Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 22:05   #181
Quote:
Anonimus1628 kaže: Pogledaj post
bok svima!
molim, ispravite me ako grijesim
Grijesis, ne interpretiras ispravno.

Navedena utils.js sadrzi iskljucivo validatore (parsere) unesenih podataka od strane korisnika, kako bi se na eventualnu gresku pri unosu upozorilo korisnika odmah, bez odlaska na server.
MarkerInTheSand is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 08:39   #182
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ja sam si dala truda i po njegovim uputama našla sve (moraš kliknuti na zadnji link, nije to napisao)
Koji bi to zadnji link bio? Pregledao sam ih dosta

Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Zanima me zna li netko da li je običaj da se takve stvari vide na stranicama?
Kakve stvari? Ako misliš na komentare - obično se .js fajlovi dodatno komprimiraju kako bi se uštedilo na prometu, pa se tu miču komentari. Nažalost, to još nije praksa kod svih developera i na puno mjesta ćeš naći kometare u web kodu - i u js-u i u html-u.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:40   #183
Meni se cini da su to samo funkcije koje provjeravaju podatke koje je korisnik upisao (dobar format, dovoljan broj znamenki, pravilan OIB i sl.) i kad se to provjeri na clientu salje se serveru na obradu. Znaci nista vezano za sigurnost podataka.

EDIT: Nisam procitao sve odgovore prije slanja. MarkerInTheSand je vec to odgovorio.
Ancient Mariner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 07:29   #184
problem s certifikatima i pbz-om

Unatrag 10tak dana mi se, kad pokušam ići na PBZ net bankarstvo javlja poruka:
"Certificate Error: There is a problem with this website's security certificate.
The security certificate presented by this website has expired or is not yet valid."

Ništa nisam sama mijenjala. Koristim IE. Na sličnu (ili se bar meni čini sličnom ) temu za e-zabu je netko odgovorio da
"mogu biti tri stvari:
1. isteko ti je certifikat
2. mtu ti je prevelik
3. kolje ti se java*"

Moja pitanja: 1. Što je mtu? Da, laik sam totalni
2. Kako da popravim ako mi se "kolje java" (a na tako nešto sumnjam, jer je komp radio neke updateove u međuvremenu...ono, kad gasiš, želite li instalirati updateove ili ugasiti bez?
3. Je li nešto treće u pitanju?
(btw, certifikate sam u Toolsima provjerila, postoji za net.pbz i traje do 6 mj 2013. A ako ima ikakve veze, kao antivirusni koristim NOD)

Najljepše molim za pomoć, ipak je pbz u pitanju pa mi nije baš svejedno. Hvala!
Dagmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 11:57   #185
importiraj onaj pbz root certifikat u trusted (pouzdane korijenske...).
to je sve.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 12:58   #186
imas na http://com.pbz.hr/pocetak.html u prvoj obavijeti .exe datoteku koju trebas pokrenuti i to je to.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 09:25   #187
Evo ga..erste banka od 1.12.2011 povećava naknadu za korištenje usluga netbanking i mbanking sa 5kn na 8kn dok će plaćanje po novom biti 1kn interno i 2kn eksterno...

http://www.erstebank.hr/gr_naknade.asp#10.
roxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 14:59   #188
Računi na Tisku idu bez provizije za sada.
mario1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 00:38   #189
Moze li mi netko reci dal sve banke naplacuju netbanking za male tvrtke mjesecno bez obzira koristio ga ili ne tj. imao transakcije ili ne? Recimo pbz naplacuje 50kn mjesecno bez obzira jel bilo prometa ili ne. Jel to tako kod svih banaka u Hr?
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 12:11   #190
Internet bankarstvo bez naknade

Da pojasnim.
Ljuti me, zbilja me ljuti, sto mi uzimaju naknadu za svaku transakciju koju obavim IB-om.
Ali to nije sve, uzimaju naknadu na osnovu postotka od uplate...grrr
Kao da je razlika, kompjuteru koji provodi placanje, jel sam ja struju platio 166 kn ili 1666 kn...

Ima li spasa?
Ima i banke koja ima flat mjesecnu naknadu bez obzira na broj i iznose transakcija??
Ili smo ipak ovce za sisanje?
nenitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:08   #191
Većina banaka je već ukinula visinu naknade prema iznosu, ali ne znam da li ima ijedna koja ne naplaćuje svaku transakciju barem 1 ili 2 kn.
Neke banke imaju pakete (npr. ZABA Lepeza) u kojima je neki broj transakcija uključen u mjesečnu naknadu, ali preko toga se opet plaća po transakciji.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:10   #192
Quote:
nenitz kaže: Pogledaj post
Da pojasnim.
Ljuti me, zbilja me ljuti, sto mi uzimaju naknadu za svaku transakciju koju obavim IB-om.
Ali to nije sve, uzimaju naknadu na osnovu postotka od uplate...grrr
Kao da je razlika, kompjuteru koji provodi placanje, jel sam ja struju platio 166 kn ili 1666 kn...

Ima li spasa?
Ima i banke koja ima flat mjesecnu naknadu bez obzira na broj i iznose transakcija??
Ili smo ipak ovce za sisanje?

Koja to banka uzima postotak
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 00:16   #193
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Koja to banka uzima postotak
pa RBA npr. Plaćanja u kunama u korist računa u drugim bankama = 0,50%, min 2,00 kn, max 50,00 kn
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 08:20   #194
Koliko maksimalno moze trajati međubankovni transfer kada je nalog zadan internet ili mobilnim bankarstvom?

Znam da obično ako je nalog zadan ujutro transakcija se odmah provede (skine se iznos s računa) i najkasnije oko 18 h popodne već bude na drugom računu. Takvo je moje iskustvo do sada.

Međutim, jučer sam ujutro zadala jedan nalog koji mi se odmah "skinuo" s računa ali na računu primatelja još nije evidentiran.

To je normalno ili?

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 10:39   #195
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Koliko maksimalno moze trajati međubankovni transfer kada je nalog zadan internet ili mobilnim bankarstvom?

Znam da obično ako je nalog zadan ujutro transakcija se odmah provede (skine se iznos s računa) i najkasnije oko 18 h popodne već bude na drugom računu. Takvo je moje iskustvo do sada.

Međutim, jučer sam ujutro zadala jedan nalog koji mi se odmah "skinuo" s računa ali na računu primatelja još nije evidentiran.

To je normalno ili?

From Huawei MHA-L29
Da odgovorim sama sebi, uplata je sjela. Prijenos je trajao 24 h

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:37   #196
zavisi ti kad si zadala nalog i kada ''ide'' NKS (pogledaj na stranicama Fine ili neke ozbiljnije banke za detalje), tako da ako zadaš kasnije popodne nalog sjest će tek idući dan, kod tebe nije odmah autorizacija bila vjerojatno odrađena od strane jedne banke koja je bila u tom procesu
markom1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 14:16   #197
Meni u Pbz-u su uzimali određeni postotak na uplate u gotovini kada sam uplaćivao u poslovnici (poslovni račun), pa sam dobio internet bankarstvo i sada su provizije 1-2kn po transakciji. Prije su uzimali postotak pri uplatama u poslovnici, pa me znalo koštati do 30 kn :P
Što se tiče samog internet bankarstva, meni je odlično. Već 2 godine nisam ušao u Pbz Ako trebam neki keš uplatiti odem na bankomat i uplatim preko njega na račun
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.