Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Četvrt stoljeća samostalnosti Hrvatske
fakat, toliko je vec prošlo 6 13.04%
bravo, puno smo postigli 8 17.39%
mogli smo i bolje 25 54.35%
znaš nas, ne radimo dok nije frka 3 6.52%
nisam se za takvu Hrvatsku borila/borio 9 19.57%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 46. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 00:25   #41
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Frendica je isla na Bahame prije 2 godine. Hrvatski je drzavljanin i zivi u Washington DC. Nikakvih problema nije bilo.
Bahami recimo iz Kanade kostaju 500 eura do 700 za 7 dana all inclusive. Bagatela.
Ali dosta nasih gradjana u Kanadi odlazi na odmor u Meksiko ili Kubu koja je zbilja jeftina a ljudi divni iako su siromasni.

Svima vama cestitam 25 godina od medjunarodnog priznanja. Bas me zanima kako se osjeca jna oficir Veselin Sljivancanin, zadrti Jugosloven a njegove drzave vise nema.

Samo da mi je uci u njegovu glavu i vidjeti reakciju znajuci da se uzalud borio za Jugu.
Ovim boldanim kvariš dostojanstvo svečanom trenutku, ne budi sitna duša. Tek međunarodnim priznanjem smo postali samostalna država, rat je skoro prestao, JNA se korektno uz samo jedan incident u Bjelovaru povukla iz RH.
HV postaje legalna vojska priznate države, nije više paravojska, dobili smo legitimitet nabavljati oružje, braniti se i osloboditi. Veličanstven događaj.
Smrt fašizmu !
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ

Zadnje uređivanje Mc Ozy : 16.01.2017. at 00:37.
Mc Ozy is offline  
Old 16.01.2017., 01:28   #42
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Frendica je isla na Bahame prije 2 godine. Hrvatski je drzavljanin i zivi u Washington DC. Nikakvih problema nije bilo.
Bahami recimo iz Kanade kostaju 500 eura do 700 za 7 dana all inclusive. Bagatela.
Ali dosta nasih gradjana u Kanadi odlazi na odmor u Meksiko ili Kubu koja je zbilja jeftina a ljudi divni iako su siromasni.

Svima vama cestitam 25 godina od medjunarodnog priznanja. Bas me zanima kako se osjeca jna oficir Veselin Sljivancanin, zadrti Jugosloven a njegove drzave vise nema.

Samo da mi je uci u njegovu glavu i vidjeti reakciju znajuci da se uzalud borio za Jugu.
To s Bahamima je onda na srpsko-rusko-kosovsku foru. Kosovo ne priznaju ni Srbi ni Rusi, a Kosovari ne samo da mogu u Srbiju (što je dijelom i vrlo logično, bez obzira što im ne priznaju putovnicu ), nego mogu i u Rusiju, zemlju koja ih uopće ne priznaje. Ali zato ne mogu recimo u Ukrajinu
Inžinjer ekonom is offline  
Old 16.01.2017., 09:41   #43
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ovim boldanim kvariš dostojanstvo svečanom trenutku, ne budi sitna duša. Tek međunarodnim priznanjem smo postali samostalna država, rat je skoro prestao, JNA se korektno uz samo jedan incident u Bjelovaru povukla iz RH.
HV postaje legalna vojska priznate države, nije više paravojska, dobili smo legitimitet nabavljati oružje, braniti se i osloboditi. Veličanstven događaj.
Smrt fašizmu !
Ma veliko hvala JNA.
Kaj se sve neće pročitati ovdje.
__________________
To je više od ljubavi, tu se radi o vjeri!
tastatura zg is offline  
Old 16.01.2017., 11:22   #44
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Međunarodno priznanje je došlo prekasno.
Vojne operacije su završile 12 dana ranije, Sarajevskim primirjem 3.1.1992. i to taman kada je Hrvatska postala dovoljno jaka da krene oslobađati zapadnu Slavoniju, odjednom se prekid vatre počeo poštovati.
Hrvatsku se trebali priznati odmah nakon 8.10.1991., to bi onda imalo neki učinak, ovako je za sve bilo kasno, i Hrvatska je jedva preživjela najteža 3 mjeseca u svojoj povijesti.
Velike sile su samo priznale stanje na terenu, a prije toga nisu prstom mrdnule da spriječe agresiju na Hrvatsku, dapače, dio ih se otvoreno svrstao protiv nas.

