Moldavije koji na rumune gledaju kao na amere iz beverly hills. Treba financirati...
6. "S one strane" nije Costa Rica, već Rusija.
7. Pored debakla u Ukrajini, ti bi da eu dobije još jednu granicu sa ruskom interesnom sferom?
8. Veliko, ne znači nužno da je ni dobro, ni potentno. Sve odličo funkcionira dok postoji vojni aparat, dok promidžba funkcionira (goebbels, hollywood, pravda, borba) i dok ima novca (kao oni što danas tiskaju svoj koji je ujedno i novac svijeta). Ali kada nestane novca, što automatski znači i nestanak vojske i promidžbe, nestaneš, i to univerzalnim zakonom urušavanja, mirom ili oružjem. Vidi nedavne primjere: SSSR, SFRJ, EU i kriza u grčkoj, EU i seobe naroda koja se treba ako ništa drugo i financirati, Brittanski commonwealth, paralelno sa francuskim, portugalskim i inim koloinijama.

Profulana tema.
__________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"
Tomba17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 10:34   #30
Quote:
moonze kaže: Pogledaj post
Ma jasno. Srbiju koja ima 7 miliona stanovnika smatraš "besmislenom prdež državicom", a sa druge strane se boriš za nezavisnu Vojvodinu, od 2 miliona stanovnika.

Verovatno dvomilionska Vojvodina nije besmislena "prdež državica", a takođe, separacija Vojvodine nije "atomizacija" već ukrupnjavanje . E, moj denacifikatore, ponekad ni sam nisi svestan kolike budalaštine valjaš....
Stvar je vrlo jednostavna. Vojvodina bi imala zapadnu finansijsku podršku. Vojvodina bi bila jedan tip "drolja" države, ali na daleko većoj lestvici od Srbije. Ngde kao Hrvatska.
Pazi, Hrvatska je takođe mala ali nije prdež država. Hrvatska zapadu radi felacio ali za to biva plaćenja. Bosna, Srbija i Makedonija rade felacio ali ih posle toga još isprebijaju i opelješe. Kao drolju bez zaštite.

Srbija i Makedonija su još gore od Bosne. Ako je Bosna zapadna neplaćena kurvica, Srbija i Makedonija su one najgore ciganske matore bradate sidave kurve sa autoputa od koje svi beže kao od gubavca.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 12:18   #31
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Stvar je vrlo jednostavna. Vojvodina bi imala zapadnu finansijsku podršku. Vojvodina bi bila jedan tip "drolja" države, ali na daleko većoj lestvici od Srbije. Ngde kao Hrvatska.
Pazi, Hrvatska je takođe mala ali nije prdež država. Hrvatska zapadu radi felacio ali za to biva plaćenja. Bosna, Srbija i Makedonija rade felacio ali ih posle toga još isprebijaju i opelješe. Kao drolju bez zaštite.

Srbija i Makedonija su još gore od Bosne. Ako je Bosna zapadna neplaćena kurvica, Srbija i Makedonija su one najgore ciganske matore bradate sidave kurve sa autoputa od koje svi beže kao od gubavca.
Znaci, optvrda mojih rijeci " Veliko, ne znači nužno da je ni dobro, ni potentno."

Pitanje: Ima li sam tvoj primjer glede Vojvodine ikakav ucinak na tvoj stav da se treba udruziti da budes veci, "potentniji"?
__________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"
Tomba17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.