Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 16:51   #4581
Ovo ludilo s ovrhama je jedinstveno u civiliziranom svijetu. Toga (na taj nacin) nigdje u civiliziranom svijetu nema. Razumijem da je to izazvano losim (ili nikakvim) platnim moralom. No, u ovoj zemlji svaka budala (zbog bilo cega) moze svakome poslati ovrhu.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 09:03   #4582
Založno pravo

Molila bih nekoga ako me može uputiti, imam na nekretnini nekoliko ovrha sve s istom zabilježbom : "Zabilježba pokretanja postupka osiguranja prisilnim zasnivanjem založnog prava" .

Što to točno znači? Postoji li zastara za to? Radi se o neplaćenim računima za komunalnu uslugu, sada sam skupila nešto novaca i počela bi plaćati to sve da mi se očisti to s zemljišnih knjiga, kome da se javim, ovrhovoditelju ( komunalac ) ili javnom bilježniku koji vodi tu ovrhu ?
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 09:22   #4583
ne postoji zastara jer se temelji na ovršnoj ispravi (pravomoćnom prijedlogu za ovrhu u tvome slučaju), pa odi plati kod komunalca pa da ti povuku prijedlog za osiguranje....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 09:34   #4584
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
ne postoji zastara jer se temelji na ovršnoj ispravi (pravomoćnom prijedlogu za ovrhu u tvome slučaju), pa odi plati kod komunalca pa da ti povuku prijedlog za osiguranje....
A silni sudski troškovi i javni bilježnik se plaćaju kasnije? I još
ću morat ići na sud skinuti i sigurno platiti sav taj teret što mi stoji na
zemljišnom izvatku
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 12:03   #4585
Zastara ovrhe

Poštovani,

Što znači zastara ovršne naplate u roku od 10 god. Jel to znači da potraživanja koja se naplaćuju ovrhom "nestaju" nakon 10 god.? Odnosno dug koji se treba naplatiti je konkretno 800 000 kn., dužnik nema te novce na računu i nije izgledno da će ih i imati. Dali to znači da vjerovnik može naplatiti samo ono što ovršeniku ( dužniku) u tih 10 god. sjedne na račun a s ostalim se može pozdraviti ili? I što ako dužnik otvori drugu firmu i zatvori aktualnu s koje bi se vjerovnik trebao naplaćivati? I što je s nekreninama, odnosno zabilježbama na nekretninu koje su u vlasništvu ovršenika ..koji je postupak s njima? dali i na njih nastupa zastara nakon 10 god.ili ne?

Ako je bitno, radi se o naknadi štete između poslodavca ( obrt) i rodbine preminulog radnika? Radnik je poginuo na radnom mjestu.

Hvala na odgovoru?
__________________
Potpis-nema ga!
Stone_Cold is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:01   #4586
ko mi briše poruke šta? ko se pravi pametan? tko je admin? šta se skriva? daj mi opomenu da vidim po evidenciji tko je "genijalac" i koja mu je namjera??? pa da ga odma prijavim??? mene si baš našao!!! šta sam napisao pogrešno osim savijeta, oooo da odi samo!!!
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 21:07   #4587
Danas sam postom dobio pismo od HZZO-a u kojem me terete za kamate na dopunsko osiguranje iz 2004 i 2005.

S obzirom da do sad nisam dobio nikakvo rjesenje o ovrsi od suda niti mi je racun blokiran pitam pravnike sto je ovo i sto mi je ciniti?

http://img15.hostingpics.net/pics/40...7083338038.jpg

http://img15.hostingpics.net/pics/42...7083336168.jpg

Jel to oni salju po APP ( ako prode prode ) ili....

Puno hvala na odgovoru!

PS: ispirika na slikama, ali nemam photoshop pa da sakrijem osobne podatke, pa sam onda ovako slikao.
Tirao is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 23:20   #4588
Iz ovoga što ste fotkali proizlazi da je rješenje o ovrsi doneseno još davnih dana i da je postalo pravomoćno. Ako vi o tome nemate saznanja onda bi definitivno trebalo provjeriti te navode ovrhovoditelja na način da se izvrši uvid u ovršni spis/spise. Moguće da je bilo nekih "grešaka u koracima" prilikom dostave, no to ne znači da će vas to osloboditi obveze plaćanja duga u konačnici.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 20:24   #4589
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Iz ovoga što ste fotkali proizlazi da je rješenje o ovrsi doneseno još davnih dana i da je postalo pravomoćno. Ako vi o tome nemate saznanja onda bi definitivno trebalo provjeriti te navode ovrhovoditelja na način da se izvrši uvid u ovršni spis/spise. Moguće da je bilo nekih "grešaka u koracima" prilikom dostave, no to ne znači da će vas to osloboditi obveze plaćanja duga u konačnici.
Jos davne 2011 sam zvao HZZO i pitao postoji li moj dug prema njima. Covjek je preko telefona rekao kako nema. Razlog mog zvanja je bio odluka Vlade Jadranke Kosor da se manji dugovi koje gradani imaju jednostavno izbrisu.