PS
I molim vas prestanite "nismo se za takvu Hrvatsku borili", da je pao Zadar, Dubrovnik, Sisak, Gospić, Pakrac ili Osijek (a sve je to spašeno nadljudskim naporima isključivo samih Hrvata), ekonomski problemi bi nam bili čisti san, Hrvati bi danas bili kao Kurdi, životarili bi u nekom izbjegličkom kampu u Madžarskoj ili Slovačkoj.

Ekonomija je u banani, ali kažem, pogledajte danas koliko Bošnjaka ima u Zvorniku, Bijeljini, Foči ili Prijedoru, a tako smo mogli i mi proći. Ovako barem možemo se nadati da će pametnije generacije srediti ekonomiju, da smo izgubili rat, ne bi se mogli nadati ničemu.
da ali rat je izbio zbog ove države, zato što se stari sustav plašio da će izgubiti privilegije našim osamostaljenjem, pa su nas pokašali zadržati silom u onoj državi ili što veći dio
irdeto is offline  
Old 16.01.2017., 12:38   #45
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Frendica je isla na Bahame prije 2 godine. Hrvatski je drzavljanin i zivi u Washington DC. Nikakvih problema nije bilo.
Bahami recimo iz Kanade kostaju 500 eura do 700 za 7 dana all inclusive. Bagatela.
Ali dosta nasih gradjana u Kanadi odlazi na odmor u Meksiko ili Kubu koja je zbilja jeftina a ljudi divni iako su siromasni.

Svima vama cestitam 25 godina od medjunarodnog priznanja. Bas me zanima kako se osjeca jna oficir Veselin Sljivancanin, zadrti Jugosloven a njegove drzave vise nema.

Samo da mi je uci u njegovu glavu i vidjeti reakciju znajuci da se uzalud borio za Jugu.
Kad prime i Srbiju u EU što će se sigurno dogoditi najkasnije u slijedećem desetljeću, biti će mu isto jer opet će nas sve svrstati u isti koš. Ja živim samo za dan da vidim komentare na to iz HDZ-a i ostalih kvazihrvatina koji su nas u EU gurali pod parolom da se "odmaknemo s Balkana i regiYUna".
saurs is offline  
Old 16.01.2017., 13:14   #46
Jučer sam čuo odličan komentar nekog čovjeka na Tvu, kojeg su na cesti pitali što misli o Hrvatskoj sad 25 godina nakon priznanja:
"Kakva god da je, bolje da je ima nego da je nema"
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 16.01.2017., 13:32   #47
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Jučer sam čuo odličan komentar nekog čovjeka na Tvu, kojeg su na cesti pitali što misli o Hrvatskoj sad 25 godina nakon priznanja:
"Kakva god da je, bolje da je ima nego da je nema"
Trebao je o tome pitati Kurde i slične narode, npr. Palestince! A i židovi prije nastanka države Izrael imali bi što o tome reći!

I kakva god da je država Izrael, mislim da niti jedan državljan te države neće reći ništa kontra te svoje države u kojoj živi! Kritizirat će vladu ili političare, ali država Izrael je za sve njih svetinja!
krekre is offline  
Old 16.01.2017., 17:16   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Međunarodno priznanje je došlo prekasno.
Vojne operacije su završile 12 dana ranije, Sarajevskim primirjem 3.1.1992. i to taman kada je Hrvatska postala dovoljno jaka da krene oslobađati zapadnu Slavoniju, odjednom se prekid vatre počeo poštovati.
Hrvatsku se trebali priznati odmah nakon 8.10.1991., to bi onda imalo neki učinak, ovako je za sve bilo kasno, i Hrvatska je jedva preživjela najteža 3 mjeseca u svojoj povijesti.
Velike sile su samo priznale stanje na terenu, a prije toga nisu prstom mrdnule da spriječe agresiju na Hrvatsku, dapače, dio ih se otvoreno svrstao protiv nas.

PS
I molim vas prestanite "nismo se za takvu Hrvatsku borili", da je pao Zadar, Dubrovnik, Sisak, Gospić, Pakrac ili Osijek (a sve je to spašeno nadljudskim naporima isključivo samih Hrvata), ekonomski problemi bi nam bili čisti san, Hrvati bi danas bili kao Kurdi, životarili bi u nekom izbjegličkom kampu u Madžarskoj ili Slovačkoj.