I takvu potvrdu sam od njih dobio. Rekao je kako nema duga prema njima. Sad javnobiljeznicka bitch salje ovo pismo.

Interesira me sto ne postoji zakonski rok u kojem se oni moraju naplatiti inace stvar ide u zastaru, odnosno mogu se pozivati na zastaru?

Od tad je proslo ocito preko 10 godina.

I da, ovo pismo uopce nije doslo uruceno nego obicnom postom. Isto tako me interesira iz kojeg razloga ovrha jos uvijek nije provedena. Cudno mi je sve to!

Puno hvala!
Tirao is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 20:51   #4590
Ovrha je iz 2007. godine, tako da nema još zastare i ne možete se na nju pozivati...

To što se do sad ovrhovoditelj nije naplatio, nema nikakve veze i ne treba vas brinuti razlog.

Moj savjet je da platite predmetni dug, jer su se očito sada sjetili na tu ovrhu i nastavit će s njezinim prisilnim ostvarenjem, pa će vam nastati i neki daljnji troškovi.
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:01   #4591
Ima ovdje pokoji strucnjak (ili onaj, tko je silom prilika naucio) u ovrsnom pravu.
Iako ne zivim u HR, ipak sam bio zrtva jedne gluposti u vezi ovrhe (u HR !).
Cijelo vrijeme pisem o tome, da u civiliziranom svijetu, ni jedna ovrha ne moze proci bez sudske odluke.
Zanima me, koliko ima u ovome istine:

http://www.portaloko.hr/clanak/sud-e...34/?1792748893
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:23   #4592
Quote:
goliath kaže: Pogledaj post
Ovrha je iz 2007. godine, tako da nema još zastare i ne možete se na nju pozivati...

To što se do sad ovrhovoditelj nije naplatio, nema nikakve veze i ne treba vas brinuti razlog.

Moj savjet je da platite predmetni dug, jer su se očito sada sjetili na tu ovrhu i nastavit će s njezinim prisilnim ostvarenjem, pa će vam nastati i neki daljnji troškovi.
Pa zastara nije jer u građanskom nema apsolutne zastare, a postupak je pokrenut još 2007., dakle na vrijeme. Postupak traje i cijelo to vrijeme zastarni rokovi ni ne teku. O tome je bilo već i previše govora po forumu tako da mi se stvarno ne da ponavljati...

Ja osobno ne bih to samo tako platio, pogotovo ako imate potvrdu da nema dugovanja... U svakom slučaju mislim da bez odvjetnika koji je stručan po pitanju ovrhe ovo nećete riješiti.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 10:16   #4593
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Pa zastara nije jer u građanskom nema apsolutne zastare, a postupak je pokrenut još 2007., dakle na vrijeme. Postupak traje i cijelo to vrijeme zastarni rokovi ni ne teku. O tome je bilo već i previše govora po forumu tako da mi se stvarno ne da ponavljati...
Zastara ne teče za vrijeme postupka u kojem se utvrđuje tražbina, međutim u konkretnom slučaju je tražbina već utvrđena rješenjem o ovrsi i od datuma pravomoćnosti tog rješenja teče rok zastare od 10 godina, koja zastara se međutim prekida svakom radnjom vjerovnika kojom isti pred sudom ili drugim nadležnim tijelom pokuša naplatiti tu tražbinu i od tog vremena ona ponovno iznova počinje teči.

Iako nema apsolutne zastare, relativna može itekako nastupiti, ako od zadnje radnje kojom vjerovnik pokuša naplatiti svoju pravomoćno utvrđenu tražbinu prođe više od 10 godina...

Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne bih to samo tako platio, pogotovo ako imate potvrdu da nema dugovanja... U svakom slučaju mislim da bez odvjetnika koji je stručan po pitanju ovrhe ovo nećete riješiti.
Čovjek nema nikakvu potvrdu, već mu je preko telefona "potvrđeno" da ne postoji nikakav njegov dug, a s obzirom na iznos dugovanja od 223,89 Kn, smatram da je najbolje da plati, da mu ne bi nastali drugi troškovi kojih će sigurno biti, a za angažiranje odvjetnika će morati platiti veći iznos nego što je cijelo dugovanje, a najvjerojatnije neće ništa uspjeti napraviti...
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 13:49   #4594
Imaš pravo na svoje mišljenje kao i ja... Ja ne bi samo tako platio, moguće da je bilo i procesnih pogrešaka u dostavi pa se može ići i na ukidanje klauzule...teško je ovako napamet govoriti...