Ekonomija je u banani, ali kažem, pogledajte danas koliko Bošnjaka ima u Zvorniku, Bijeljini, Foči ili Prijedoru, a tako smo mogli i mi proći. Ovako barem možemo se nadati da će pametnije generacije srediti ekonomiju, da smo izgubili rat, ne bi se mogli nadati ničemu.
pa rat je bio zato što Tuđman nije spremio narod za rat, a oni su znali da mi nemamo oružija pa su da zaštite svoje interese išli na silu, odnosno u rat, da nas zadrže u onoj državi ili da zauzmu što veći teritorij, a ona država bi se i ovako i onako raspala, kada bi oni oslabili, najbolji primjer za to je Crna gora, Srbija nije mogla njih asimilirati kada su ostali sami u onoj državi, iako je 10 puta veća, čak se i osamostalila po starom ustavu SFRJ,
osim lopovluka mi i zbog rata živimo loše

Zadnje uređivanje irdeto : 16.01.2017. at 17:49.
irdeto is offline  
Old 16.01.2017., 19:18   #49
Quote:
irdeto kaže: Pogledaj post
pa rat je bio zato što Tuđman nije spremio narod za rat, a oni su znali da mi nemamo oružija pa su da zaštite svoje interese išli na silu, odnosno u rat, da nas zadrže u onoj državi ili da zauzmu što veći teritorij, a ona država bi se i ovako i onako raspala, kada bi oni oslabili, najbolji primjer za to je Crna gora, Srbija nije mogla njih asimilirati kada su ostali sami u onoj državi, iako je 10 puta veća, čak se i osamostalila po starom ustavu SFRJ,
osim lopovluka mi i zbog rata živimo loše
Što na ovo reći? Nepoznavanje povijesti na maksimumu...
gigapop is offline  
Old 16.01.2017., 20:29   #50
Quote:
tastatura zg kaže: Pogledaj post
Ma veliko hvala JNA.
Kaj se sve neće pročitati ovdje.
I ne slutiš koliko si u pravu. Samo odbaci sarkazam. Da se 91. JNA nije ponašala legalistički i nije krenula u opći napad na Hrvatsku izvana i iznutra, imala je kasarne pune ljudstva i oružja diljem Hr, imala je međunarodnu podršku, ali nije imala odluku o tome od vrhovne komande, predsjedništva SFRJ (Bogičević), slijedom toga ni generalštab (Kadijević) nije mogao izdati takvu naredbu iako su imali gotove planove. Da se komanda JNA nije ponašala legalistički, Hr ne bi mogla izdržati taj napad i RH ne bi bilo. Svi sukobi koje smo imali s JNA bili su samovoljno postupanje njihovih pojedinih postrojbi pod izgovorom zaštite srpske manjine, kasarni ili razdvajanja sukobljenih strana.
Zato je međunarodno priznanje daleko najvažniji događaj devedesetih godina, postali smo država. A uslijedilo je samo zato da se spriječi krvoproliće, razaranja, izbjeglički valovi, trajna palestinizacija Balkana, a ne zato što su nas izvana odjednom zavoljeli, niti što je Tuđman bio sposoban diplomat.
Smrt fašizmu!
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 16.01.2017., 20:47   #51
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Što na ovo reći? Nepoznavanje povijesti na maksimumu...
a što nije točno?
to za mene nije povjest ja sam sve to proživio
irdeto is offline  
Old 16.01.2017., 20:57   #52
sve dotle dok na zemlji postoje narodi koji su u istoj situaciji ako ne i goroj...jer ih veliki ne zele priznati....A hrvatska vlasta koja se sada tuce o prsa i sa ponosom spominju priznanje a TAKVO priznanje ne zele dati drugima....sve je to jedan veliki farizejski cirkus

neka kolinda i ostali ne budu farizeji i neka priznaju....palestinu....kurdistan....tek onda imaju pravo se kurciti sa
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 18.01.2017., 03:14   #53
prekokrasan i nezaboravan dan , identificira sam se tih dana s hrvatskom ko kad smo igrali svjetsko u francuskoj 1998, svaku novu državu priznateljicu koja bi se ispisala na ekranu guta sam ko sad kad mi prođe par na tiketu

njemačka 15 sječanj 1992 , rodbina se spontano okupila jer smo bili jedini koji smo imali htv preko satelita , ton pojačan do kraja , ekran načičkan ispisom zemalja koje su nas netom priznale, u podlozi dere "moja domovina"

svi su sretni osim rodijaka koji se već na rubu živaca najednom izdero "GASI TOOOOO !!! "

nije mu nikako legla hrvatska samosvojnost, jugoslavija mu je neobično mnogo prirasla k srcu

"Bit će vam gore nego u Jugoslaviji, vidjet ćete to "

mislimo sam da je to očajnički argument bez ikakvo realnog uporišta

"Žalit ćete vi za Jugoslavijom"

i tak...
babunovich is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.