Što se tiče potvrde, ja sam očito pogrešno shvatio kontekst jer je bilo napisano "I takvu potvrdu sam od njih dobio.".

Što se tiče zastare, ona ne teče dok god traje ovrha. Ovaj ovršni postupak je i dalje u tijeku još od 2007. godine i nema nikakve šanse da zastara nastupi... O tome bi mogli govoriti tek kada bi se ovaj ovršni postupak obustavio i kada bi se nakon 11 godina od obustave pokrenuo novi ovršni postupak na temelju ovog rješenja o ovrsi kao ovršne isprave.
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 15:49   #4595
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Ima ovdje pokoji strucnjak (ili onaj, tko je silom prilika naucio) u ovrsnom pravu.
Iako ne zivim u HR, ipak sam bio zrtva jedne gluposti u vezi ovrhe (u HR !).
Cijelo vrijeme pisem o tome, da u civiliziranom svijetu, ni jedna ovrha ne moze proci bez sudske odluke.
Zanima me, koliko ima u ovome istine:

http://www.portaloko.hr/clanak/sud-e...34/?1792748893
Kretenizam
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 23:50   #4596
Quote:
Stone_Cold kaže: Pogledaj post
Dali to znači da vjerovnik može naplatiti samo ono što ovršeniku ( dužniku) u tih 10 god. sjedne na račun a s ostalim se može pozdraviti ili? I što ako dužnik otvori drugu firmu i zatvori aktualnu s koje bi se vjerovnik trebao naplaćivati? I što je s nekreninama, odnosno zabilježbama na nekretninu koje su u vlasništvu ovršenika ..koji je postupak s njima? dali i na njih nastupa zastara nakon 10 god.ili ne?
Svaka uplata prekida zastaru i zastara počinje ispočetka teći, a ukoliko je napravljena zabilježba na nekretnini, onda tu nema nikad zastare.

Quote:
Tirao kaže: Pogledaj post
I takvu potvrdu sam od njih dobio.
Samo usmenu potvrdu?
I napravi tako kako ti čovjek savjetuje - traži uvid u predmet da vidiš jesu li ti slali išta ili ne.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 00:22   #4597
kiss me
Quote:
Tirao kaže: Pogledaj post
Danas sam postom dobio pismo od HZZO-a u kojem me terete za kamate na dopunsko osiguranje iz 2004 i 2005.

S obzirom da do sad nisam dobio nikakvo rjesenje o ovrsi od suda niti mi je racun blokiran pitam pravnike sto je ovo i sto mi je ciniti?

http://img15.hostingpics.net/pics/40...7083338038.jpg

http://img15.hostingpics.net/pics/42...7083336168.jpg

Jel to oni salju po APP ( ako prode prode ) ili....

Puno hvala na odgovoru!

PS: ispirika na slikama, ali nemam photoshop pa da sakrijem osobne podatke, pa sam onda ovako slikao.

Kada već postoji dokaz kako si primio pošiljku iz koje je vidljivo kako postoji neko dugovanje za koje postoje i brojkice procesa navrati do njih uz pisani upit i uvid u predmet.

I takvu potvrdu sam od njih dobio. Rekao je kako nema duga prema njima.

to se ne računa ako nemaš na papiru sa štambiljem i potpisom. Ako imaš priloži uz upit otkud sad dug .... bez ikakvog obećanja da ćeš platiti, samo specifikacija.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 07:25   #4598
Jel netko čitao prijedlog novog OPZ... koje nebuloze, npr prvostupanjsko i drugostupanjsko tijelo sada po službnoj dužnosti paze na zastaru, rješenje koje obuhvaća dug u zastari je nezakonito. Ako ovršenik plati dug koji je u zastari ima pravno na povrat novca sa kamatama, svim dugovima (ako nije već pokrenut postupak) sada raste automatski relativni zastarni rok sa 3 na apsolutni 6(tj sada jedinstveni 6), tj bolje se isplati čekat 1.1.2017 kada stupa na snagu pa onda pokrenut ovrhu.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 07:54   #4599
žele što više nenaplaćenog poreza naplatiti....
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 11:09   #4600
da ali se opet i ide na ruku građanima jer im praktički više ne treba pravna pomoć vezano za zastaru
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.